RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....

+8
alex555
bünyamin
PETTAS
salla2000
VetApex!
ARMADA_FB
93 spring
paprika35
12 posters
YazarMesaj
paprika35

Doğum tarihi : 22/07/63
Aracınızın Modeli : 1995 fairway

LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty
MesajKonu: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-13, 14:56

Arkadaşlar,

Lpg'li reanult Fairway'im var.Forumlarda anlattığınız gibi, temizlemediğim filtre, reğülatör vs vs değiştirmediğim parça kalmadı.Ancak tekleme sorunum hala devam ediyordu.

Allah razı olsun.Bi arkadaş tavsiyesi üzerine; DİKKKKKKAAAAATTTTT .....3 TIRNAKLI BUJİLERİ TAKTIM....İNANILMAZ ama bütün sorunum çözüldü.Tavsiyem şudur ki..Boşuna para akıtmayın..3 TIRNAKLI BUJİ mucizesine inanın.Teşekkürler
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-13, 15:11

doğrusun fakat,işin aslı hatalı bujiden ve aralıktan tekleme yapar araç,3 tırnak bi sürü hatayı örttüğü için keser teklemeyi Wink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-13, 15:16

93 spring demiş ki:
doğrusun fakat,işin aslı hatalı bujiden ve aralıktan tekleme yapar araç,3 tırnak bi sürü hatayı örttüğü için keser teklemeyi Wink

LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 261607 aynen katılıyorum abi
ARMADA_FB

ARMADA_FB

Aracınızın Modeli : 98 Broadway 1.4 RN

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-13, 16:36

kusura bakmayın damdan düşer gbi olacak ama benzinde akıbetimiz ne olur bu 3 tırnak buji ile ?
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-13, 21:54

bujilerin bittiyse orjinal tek tırnaklıda taksan kesilirdi be abim Very Happy

http://www.nettekalite.com
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-13, 21:57

en geç 2 yağ değişiminde bir bujileri değiştirin aynen dediğin gibi tekleme diye bişeyin kalmaz ben yaptığımı söylüyorum 16 lira para onun bize kaç 16 liralar yakıt olarak döndüğünü düşünmeniz bile amin olun o 16 liraya katkat fazlasıyla değer
paprika35

Doğum tarihi : 22/07/63
Aracınızın Modeli : 1995 fairway

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-14, 07:52

Arkadaşlar, ben kaç kere değiştirdim bujileri.Tek tırnakla sorun devam etti.3 tırnak konusunu göz ardı etmeyin derim.
PETTAS

PETTAS

Doğum tarihi : 25/04/80
Aracınızın Modeli : FLASH S

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-16, 16:15

ne marka olacak 3 tırnak buji.farkediyo mu
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-16, 17:48

paprika35 demiş ki:
Arkadaşlar, ben kaç kere değiştirdim bujileri.Tek tırnakla sorun devam etti.3 tırnak konusunu göz ardı etmeyin derim.

arabannın yaşından dolayı elektrik sistemin de yaşlı olduğu için teklemiş bende aldığımda hiç normal deildi yepyeni bujilerle bile araba taaaki elektriği baştan aşşa yaptırana kadar
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-16, 17:50

salla2000 demiş ki:
paprika35 demiş ki:

arabannın yaşından dolayı elektrik sistemin de yaşlı olduğu için teklemiş bende aldığımda hiç normal deildi yepyeni bujilerle bile araba taaaki elektriği baştan aşşa yaptırana kadar

elektriğin düzenli ve yeterliyse tek tırnakta teklemez emin ol bende öyle şahsen son bujiler hariç hep orjinal tek tırnak buji kullandım hiç zıplama atlama yapmadı
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-16, 22:15

piyasa çakma buji dolu olduundan,buji değişsede bazen ayar tutmuyor araç,benim burda 60 sayfalık konum vardı,çözüme ulaşamadıım için,kimseyi anıltmaalım diye sildirdim,fakat orijinal bujileri getirtince anladıkki yine bujiymiş,60
sayfa boşuna yazmışık
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-16, 22:18

93 spring demiş ki:
piyasa çakma buji dolu olduundan,buji değişsede bazen ayar tutmuyor araç,benim burda 60 sayfalık konum vardı,çözüme ulaşamadıım için,kimseyi anıltmaalım diye sildirdim,fakat orijinal bujileri getirtince anladıkki yine bujiymiş,60
sayfa boşuna yazmışık

herhalde benimde şansıma hep bildiğim yerden tek bi dükkandan orjinal kullandım ondan öle bişeye rastlamadım ki yan sanayiyse söylerler saolsun Very Happy
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-17, 11:15

buji önemli, elektrik konusu daha bi önemli.. yeni arabalarda her pistona ayrı bobin konulmuş mesela..

buji ise 2 yılda eskiyen kablolarla birlikte değişmesi gereken bir parça. flashdan biliyorum kablo bitince bariz tekliyodu garibim Rolling Eyes

bujileri hemen her satıcı orjinal diye satıyor ama değil abicim, flashda sonu 52 ile biten buji kullanınca 3000 5000km sonra buji bitiyodu. selim usta sağolsun orjinal numarasını söyledide rahat ettik...
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-18, 13:42

flash bujisi : Eyquen ek c82ls
bünyamin

Doğum tarihi : 14/04/79
Aracınızın Modeli : 1992

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-01-25, 18:33

tekleme sorunu benım basımada gelmıstı bujılerı yenı elıp takmama ramen araç teklemeye devam etmıstı daha sonra tamırcı orjınal reno bujısı takınca pıtır pıtır oldu bujı kutusunun ustunde reno amblemı vardı orjınalın
alex555

Doğum tarihi : 29/01/00

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-21, 09:21

benim sorunum şu: gaz ayarı yaptırmadan önce hiç böyle bi problem yoktu.usta gaz ayarını yaptı güzelce.bindik arabaya çıktık yola çekişi rolantisi gayet iyi.ertesi gün sabah tek marş çalıştı.ama araç ısınana kadar yolda tekliyor, öksürüyor, kerkiniyor vs.3-5 km sonra herşey normale dönüyor.sizce sorun nerede.hava mı az geliyor, gazmı?
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-21, 09:35

alex555 demiş ki:
benim sorunum şu: gaz ayarı yaptırmadan önce hiç böyle bi problem yoktu.usta gaz ayarını yaptı güzelce.bindik arabaya çıktık yola çekişi rolantisi gayet iyi.ertesi gün sabah tek marş çalıştı.ama araç ısınana kadar yolda tekliyor, öksürüyor, kerkiniyor vs.3-5 km sonra herşey normale dönüyor.sizce sorun nerede.hava mı az geliyor, gazmı?

gaz ayarından sonra o tür şeyler oluyo mesela bende de ayarsız ken cok kısa tek marş ken şimdi biraz daha uzun tek marşda çalışıyor araba demekki bilgisayarlı ayarı pek sevmiyo arabalarımız karadüzen yaa Very Happy
ozzgur87

Doğum tarihi : 04/05/87
Aracınızın Modeli : L422

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-21, 10:26

alex555 demiş ki:

motor soğukken, regülatör soğukken böyle olması normal, motor ısınınca düzeliyosa problem yok, eskiden gaz ayarın biraz açıkmış ki soğukta gaz yemesi iyiymiş..
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-21, 12:33

Motor soğukken bende yok ama hiç öyle tekleme - titreme v.b. Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-21, 12:40

Soğukken tırtlama pırtlama olmaz.
http://www.motur.org
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 05:24

gazı ya çok açmış,yada çok kısmış
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 13:13

başlığın açılışına itafen, çok tırnaklı bujileri yabana atmayın arkadaşlar... Wink bosch un 3 ve 4 tırnaklı bujileri gerçekten etkili ateşleme işi yapıyor... LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 261607
http://www.ladatr.com
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 13:16

aynen bi kez daha yazayım deniz aldığım bosch lpg cift platin bujiler orjinallerle dahi kıyaslasan süper bi fark cıkardı diyebilirim hatta yakıt tüketiminde bile farketti Very Happy Very Happy
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 13:26

Çift tırnak buji diyince benim motosiklet ustasında Subaru için (birçok japonun bujisi ortak) çift tırnak buji çıktı, Denso marka.

Ondan bir takım alıp takacam fakat Subaru'nun bujiyi sökebilecek delikanlı beri gelsin diyorum sadece scratch
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 13:39

anam alttan sökülürdür 1 de onlar... Very Happy
ozzgur87

Doğum tarihi : 04/05/87
Aracınızın Modeli : L422

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 13:45

burcinhan demiş ki:
Çift tırnak buji diyince benim motosiklet ustasında Subaru için (birçok japonun bujisi ortak) çift tırnak buji çıktı, Denso marka.

Ondan bir takım alıp takacam fakat Subaru'nun bujiyi sökebilecek delikanlı beri gelsin diyorum sadece scratch

abi onu mutlaka japon ustasına söktür, başka ustalar japonları mahvediyo, karter tapasını bile bozanını gördük bugüne kadar
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 14:05

karadeniz demiş ki:
anam alttan sökülürdür 1 de onlar... Very Happy

Motora karşıdan bakınca bize göre soldaki bujiler kolay onalrın bir derdi yok sağdakiler nasıl sökülüyor diye araştırınca. Cam suyu deposunun sökülmesi gerektiğini gördüm Very Happy

Resimdeki kırmızı işaretli depo, demek çok ihtiyaç olmuyor lol!

LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Untitled-1
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 14:09

93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 20:37

motor hangisi LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 97893
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-22, 21:19

vay anam vay... Rolling Eyes bence bu iş biraz tasarım hatası, buji sökmek için bu kadar çok şey sökülür mü ya...
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-23, 05:24

karadeniz demiş ki:
vay anam vay... Rolling Eyes bence bu iş biraz tasarım hatası, buji sökmek için bu kadar çok şey sökülür mü ya...
bence,elleme karrrdeşim biyerini demek istemişler LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 916329
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-23, 05:26

93 spring demiş ki:
motor hangisi LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 97893

Bu yüzden bilmeyene elletmeyin diyorlar LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 163597
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-23, 05:28

bende bilene elletiyom LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 366156
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....   LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... Empty2011-06-23, 10:11

93 spring demiş ki:
karadeniz demiş ki:
bence,elleme karrrdeşim biyerini demek istemişler LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 916329

evet bu da 1 yaklaşım... Smile buji mi, o da ne ki... LPG;  tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN.... 910817

LPG; tekleme sorunum çözüldü.MUTLAKA OKUYUN....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LPG'de tekleme sorunu.