RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

aracınızdaki lpg sistem markası ne

+39
okan sen
engin akkuş
ziyacık
beyazıt
AYTEKAYDIN
bodrumlu_35
manager79
ozzz2110
MR.CorsaiN
akrep_15.5
lıon
drhakancan
gorkemonat
halilferhan
ToLgA_
itsmylife38
OZZİ TEAM
TRKR
dml860
Elbruz
By_Ne0
modi
Renault9
sahinmustafa
bora60
kudal
Fatih
volkan
karadeniz
metin_mimoza
blackheart
adu040
tlg_srg
guide
oguz
samsunlu R-9
VetApex!
livan08
cüneyt-34
43 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 09:36

bu konuda ercana katılıyorum. zaten lpg firmalarını bence sadece 2 ye ayırabiliriz yerli ve ithal. lavato olsun brc olsun kalitesi aynıdır sanırım. ben mart ayında brc ye 550 vermiştim 5 taksitle. sanırım istanbul biraz daha uygun olabilir nede olsa rekabet fazla. ben alırkende çok yere sordum brc nasıldır dedim aldığım cevap : okadar para vermeye gerek yok zaten sadece beyni brc diğer parçalar yerli falan dediler. (aslında yazmak istemem ama) 2a mühendislik (brc türkiye distrübütörü sanırım) bünyesinde çalışan biyere taktırdım kolisini yanımda açtılar ve bütün parçalar brc idi.
konuyu fazla uzattım

sonuç olarak bence marka olarak seçeneğin güzel ama ustanıda aynı güzellikte seçmeye bak. tabana vida attıkları yerler 6 ay sonra çürümeye başlamasın

hadi kolay gelsin
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 15:02

lovata güzel seçim,şimdiden hayırlı olsun
tlg_srg

tlg_srg

Doğum tarihi : 04/06/84
Aracınızın Modeli : 2000 peugeot 206 1.6 xt

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 17:21

Renault9 demiş ki:
İtalyanda Lavato Brc cünyet bey yerli düşünürsenizde Aldesa,ama aldesaların ömürleri diğer iki markaya göre kısa olur(regülatör)
ercan sen niye aldesa taktın ki sen ki aracına çok bakarsın çok araştırısın sorunsuz kullanmak istersin tabi snn de i düşüncen vardır ama niye aldesa taktın sebebi ne merak ediyorum açıkcası... Very Happy Very Happy
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 17:24

tek sebebi 150 ytl vermemek... Evil or Very Mad dilimde tüy bitti tüy buna anlatana kadar 150 daha ver lovato taktır diye yok yıllarca benzine para yedirmiş 1 i olarak lpg ye geçecek ya pintiliği tuttu aganın... Exclamation
http://www.ladatr.com
tlg_srg

tlg_srg

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 17:29

iş maddiyatsa bilemem herkesin hesabı kitabı var ama ben pek tasrif etmiyorum aldesayı ben çok araştırdım hatta taksicilere sordum ne kullanıyosunuz die herkes lovato ve brc dedi baktım aynı fiyat gene küçük bi araştırma ve brc de karar kıldım çok ta memnunum sanki aracata fabrika çıkışı varmış gibi bi sorun yok..
cüneyt-34

cüneyt-34

Doğum tarihi : 08/08/58
Aracınızın Modeli : SPRİNG - 1994

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 20:51

Sevgili kardeşlerim hepinizin yorumlarını okudum artık gönül rahatlığıyla Lovato taktıracağım.Kısmetse hafta sonuna kadar montajını gerçekleştirmiş olurum.Fiyat'a gelince 500 ytl demiştim buda Kredi kartına 10 taksit yapılacak.
Üzüldüğüm taraf daha 1,5 yıl muayene'ye varken şimdi tekrar muayene ücreti ödemek zorunda olacağım.Mad Ne yapalım yakıttan çıkartırız artık. Laughing
http://www.yurtpartisi.org.tr
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 21:36

Tolga ve Deniz;
Dediğinizde haklısınız LAVOTA taktırabilirdim,yapım çok titiz,arabamada değer veriyorum ancak 2 yıl sonra satmayacağım ne malum aracı ? LAVOTA ve BRC yi uzun yıllar binecekseniz taktırın yoksa ALDESA en ekonomik çözüm(Buradanda ilk defa ayrılık sinyalini vermiş oluyorum renault9 ile Sad )
http://www.renault9-11.com
tlg_srg

tlg_srg

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 21:46

Renault9 demiş ki:
Tolga ve Deniz;
Dediğinizde haklısınız LAVOTA taktırabilirdim,yapım çok titiz,arabamada değer veriyorum ancak 2 yıl sonra satmayacağım ne malum aracı ? LAVOTA ve BRC yi uzun yıllar binecekseniz taktırın yoksa ALDESA en ekonomik çözüm(Buradanda ilk defa ayrılık sinyalini vermiş oluyorum renault9 ile Sad )
ercan valla beni üzdün şimdi bu benim hiç beklemediğim bi cevaptı iyi olmadı ama napalım daha yüksk modellerin forumlarında adminlik yapman dileğimle başarılar diliyorum bounce bounce bounce
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 21:58

En azbir sene beraberiz renault9 ile çok acelemiz yok Very Happy
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-08, 22:02

Renault9 demiş ki:

1 sene sonra yeni bi renault alırsın Wink yine renault 9 sever olarak sitedesin .. Very Happy
http://www.nettekalite.com
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-09, 01:07

cüneyt-34 demiş ki:
Sevgili kardeşlerim hepinizin yorumlarını okudum artık gönül rahatlığıyla Lovato taktıracağım.Kısmetse hafta sonuna kadar montajını gerçekleştirmiş olurum.Fiyat'a gelince 500 ytl demiştim buda Kredi kartına 10 taksit yapılacak.
Üzüldüğüm taraf daha 1,5 yıl muayene'ye varken şimdi tekrar muayene ücreti ödemek zorunda olacağım.Mad Ne yapalım yakıttan çıkartırız artık. Laughing

Ben lpg'yi sırf o yüzden geçen sene taktırdım,muayene zamanı gelmişti,arada lpg'yi de taktırayım,üstüne lpg ile muayene yaptırırım dedim.Muayene süresi bitmeden birkaç gün önce taktırıp diğer işlemlerle ruhsata işlettim.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-09, 07:32

Renault9 demiş ki:

Admin olmak kolay değil Very Happy RNİ yakışır, springle yanyana getirip çalıştırın rni pamuk gibidir. Wink
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-09, 21:55

Elbruz demiş ki:
cüneyt-34 demiş ki:

Ben lpg'yi sırf o yüzden geçen sene taktırdım,muayene zamanı gelmişti,arada lpg'yi de taktırayım,üstüne lpg ile muayene yaptırırım dedim.Muayene süresi bitmeden birkaç gün önce taktırıp diğer işlemlerle ruhsata işlettim.

Maalesef ben o dönemlerde hiç düşünmemiştim LPG taktırmayı ama artık sinirim bozulmaya başladı bu gelen benzin zamlarına,şimdi de kültür zammı yolda 1,5 ytl diyorlar.Bu kadar olmasa da demek ki en az 1 ytl yapacaklar bu vicdansızlar.
Tabii bu Lpg'ye de gelir ama en azından 1,5 ytl gelmez.
Şimdi ceremesini çekeceğiz artık ne edelim. aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 161223 :
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-10, 06:01

Maalesef ben o dönemlerde hiç düşünmemiştim LPG taktırmayı ama artık sinirim bozulmaya başladı bu gelen benzin zamlarına,şimdi de kültür zammı yolda 1,5 ytl diyorlar.Bu kadar olmasa da demek ki en az 1 ytl yapacaklar bu vicdansızlar.

1 veya 1,5 ytl zam olmaz cüneytabi,yanlış duymuşsun. %1 veya %1,5 oranlarında olacak zam.
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-10, 16:49

livan08 demiş ki:

1 veya 1,5 ytl zam olmaz cüneytabi,yanlış duymuşsun. %1 veya %1,5 oranlarında olacak zam.

Hayır canım kardeşim doğru duydum,daha evvelsi gün meclisten geçti.Ve bu 1,5 YTL Benzinde-1 YTL Mazotta olacak.
Ha tabii bu yine bizleri ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler gibi geliyor bana,yani 1,5 ytl diyorlar bunu 1 ytl yaparlar ve ne de güzel indirim yaptık derler.Yani demek istediğim % değil YTL olacak zam.
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-10, 19:54

cüneyt-34 demiş ki:
livan08 demiş ki:

Hayır canım kardeşim doğru duydum,daha evvelsi gün meclisten geçti.Ve bu 1,5 YTL Benzinde-1 YTL Mazotta olacak.
Ha tabii bu yine bizleri ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler gibi geliyor bana,yani 1,5 ytl diyorlar bunu 1 ytl yaparlar ve ne de güzel indirim yaptık derler.Yani demek istediğim % değil YTL olacak zam.

yanlışın var cüneyt abi;ytl değil kuruş olacak.
'İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında yapılacak harcamalara kaynak sağlamak için benzine litre başına 1.5 Ykr, motorine de litre başına 1 Ykr zam yapılacak. Uygulama 3 yıl devam edecek.'
http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=763185&Date=05.06.2008&Kategori=ekonomi
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-10, 20:33

livan08 demiş ki:
cüneyt-34 demiş ki:
livan08 demiş ki:

yanlışın var cüneyt abi;ytl değil kuruş olacak.
'İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında yapılacak harcamalara kaynak sağlamak için benzine litre başına 1.5 Ykr, motorine de litre başına 1 Ykr zam yapılacak. Uygulama 3 yıl devam edecek.'
http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=763185&Date=05.06.2008&Kategori

=ekonomi

Hah şimdi oldu işte kardeşim çok haklısın ben yanlış anlamışım.doğru söylüyorsun ytl değilmiş,ykr imiş.senden ve diğer arkadaşlardan özür dilerim.İyi ki tekrar cevap yazmışsın ve benim yanlışımı düzeltmişsin. Embarassed
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-11, 21:18

Evet Sevgili arkadaşlar bugün 11 Haziran 2008 itibarıyla bende aracıma Lpg sistemi bağlatmış bulunuyorum.
Daha önce de söylediğim gibi LOVATO taktırdım.
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-11, 22:03

hayırlı olsun,düzgün rolantili,az yakıtlı,iyi çekişli,az ustalı,kazasız belasız sürüşler seninle olsun. Very Happy
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-11, 22:10

cüneyt-34 demiş ki:
Evet Sevgili arkadaşlar bugün 11 Haziran 2008 itibarıyla bende aracıma Lpg sistemi bağlatmış bulunuyorum.
Daha önce de söylediğim gibi LOVATO taktırdım.

Hayırlı olsun,Lovato iyi seçim.
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-12, 17:01

Teşekkürler arkadaşlar.
500 YTL toplam fiyatı. Kredi kartına 10 taksit yaptılar.Ve işçilik çok iyi.
İlk tecrübelerim ve durumu.
Rolantide çalışma çok iyi.
Çekişi çok iyi.
Benzinde çalışması çok iyi
Kısacası şu an için herşeyi güzel.Deneme amaçlı bir 10 ytl'lik gaz koyduk bitinceye kadar kullanacağım bakalım yeni olmasına rağmen ne yakacak.Sizlerle yine paylaşırım.
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-12, 17:58

Mikserlimi yaptılar beslemeyi,yoksa karbüratörü deldiler mi sizde de?

10 ytl ile ben ilk seferde 55 km şehir içi yapmıştım. sizinde değerleri bekliyoruz bakalım...
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-12, 20:02

Renault9 demiş ki:
Mikserlimi yaptılar beslemeyi,yoksa karbüratörü deldiler mi sizde de?

10 ytl ile ben ilk seferde 55 km şehir içi yapmıştım. sizinde değerleri bekliyoruz bakalım...

Evet mikserli yaptılar,gerekirse ileride deldiririm karbüratörü.Bitisin gaz yaptığım km'yi sizlere yazacağım
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-13, 16:36

Cüneyt ne oldu ne kadar yaktı aracın?
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-13, 17:01

Hayırlısı olsun tekrardan bol ekonomili sürüşler Smile
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-13, 20:57

metin_mimoza demiş ki:

10Ytl ile 52 km yaptı arkadaşlar.ilk dolumdu.
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-14, 03:46

tamam çok iyi,istanbul trafiği için. daha da düşecektir. Wink
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-14, 10:54

cüneyt-34 demiş ki:
metin_mimoza demiş ki:

10Ytl ile 52 km yaptı arkadaşlar.ilk dolumdu.

Bilgilerin için teşekkürler cüneyt.
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-14, 10:56

bendekide lovato ancak 8 yıllık regülatör.10 ytl ile benimkide 52-53 gidiyo.şehir içi gaz 1.82.kısa mesafe.
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-15, 23:28

Kısa mesafede çok iyi değer.
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-16, 19:20

Lovato kullanıyorum şehiriçi 0,18-0,20kuruş şehirdışı 0,16-0,17kuruş
yalnız hafta sonu yalovada gaz ayarı yaptırdım 40 ytlye izmir...50 ytlye izmirden Çanakkale Lapsekiye kadar 358km yaptım şaşırdım.Hız 100-130 aralığında...
akrep_15.5

akrep_15.5

Doğum tarihi : 26/10/65
Aracınızın Modeli : renault 9 broadway gte

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-06-22, 18:15

aldesa / brodway

yakması =0,15

çok memnunum yolda arabaları tokatlıyom :yahho:
MR.CorsaiN

MR.CorsaiN

Doğum tarihi : 03/03/88
Aracınızın Modeli : FLASH S 1994

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-07-02, 12:35

Voltran kullanıyorum başka marka kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum ama görüşleri okuyunca fazla ii görünmüyor Smile

Şehir içi 10 milyonluk gazla 50 km götürüyor

Araba Flash S 1.7

Gaz litresi 1.85

Bu arabada daha az yakıt tüketimi olmaz heralde anca bu kadar oluyor
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-07-02, 22:07

Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi bende yakın zaman önce lpg-sistemi taktırmıştım,ve ilk 10 ytl'lik deneme dolumunda 52 km yapmıştım.Daha sonraki dolumlarda da 49-52 ytl arası yaktı.Bende geçen gün 400 km olduğu için hani derler ya "alışsın bir ayar yapalım" diye işte o sebeble ayar yaptırmaya gittim.İyi ki de yaptırmışım,keşke elletmeseydim.Şimdi 10 ytl ile yaklaşık 40-43 km yol yapar oldum Mad .Şimdi uğraş bakalım tekrar 50 km'nin üstüne nasıl çıkarım diye.
Not: LPG fiyatı aynı.1,85
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-07-03, 07:00

cüneyt-34 demiş ki:
Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi bende yakın zaman önce lpg-sistemi taktırmıştım,ve ilk 10 ytl'lik deneme dolumunda 52 km yapmıştım.Daha sonraki dolumlarda da 49-52 ytl arası yaktı.Bende geçen gün 400 km olduğu için hani derler ya "alışsın bir ayar yapalım" diye işte o sebeble ayar yaptırmaya gittim.İyi ki de yaptırmışım,keşke elletmeseydim.Şimdi 10 ytl ile yaklaşık 40-43 km yol yapar oldum Mad .Şimdi uğraş bakalım tekrar 50 km'nin üstüne nasıl çıkarım diye.

Hava filtren kirlendiğindendir bence.
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-07-03, 09:20

adu040 demiş ki:
cüneyt-34 demiş ki:

Hava filtren kirlendiğindendir bence.

Hava filtresi yeni,buji,buji kabloları,platin hepsi yeni.
ozzz2110

ozzz2110

Doğum tarihi : 21/10/85
Aracınızın Modeli : r9 gte 1992

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-07-03, 10:16

sadece kullanım tarzını değiştirerek de tüketimi daha da düşürmek elimizde, tamamen sürüş özellikleri bunu da belirliyor, ben kendi tarzımı söyliyim çok devirlemem maksimum 3500,zira 2500 de motor için iyi diyorlar, ama binen yük artıyor rahat toparlıyor üst devirlerde,ışık gördüm mü arabayı salarım frene kolay kolay dokunmam ışık dönene kadar arabanın dur kalk yapmasını kısarım, böylece bütün araçlardaki yakıt sarfiyatının temel kaynağı azaltılmış olur tabi büyük şehirlerde bunu yapmak zor anca yol boş oldu mu bir de yeşil dalga çok yararlı birşey onu ayarlarsan ışıklarda durmadan gidersin,baya farkediyor yakıtta,camın açık olması %4 arttırıyor ama açmadan da durulmuyor.Zaten broadway safi ekonomi aracı ufak tefek şeylerede çok iyi yanıt veriyor
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-07-03, 16:02

Şu cut-off devresini tamamlayabilseydik daha da iyi değerler elde edebilecektik.
manager79

manager79

Doğum tarihi : 06/11/78
Aracınızın Modeli : Nissan QQ

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-07-10, 08:06

Bende Nissan'a Atiker sıralı taktırdım.. Performans tatmin edici..

60 YTL gaz aldım, 210 Km yaptı kırmızı ışık yeni yandı.. Klima devamlı açık.

Gaz bitsin bir daha kontrole gideyim..
bodrumlu_35

bodrumlu_35

Doğum tarihi : 17/09/81
Aracınızın Modeli : 9 rni

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-07-19, 21:18

aracım 98 rni

lpg markam brc elegance

şehiriçi:0,205 ykr

şehirdışı:0,175 ykr

arkadaşlar bu araba çokmu yakıyo banamı öyle gelio anlayamadım diğer arkadaşlara bakıyom benden düşük ne yaptıysam başaramadım ya kötü tamirci yada lpgyi takan adam kötüydü çözemedim.
AYTEKAYDIN

AYTEKAYDIN

Doğum tarihi : 04/07/81
Aracınızın Modeli : 1994 FLASH S

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-11-28, 15:36

brc kullanıyorum. gayet memnunum. şehir içi 170 ykr yakıyor. 28-11-2008 tarihli lpg fiyatı 1.48 ykr. aracımı yeni aldığım için henüz uzun yol yapmadım.
beyazıt

beyazıt

Doğum tarihi : 16/11/89
Aracınızın Modeli : 1998 model megane 2.0

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-12-03, 15:08

bende araca lpg taktıralı 2 ay oluyo.

Renault 11 gts/ Lpg ismi: Voltran

Herhangi bi sorunum yok lpg ile ilgili. Çekişi benzinden farksız sadece devirler çok az geç uzuyo benzine göre.

ben hiç 100 km üzerinden hesaplamadım. ama 32 liraya 200 km yol katediyo. Tabi bu sürekli şehir içi. Hiç şehir dışına gitmedim. Yakında uzun yolda yaktığınıda görürüz inşallah.
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-12-09, 08:41

arkadaşlar benim aracın bir sorunu var yardım ederseniz sevinirim. geçen sabah araç ne yaprımsa lpg de çalışmadı. benzine alıp biraz ısınmasını bekledim. tekrar gaza aldım araç yine stop etti. benzine alıp doğruca sanayiye gittim. çok güvendiğim tamircim lpg beyni ölmüş dedi.(aldesa). yanında bir haftalık mimgaz marka beyin vardı. çıkma brc de vardı ama bana ısrarla mimgazın bir haftalık olduğunu söyleyince işçilik dahil 40ytl ye taktırdım. araç güzel çalıştı. yalnız dün rölantide bir düzensizlik gördüm. bir inip bir çıkıyordu. daha sonra bir kerede gazda yolda giderken kesiklik yaptı. şimdi sorun görünmöüyor ama. içimde bir şüphe var. beyni verip sıfır brc mi alsam (250ytl. Batman). yoksa mimgaz idare edermi bir iki sene.. yardımcı olsanız sevinir.
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-12-09, 08:58

Dostum yanlış hatırlamıyorsam komple aldesakitin fiyatı 200 ytl civarında. bence çıkma brc alacağına 200 lira ver tüm ekipmanları ile kit al. gaz kesicişamandıra filan da yedek te kalmış olur. eğer oralarda bulmazsan biz buradan destek oluruz.
ziyacık

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-12-11, 08:58

teşekkürler adminim. eğer dediğiniz gibi komple set bu fiyat ise tüm ekipmanları değiştireceğim. Bizim batmanda bi bakayım yoksa sizinle irtbata geçeriz.
engin akkuş

engin akkuş

Doğum tarihi : 19/01/83
Aracınızın Modeli : 1994 fairway

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-12-11, 16:33

benimki tartarini fairway tartarini kullanan yokmu
ziyacık

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-12-13, 20:36

arkadaşlar aracımın lpg sistemini komple yeniletmek istiyorum. Yakıt deposu baya eskidi artık pislik çıkmaya başladı. beyindede sorunlar var. Bizim batmanda pek marka yok. Mimgaz komple anahtar teslim 260 ytl diyorlar. sizce nasıl .eski sistemim aldesaydı ama burda yok. ne tavsiye edersiniz. bir yerden temin edip burda mı montajını yaptırsam
ziyacık

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2008-12-13, 20:38

renault9 eski mesajınızda aldesa kiti temin edebileceğinizi söylemiştiniz. acaba montajına ne kadar isterler.
okan sen

Doğum tarihi : 24/02/81
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2009-01-25, 22:57

RENAULT BRODWAY 92 MODEL
HEDEF MARKA
ŞEHİRLER ARASI 12 KURUŞ ( 3000 DEVİRİ GEÇMEDEN SABİT HIZ)
LPG FİYATI 1600
ŞEHİR İÇİ BİLMİYORUM
mahsusa3673

mahsusa3673

Doğum tarihi : 24/08/83
Aracınızın Modeli : 1997 Europa 1,4 RN

MesajKonu: Geri: aracınızdaki lpg sistem markası ne   aracınızdaki lpg sistem markası ne - Sayfa 2 Empty2009-01-28, 09:19

BRC Kullanıyorum. Hergün 105 km İzmir Güzelbahçe - Buca Çevre yolu otoyoldan gidip geliyorum. (ben dahil 4 kişi) Yakıtım Tam 15 Tl. 15/105= 14,7 kuruş.

aracınızdaki lpg sistem markası ne
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» mikserli sistem