RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım

+40
duymazay11
kaancan
xziya
karadeniz
cemonur
aboyur
umutizmir
alex555
bora60
staplis
kuzeyank
ziyacık
tarkan
hguneri
merok
beymelik
ALİMETE
selcuk77
AdnanSim
livan08
beyazıt
mesutck
canerland
bro93
MeHMeT-VNP
cihan841
samsunlu R-9
haydarguducu
Evliya Çelebi
EnergyBlue
salla2000
olvne
burcinhan
Cihangir KALKAN
dolap
Renault9
mustaf67
93 spring
barut
ahmetcan466
44 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty
MesajKonu: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:00

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003939

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003940k

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003942q

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003943k

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003944h

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003945m

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003945m

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003946f

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 1003947f

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:05

bu nedir yaw aynı wireless anteni gibi scratch
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:18

Bu videodan önce bi kere daha denedim kulaklarım çınlıyo halaa kavanozun kapağını patlattı o kadar güçlü bişey Shocked
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:22

abowwwwwww adam sudan yakıt yaptı be Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:35

hababam sınıfı aklıma geldi
mustaf67

mustaf67

Doğum tarihi : 01/01/76
Aracınızın Modeli : 1988 R11 GTS

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:36

Ahmetcan çok dikkat et uğraşması zevkli olduğu kadar tehlikelidir de, havanın sıcaklığı bile yeterli oluyor patlaması için, yıllar geçti hatırladıkça kulaklarım beynim sancıyor HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 916329
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:39

yalnız değiliz gezegenimizde bide mustafa 67 çıktı heheheee,düşünüyorumda ya 6 silindir olsaydı arabalarımız neler icad edecektik:))
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:45

Bunu yaparken bi defa bilinçsiz olarak patlattım hala kulaklarım çınlıyor... Bakalım yarın arabaya montaj etmeyi düşünyorum sonra yakıt denemesi yapacam HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 916329
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 16:56

Süper çalışma Wink
Aynı LPG gibi mikserden yada hava borusundan verin gitsin.
Karbüratörlüde problem dahi yaratmaz, belki avans ister o kadar Wink
http://www.renault9-11.com
mustaf67

mustaf67

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 17:14

93 spring demiş ki:
yalnız değiliz gezegenimizde bide mustafa 67 çıktı heheheee,düşünüyorumda ya 6 silindir olsaydı arabalarımız neler icad edecektik:))
Abi o zamanlar tek silindirim bile yoktu Smile
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 17:16

mustaf67 demiş ki:
Ahmetcan çok dikkat et uğraşması zevkli olduğu kadar tehlikelidir de, havanın sıcaklığı bile yeterli oluyor patlaması için, yıllar geçti hatırladıkça kulaklarım beynim sancıyor HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 916329

Aynen katılıyorum . şimdi bu çalışmaları görünce Maria Curie aklıma geldi
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 19:18

bu elemanda yapmış benim sistemden daha çok gaz çıkıyooo
dolap

dolap

Doğum tarihi : 20/06/81
Aracınızın Modeli : 1991 flas 1.7

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 19:25

Çok güzel bir çalışma emeğinize sağlık tam olarak sistemin çalışmasını anlatabilirmisiniz gerçekden çok ilgimi çekti
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 20:09

Sistem suyun elektroliz esasına dayanıyor...Malum su 2 hidrojen ve 1 oksijen atomun kovalent bağ ile birbirine bağlanması ile oluşmuş bir madde...Bilindiği üzere hidrojen yanıcı oksijen de yanmayı sağlayıcı yani yakıcı bir gazdır..Oksijen olmadan yanmada olmaz...
Su elektroliz edildiğinde atomlarına ayrılmış oluyor yani oksijen ve hidrojen birbirinden ayrılıp likit durumdan gaz haline geçiyor..Daha önce dediğim gibi hidrojen çok yanıcı bir gaz bu 2 gazı reaksiyona sokunca ateşleme ile ortaya büyük bir patlama oluşuyor bu patlama sonucunda çıkan mamul ise sadece su..Benzin yakılarak patlatıldığında ortaya karbonmonoksit ve diğer çevre kirleten gazlar çıkıyor..
Bu şekilde motorun hem emisyon değerleri düşüyor hemde yardımcı yakıt olarak hidrojen kullanılmış oluyor..Hidrojenin yanma eşiği benzinden kat ve kat düşük yani en ufak bi ateşlemede bile hidrojen patlıyor....
Sistemin güvenilirliğine gelince gaz çıkışı yapılan bubber den hemen sonra bir çekvalf konulması şart..Şahsen ben evde denerken hortumun ucuna çakmakla bi ateş tutayım dedim kavanozun kapağı tavana yapıştı müthiş bi ses çıktı ama ateş çıkmadı...
Daha sonra içinde su olan bi kavanozun içine biraz bulaşık deterjanı döktüm ve gazı o suyun içine verdim biriken köpükler hidrojen ve oksijen gazıyla doldu tabi bunlara çakmağı yaklaştırdım videoda göründüğü gibi yine bi patlama oldu...
mustaf67

mustaf67

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 20:18

Ahmetcan levhalar saç mı krom benzeri bir madde mi?
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 20:38

mustaf67 demiş ki:
Ahmetcan levhalar saç mı krom benzeri bir madde mi?

Çelik Levhalar abi
mustaf67

mustaf67

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 20:58

Plakaları sorma sebebim korozyon.. Acaba bu konuda işe yarayacak bir kimyasal vs. var mıdır? Aksi halde arada bir bu sistemi yenilemek gerekecek.
Bir de bu düzenekler elektrotların toplam yüzeyine ve birbirlerine yakınlıklarına bağlı olarak aküden ciddi miktarlarda çekebilir, mutlaka sigorta kullan.
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 21:04

Abi şu anda 20-30 amper gibi çekiyor ama PWM devresi ile bu olay düşürülebiliyor
mustaf67

mustaf67

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-11, 21:27

Test verilerini merakla bekliyoruz Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-12, 02:38

Allah'ım HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 93152 Maşaallah dan başka bir şey diyemiyorum,
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-12, 04:38

BMW 740 üzerinde işlemez sanırım. 200 ile giderken gaza basınca bile koltuğa yapıştırıyor. Belki yol bilgisayarındaki tüketimi etkiler. HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 916329
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-12, 06:31

Ahmet sitenin rahatsızı senmişin ya kardeşim Very Happy

Şaka bir yana bizim gibi klavyeşörlüğü bırkaıp somut bir şeyler yaptığın için tebrik ederim umarım icadın faydalı olur. Gelişmeleri takip ediyorum.
http://www.motur.org
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-12, 08:15

burcinhan demiş ki:
Ahmet sitenin rahatsızı senmişin ya kardeşim Very Happy

Şaka bir yana bizim gibi klavyeşörlüğü bırkaıp somut bir şeyler yaptığın için tebrik ederim umarım icadın faydalı olur. Gelişmeleri takip ediyorum.

Teşekkür ederim Abi...Boş gezmekten iyidir... HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 261607
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-12, 08:30

Tebrikler harika bir çalışma bir şeyleri düşünüp de böyle uygulamaya geçirmek kadar güzeli yoktur. HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 575679
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-12, 10:51

Bu Eleman Arabayı Komple Su ile yürütüyor...
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-12, 10:56

Allah hükümete zeval vermesin sayelerinde suyla giden arabayı icat edeceğiz. Onlar olmasa halen dışa bağımlıydık Very Happy
http://www.motur.org
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-13, 14:32

Evet arkadaşlar denemeleri yaptım bugün...Araca monte ettim Hidrojen üretim hücresini bubber ide koyduk çıkan gaz borusunu termoregülatörün ordan hava filtresine verdim kabloları çektim 30 A sigorta taktım bastım marşa açtım devreyi cayır cayır gaz vermeye başladı biraz rolenti yükseldi 1500 devire yakın kaput açıkken regülatörün kesicisinin fişini çektim bakalım dedim ürettiğimiz gaz rolentide çalışmaya yetiyor mu? devir düştü 1000 e motorun sesi biraz daha azaldı 2 dk kadar çalıştırdım o şekilde baktım stop etmeye niyeti yok gaza bastım acaba dedim karbüratörden geçeni yakıyor üstünde gaz birikmesi varmı varsa acaba en son kaç devire çıkarır diye 1200 devire kadar çıktı teklemeye başladı sonra stop etti..<bide dedim lpg kapalı iken çalışırmı acaba rolentide falan marşa bastım tek marşta aldı devi 1200 buldu sonra 800 iile 1000 arası oynadı sonra lpg nin fişini taktım devir 1500 oldu...
Aklıma bi fikir geldi söktüm filtre kaznını hidrojen borusunu 1. boğazdan kelebeğin dibine kadar soktum mkserin içinden LPG yi kapattım marşa bastım 1200 devirlerde falan duruyordu ki bi ara 800 devire kadar düştü sonra yine 1000 devire geldi..
Şimdi benim burdan anladığım bu devir düşmeleri büyük bi ihtimalle akımın değişmesinden kaynaklanıyor...Bide lpg ile birlikteyken 1500 devire çıkmasıda motor ilk önce lpg yi alıyor mikserden oksiyen alacağına bizim hidrojeni alıyor o yüzden devir yükseliyor..YAni ben boruyu salınca karbüratör kelebeğinin üzerine ilk önce hidrojeni alıp yetmediği yerde lpg ile tamamlıyor gibime geldi..
YArın daha detaylı deneycem...Birazdan misafirliğe gidiyorum...Bide yola çıkıp denemek lazım lpg ile...
mustaf67

mustaf67

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-13, 20:49

Ahmetcan tebrik ederim harikasın, ama naçizane tavsiyem hidrojen-oksijen ikilisini lpg'siz verme motora bence, rakam veremem şu an ama bunların yanma sıcaklığı lpg ya da benzine göre çok fazladır. Rakıyı susuz içmek gibi bir tesir yapabilir Very Happy
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-13, 20:59

Ahmet çılgınsın sen Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-13, 21:01

piskopatlık hat safhada modeldaşımda bakam napcak geleceğe dönüşteki yaşlı amcaya benzemesinde tipi başarılı sonuçlar bekliyoz senden HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 261607 cheers
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-13, 21:19

hadi aaamet sabahlara kadar seni takip ediyoz Very Happy
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-13, 22:27

barut demiş ki:
Ahmet çılgınsın sen Very Happy

İlk Söleyen sen değilsin Taifun Abi afro HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 910817
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-13, 22:31

mustaf67 demiş ki:
Ahmetcan tebrik ederim harikasın, ama naçizane tavsiyem hidrojen-oksijen ikilisini lpg'siz verme motora bence, rakam veremem şu an ama bunların yanma sıcaklığı lpg ya da benzine göre çok fazladır. Rakıyı susuz içmek gibi bir tesir yapabilir Very Happy

Abi patlama olayı aynı miktar benzinle orantılarsan benzinden 2.5 kat daha fazla yani anlaşılır biçimde söliyeyim 10 ml benzin 1 pistonda 20 kg itme gücü sağlıyorsa 10ml 50 kg itme gücü sağlıyor o zaman ne yapmak lazım 20 kg itme gücü için 5 ml hidrojen vermek lazım HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 916329
EnergyBlue

EnergyBlue

Doğum tarihi : 27/09/91
Aracınızın Modeli : Renault 12 TL 1977

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-13, 23:06

Tebrik ederim. Hidrojenden karburatore yollanan borunun araya ayar musluğu takıp LPG gibi ayarı kısabilirsin olmaz mıydı? Birde şu var, hidrojenle ateşleyince silindirde su oluştuğu doğru mudur? Benzinde belli miktarda yağ var, hidrojenle yağsız olduğu için motor ömürü kısabilir mi?
http://www.renault12.tr.gg
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 06:00

vurvurvur bounce ,2500 derece ısıda su kalmaz aamet devam et Very Happy
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 07:00

Ahmet abi yakıtsız olarak çalışmasını düşününce ilk aklıma gelen motorun aşınmalara karşı nasıl korunacağı meselesi (bildiğimiz gibi bunu lpgli araçlar içinde çok söyleniyordu ilk başlarda)
PWM devresi ile inşaallah daha güzel neticeler elde edip deneyeceğiz abi Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 09:04

Oooo ahmet neler yapmışsın yaw. Merakla bekliyorum
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 09:28

Buhar banyosunu bedavaya getircek bu gidişle. Güzel çalışma fakat uzun vadede sonuçları görmek gerek.
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 11:33

Yanma odasındaki sıcaklıkla buharın orda kalma olasılığı çok düşük...Yağlama olayına gelince o basit 27W/32 yağı koyarız bi dibi delik şişeye LPG ilk çıktığı zamanlarda modaydı serum sistemi...
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 13:48

dikkatle seredin Shocked

edit : barut bu son abi ellemem valla Very Happy
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 14:02

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım 57527
Selim ağbi çok fenasın.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 14:10

ameedin patlatmadını nerden bilion amcaaa Very Happy Very Happy Very Happy
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 14:20

videodakide trakyalı gibi beyaa,amma oturdu hah
cihan841

cihan841

Doğum tarihi : 10/12/81
Aracınızın Modeli : r9 broadway 93 model

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 14:56

geçen gün mars belgeseli izliyordum bir bilim adamı deney yaptı oksijenle ilgili hava almayan şeffaf bir kutunun içine bir bardak su koydu sonra koprosör yardımı ile kutunun içinden hava yı çekti ve bardaktaki sudan oksijeni bile çekti sudan kabarcıklar çıktı falan birden bardak alev aldı. bu yöntem elektrolizden daha kolaygibi.video arıyorum bulursam koyacam.
cihan841

cihan841

Doğum tarihi : 10/12/81
Aracınızın Modeli : r9 broadway 93 model

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-14, 15:02

ben deney videosu arıyorum adam zaten arabaya uyarlamış işte.

MeHMeT-VNP

MeHMeT-VNP

Doğum tarihi : 07/08/95
Aracınızın Modeli : Renault 9 - SPRİNG - 1993

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-15, 16:33

Bu Devreyi Nasıl yaptığını aşama aşama
kullandığın parçaları falan yazarmısın ahmet kardeş.

Şöyle söyliyim hiç yapamıcak bi adamın bile anlayabileceği şekilde yani.
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-15, 16:34

MeHMeT-VNP demiş ki:
Bu Devreyi Nasıl yaptığını aşama aşama
kullandığın parçaları falan yazarmısın ahmet kardeş.

Şöyle söyliyim hiç yapamıcak bi adamın bile anlayabileceği şekilde yani.
1. sayfada resimleri var abi ayrıntılı olarak yazarım
bro93

bro93

Doğum tarihi : 13/09/84
Aracınızın Modeli : 1993 broadway

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-15, 18:56

tebrikler Smile
canerland

canerland

Doğum tarihi : 18/12/80
Aracınızın Modeli : 93 Broadway Gte Platin

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-15, 19:12

bombalı video güzelmiş. Adam havaya uçtu sandım dumanı dağılıncaya kadar koptum Smile lol!
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com
MeHMeT-VNP

MeHMeT-VNP

Doğum tarihi : 07/08/95
Aracınızın Modeli : Renault 9 - SPRİNG - 1993

MesajKonu: Geri: HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım   HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım Empty2011-02-15, 20:12

hafta sonuna kadar yazarsan yani hafta sonu uğraş olur Smile

HHO Hidrojen Yakıt Tasarruf Cihazı Kendi İmalatım
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» Lpg de istop ve kendi kendine gaz vermesi