RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Orta Konsolun Sökülme İşlemi

+8
barut
black_storm
By_Ne0
hasan50
livan08
Renault9
sisyphos
ARMADA_FB
12 posters
YazarMesaj
ARMADA_FB

ARMADA_FB

Aracınızın Modeli : 98 Broadway 1.4 RN

Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty
MesajKonu: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-25, 13:51

Buradaki asıl amaç kalorifer musluğunun kumanda tarafından tam olarak açılıp-kapandığından emin olmak.
Ayrıca halı değşiminde de bu kısmı sökmeniz gerekiyor.

Orta Konsolun Sökülme İşlemi Image00004ab9

Öncelikle orta konsolu hangi vidaların tuttuğunu beliliyoruz.
Toplam 4 adet vida ile sabitlenmiştir ve iki adet klips bulunmaktadır.
2 adet vida vites körüğünün hemen altında
Orta Konsolun Sökülme İşlemi Image00005ua1

2 adet vida ise sağ ve sol ayak kısmındadır.
Orta Konsolun Sökülme İşlemi Image00006it0

Ayrıca ikia det klips orta konsolun torpido ile bağlandığı kısımda bulunmaktadır.
Orta Konsolun Sökülme İşlemi Image00007yg4

Önce vidaları söküyoruz.
Orta konsolda bulunan kumanda düğmelerini,çakmağı,teybi ve saatide çıkartmmız gerekecek.
Bu sebeple ilk önce bozuk para koymak için yapılan küçük gözü tornavidanın ucu ile dışarıya doğru ittiriyoruz.Yan tarafta bulunan otomatik cam ve merkezi kilit butonlarını da arkadan öne ittirerek yuvalarından çıkartıyoruz.Daha sonra en sağda bulunan saatide dışarıya doğru ittiriyoruz.
Kumanda butonları ve saatin bağlantı kablolarını çıkartıyoruz.
Orta Konsolun Sökülme İşlemi Foto3rc3fb6

Sıra geldi teybi sökmeye.
Eğer teybiniz benimkisi gibi kzıaklıysa öncelikle kızağı çıkartıyoruz.Kızağı konsola tutturmak için metal dişler mevcuttur.Bunları birtornavida yardımı ile geriçekebilirsiniz.Kızağın arkasındaki bağlantı kablolarını söküyoruz.
ÖNEMLİ NOT:Hangi kablonun hangi nesneye ait olduğunu unutmamak için kablolar üzerine etiketleme yapınız.
Aynı şekilde rezistans,arka sis lambası ve flaşör kumanda butonlarını öne doğru itiyoruz ve bağlantı kablolarını çıkartıyoruz.
Kalorifer kumanda kısmını çıakrtmak için geriye doğru ittiriyoruz.Ufak dişler vardır,bunları kırmamaya özen gösterin.Kalorifer kumanda kısmını komple dışarıya çıkartmaya çalışmayın,arkadaki bağlantılarından dolayı gelmez.
Orta Konsolun Sökülme İşlemi Image00008bs9

Tüm kumandaları söktükten sonra iki adet klipsi aşağı doğru çekerek orta konsolu kendimize doğru çekiyoruz.
Konsolun çıkması için koltukların tamamen geriye çekili olması gerekiyor.Vites körüğünden konsolu ayırmak biraz zor olabilir.
Orta Konsolun Sökülme İşlemi Image00009ow5
Ve konsolumuz söküldükten sonraki manzara;
Orta Konsolun Sökülme İşlemi Image00002zl6

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-25, 14:52

Teşekkürler armada_fb

Alıntı yaptığınız yukarıdaki çalışmanın sahibi de adminimiz Ercan Bey'dir,

Eklemekte fayda var Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-25, 15:22

Teşekkürler Wink
Artık aracımı yabancı sitelerde bile görüyorum Very Happy
http://www.renault9-11.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-25, 15:27

şu kaloriferi actıımız kapadıımız yeri nasıl söktün hani yukarı asağı inip kalkan cubuklar varya benim ordaki ısık yanmıo ona bi bakcaamda bi türlü sökemedim orayı
ARMADA_FB

ARMADA_FB

Aracınızın Modeli : 98 Broadway 1.4 RN

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-25, 21:23

ya benm dier kardeş forum war ordan buldum wala Very Happy çok teşekkürler lol!
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-26, 10:28

arkadaslar işaretlediim yeri nasıl sökebilirim mavi ile işaretlediim yerdeki ısık yanmıo bi bakıyım sorun neymiş

Orta Konsolun Sökülme İşlemi 03042008005wj9
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-26, 13:15

uzun uğras sonuzu orta konsolu söktüm ve ampıllerin yandıını farkettim aracımda yedekleri vardı zaten onları taktım şimdi yanıo hazır acmısken bide temizleyim dedim aldım elime süngeri pırıl pırıl ettim
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-26, 13:39

by_reno_9 demiş ki:
uzun uğras sonuzu orta konsolu söktüm ve ampıllerin yandıını farkettim aracımda yedekleri vardı zaten onları taktım şimdi yanıo hazır acmısken bide temizleyim dedim aldım elime süngeri pırıl pırıl ettim

istediğin yeri nasıl söktün.konsolu komple sökmeye gerek kalmadı mı?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-26, 14:59

hayır işaretlediim yerde 4 adet tırnak var onları söktükten sonra kalorifer sewiyesni ayarladımız sey varya hani 0 1 2 3 yazıo onun soketi var dikkatli sekilde cekttimizde o soket cıkıo zaten sonra hersey orata ama bunu yaparken teybi cam acama kapama düğmelerini 4lü düğmelerini saati yani anlıycaan konsaolda nekadar parca var hepsini söktüm takarkende güselce temizledim parlattım sindi cillop gibi oldu
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: konsol   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-26, 15:20

teşekkürler,teypde güzel duruyor.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-04-26, 16:40

saol Wink
hasan50

hasan50

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-08-25, 09:21

valla emeğine sağlık kardeşim çok güzel olmuş
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2008-09-04, 21:42

bende sökmeyi düşünüyorum ama geri toplamak gözümde büyüyor onun için karasızım ama sökersem kaolrifer borulaını fln hep temizlicem çok kirli olmalı ki ortaya gelen hava çok az
black_storm

black_storm

Doğum tarihi : 01/01/88
Aracınızın Modeli : Broadway - '92

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 13:33

arkadaşlar konuyu biraz hortlattım ama bişey soracaktım.benım 92 de kul tablasını aydınlatan lamba yanmıyo.lambanın yerını bılıyorum tam tablanın ustunde.bu kadar cok sokmeden onu nasıl degıstırebılırım acaba ?
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 13:53

teybi söküp alırsan elin çakmağın arkasına ulaşır
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
black_storm

black_storm

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 14:02

dostum teybi sokmek cok zor olur ya.cok enteresan bi montaj yapmışlar ona.kimse sokmesın dıye sanki Smile baska turlu nasıl yapabılırım? kalorıfer panelını acsam yıne ulasabılırmıyım acaba?
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 14:11

dostum Smile yukardaki resimlere iyice bak bakalım sence en kolay nerden ulaşılır ?
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
black_storm

black_storm

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 14:43

ne bilim ustam hıc sokmedımkıSmile kalorifer panelı uygun gibi gozukuyo teyp bıraz assagıda kalır sanki.? Smile
alex555

Doğum tarihi : 29/01/00

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 15:21

O ampül çakmağın arkasında sabit.Çakmaklığı sökünce o lambada gelir eline , değiştirip geri takarsın. geçenlerde bende değiştirmiştim.
black_storm

black_storm

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 15:26

hocam çakmaklıgı nasıl sokecegımı bilmiyorum işte Smile o konuda bi yardımcı olursanız..
alex555

Doğum tarihi : 29/01/00

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 17:04

Orta Konsolun Sökülme İşlemi D872be23 Ben bıçağın ucuyla hafif hafif kaldırarak çıkarmıştım.aman eline dikkar et.
black_storm

black_storm

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 17:35

çok sağol hocam teşekkürler..
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-18, 17:43

oranın tırnaklarını kırmamaya dikkat et
koraytek2007

Doğum tarihi : 15/08/89
Aracınızın Modeli : Toros SW 1992

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-20, 07:48

Çakmaklığın içinde normal sarı ampul oluyor fakat bundan nce 2 kere değiştirmeme rağmen bir türlü uzun süre dayanmıyordu.Geçen gün söküp içine beyaz led taktım.Çünkü dışı yeşil farklı renk bozar rengi diye.Akşamları şimdiye kadar hiç görünmediği kadar güzel görünüyor.
http://www.koraytek2007.tr.cx
barisbaskoc

barisbaskoc

Doğum tarihi : 18/08/89
Aracınızın Modeli : 1996 Broadway

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-23, 23:06

orta konsolu bende sökmüştüm.cam modlu takmak için.bi ipucu vereyim konsolu geri takarken ilk önce arka yolcuların ayaklarına hava veren boruyu konsola takın..tırnaklıdır..daha sonra çok rahat bi şekilde geçecektir..bilginize Wink
barisbaskoc

barisbaskoc

Doğum tarihi : 18/08/89
Aracınızın Modeli : 1996 Broadway

MesajKonu: Geri: Orta Konsolun Sökülme İşlemi   Orta Konsolun Sökülme İşlemi Empty2011-03-23, 23:10

bi ipucu daha, kalorifer panelini soldan 2 tane tırnak tutuyo..en güzel teyip sökerken kullanılan aparat var.2 çubuk..cuk die uyuyo uğraşmadan çıkarıyo yerinden Smile

Orta Konsolun Sökülme İşlemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-