RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  SSSSSS  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paylaş | 

Ses izolasyonu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
YazarMesaj
aboyur

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : 1999

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-16, 08:58

karadeniz demiş ki:
ziftlense o da engel olur nemin saç ile temasına... Wink

ziftlemesi zor biyer hocam
Kullanıcı profilini gör
salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-18, 13:54

arkadaşlar gecenlerde bursaya yolladım arabamı elektrik ve döşeme icin bide dedim ki kırık plastik aksamı deiştiriverin direksiyonun altında bi plastik var bende kırıktı inanın iceri giren bütün motor sesinin sebebi oymuşş şimdi arabam bi sessiz bi sessiz o kadar olur pedallara dogru direksiyon cubugunu kapatan plastik ne kadar önemli bişeymiş öle yaaa aman ha siz siz olun hemen onu yaptırın saygılar inannın para deil ama icerde motor sesi nedir bilmiom taki 4000-4500 e falan cıkınca devir biras ses gelio diyebilirim ohh be dünya varmış
Kullanıcı profilini gör
93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-18, 14:26

hangi parça resim eklesen abi
Kullanıcı profilini gör
salla2000

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-18, 16:17

yarın bi resmini cekeyim fırsat olursa bu parca benim gördüğüm cogu arabada kırık biyik ihtimal ya diz geldiği icin oraya yada direksiyon esnetio galiba cogu araba da kırık veya catlak bizde 4 tane rainbow var ordan biliom mesela birinde en eskisinde o plastik yok motor sesi oldugu gibi icerde benimki de kırıktı taktırdım şimdi ses yok babamın yeni aldıgı ve kardeşinkindede ses yok onlarda var ii biliom benimki ne zaman böle olcak diodum Allahın plastiği işte kesti bütün sesi
Kullanıcı profilini gör
lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-18, 16:50

Question Shocked
Kullanıcı profilini gör
ertan.bilgi

Doğum tarihi : 31/05/80
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTE --- 1992

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-18, 21:18

salla2000 demiş ki:
arkadaşlar gecenlerde bursaya yolladım arabamı elektrik ve döşeme icin bide dedim ki kırık plastik aksamı deiştiriverin
[strike]

bu bursada dediklerine göre arabayı tek bir yere bırakıyormuşsun ne yapılacaksa o yer yaptırıyormuş bayada kısa sürede ve hesaplı diyorlar.

Mesela ben arabamı göndersem (Tekirdağ/çorlu'dan --bursaya ) kaportası, boyası, döşemesi, elektrik aksağamı desek güvenilebilirmi acaba...
hep gerçektende hesaplı olurmu ?

bir bilgisi olan varmı varsa böyle bir yer tarif edebilecek biriside vardır Smile

gerçi bu kadar işçilik varsa arabayı sat diyen çıkabilir.
(laf aolsun diyede sormuyorum.)
Kullanıcı profilini gör
salla2000

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-20, 12:39

valla görebildiğim kadarıyla resmini cekemedim telefonum kamerasız :-( kolları kapatan plasiğin altında şöle pedallara kadar direksiyon milini kapatan bi plastik buyuk bi parca gögsun hemen altında dizlerin hizasına gelio oraların plastikleri
Kullanıcı profilini gör
barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-29, 14:54

Cam krikolarını yağlamak için açmıştım döşemeleri, kapı içlerindeki plastik kaplamanın söküldüğünü farketmiştim ne kadar işe yarar bilmem ama parkecilerin kullandıkları parke altı şiltesinden uyguladım kapı içlerine
Kullanıcı profilini gör http://renault9-11kulubu.forumotion.com/t10029-yte-yeni-barut-ka
burcinhan

Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 07:33

Kapılar ses yapıyorsa bence bir ayarlatın. Bende acaip rüzgar sesi vardı şimdi hiçbirşey kalmadı.
Kullanıcı profilini gör http://www.motur.org
barut

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 09:36

kapılarımda bir sorun yok sadece elimde şilteden vardı yağlamak için açtım aklıma geldi yapayım dedim
Kullanıcı profilini gör http://renault9-11kulubu.forumotion.com/t10029-yte-yeni-barut-ka
modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 11:14

sesi ve tozu keser ,,

güzel olmuş
Kullanıcı profilini gör
daldiy

Doğum tarihi : 28/03/76
Aracınızın Modeli : tofaş doğan

MesajKonu: yalıtım   2009-11-30, 11:54

değerli arkadaşlarım aracım 90 model doğan l . sizin forumu uzun zamandır takip ediyorum.çok bilgi edindim büyük fayda gördüm. çalışmalar takdire şayan. candan tebrikler. bende kendi aracıma uzun zamandır yalıtım yapmak istiyorum ama bulunmaz hint kumaşı firexi bulamadım. taban halısını değiştirmiştim. gerçekdende aracın altı çok pisti döşemecide halıyı bastı geçti. başka bi esnaf arkadaş 120 liraya arka pantizotdan hoparlör kolulan plastik parçadan itibaren en başa kadar keçe kaplarız üstünede halısını koyarız. bagajı elden geçiriiriz çok faydası olur dedi. 2010 model megana baktım hem bagajda hem aracda aynı keçe konulmuş. ama okuduklarım kadarı ile keçe koku yapar deniyor. kokuya nasıl bir çare bulunabilir. gerekirse arka hoparlölrleri iptal edip kopmle kece örtebiliriz arka cama kadar. aracım reno olmasa bile arasına yorum yazmak yada bildilerimi sizlerle müsadenizle paylaşmak isterim. saygılarımla
Kullanıcı profilini gör
Renault9
Admin

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 13:12

Aramıza hoşgeldiniz. Her nekaradar r9-11 kulübü olsada sizin gibi başka marka araç sahibi bir çok üyemiz var Wink

Keçe koku yapmaz, zift koku yapabilir. Ancak benimde gördüğüm birçok yeni nesil araçta ziftli keçe kullanılıyor. Benim önerim firex yerine bir kat ziftli membran + üzerine keçe döşeyebilirsiniz Wink
Kullanıcı profilini gör http://www.renault9-11.com
olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 16:42

Ben de bugün tekzen'den geçerken 10 mm'lik firex aldım bakalım önümüzdeki günlerde orta konsolu kırmadan dökmeden sökmeyi başarırsam gözümü karartıp konsolun altına, geçme yerlerine firex döşemeyi düşünüyorum. Eğer becerebilirsem bu sefer ciddi ciddi izolasyon işini bitirmiş olacağım kapı içlerinden arka bagaja kadar her yer firex olacak:)
Kullanıcı profilini gör http://renault9-11kulubu.forumotion.com/otomobilim-f7/1995-renau
aboyur

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 17:15

arkadaşlar bayramdada boş durmadım ses izolasyonuna devam dedik..
kullandığım malzeme inşaat köpüğünün sert olanı.ilk önce normal inşşaat köpüğü ile kalıp çıkardım.daha sonra yeşil gözüken sert köpüğü kestim .kapı açıldığı zaman yeşil gözükmemesi için ön yüzüne termafleks yapıştırdım.

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

kaplamada kullandığım malzeme inşaatta kullanılan ziftli membran

[img][/img]

ilk önce kağittan kalıplar çıkardım.kalıba göre kestiğim mebranı ( pürmüzüm olmadığı için) piknik tüpünde ısıtıp yapıştırdım

[img][/img]

son işlemde memran parçalarını ıstılmış demirle ( ben kelpetenı kullandım) eritip birleştirmek

sonuca gelecek olursak ; bu işlemi memleketim trabzonda yaptım dünakşam orduya geldim. ..lastik sesi ve motor sesi baya baya azaldı ,yani uğraşlarıma fazlasıyla değdi
Kullanıcı profilini gör
Renault9
Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 18:14

aboyur;
Sen bitirdin neredeyse izolasyon işini. Tebrik ederim. Aracın keyfi artmıştır.
karadeniz
Çakma Admin

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 18:42

daldiy demiş ki:
değerli arkadaşlarım aracım 90 model doğan l . sizin forumu uzun zamandır takip ediyorum.çok bilgi edindim büyük fayda gördüm. çalışmalar takdire şayan. candan tebrikler. bende kendi aracıma uzun zamandır yalıtım yapmak istiyorum ama bulunmaz hint kumaşı firexi bulamadım. taban halısını değiştirmiştim. gerçekdende aracın altı çok pisti döşemecide halıyı bastı geçti. başka bi esnaf arkadaş 120 liraya arka pantizotdan hoparlör kolulan plastik parçadan itibaren en başa kadar keçe kaplarız üstünede halısını koyarız. bagajı elden geçiriiriz çok faydası olur dedi. 2010 model megana baktım hem bagajda hem aracda aynı keçe konulmuş. ama okuduklarım kadarı ile keçe koku yapar deniyor. kokuya nasıl bir çare bulunabilir. gerekirse arka hoparlölrleri iptal edip kopmle kece örtebiliriz arka cama kadar. aracım reno olmasa bile arasına yorum yazmak yada bildilerimi sizlerle müsadenizle paylaşmak isterim. saygılarımla

tabana konulan keçe, şase esnmelerinden kaynaklı koltuk ve orta göğüs seslerini tamamen keser... iyi 1 izolasyon için tabana keçe atmak şart, zift sadece paslanmayı önlemek amaçlı yapılan 1 şey, pasdan korkunuz yoksa zift şart değildir, su almayan aracın da taban sascı içerden çürümez zaten...alttan çürümeye başlarsa de zaten içerdeki keçe ona fayda etmez...

içerde yapılacak çok sey var, tabana meges ya da pütür öneririm, aynı malzemeyi çamurluk içlerine de attıktan sonra içerden davlumbaz ile birlikte ses yalıtımı için özel malzemeler kullanmanız lastik sesini çok keser...

sizin araca 1 de kartel için tek parça sac lazım bence, motorun altı kapanmadan motor sesi tam olarak kesilmez...
Kullanıcı profilini gör http://www.ladatr.com
aboyur

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-11-30, 18:52

Renault9 demiş ki:
aboyur;
Sen bitirdin neredeyse izolasyon işini. Tebrik ederim. Aracın keyfi artmıştır.

sağol kardeş..birkaç yer kaldı oralarıda yapınca bitti diycem artık.şehir içinde kullanırken çok güzel oluyor motor sesi resmen yok...
Kullanıcı profilini gör
daldiy

Doğum tarihi : 28/03/76
Aracınızın Modeli : tofaş doğan

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-12-01, 14:22

tekzene netten baktım .online olarak sadece bi tarafı aliminyum görünümlü 1m karelik firex görünüyor.10 metre kare olanı yok sanırım.ziftli mebranı pürmüz olmadan bireysel olarak nası tatbik ederiz. sanırm onunda değişik ölçülerde kalınlıkları var.
Kullanıcı profilini gör
aboyur

MesajKonu: bu zamana kadar yaptıklarım   2009-12-10, 11:29

Arabanın tabanı komple ziftle kaplandı.arkakoltuğun alt ve arka kısmı ziftli keçe ile döşendi.göstergeler sökülerek pedallarla göstergeler arası ziftli keçe ile kaplandı

Firex bulamadığın için termaflexle kaput kaplandı.

bu kısmıdöşemek baya bi zahmetli oldu (alttaki iki resim alles 112 arkadaşımızdan alıntıdır)

hoparlörün arkasına gelen kısım aşağıya ve yukarıya doğru ziftli keçe ile dolduruldu

[img][/img]

paşpiyerin üzeri (kırmızı boyalı yer) ziftli keçe ile kaplandı

[img][/img]

rsimde görülen kısma sert inşaat köpüğü yerleştirildi

[img][/img][img][/img][img][/img]

çamurluk davlumbazları ziftli memran yapıştırılarak kalınlaştırldı.gavlumbazın yerleştirildiği kısıma pütür atıldı

[img][/img]

Bundan sonra yapmayı düşündüklerim
1-motorla gögüs arasındakı kısmı tamamen kaplamak
2-arabanın altını ve arka davlumbazlara pütür attırmak
3-kapı içlerini şeffaf masa örtüsü ile kaplamak
4-kalorifer pervanesinin olduğu kısma bi ekleme yaparak direk sesin içeriye girmesini engellemek ve burdabn toz girişini kesmek için filitre eklemek
5-kalorifer radyatörü arıza verirse göğsün altını tamamen kaplamak

zaman ve mekan bulursam arkadaşlar inşallah bunları yapıcam.bunları bile yazmak baya bi vaktimi aldı yapmak ne kadar vakit alır allah bilir....

Tavsiyenize ihtiyacım var arkadaşlar motor kaputunun altını termaflexle kaplamıştım .bu kaplamayı söküp kaputu ilk önce ziftli memranla kaplayıp üzerini tekrar termaflexle kaplamayı düüşünüyorum ne dersiniz ...tavsiyeleri bekliyorum
Kullanıcı profilini gör
metin_mimoza

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-12-21, 19:26

arkadaşlar bu göğüsten gelen tıkırtılar deli ediyo beni son zamanlarda acaip tıkırdamaya başladı.bu göstergenin oraları.göğüsün birleştiği yerlerin arasına nasıl bişey koyabiliriz.tıkırtıların çoğu sürtmeden kaynaklanıyor.benim aklıma pencere fitilleri geliyor ama 2 rengi var.beyaz ve kahverengi bizim göğüsün rengide gri tarzı bişi siyaha yakın.ona benzer bi lastik gibi bi malzeme kullanamk lazım ne kullanabiliriz.(göğüsün torpidonun birleştiği yerlere.)
Kullanıcı profilini gör
seyitserbest

Doğum tarihi : 18/10/79
Aracınızın Modeli : 96 broadway

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-12-28, 21:53

izolasyon konusunda aşırı yol alanlar var tebrik ederim umarım amacınıza ulaşmıssınızdır
bende birkaç soru soracağım bu çatı malzemesi var elimde bir tarafı ziftli bir tarafı alümünyüm folyolu onu tabanda kullansam bir mahsur olurmudeğer mi?
Kullanıcı profilini gör
seyitserbest

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-12-30, 20:32

mümkünse cevap vericek birisi varmıdır benim bir üst mesajdaki soruma?
Kullanıcı profilini gör
karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-12-30, 20:33

alüminyum tabanda ne iş görecek... Question Rolling Eyes
seyitserbest

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-12-30, 21:30

bir faydası olmazmı yani? resimlerde kullananlar var
Kullanıcı profilini gör
karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2009-12-30, 21:34

valla bence 1 şey hissedilmez...tabana yapılacak en akılcı şey firex, üzerine de keçe atmak olur... Wink
KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-10, 19:37

yeni nesil bir çok araçta zifli keçe olduğu yazılmış mesala clioların ziftli keçesini hazır alıp atsak olmaz mı?firex keçe memb,bituself falan iyice kafamı karıştırdı.firexi arka koltuk altında denedim şuan paramparça olmuş.bence bir işede yaramadı.
Kullanıcı profilini gör
Renault9
Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-10, 19:51

Kaan;

Keçe zaten ucuz, alıp keseceksin. Clionunki kalıp olarak uymayabilir belki Wink
KAANPAKAY

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-10, 20:47

peki zifli keçeden keçeden farklı mı?
Kullanıcı profilini gör
Renault12

Doğum tarihi : 20/09/93

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-12, 16:40

Ziftli keçe, keçenin bir yüzeyinin ince bir zift tabakası ile kaplanmış şeklidir.Zift tabakasının üstünde de ince bir naylon tabakası bulunmakta.Ürünü, keçe satan döşemecilerde bulabilirsin.

Firexin ısı yalıtımına faydası var.Ses yalıtımına pek faydası olmuyor.Zaten incelediğim yeni nesil birçok otomobilde taban halısı altında ziftli keçe; arka koltuk altları ile ön göğüslük ve bagajda kalın keçe döşenmiş.
Kullanıcı profilini gör
karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 20:58

1 arkadaşımın (ki kendisi yetkili servis işletmecisidir) aracı...

Araç motor dahil olmak üzere söküldü.Ezik , çürük vb deformasyona uğramış yerler yapıldı.Görsel olarak çamurluklar dodik tarzı şişirildi , ön kaput sinyalleri iptal edildi , ön çamurluk kenarları büyük çap lastik takılacağından kesildi.Tabi işlemler bununla bitmedi hezün işin en başındayız.Araca yapılanlarla ilgili resimler paylaşmaya devam edecem.Araca boya öncesi ve sonrası yapılanlar ve izolasyon uygulamaları samara ve vegalar içinde sizlere yardımcı olacaktır.

Astar işlemleri

Taban sacına galveniz sac astarı atıldı.Araç içi ve dışı bütün birleşim yerlerine , Teroson marka henkel alman ürünü karoser mastiği ile kapatıldı.

karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 20:59

Araç içi tüm sac aksamına ve bileşim yerlerine astardan sonra sika marka poliüretan esaslı korozyona ve suya karşı koruyucu ayrıca ses izolasyonu sağlayan pütür atıldı

Araç içi tüm sac aksamına ve bileşim yerlerine astardan sonra sika marka poliüretan esaslı korozyona ve suya karşı koruyucu ayrıca ses izolasyonu sağlayan pütür atıldı.

Ayrıca bu pütürü resimde görünen araç alt kısımlarına atılacak.Taş çarpmalarına karşı mukavemet sağlayacak

karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 21:00

Çamurluk içlerine teroson marka alman malı henkel pütür atıldı.Bu pütür ayrıca aracın alt taban sacınada atılacak

Boyama işlemi audi Q7 beyazı.Nivada ilk Smile

karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 21:00

Aracın taban sacındaki zift temizlendiği için ilk iş olarak çok iyi kalitede taban sacını korumak ve sesi minimize etmek için ziftli keçeleri yapıştıracaz.Bunun üzerinede daha sonra taban kısımlarıda dahil olmak üzere aracın tüm sac aksamına keçeleri ve araç içine yapıştıracağımız ziftli keçeyi , sac kısımlarını sudan korumak araç içindeki sac kısımlarındaki vibrasyonu dahada minimize etmek ve ısı yalıtımı için bir tarafı zift diğer tarafı alüminyum malzemeyi kullanacaz.

Taban sacı için kullanılan kendinden yapışkanlı ve ısıl işlemle yapışan ziftli keçe

Malzemeyi saca alıştırma

Malzeme saca alıştırıldıktan sonra yapıştırılması ve ısıl işlemle birbirine tek tek aralarındaki boşluk kalmayacak şekilde malzemenin birbirine kaynatılması

Torpido iç izolasyonu

Motor içi göğüs sacı izolasyonu

karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 21:01

Torpido altına sesi yutan yanmaz , su tutmaz ve bu özelliklerini belirten sertifikası olan ses yutan malzeme kullanıldı.

Taban kısmınada yine yanmayan ve su tutmayan sertifikalı malzeme poliüretan esaslı ses izolasyon malzemesi kullanıldı

barut

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 22:00

gerisi geliyormu deniz seni bekliyom yatacam çok merak ettim Smile
karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 22:07

abi araba daha bitmedi, topluyor arkadaş...o ilerledikçe buraya koyacam merak etme... Smile rusya autoVaz a da gidecek bu resimler... Very Happy
barut

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 22:08

eyvallah merakla bekliyorum mükemmel iş çıkarılıyor
karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 22:11

shawshang demiş ki:
eyvallah merakla bekliyorum mükemmel iş çıkarılıyor

eeee kimin arkadaşı...
staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 22:40

ustalığın kalitesi başımı döndürdü bu aracı yapan kişinin torunlarına bile kalır süper bi iş
( bu arada çalışacakmı bu araba ) Smile
Kullanıcı profilini gör
karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 22:50

staplis demiş ki:
ustalığın kalitesi başımı döndürdü bu aracı yapan kişinin torunlarına bile kalır süper bi iş
( bu arada çalışacakmı bu araba ) Smile

o araba ördek avına gidecek göl kenarlarına, içinde kullanılan malzemelerin hepsi kaportayı ve karoseri paslanma, çürüme gibi etkilerden koruyacak şekilde yapılıyor, kablolar vs. de tamamen su sızdırmaz olarak izole edilecek...aynı zamanda yine kullanılan malzemelerin yanmama özelliği de var...yani herhangi 1 sorunda bu malzemeler hiç 1 risk oluştırmayacaklar... Wink
sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-26, 23:11

Deniz naaptın sen ya,

Defteri kalemi kenarı koydum yemin ediyorum 10dk ağzım açık bakakaldım fotolara,

Erco'nun Niva'sı dimi bu?
Kullanıcı profilini gör http://renault9-11kulubu.forumotion.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sisyp
karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-27, 08:49

sisyphos demiş ki:
Deniz naaptın sen ya,

Defteri kalemi kenarı koydum yemin ediyorum 10dk ağzım açık bakakaldım fotolara,

Erco'nun Niva'sı dimi bu?

yok o bordo olandı, bu araba istanbulda... Wink sen kalemi hazırda tut, daha neler var beler... Rolling Eyes

Taban sacı pütürü

Taban sac üzerinde bulunan tüm bileşim yerleri teroson mastik ile kapatıldı üzeri pütür ile 2 kat kaplandı

barut

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-27, 08:54

araba toplanmıyo resmen baştan yaratılıyor Very Happy
burcinhan

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-27, 08:57

Lada'nın içi epey bir daralmış Very Happy
staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-27, 08:57

abi süper bu aracı görmek isterim
Kullanıcı profilini gör
burcinhan

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-27, 08:58

Dün bir haber vardı. Putin kendi Nivası'na daha güçlü diye Opel motoruı koydurmuş. İnsan bari yapar da bunu söylemez geek
karadeniz
Çakma Admin

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-27, 09:12

burcinhan demiş ki:
Dün bir haber vardı. Putin kendi Nivası'na daha güçlü diye Opel motoruı koydurmuş. İnsan bari yapar da bunu söylemez geek

veganın üzerine zamanında opel vectra GT motoru da koydular ama güvenlik önlemlerini gözetemediği için üretim izni çıkmamıştı o zaman... Smile putine çıkmış demekki... Very Happy
KAANPAKAY

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-27, 09:22

BU ZİFLİ KEÇENİN resmi var mı acaba ?koskaca bauhausta öyle bir şey yok dediler belki var ama kendileribilmiyorlar ne olduğunu .?
Kullanıcı profilini gör
Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   2010-01-27, 09:25

Bu araba komple boyanmış abi

Hayran olmamak elde değil, vallahi bravo sabırsızlıkla bekliyoruz sonucu.
Kullanıcı profilini gör http://renault9-11kulubu.forumotion.com/t5950p50-1990-model-mits
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Bugün 06:44

Ses izolasyonu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
8 sayfadaki 11 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki