RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması

+24
izmlocal
kudal
Elbruz
maximillen
burcinhan
renogts35
RenaulToroSw
Amca
samsunlu R-9
sezer
modi
dml860
By_Ne0
rdmaksl
ARMADA_FB
Cihangir KALKAN
Gergy
murtaza
karadeniz
Renault9
VetApex!
gorkemonat
adu040
Renault12
28 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Renault12

Doğum tarihi : 20/09/93

Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty
MesajKonu: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-27, 06:14

Biliyorsunuz R12 ve R9 spring gibi araçlar platinli sistem.Ancak araştırmalarıma göre Tofaş serisinin distribitörü elektronik ateşleme için volana takılan sensörü distribitörde barındırıyormuş.Birkaç yerde okudum R9 lara Tofaş distribitörü takanlar olmuş.

Benim düşüncemin böyle olmasının sebebi şu;R12lerin şanzıman kapakları okuyucu göze sahip volan takmak için yeterli genişlikte değil.Şanzıman kapağına tornada işlem görmesi gerekiyor ve civata yerlerinin traşlanması gerektiği içinde şanzıman bağlantıları zayıflama söz konusu.Bu nedenle R9 gibi araçlarımızı elektronik ateşleme yapamıyoruz.Ama bunun yerine Tofaşların vakum avaslı elektronik ateşlemeli distribitörünün altındaki motorla birleşen çatalını Renault gibi tornda yaptırıp bizim araca takarsak daha başarılı olur sanırım.Bu sayede;

-Araba eleketronik ateşleme olacağı için güç artışı ve yakıtta azalma olacak
-Vakum avas olcağı için avans ayarını her farklı rakımda otomatik değişecek ve aracın rampada çekişi artacak
-Bobin Tofaş bobini takılarak R12lerde ateşleme gücü 18 000den yaklaşık 27 000 gibi değerlere çıkacak buda benzinin yanmama olasılığını çok düşük değerlere indiriyor.

Konu hakkında görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-27, 06:37

Yazdığından bişey anlamasamda başarabileceğine inanıyorum.
gorkemonat

Doğum tarihi : 03/07/84
Aracınızın Modeli : Fiat uno 70s

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-27, 06:39

volan sensörü dediğiniz parça gayet basit bir parça Wink 20ytl gibi sıfırını bulabiliyorsunuz o da basit bir mıknatıs aslında ucundaki mıknatısla çalışıyor takmanızın çok zor olacağını sanmam şahinlerin parça bolluğu ve ucuzluğu ise göz önüne alındığında ateşleme parçalarının temini inanılmaz zor değil Wink
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-27, 06:48

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
gorkemonat

Doğum tarihi : 03/07/84
Aracınızın Modeli : Fiat uno 70s

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-27, 06:59

o konuda ne yazıkki pek fikrim yok ancak eğer yardımcı olacaksa boş bir zamanımda kendi aracımın distribütörünün fotoğraflarını çekeyim belki bir yardımı dokunur.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-28, 12:50

bence hiç bişey yapma tahsin, bırak orjinal kalsın.
sizin aracınız zaten yük taşıma aracı orjinalini sağlam ve temiz tut tofaşın herhangi parçasından daha fazla verim alırsın ( bence ) Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması 261607
http://www.nettekalite.com
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-28, 18:28

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-28, 18:33

Tahsin;
Şu an için en makul çözüm transistörlü ateşlemeye geçmen,distribütör olarakta vakum avanslı bizim distribütörlerden(spring) kullanman.
http://www.renault9-11.com
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-28, 18:58

.

karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-28, 19:03

tahsin tofaşın hangi ateşlemesini kullanmayı düşünüyosun... Question eskileri biliyosun platinli yenileri de enjeksiyonlu ... Rolling Eyes bilmediğimden soruyom yani yanlış anlama arada benim atladığım 1 model mi var... Question
http://www.ladatr.com
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-28, 19:05

donanımhaberde renault9 kulübü kısmı var markalar başlığı altında orada birisi renault9 a tofaş sistemi yaptığından bahsetmişti.

bence sen ladalarıda bir araştır.
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-06-28, 19:26

.

murtaza

murtaza

Doğum tarihi : 13/07/85
Aracınızın Modeli : Yamaha yb(R1)25 - Tempra SX_A

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-01, 08:25

bu fikri sevdim. inşallah olur. bende araştırmaya başladım. hepsinin yapılabileceğine inanıyorum, olur da; bence en büyük sorun ateşleme zamanlarının uyum sağlayıp sağlamayacağı. her ikisinde de ateşleme sırası 1-3-4-2. demek istediğim sabit bir devirde mesela 1500 dd'da 1'i ateşledikten sonra 3'ü ateşleyene kadar geçen süre her ikisinde de aynı mı ? bu uyum sağlanmazsa biliyosunuz hiçbişeyin anlamı olmaz ! ....

En son murtaza tarafından 2008-07-01, 08:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Gergy

Doğum tarihi : 01/05/74
Aracınızın Modeli : R21 Concorde 2L inj. (TXE)

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-01, 08:45

Platinli sistemleri elektronik sisteme çeviren kitler var, yurtdışında yaygın satılıyor, ama Türkiye'de var mıdır yok mudur bilemiyorum. Platin ve kondansörü söküp mevcut distribütör içine hall-effect sensörü ve ilgili mekanizmayı takıyorsunuz.
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-01, 16:13

Gergy demiş ki:
Platinli sistemleri elektronik sisteme çeviren kitler var, yurtdışında yaygın satılıyor, ama Türkiye'de var mıdır yok mudur bilemiyorum. Platin ve kondansörü söküp mevcut distribütör içine hall-effect sensörü ve ilgili mekanizmayı takıyorsunuz.
Ben bir forumda görmüştüm. Vosvos' a uyguluyorlardı ancak her distribütöre uyar mı bilemiyorum.
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-02, 10:55

Öncelikle forum donanım sitesinde Renault 9 sprıng sahibi bir üyenin bu uygulamayı nasıl yaptığını özel mesaj ile sorduğumda verdiği cevabı paylaşayım;

Selamunaleyküm.
Önce elde ettiğim avantajları anlatmaya çalışayım.Herşeyden önce motorda sarsıntısız ve sessiz bir çalışma elde ettim.yakıt olayına gelince önceki olayı bilmiyorum zira değişim işinden önce arabam gazlı değildi ve ölçmeyi de aklıma getirmemiştim doğrusu.gazda havanın, yolun ve hava filtresinin durumuna göre 9-10 lt arası yakıyor.ilk çalıştırmalarda hiç bir zaman benzin kullanmıyorum,yaz ve kış farketmiyor.bir iki kere marşa basmadan kontağı açıyorum ve kapatıyorum ki ilk çalıştırma öncesi karburatöre gaz gelsin diye zaten marşa basmassanız 3-4 sn sonra devre kesici gazı kesiyor.bu işlemi sadece sabah ilk çalıştırma için yapıyorum daha sonraki çalıştırmalarda marşı göstermek yetiyor yani 1 sn den daha kısa bir zamanda çalışıyor.mesleğiniz nedir bilmiyorum bu işi ancak bilen birisinden yardım alırsanız yapabilirsiniz.nasıl yaptığım konusu çok uzun ve teferruatlı olacak.biraz kısa olsun diye şöyle başlıyayım.tofaş dist.dış kılıfını tornada reno motor yuvasına göre ölçüye getirdim.sonra kovanın alt kısmına da bir yatak-burç çaktım,böylece kovan içinde üst ve alt boğazda iki adet burç olmuş oldu sebep şu tofaşda mil ucu firezeli yerine takıldığında mili merkezlemiş olduğundan tek burç kafi gelmekte.lakin reno.da aşağıda eksantrik bir kanal mevcut bu sebepten alt boğaza burç çaktım.gelelim milin boyun.önce dist.yerine takıldığında içindeki milin boyunun ne kadar olacağını ölçmelisiniz.bunu şöyle yapabilirsiniz.eski dist.motorun içine ne kadar giriyor bu belli.(önemli:motorun içindeki eksantrik tırnakların içine girdiği küçük dişliyi yerindek oynatıp düşürmeyin.başınız derde giriebilir.) boğazdaki faturalı kısımdan alttaki eksantrik bileziğin altı arasını ölçerseniz bu size yeni dist.ölçüsünü verir.böylece mil boyunu da ona göre ayarlarsınız.bileziği milin ucuna takmak için mili delmeniz gerekiyor işte bütün olay burda.bileziği tutacak olan pimin delme açısı çok önemli.
-motoru senteye getirin 0 derece olsun 1 numara ateşleyecekmiş gibi.
-tevzi makarası 1 nolu buji kontağına gelmek üzere gibi olsun.
-bu arada avans ayarı için döndürdüğümüz kovanın durumu milin üzerindeki mıknatısdan hemen ayrılıyormuş gibi olmalı,çünki bu an ateşlemenin başlama anı.
-şimdi milin pozüsyonu ile aşağıdaki eksantrin bileziğin içine girdiği küçük
dişlinin pozüsyonunu çok hassas olarak bir şekilde kayıt edein ve bu açıya göre de milin üzerindeki pim deliğini delerek eksantrik bileziği tutturun.ve işi mutlaka (delme işlemi)firezede yapın,hemfireze kulanın hemde firezede delin kidelik çarpık olmasın.şu 4-5 madde benim günlerimi aldı desem yeridir.fakat 15 seneden fazla bu distribütor konusunda araştırma yaptım.ve oldukça da bilgi sahibi oldum ve tamircilerin hemen hemen hepsi distribütöre uzak.hatta test ve ayar cihazı bile yapmayı düşünmüştüm.içindeki yayların sertliği.santrifüj ağırlıkların devire göre avans vermesi gibi şeyler.oldukça da uzun bir yazı oldu ve tam da tarif etmeyi beceremedim.bu benim 8 inci ikinci el arabam.daha önce reno12 ve anadol vardı onlarada uygulamıştım ve memnunum. inşaallah yardımcı olmuşumdur.mekanik işlerini yaptığınızda öteki kısımlar için buradayım.kolaylıklar dilerim.
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-02, 11:10

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-02, 19:03

%30 yakıt tasarrufu çok iyi bence ! Very Happy
umarım istediğin gibi olur, fark edeceği kesin ama bunu bukadar bakımlı bi arabada performans ve yakıtı etkileyip etkilemiyeceği düşndürüyor..
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-02, 21:34

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ARMADA_FB

ARMADA_FB

Aracınızın Modeli : 98 Broadway 1.4 RN

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-02, 22:56

Renault12 arkadaşıom süpersin inşallah tahmin ettiğin gibi yürür proje ve hayırlısıyla uygulanır.. merakla bekliyorum yapımını uygulanışını ve sonuçları...
şimdiden kolay gelsin
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-02, 23:06

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-02, 23:46

Renault12 demiş ki:
ARMADA_FB demiş ki:
Renault12 arkadaşıom süpersin inşallah tahmin ettiğin gibi yürür proje ve hayırlısıyla uygulanır.. merakla bekliyorum yapımını uygulanışını ve sonuçları...
şimdiden kolay gelsin

Teşekkür ederim;şuan arabanın izalasyonuyla uğraşıyordum.Bu nedenle biraz parasal olarak durumum müsait olmayacak gibi şimdilik bu işe.Ama umarım en yakın zamanda güzel haberleri size ulaştırabilirim Wink
ne gibi bir izolasyon yapıyorsun?eminim yine faydalı bir şeylerle uğraşıyorsundur :bye:
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-03, 09:47

.

Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-04, 21:45

.

ARMADA_FB

ARMADA_FB

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-04, 23:50

renault 12 fotoğraflarsan sewinirim çok merak ediyorum...

r12 bilmiorumda bilgisizliğimi mazur görün r9 larda elektronik değilmi ateşleme( elektronik derken kastımız ne oluyor?)
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-05, 05:14

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-05, 06:21

Hadi bakalım hayırlısı olsun, fotoğrafları bekliyoruz Wink
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-05, 20:08

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-06, 06:23

Hayırlı olsun.
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-06, 15:26

bal dök yala ?? Shocked
bu ne kadar temiz r12 kardeş ? nazar değmesin maaşallah !!

verim nasıl tahsin? Very Happy
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-06, 19:18

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ARMADA_FB

ARMADA_FB

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-06, 20:49

hakikaten beklediğim gibi olmuş ellerine sağlık,emeklerine sağlık Very Happy

motor temizliğindede Very Happy forumun en güzel örnek teşkil eden insanısın ..
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-06, 21:59

.

By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-06, 22:29

ya R9 a,R12 karbüratör kepi takıp diğer ağzınada açık performans hava filtresi taksak ne fark olur motorda veya bir değişiklik olurmu
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-07, 00:11

.

dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-07, 00:26

Keşke eski haliyle bir video olsaydı da, yeni haliyle de çekeceğin bir video ile de son halini görme imkanımız olsaydı.

En azından son bir halinin videosunu çek bari Tahsin Smile
murtaza

murtaza

Doğum tarihi : 13/07/85
Aracınızın Modeli : Yamaha yb(R1)25 - Tempra SX_A

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-07, 09:36

hangi model yada hangi seri distribütörü kullandın ? ikincisi daha yüksek voltajda ateşleme yaptığını söylemişsin; bu yüksek voltajın büjileri yakma gibi bi riski olmasın ?....
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-07, 10:58

.

Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-07, 12:29

.

Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-07, 12:32

.

Gergy

Doğum tarihi : 01/05/74
Aracınızın Modeli : R21 Concorde 2L inj. (TXE)

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-07, 12:50

Müthiş vallahi, tebrik ederim Wink
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 07:47

renault_broadway demiş ki:
ya R9 a,R12 karbüratör kepi takıp diğer ağzınada açık performans hava filtresi taksak ne fark olur motorda veya bir değişiklik olurmu
Keplerin iki çeşit olması lazım. Çift boğaz karbüratörlü araç görmedim ama kepi biraz daha büyük olması lazım.
Renault12

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 09:42

.

dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 16:26

Teşekkür ederiz videolar için. Eline, emeğine sağlık Smile
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 16:45

tahsin eline emeğine sağlık.

bu gidişle 35 yaşına gelmeden kapının önüne tahsin imzalı bi araba koyarsın. senden korkulur

başarılarının devamını dilerim.
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 17:14

eline sağlık gaayet güzel olmuş, maşallah
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 19:14

Valla bizdemi springe böyle birşey yapsak.
Çıkma beyin 80 lira
sensör 20 lira
volan 30-40
distribütör 60-70

aynı paraya geliyor tofaşla,birde bu parçalar çıkma oalcak insan korkuyor...
sezer

sezer

Aracınızın Modeli : 1992 Spring

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 21:18

Tofaşla Parçalar aynı parçaya geliyor ama, bizim şanzıman da söküleceği için işçilik pahalı olmuyor mu?
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 21:25

Tofaş takarsak şanzıman sökülmeyecek. orjinal yaparsak volan değişeceğinden işçilik artacak.
sezer

sezer

Aracınızın Modeli : 1992 Spring

MesajKonu: Geri: Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması   Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması Empty2008-07-08, 21:29

Ben de onu demek istedim. Tofaş ile Renault elektronik ateşleme sisteminin malzeme fiyatı aynı olsa da, Renault sistem kullandığımızda işçilik baya bi artacak.

Tofaş distribitörünün Renault`a uyarlanması
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-