RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.

+13
Evliya Çelebi
lıon
__bodrumlu__
tarikcell
ahmetcan466
93 spring
ozzgur87
damar4ever
Cihangir KALKAN
haydarguducu
salla2000
barut
burcinhan
17 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-17, 13:59

babamın arabası 160 tl gaz yakıyo , 2.01 den gaz alıyoruz benzinle gittiğimiz yoluda gaz hesabına katıyoruz.. babam diyosa doğrudur,bugün range rover arabaya bindim ama için yandı. bir araba dizel olmasına rağmen 600tl ortalama yakar mı ya Rolling Eyes
bugün sanayiye uğradık,9000 km de 2 litre ekledik bugünki yarım litreyi 10 40 koydurdu ve efsane olmasına yetecek sözünü söyledi :

şimdi masus 10 40 eklettim ki bakacaz hangisi daha az yakıyo Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 93152

arabayı alınca 200 bin bakımı gelmişti 201 bindeydi. triger değişmedik, ayar yapmadık hatta rotbalans bile yok Smile neyse motora iyi bak baba dedim bu toyota değil.. bişey olmaz araba iyi dedi ve güzel bakıyo hakkaten. kaputu açınca öyle hayran hayran çok güzel seyrediyo Smile
ilk alınca yağı neydi veya kaç bindeydi ben bilmem. zaten satılan arabaya masraf edecek değiller ama biz 9000 km dir yağını değişmedik. bide muhtemel yarı sentetik yağ üstüne 3 kere 20 50 şimdi bir kerede 10 40 koyduk.. yani durum karışık.motorun içini merak ediyorum çünkü yağ kapağında çamurlaşma var Smile işte 3 kere 20 50 yağ koyduk sanki hepsini boşaltmış gibi bide üstüne 10 40 koyduk ki deneme yapcaz .. valla diyorum yemin ediyorum araba aldığım kişinin işini eğitimini sorup öyle alacam Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 146737

anlatmakla bitmez yaşamanız lazım. ama bizi ilgilendirmez çünkü zevk onun para onun ben ne deyim. oyuncağı bozulana kadar kullansın işte Very Happy sonra bakarız. bana kalırsa babamın arabaya itina etmesi için traktör olması lazım. çünkü nerde traktör görse durup inceler.çok sever. kendisi eski günlerini özlüyor tabi.. az kaldı ben bi düze çıkıyımda onada kurcalasın diye traktör alcam vurdursun vurdursun çalıştırsın Smile

bu benzin ile gazı aynı anda yakma olayına gelince durum biraz karışık. mercedes forumdada enjeksiyonlu sistemde böyle bir sorunla karşılaşan birisi vardı. eğer benzin kesici arıza yaparsa araba geç çalışıyor yada yolda iki yakıt aynı anda yanmıyor kesin belli ederdi. bence yine sabah tüketimi ile ilgili bir durum bu benzinin yok olması. gazın yaklaşık 7 de biri benzin yakıyoruz kışın dahada artacaktır. benden bukadar
http://www.nettekalite.com
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-18, 05:10

anıl,baban hangi marka araca sahip şuanda,şaayinci gibime geliyo ama tahmin benimkisi tabi Very Happy
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-18, 06:21

normalde benzinle birlikte lpg tüketimi diye 1 şey olmaz sıralı sistemlerde, çünkü ortada yakıtı kesicek ama arıza yaptığı için yakıt kaçırıcak 1 kesici yok... Smile hepsinin kendi enjektörleri var sistem lpg mi yoksa benzin mi tüketeceğini aracın enjektörleri çalıştırarak belirler, haliyle yanlışlıkla karışıklık olmaz bu durumda...tabi sistemin elektronik kısmı kafayı yemediği sürece... Smile
http://www.ladatr.com
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-18, 08:48

93 spring demiş ki:
anıl,baban hangi marka araca sahip şuanda,şaayinci gibime geliyo ama tahmin benimkisi tabi Very Happy

babam tam flash hastası, trafikte ruh hastası bir insan Very Happy şahin doğan hiç kullanmadı ama bir serçemiz vardı. onuda zevkle kullanırdı ama flash kadar değil tabi.

abicim alacaksın bir reno bakacaksın keyfine, şükretçeksin oturcaksın. bende bunu anladım babamdan. insan arabaya at gibi biner mi ya, arada deh diyecekmiş birlikte uçacaklarmış sonra rahat edecekmiş yavaş gidecekmiş. trafikle kuralla ilgisi yok sadece araba kullanma sanatını konuşturur Very Happy

arkadaşlar bide bir konu var, burayıda katlettik ama bizim mustafa abiye ne yapabiliriz. geçen görüştüm birdaha siteye girmem dedi bana ?
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-18, 09:01

dns değiştirmeyi bilmiyor Anıl o yüzden giremiyor Very Happy şakası bi yana bende yüz yüze konuştuğumda işim olmaz diyor ne dediysem kandıramadım Sad
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-18, 17:57

https://2img.net/r/ihimizer/img202/9252/opelr.jpg

bu resimde 3. sorunda çözüm yada sorun nedir söylenmiş. opel forumların birinden. çocuk kendisi arızaları ve nedenlerini yazmış.

HAYDİ MUSTAFA ABİ İÇİN ELELEE Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 823127
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-18, 18:04

VetApex! demiş ki:
https://2img.net/r/ihimizer/img202/9252/opelr.jpg

bu resimde 3. sorunda çözüm yada sorun nedir söylenmiş. opel forumların birinden. çocuk kendisi arızaları ve nedenlerini yazmış.

HAYDİ MUSTAFA ABİ İÇİN ELELEE Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 823127

Geldik doktorum Wink
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-18, 18:15

Konuya dönecek olursak , benim mazda'da soğuk motora benzini güzel içiyor , Burcinhan gibi bende aynı şeyden şüpheleniyorum kesicilere bir girişecem en sonunda, son zamanlarda ''aslan besleyen yemini düşünmez'' diye avunuyorum ama ,sanırım kendimi kandırıyorum, lpg'de sıfır sorun var gayet iyi ,bayramda yola gideceğim diye bugün trigeri kontrol ettik diğer kayışlarıda yeniledik (dayco) senteye baktık normal , su eksiltmiyor kompresyon haricinde yağ eksiltmiyor gaz verince arkada güzel bir duman oluyor , ustam ''yağ dumanı değil bu , benzin sakat veya su karışıyor'' dedi , motor su eksiltmiyorki ! ,bi kaç gün gez bakalım ya çoğalır yada keser dedi ,bakalım ne olacak.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-19, 05:12

samsunlu R-9 demiş ki:
Konuya dönecek olursak , benim mazda'da soğuk motora benzini güzel içiyor , Burcinhan gibi bende aynı şeyden şüpheleniyorum kesicilere bir girişecem en sonunda, son zamanlarda ''aslan besleyen yemini düşünmez'' diye avunuyorum ama ,sanırım kendimi kandırıyorum, lpg'de sıfır sorun var gayet iyi ,bayramda yola gideceğim diye bugün trigeri kontrol ettik diğer kayışlarıda yeniledik (dayco) senteye baktık normal , su eksiltmiyor kompresyon haricinde yağ eksiltmiyor gaz verince arkada güzel bir duman oluyor , ustam ''yağ dumanı değil bu , benzin sakat veya su karışıyor'' dedi , motor su eksiltmiyorki ! ,bi kaç gün gez bakalım ya çoğalır yada keser dedi ,bakalım ne olacak.
sadece sibop lastiklerini değişecek kadar vefalı ustan varsa o duman kesilir Wink
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-19, 09:25

93 spring demiş ki:
sadece sibop lastiklerini değişecek kadar vefalı ustan varsa o duman kesilir Wink

Sadece subap lastiklerini değişirim diyor ancak , conta değişmeden olmaz'da diyor Wink

biraz önce Bosch Car Service'de cihaza bağlandık , araba dışarda cihaz içerde bakıyorum nasıl bağlayacak diye , meğerse wireless bağlantı cihazıymış elindeki yeşil şey Very Happy, lambda sensörü hatası çıktı , ilginç bir şekilde hata sildirdik (burada açık açık anlatmak istemem ,süper kolay bir yöntem) , aracı çalıştırdım 900 olan devir 600 de , ustaya ''farları açınca bu 600 , 300 e düşer'' dedim , aç farları ,bakalım ,dedi açtık devir 550-600 !! , siyah duman kesildi , tekrar yaparsa sensörü değişeceğiz.
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-19, 09:35

Geçmiş olsun Mustafa. İlke mesahjı okurken bu arızayı yapan Mazda'mı diye kendi kendime hayıflanıyordum Smile
http://www.motur.org
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-19, 10:56

burcinhan demiş ki:
Geçmiş olsun Mustafa. İlke mesahjı okurken bu arızayı yapan Mazda'mı diye kendi kendime hayıflanıyordum Smile

Arızayı yapan mazda değil oksijen sensörü , sanırım haalen 98 model bir sensörle dolaşıyoruz , temizleme yoluna gideceğim ,olmazsa çay demleriz Very Happy
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-19, 11:14

samsunlu R-9 demiş ki:
burcinhan demiş ki:

Arızayı yapan mazda değil oksijen sensörü , sanırım haalen 98 model bir sensörle dolaşıyoruz , temizleme yoluna gideceğim ,olmazsa çay demleriz Very Happy
sıcak suylamı temizlemeyi deneyecen la mıstaa Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 916329
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.   Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 Empty2011-08-19, 11:17

93 spring demiş ki:
samsunlu R-9 demiş ki:
burcinhan demiş ki:

sıcak suylamı temizlemeyi deneyecen la mıstaa Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum. - Sayfa 2 916329

Abi devir değişti ,şimdi buzlu çay var Very Happy , yinede işi biliyon Razz

Sanırım LPG ile Benzini aynı anda yakıyorum.
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-