RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ses izolasyonu

+72
TAŞOVALI
RakOne
kartalturk
mutasavvuf52
renault9spring
onurfairway
Low-Rider
yusuf
Evliya Çelebi
staplis
seyitserbest
metin_mimoza
daldiy
burcinhan
ertan.bilgi
lıon
salla2000
livan08
Ybr
safranliyim
ayılan
trakyali22
alles112
Gökhan
barut
mehmet27
mahmut
muratuner1
By_Ne0
gacal59
onuruyar
93 spring
badboy333
manga_
modi
aboyur
ARMADA_FB
VetApex!
samsunlu R-9
_quiksiLver_
aLPaCiNo
quiksiLver
KAANPAKAY
robust222
rdmaksl
bora60
Renault12
vlkn_41
şahin
Cihangir KALKAN
scaracco
sisyphos
mooncrown
sahinmustafa
TRKR
kLine
gorkemonat
WQLK!-R9
olvne
fahribey
XDiscovery
Lauréate
teknotas_71
karamanoglu34
__RaVe__®
rona13
karadeniz
mahmutvet
sezer
volkan
Elbruz
Renault9
76 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sonraki
YazarMesaj
gorkemonat

Doğum tarihi : 03/07/84
Aracınızın Modeli : Fiat uno 70s

Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 15:50

açıkçası hiç bir koku duymadım zaten ziftli madde üzeri termaflexte kapladım ki ısı izolasyonumda tamam oldu kışın gerçekten farkettiğini söyleyebilirim araç içi daha çabuk ısınıyor ayrıca ısıyı daha uzun süre tutuyor şöyle söyleyeyim sabaha ılık bir araca biniyorum buz gibi bir araç yerine
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 16:09

gorkemonat demiş ki:
açıkçası hiç bir koku duymadım zaten ziftli madde üzeri termaflexte kapladım ki ısı izolasyonumda tamam oldu kışın gerçekten farkettiğini söyleyebilirim araç içi daha çabuk ısınıyor ayrıca ısıyı daha uzun süre tutuyor şöyle söyleyeyim sabaha ılık bir araca biniyorum buz gibi bir araç yerine

Tebrik ederim.
Bende düşünüyorum ama çok zahmetli iş olduğundan devamlı ileri tarihe atıyorum.
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 16:31

eğer tıkırtılarlada boğuşacaksanız en azından 5 güne ihtiyacınız var Wink ben göğüslüğü tekrar takarken yumuşak plastik yastıklar koydum araya böylece direkt olarak saca çarpmaktansa kumaşlı plastik denk geliyor ve tıkırtı kalmıyor onuda koçtaştan almıştım çok işe yaradı.özellikle tıkırtı yapan yerlere yapıştırırsanız onlardan hiçbir rahatsız edici ses kalmıyor açıkçası hiç düşünmezken şimdi anfi vs düşünüyorum önceden yol sesi dışında birşey duyacağımı düşünmezdim.
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 18:00

En iyisini yapmışsın valla.
Yukarıdaki uzun yazıda bahsettiğin üründe vardı.
Bu rezonans tireşim önleyici görevi yapıyormuş. Keşke toplamadna önce aracın tabanını biraz daha desteleseydin Smile Mesela climaflex denen bir malzeme var.genelde ısı yalıtımı için kullanılıyor ama sesede faydası var. 3mm-10mm arası var. Parça bulamazsan laminant parkelerin altına konulan beyaz süngerden olur. aynı yapıya sahip.

ve son kat olarak firexdenilen ve metresi 8 ytl olan ses tutucu var. Bunuda koyarsan üst düzey ses yalıtımı sağlıyormuşsun:)

Benim planlar başka bahara kaldı.izolasyon yapanları görünce imreniyorum Razz

gorkemonat demiş ki:
eğer tıkırtılarlada boğuşacaksanız en azından 5 güne ihtiyacınız var Wink ben göğüslüğü tekrar takarken yumuşak plastik yastıklar koydum araya böylece direkt olarak saca çarpmaktansa kumaşlı plastik denk geliyor ve tıkırtı kalmıyor onuda koçtaştan almıştım çok işe yaradı.özellikle tıkırtı yapan yerlere yapıştırırsanız onlardan hiçbir rahatsız edici ses kalmıyor açıkçası hiç düşünmezken şimdi anfi vs düşünüyorum önceden yol sesi dışında birşey duyacağımı düşünmezdim.
http://www.renault9-11.com
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 18:08

keşke ama ben son raddeye dayadım sana şöyle anlatayım ön koltukları zor kavuşturdum civatalarla ciddi bir yükselme oldu tabanda Smile ama bu bile çok farklı emin ol ısı gerçekten güzel gece arkadaşa gittim bucaya havada oldukça soğuktu sabah bindiğimde hala ılıktı hoşuma gitti ama yazın büyük ihtimalle sıkıntı olacak Very Happy klima takabilsem iyi olur ama çıkma ne kadardır kim bilir sıfır fiyatı hiç sormuyorum Smile
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 18:12

Klimalı uno varsa olabilir Wink olmaz diye birşey yok.koskoca arabayı dağıtıp yeniden toplamışsın klimayıda takabilirsin mutamelen Very Happy
http://www.renault9-11.com
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 18:15

Renault9 demiş ki:
Klimalı uno varsa olabilir Wink olmaz diye birşey yok.koskoca arabayı dağıtıp yeniden toplamışsın klimayıda takabilirsin mutamelen Very Happy
Very Happy klima beni aşar canım gerçi şimdi egsoz manifold contası değiştiricem ama kolay iş o Very Happy klimalı unolar var aslında belli yıllar sonrası opsiyonel sunulmuş ama bulmak zor gibime geliyor olsa tadından yenmez orası ayrı
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 18:16

yazın hiç 1 sıkıntı olmaz sen rahat ol...arabanın içi diğer yerlerden yalıtılmış oluyor ve sıcakta da arabayı serin tutuyor... Wink yani termos gibi sıcağı sıcak oğuğuğ soğuk tutuyor...

sen yazın arabayı zaten güneşin altına attığın zaman pişme sıcaklığına geliyo di mi... Question Wink onun için de camları açıcan zaten...hiç sıkıntı yaşamazsın sen rahat ol... Wink
http://www.ladatr.com
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 18:17

karadeniz demiş ki:
yazın hiç 1 sıkıntı olmaz sen rahat ol...arabanın içi diğer yerlerden yalıtılmış oluyor ve sıcakta da arabayı serin tutuyor... Wink yani termos gibi sıcağı sıcak oğuğuğ soğuk tutuyor...

sen yazın arabayı zaten güneşin altına attığın zaman pişme sıcaklığına geliyo di mi... Question Wink onun için de camları açıcan zaten...hiç sıkıntı yaşamazsın sen rahat ol... Wink
inşallah dediğin gibi olur bakalım yaşıycaz artık Smile
teknotas_71

teknotas_71

Aracınızın Modeli : 1994 BROADWAY RN

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-11-30, 17:11

Babam bugün ziftli rulo getirdi inş bu olur

Ses izolasyonu - Sayfa 2 Gorunt11

Ses izolasyonu - Sayfa 2 Gorunt12
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-01, 22:45

bugün sadece arkada çamurluk üstlerini yapabildim akşama gelmesinden dolayı ama yarın komple yapmayı düşünüyorum araç içini bir de ön konsolu sökerken kalorifer kumandası nasıl çıkcak bilginiz varmı?Plastik yerlerden gelen tıkırtılarada uğraşcam onlara ne uygulayabilirm bunların cevabını istiyorum size zahmet Embarassed
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-05, 18:29

Öff arabadan iyice soğdum abi yaw ne olur yardım edin size yalvarıyorum bu tıkırtılar gıcırtırlar nasıl kescez babam geçen arabayı elektrikçiye götürmüş elektrikçi çok eski tanıdık arabayı sıfır tertemiz aldınız hurda yaptınız demiş babama babamda arabayı elletmiyor elini attığın yer şıkırdıyor diyor ne yapcam ya babamla aram bozulcak bu sesler yüzünden lütfen yardım edin bana sesleri kesmezzsem aile içi küslüğe gidecek sonu Ailevi meselelerimi karıştırdım ama önemlii bir konu.
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-05, 19:10

öncedende anlatmış olduğum gibi koçtaş yada benzeri bir yerden alacağın yumuşak plastik yastıklarla plastik vuran yerleri kapatman gerekki birbirine çarpıp o sesi çıkarmasın ancak bunun için komple ön göğüslüğü indirmen gerek bu arada seninle ne ilgisi varmışki o seslerin bu yaştaki her araba plastik yaşlanmasından dolayı ve bizim güzel yollarımızdan kaynaklı bunu yaşar ne alakası var sizin yıpratmanızla elinize çekiç alıp arabaya girişmedikten sonra.
TRKR

TRKR

Doğum tarihi : 19/12/77
Aracınızın Modeli : Clio Symbol Alize 1.4 2006

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-07, 07:06

Ülkemiz yol koşulları malum..0 alınan bir araç bile plastik kalitesi çok üst düzeyde değilse birkaç sene sonra bol kasisli ve çukurlu yollarımızda kullanıla kullanıla plastik aksamlarından ses çıkarmaya başlıyor.O yüzden çok dert edecek bir konu olarak görmemek lazım.
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-07, 16:27

abi öyle değil işte yaw arabada tıkırtı gıcırtı türk halkınca kusur sayılıyor acaba belediye yönetimlerini mahkemeyemi versem kazanırmıyım ?
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-11, 05:44

geçen hafta arka koltuk minderi altını ve çamurluk üstlerini yaptım arkadan gelen ses gitti bir tane tork takımı alıp koltukları sökcem taban halısını kaldırmak içinde orta konsolu sökcem yalnız bu kapı eşiklerindeki plastik kısımları nasıl çıkaracaz?
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-11, 05:48

ayrıca kalorifer kumandasını sökmek içinde çok basit bir yöntemi varmış işte resim Very Happy

Ses izolasyonu - Sayfa 2 Go287u10
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-14, 20:38

Arkadaşlar bizim araçlarda en çok tıkırtı gıcırtı nerelerden gelir lütfen yazarsanız bu hafta sonu yapmayı planlıyorum vakit bulursam bol bol resim çekcem.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-14, 23:25

arabadan arabaya değişir...onu sen dinleyip bulacan... Wink
fahribey

Doğum tarihi : 26/07/77
Aracınızın Modeli : 1994 fairway

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-15, 18:44

arkadaşlar bende ziftli malzeme olayını düşünmedim değil ama çok zahmetli geldi o yüzden döşemeclilerde bulunan keçe dedikleri iplik ve tekstil çöpünden imal edilmiş bir malzeme var.mobilyacılar da eşya taşırken sarıyorlar ya o malzeme.ön ve arka koltukları söküp tabi orta konsuluda,sonra taban halısını alıyoruz ve keçe yi ön konsulun altına kadar ulaşabildiğiz kadar yukarı sokuyoruz.orta konsulun altına gelen yere keçe sermiyoruz çünkü kaba oluyor.daha sonra aracın tüm tabanını keçeyle kapatıyoruz.tabi koltuk cıvatalarının olduğu kısımları makasla kesip delik açıyoruz.arka koltuk arkasını dahi keçeyle kaplıyoruz ki bagajdan soğuk ve ses gelmesin.sonuçta motor şanzıman sesinde müthiş bir azalma oldu ayrıca araç tez soğumuyor.ben şanzımandan gelen sesler yüzünden şanzıman söktürmeyi dahi düşünüyordum ancak ses kayboldu.şimdi taban halısı biraz kabarık duruyor ama sorun değil.tüm arkadaşlara tavsiye ederim.
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-15, 22:47

yarın başlıyorum kapıların izalosyonuna resimler ekliyecm inşallah bence isteyen herkez izolasyon yapabilir yeterki maddiyat olsun.
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-15, 23:35

aman diyim kapı döşemeleri kalınlık olarak kurtarıyormu bak birde dış kısmın arkasınada yaparsan daha iyi sonuç alırsın içerileri sonra kapat Wink
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-16, 15:00

arkadaşlar keşke yapmaz olsaydım bu izolasyonu bugün az kalsın faciaya yol açıyordum pürmüz bir anda alev aldı piknik tüpü patlama noktasına geldi itfaiye ye haber vermeseydik komple dağıtcaktı bizim burayı allah korudu bizi artık burda söylenen hiç bir şeyi yapmıycam Bana ders oldu daha dizlerim titriyor...
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-16, 15:53

öncelikle geçmiş olsun ben hayatta pürmüzle uğraşmam tehlikeli sonuçta keşke ısı tabancası kullansaydın hata etmişsin biraz daha uğraştırıyor ama en güvenlisi allahtan birşey olmamış.
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-16, 15:56

teknotas_71 demiş ki:
arkadaşlar keşke yapmaz olsaydım bu izolasyonu bugün az kalsın faciaya yol açıyordum pürmüz bir anda alev aldı piknik tüpü patlama noktasına geldi itfaiye ye haber vermeseydik komple dağıtcaktı bizim burayı allah korudu bizi artık burda söylenen hiç bir şeyi yapmıycam Bana ders oldu daha dizlerim titriyor...

geçmiş olsun kardeş ! neden böyle bir şey oldu anlatırsan biz de benzer konuda daha dikkatli oluruz !
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-16, 19:46

Sadece tek bir tane resim çekebildim

Ses izolasyonu - Sayfa 2 Gorunt15
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-16, 19:56

ibrahim sana kim dedi ziftin üzerine pürmüz tut diye... Question Question Question
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-16, 20:19

neyle yapıştırcaktım ya çakmaklamı kibritlemi ???
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 09:15

mutlaka onu yapıştıracak 1 alet vardır...zifte pürmüzü doğrultursan mahalleyi bile yakarsın tabi... Exclamation
mooncrown

mooncrown

Doğum tarihi : 20/04/76
Aracınızın Modeli : şu an yaya

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 21:23

kimse ibrahime şöyle yapsaydın böyle yapsaydın demesin arkadaşlar verdiniz garibime gazı şöyle izolasyon böyle izolasyon az daha başını yakacaktı .. Exclamation

hevesin kırılmasın benim kardeşim olur insanlık hali..üzülme
sen daha neler neler yaparsın o arabaya... Wink

kafanı takma boooşveeer....senden kıymetli değil..
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 21:29

Wink

En son tarafından 2007-12-17, 22:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 21:33

arkadaşlar yapmayın yaw oldumu şu güzel ortama karadeniz adminim bu iki msj forumda huzursuzluk yaratacak galiba silersen iyi olur yapmayın böyle.
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 21:57

mooncrown demiş ki:
kimse ibrahime şöyle yapsaydın böyle yapsaydın demesin arkadaşlar verdiniz garibime gazı şöyle izolasyon böyle izolasyon az daha başını yakacaktı .. Exclamation

hevesin kırılmasın benim kardeşim olur insanlık hali..üzülme
sen daha neler neler yaparsın o arabaya... Wink

kafanı takma boooşveeer....senden kıymetli değil..
bende sisyphos'a katılıyorum kimse kimseye gaz vermiyor ibrahime bu konuda ki kendiside söyleyecektir elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.Nedenine gelince kendisi bu konuyu çok dert etmeye başlamıştı ve bende bu olayı önceden başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimden kendisine belli önerilerde bulundum ancak kendisine özellikle gerideki sayfaları okursanız ısı tabancasıyla yaptığımı söylemiştim.Ayrıca burada biz kendi yaptıklarımızı anlatıp diğer insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz bizi biraz tömet altında bırakmışsınız gibi geldi.Saygılar.
scaracco

scaracco

Doğum tarihi : 10/06/83
Aracınızın Modeli : 95 SPRING

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 22:02

arkadaşlar bu foruma bügün katıldım ve gördümki burda bi arkadaşlık tan öteye bi kardeşlik var buyüzden daha sonra pişman olacağınız sözler ve davranışlarda bulunmayın birlik olalım benide aranıza alırsanız bu arkadaşın sorununu çözelim ve siteniz dahada gelişsin şahsen ben renosu olan bütün arkadaşlarıma sitenizden bahsettim ve onlarda katılacak nolur vizyonunuzu bozmayın
volkan

volkan

Doğum tarihi : 22/07/76
Aracınızın Modeli : 1996-Renault 9 Fairway

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 22:03

Arkadaşlar ağırdan almamız lazım böyle konuları arkadaş espri yapmaya çalışmış bunun için birbirimizi üzmeye kırmaya değer mi hiç ? Bunda kimsenin üstüne alınacağı bir şey olduğunu zannetmiyorum zaman zaman arkadaş çevremiz içinde de sarfederiz bu tür cümleleri takılmak açısından . Forumda ortamın bozulmasına ben de çok karşıyım ama sudan sebeplerden alınganlık yapmak hiçbirimize yakışmaz . Saygılar...
mooncrown

mooncrown

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 22:16

beni uyaran bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum..

herkesten özür diliyorum..
niyetim kimseyi kırmak değil ..

ibrahim kardeş bana .. benim eski günlerimi hatırlatıyor ..zamanında bende ne heveslerle arabama birşeyler yapmak isterdim..

sadece hevesinin kırılmasını istemediğim için espri yapayım dedim.. sizleri

töhmet altında bırakmak istemem..

tekrar herkesten özür diliyorum...
scaracco

scaracco

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 22:20

estağfurullah kırmayın birbirinizi........
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 22:21

mooncrown demiş ki:
beni uyaran bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum..

herkesten özür diliyorum..
niyetim kimseyi kırmak değil ..

ibrahim kardeş bana .. benim eski günlerimi hatırlatıyor ..zamanında bende ne heveslerle arabama birşeyler yapmak isterdim..

sadece hevesinin kırılmasını istemediğim için espri yapayım dedim.. sizleri

töhmet altında bırakmak istemem..

tekrar herkesten özür diliyorum...
rica ederim bende yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilerim ancak ilk bakışta cümlenizi başka türlü anladım açıkçası.
scaracco

scaracco

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 22:22

işte kardeşlik bu helal size
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 22:22

Teşekkür ederim bende kimseyi kırdıysam özür dilerim Wink
mooncrown şu gazı ibrahime kontrol paneli için de versek bak hala yatıyo yav Razz
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
mooncrown

mooncrown

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-17, 22:25

bu forumu gerçekten çok samimi buluyorum .. bazen yazarken sadece yazdığım arkadaşa odaklandığım için böyle bi yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdim..bunu birdaha unutmamalıyım .. :dash:
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-18, 09:55

ne güzel yaa özellikle müdahale etmedim konu çok güzel çözülmüş bütün arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum anlayışları ve tavırları için...

her ne kadar ortam çok iyi olsa bile forumlarda bu tip yanlış anlaşılmalar her zaman olur önemli olan saygıyı kaybetmeden sorunlarımızı çözmektir onu da burada çok güzel sağlayabiliyoruz arkadaşlar...

vallahi buranın admine ihtiyacı yok... :lazy: lol!

ibrahim artık hayatta unutmazsın ama gene de tüm arkadaşlar tekrar dikkat etsinler diye yazıyorum...

ateşe çok duyarlı sift gibi, polyester gibi maddelere kesinlikle alev kaynağı ile yaklaşmayın arkadaşlar... Exclamation bunun yerine ısı yayan ekipmanlar var mutlaka onları kullanın... Exclamation
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-21, 17:36

şimdi benim kapılarda izolasyon var ama sadece ön sağ kapı tam tutmadı birde benim kapı duvarlarında yok izolasyon sadece döşemenin altında var fayda sağladımı daha göremedim ama bir kat daha yapcam benimki ince membran ik kat yapınca ancak normal kalınlığa ulaşıyor döşemenin oturmasındada problem yok.Kapı duvarlarına yapmak gerekirmi ısı tabancam yok bu sefeer iki kişi ve güvenlik önlemi alarak pürmüzle çalışcam Yangın Tüpü Köpüklü su eldiven kask
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-21, 17:44

elektrikli soba yok mu oralarda... Question istediğin tedbiri al pürmüzle yanar o dalga ısıtamazsın... Idea
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2007-12-21, 17:46

karadeniz demiş ki:
elektrikli soba yok mu oralarda... Question istediğin tedbiri al pürmüzle yanar o dalga ısıtamazsın... Idea

Deniz ne demek istedin anlamadımvalla Very Happy
rona13

Aracınızın Modeli : broadway95 yakut

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2008-01-22, 02:39

araba tabanına (dıştan) çamurluklara pütür v.b. maddeler uygulanıyor.
hem izolasyon hemde koruma sağlıyor. yazın inşaallah.
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2008-01-22, 17:24

fahribey demiş ki:
arkadaşlar bende ziftli malzeme olayını düşünmedim değil ama çok zahmetli geldi o yüzden döşemeclilerde bulunan keçe dedikleri iplik ve tekstil çöpünden imal edilmiş bir malzeme var.mobilyacılar da eşya taşırken sarıyorlar ya o malzeme.ön ve arka koltukları söküp tabi orta konsuluda,sonra taban halısını alıyoruz ve keçe yi ön konsulun altına kadar ulaşabildiğiz kadar yukarı sokuyoruz.orta konsulun altına gelen yere keçe sermiyoruz çünkü kaba oluyor.daha sonra aracın tüm tabanını keçeyle kapatıyoruz.tabi koltuk cıvatalarının olduğu kısımları makasla kesip delik açıyoruz.arka koltuk arkasını dahi keçeyle kaplıyoruz ki bagajdan soğuk ve ses gelmesin.sonuçta motor şanzıman sesinde müthiş bir azalma oldu ayrıca araç tez soğumuyor.ben şanzımandan gelen sesler yüzünden şanzıman söktürmeyi dahi düşünüyordum ancak ses kayboldu.şimdi taban halısı biraz kabarık duruyor ama sorun değil.tüm arkadaşlara tavsiye ederim.
Konuyu baştan sona kadar okudum da kafama takıldı. Bizim arabanın altında bahsedilen iplik parçalrı varmış gibi duran keçe orjinalde var.Aracın sesi iyi durumda. Önceden bindiğimiz 1985 model TSW' de var mıydı bilmiyorum ama o araç hem gürültülüydü, hem de içeri tozu aşırı alırdı.

Ben konuya döneyim. Aslında membranla uğraşmaya gerek yok. Kapı içlerine laminat parke altına serilen beyaz şilteden daha kalın olan gri şilte konulabilir. Beyaz şilte hoşuma gitmemişti ancak gri şilte hem daha sıcak oluyor hem de ses konusunda daha başarılı. Yer müsait olur mu bilmiyorum ama şilte saca değil de döşemedeki plastik kapağın üzerine gerilebilir. Elimdeki bir Porsche dergisinde görmüştüm. Babam izin verse söküp denerdim. Bizim kapıların döşemeleri en son Broadway kapılarına çok benziyor. Özellikle şanzumanın geldiği yerlere yalıtım gerekir ancak aleve dayanıklı bir malzeme ile yalıtım yapılırsa daha güvenli olur diye düşünüyorum.

İzocam ekonomik olabilr ama temiz bir malzeme değildir. Montajda maske takmak gerekir. Bir de camyünü olduğu için temas eden yerler kaşınır. Taşyünü vardır. Camyününden etkilidir ve sert plakalar halinde bulunabilir. Camyünü kadar kaşıntı yapmaz.

Bu arada bizim araçtaki kapı kolları şuna benziyor. renault12 fotoğraf için teşekkür ederim.
Ses izolasyonu - Sayfa 2 2222
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2008-02-23, 23:30

Arkadaşlar izalosyon yapan yokmu Birtek benmi yaptım Very Happy:D tüpü patlatmadım ama Very Happy Yeni projeleri bekliyoruz Bende Birazdaha yalıtım yapmayı düşünüyom.
şahin

şahin

Doğum tarihi : 22/10/89
Aracınızın Modeli : 1985 broadway

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2008-02-26, 09:17

arkadaşlar bu konuyu birçok defa açtık her defasındada yaptırın diyen oldu acaba aramızda hiç ses izalasyonu yaptıran yokmu Question varsa bizimle paylaşabilirmi memnunmu değilmi diye
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: Ses izolasyonu   Ses izolasyonu - Sayfa 2 Empty2008-03-29, 17:02

Arkadaşlar sizce yeni araçlarda kaputların altında ses için keçe var.Bu konuda geçmiş sayfalarda gtd'ler de kullanıldığı yazılmış.O parçadan bulmak zor da sizce kaput boyutu bizim araçlara yakın olan başka bir aracınkini alsam uydurabilir miyim?Fiyatları çok da fazla olmasa gerek.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren

Ses izolasyonu
2 sayfadaki 11 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sonraki
 Similar topics
-