RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ön cam kalkmıo karizma sıfır

+8
Josefcan
egzomant
By_Ne0
sisyphos
sahinmustafa
olvne
oxigen
oguz
12 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty
MesajKonu: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 06:28

arkadaslar sağ ön cam inio ama yukarı cok yavas kalkıo artı yarıda kalıo elimle kaldırıorum buda karizmayı feci cizio lütfen karizmayı dağıtmadan bana acil yardımcı olun bu sorun neyden kaynaklanır kackere kapı dösemesini söküp baktım ama cözemedim detaylı bi şekilde yardımcı olursanız sewinirim
oguz

oguz

Doğum tarihi : 26/09/79
Aracınızın Modeli : 1991 flash

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 08:35

cam krikosunun bi teli var o zamanla deforme oluyor. Benim arabada da geçtiğimiz yaz olmuştu 1-2 gün zor kapandı en sonunda tamamen off oldu geçtiğimiz yaz değiştirdim yanlış hatırlamıyosam malzeme + işcilik 25 lira vermiştim.Bir oto kilitçiye uğrarsan problemini çok kısa bir sürede çözer.
oxigen

oxigen

Aracınızın Modeli : 1994 broadway

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 12:52

by_reno_9 demiş ki:
arkadaslar sağ ön cam inio ama yukarı cok yavas kalkıo artı yarıda kalıo elimle kaldırıorum buda karizmayı feci cizio lütfen karizmayı dağıtmadan bana acil yardımcı olun bu sorun neyden kaynaklanır kackere kapı dösemesini söküp baktım ama cözemedim detaylı bi şekilde yardımcı olursanız sewinirim

kardeşim aynı sorun bendede vardı hele son 2 parmak kala hiçbir hareket yapmıyordu,

bizim elektrikçiye gittim,kenarına 15 ytl sıkışmış dediler ve hallettiler, Laughing Very Happy

ama şunu söyleyeyim bir avrupa araba gibi kalkmıyor yinede salına salına,kalksammı kalkmasammı diye kalkıyor ama kalkıyor...
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 13:06

Bu sorun bende kışın oluyor. Hava çok soğuksa yukarı kalkmıyor kitlenip kalıyor hatta bir keresinde kar yağarken cam açık kalmıştı sabahın köründe ama nedense havalar ısınınca o kadar hızlı çalışıyor ki.Nedense kışın arabanın kimyası değişiyor.Her tarafı sert pedallar filan yazın yumuşacık.Bu arada döşemeyi çıkarıp boru gibi bir şey var oraya wd 40 sıkın çok iyi oluyor.Gres yağı filan tavsiye edilmiyor pek.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 13:54

cam motorunun kömürleri bitmiştir
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 14:59

sahinmustafa demiş ki:
cam motorunun kömürleri bitmiştir
cam motoru sağlam ama orda bi boru var içinde bişi var camı indirip kaldırırken o yukarı assa gidio ordan kaynalanıo die düsünüorum bu arada cam motoru kömürü nerde bulkunur detaylı anlatırsan daha ii olur yoksa oto camı iptal dip kol kası yaptırcaam
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 15:16

yer çekiminden dolayı camın aşağı inmesi kolay olurken yukarı çıkması zor olur bunun sebebi motorun güçsüz kalması yani kömürünün bitmek üzere olmasından. parçacılar bilirler eğer sorarsan cam motoru kömürü diye.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 15:18

sahinmustafa demiş ki:
yer çekiminden dolayı camın aşağı inmesi kolay olurken yukarı çıkması zor olur bunun sebebi motorun güçsüz kalması yani kömürünün bitmek üzere olmasından. parçacılar bilirler eğer sorarsan cam motoru kömürü diye.
ya motor sağlam da bi boru var uzun bişi motordan cıkıo onun içini nasıl yağlayabilirim yada onu nasıl sökebilirim dün denedim ellerim yağ içinde kaldı üstüm basım battı sinirlendim kapattım hemen yoksa parcalıycaktım camı kaldırırken alttan elimle destek verince cok güsel kalkıo elimi cekince duruo
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 16:27

by_reno_9 demiş ki:
sahinmustafa demiş ki:
ya motor sağlam da bi boru var uzun bişi motordan cıkıo onun içini nasıl yağlayabilirim yada onu nasıl sökebilirim dün denedim ellerim yağ içinde kaldı üstüm basım battı sinirlendim kapattım hemen yoksa parcalıycaktım camı kaldırırken alttan elimle destek verince cok güsel kalkıo elimi cekince duruo

arkaşım teşhisi sen kendin koymuşsun bize de kolay gelsin demek düşer.
oguz

oguz

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 21:25

o boru dediğin şey cam krikosunun teli yenisi 10 -15 lira arası bişey ama takması biraz zahmetli ben şahsen yapmam o değiştirilirse hallolur. 5-10 dakikada değiştiriyo kilitçiler bende yazın aynısı olmuştu.
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-24, 22:40

Valla benim camların hızına da acaip hızlı denemez ama 23 senedir tık demedi,
made in spain Razz
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-25, 15:08

oguz demiş ki:
o boru dediğin şey cam krikosunun teli yenisi 10 -15 lira arası bişey ama takması biraz zahmetli ben şahsen yapmam o değiştirilirse hallolur. 5-10 dakikada değiştiriyo kilitçiler bende yazın aynısı olmuştu.
sorun ondanmı kaynaklanıor peki baska bişi yoktur demi
egzomant

Doğum tarihi : 11/11/82
Aracınızın Modeli : renault 9

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-25, 21:10

ben bugun mit baglama için söktüm kapıyı dedim bide şu mtotları yaglıyim baktım yag basılcak bi teri yok bende kızağını yagladım fişide biraz oksitlen mişti temizledim şuan ii oldu
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-26, 05:33

egzomant demiş ki:
ben bugun mit baglama için söktüm kapıyı dedim bide şu mtotları yaglıyim baktım yag basılcak bi teri yok bende kızağını yagladım fişide biraz oksitlen mişti temizledim şuan ii oldu
benim kızakta bi sorun yaok yaa cam yukarıya cıkarken kendini kasıo titrio sanki bişi onun yukarı cıkmasını istemio
oguz

oguz

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-26, 06:22

cam motorun çalışıyosa eğer başka sorun olma ihtimali yok ...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-27, 12:13

oguz demiş ki:
cam motorun çalışıyosa eğer başka sorun olma ihtimali yok ...
ya işte dediim gibi cam assaı cok güsel inio ama yukarı cıkarken kasılıo titreme yapıo sanki bişi yukarı cıkmasını engellelio yada sanki biyer paslanmıs hareket etmekte zorlanıo öle bişi yanii
oguz

oguz

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-27, 22:00

dediğim tel ömrünü tamamlamış ucuz bişey eziyet çektiğine deymez yaptır kurtul üç liralık şey için 5 liralık eziyet çekme..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-28, 16:54

oguz demiş ki:
dediğim tel ömrünü tamamlamış ucuz bişey eziyet çektiğine deymez yaptır kurtul üç liralık şey için 5 liralık eziyet çekme..
haklısın kardesim en kısa zamanda bi oto cam kilitciye gösteriyim yoksa böle olmuycak yardımın için çok saol
Josefcan

Josefcan

Aracınızın Modeli : 93 Spring

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-29, 21:25

Aynı sorun bendede vardı içindeki kollektör bozulmuş. O da yapılamayacağından dolayı cam motorlarını değiştirdim. Uzun zamandır çalıştığı için ömrü dolmuş. Ben toyotanın cam motorundan taktırdım tane si 140YTL, orjinallerinin tanesi 250YTL. Biraz pahalı ama!... Exclamation Smile
Josefcan

Josefcan

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-02-29, 21:27

Artık çok güzel çalışıyor. Aynı sıfır arabalarınki gibi, yaptırdıktan sonra ''oh be dünya varmış'' dedim. Smile
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-01, 14:33

Josefcan demiş ki:
Aynı sorun bendede vardı içindeki kollektör bozulmuş. O da yapılamayacağından dolayı cam motorlarını değiştirdim. Uzun zamandır çalıştığı için ömrü dolmuş. Ben toyotanın cam motorundan taktırdım tane si 140YTL, orjinallerinin tanesi 250YTL. Biraz pahalı ama!... Exclamation Smile
nasıl uydurdun yaa birbirlerini tutuomu ki bide biras pahalı yaaa
oguz

oguz

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-01, 14:50

ben motorda bişey olacağını sanmıyorum çok lazım olursa çıkmacılar ne güne duruyor
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-01, 15:01

oguz demiş ki:
ben motorda bişey olacağını sanmıyorum çok lazım olursa çıkmacılar ne güne duruyor
eet yaa cıkmacılar ilaç bigi bu gün ön tampon ayaı aldım benimki kırılmıstı dırda bulmamıyacaım parcayı cıkmacıdan bi cay parasına aldım Wink Wink ;)ama cam motorounu sormadım onada bi ara bakıyım
Josefcan

Josefcan

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-01, 17:38

by_reno_9 demiş ki:
Josefcan demiş ki:
nasıl uydurdun yaa birbirlerini tutuomu ki bide biras pahalı yaaa

Valla bana kollektör bozulmuş değişemeyiz dediler bende mecbur değiştirdim hemde benimki tamamen durmuştu çalışmıyordu. Wink
murtaza

murtaza

Doğum tarihi : 13/07/85
Aracınızın Modeli : Yamaha yb(R1)25 - Tempra SX_A

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-02, 07:27

abi kapıdaki, camın gidip geldiği kanallara buluşık deterjanını yani, pril'i bi çakın. %70 fark olacaktır. denenmiştir!..
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-02, 09:11

bulaşık deterjanları anlık çözüm oluyor kuruduğu zaman eski halini alıyor... Wink bu gibi durumlar için en uygun çözüm yağlamaktır yağ değişimlerinde motordan çıkan yağdan biraz alıp kenara koymakta fayda var... Wink evdeki kapılara kadar her yerde kullanabilirsiniz... Very Happy
http://www.ladatr.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-04, 13:31

ya ne kadar yağ kullandıysam nafile baska bi sorun var ama cözemedim cam yukarı cıkarken titreme yapıo kapı bile titrio sanki bişi yukarı cıkmasını istemio acıp bakıom dösemeyi bişi göremeiom sadece cam motoru uzun bi plastik boru içinde kıvrımlı bişi var camı iindirip kaldırırken ileri geri gidio üç bes kablo baska bişi yok bu sorun ne yaa allah rızası için biri yardımcı olsun
oguz

oguz

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-04, 13:48

ah dostum ah ben sana sorunu sölüyorum ama anlamıyon bi türlü sorunun 10 liralık tel ucuz bişey yenile ne camın titrer nede sen uğraşırsın
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-05, 17:16

oguz demiş ki:
ah dostum ah ben sana sorunu sölüyorum ama anlamıyon bi türlü sorunun 10 liralık tel ucuz bişey yenile ne camın titrer nede sen uğraşırsın
bilader zamanım olmuoki ilk fırsatta yaptırcaam yaz gelio zaten o sekil gezemem
-R9-

-R9-

Doğum tarihi : 22/01/89
Aracınızın Modeli : 99 broadway

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-27, 22:54

arkadaşım kolay dert etme bak şimdi motoru tutan 3 somun var sök onları dikkat et burda sökerken borular cok uzun seneler soğuk ve sıcak havaya maruz kalarak herhengi bi zorlamada kırılabilrler dikkatlice otoru cıkar ce oboruların motora bağlanan yanlış hatırlamıyosam 3 vidası var bunlarıda sök motor cıkıcaktır ve boru ortada kalıcak sonra wd 40 alıcaksın bi tane bol bol sık temizle sık temizle oynat arada bir sonra sprey yağlara bas yağı söktüğün gibide dikkatlice toplarsan bi sorun olmaz ve eskisinde daha rahat calışır toz kir pas boruyu tıkayıp zor calışmasına neden oluyor bnmki dahada beter benm o borular 3 yerden kırılmış camı elimle kapattım motorun kablosunu cektim şimdi ben o borudan arıyorum bilen vrmı lol!
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-03-28, 17:46

-R9- demiş ki:
arkadaşım kolay dert etme bak şimdi motoru tutan 3 somun var sök onları dikkat et burda sökerken borular cok uzun seneler soğuk ve sıcak havaya maruz kalarak herhengi bi zorlamada kırılabilrler dikkatlice otoru cıkar ce oboruların motora bağlanan yanlış hatırlamıyosam 3 vidası var bunlarıda sök motor cıkıcaktır ve boru ortada kalıcak sonra wd 40 alıcaksın bi tane bol bol sık temizle sık temizle oynat arada bir sonra sprey yağlara bas yağı söktüğün gibide dikkatlice toplarsan bi sorun olmaz ve eskisinde daha rahat calışır toz kir pas boruyu tıkayıp zor calışmasına neden oluyor bnmki dahada beter benm o borular 3 yerden kırılmış camı elimle kapattım motorun kablosunu cektim şimdi ben o borudan arıyorum bilen vrmı lol!
renault parcacısında satılıo arkadsım 12.5 ytl ben alcaam hiç uğrasmak istemiorum ölee yağla filan gitcem sıfır alcaaam yaz gelio uğrasmıyalım bida bida
fairwayBATU

fairwayBATU

Doğum tarihi : 16/03/91
Aracınızın Modeli : 94 FAİRWAY

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-12-09, 21:33

bnm aracımda uzun süre sağ cam elle kalkıodu.. bi zaman sora ellede inmeye başladı şimdi hepten durdu çok zor hareket ediyor yaptırmadıkta öle kaldı..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2008-12-10, 09:08

arkadaslar cam spiralini deiştirdim sorun cözüldü masraf 7.5 ytl simdi cam canavar gibi inip kalkıo spiral dediim parca uzun beyas borunun içindeki halat asınmıs motor bosa dönüomus

not: cam spiralini deiştiriken yenisini güselce yağlayaın farkı göreceksiniz
fairwayBATU

fairwayBATU

Doğum tarihi : 16/03/91
Aracınızın Modeli : 94 FAİRWAY

MesajKonu: Geri: ön cam kalkmıo karizma sıfır   ön cam kalkmıo karizma sıfır Empty2009-01-15, 23:47

aynı sorun bendede var şöför tarafındaki cama arkadaşında dediği gibi pril döktüm hızlandı ama gel gelelim sağ tarafa çok yavaş kalkıo bu günlerde bende kedim söküp çalışmara başlıcam.. kendim yapmayı seviorum böle işleri sis tesisatı gibi elektrik işlerini.. cam motorunda bişey olsa hiç çalışmaz die düşünüorum..

ön cam kalkmıo karizma sıfır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-