RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG'den LPG fark olur mu?

+26
cleyy
barut
lıon
salla2000
que_tiene
Evliya Çelebi
magday
93 spring
mahmut
turker81
volkan1111
sezer
halilferhan
fthusl
Cihangir KALKAN
bugRa
burcinhan
TRKR
samsunlu R-9
VetApex!
Elbruz
Fatih
adu040
Renault9
karadeniz
Bakrep
30 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-03-26, 19:50

valla ben de denizliden 1 aygaz aldım...hatta ilginçtir orada sadece aygaz var gibime geldi... Rolling Eyes sadece gaz satışı yapan 1 istasyondu aldığım yer...ama hiç ne ben ne de araba hiç sevmedi o gazı... Smile

şimdi aslında direk aygazı suçlamak yanlış olur istasyonun halt yemesi olabilir...ama uzun zaman daha önce aygazı kullandım ve kayda değer fark görmediğim için caydım... Smile
http://www.ladatr.com
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-07-13, 08:56

Son üç depodur Shell'i bırakıp Aygaz'a döndüm. Yeni çıkan Euro LPG + kullanmaya başladığımdan beri arabanın çekişinin arttığını hissettim. İçimizde yeni gazı deneyen var mı ?

web sayfalarında şöyle bir bilgi var.

http://www.aygaz.com.tr/tr-TR/Otogaz/
http://www.motur.org
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-07-13, 09:10

Eğer gerçekten motoru temizliyorsa ki noter huzurunda çekilmiş fotoğraflar var, gerçekten çok iyi, carbon clean gibi bir olay, ama yakıt sarfiyatı %3,9 gibi bir değerle az gibi bence, daha ucuz fiyattaki LPG lerden alıp daha yüksek oranda tasarruf mümkün.
Yakıt sarfiyatı çok düşünülmüyorsa, çekiş farkı ve motor içindeki kurum v.b. temizlemesi sebebiyle tercih edilebilir.

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-07-13, 09:28

benim 10 depo 1,5 milyar alıyo Very Happy
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-07-13, 09:55

burcinhan demiş ki:
Son üç depodur Shell'i bırakıp Aygaz'a döndüm. Yeni çıkan Euro LPG + kullanmaya başladığımdan beri arabanın çekişinin arttığını hissettim. İçimizde yeni gazı deneyen var mı ?

web sayfalarında şöyle bir bilgi var.

http://www.aygaz.com.tr/tr-TR/Otogaz/

Geldi geleli devam, sanırım 4. depo bu Rolling Eyes , yakıt tüketiminde fark çok az hissediliyor, çekişte bi fark ben göremedim ,zaten zıpplıyor karetta Very Happy
que_tiene

que_tiene

Doğum tarihi : 07/02/86
Aracınızın Modeli : flash

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-07-22, 21:17

ben hep shekden alırım bugun bılmedııgım bır ıstasyona girdim siyah amblemlı bır yerdı ucuzdu bırde aldim 10 kım gıttıkten sonra teklemeye basladi havamı vardir acabaga 140 ta giderken cok az tekleme oldu.140 tan yukarıda gıtmıyor zaten her viteste teklıyor vıteste teklıyor
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-08-15, 07:34

Dün yaklaşık 10 depo Aygaz'ın üstüne ilk defa farklı bir gaz Shellgas aldım. Araba resmen tekleyerek çalışıyor. Rölanti düzensiz, çekiş zayıf LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 161223 :

Kafamı seveyim :salak: :
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-08-15, 09:53

shellgas aslında kalitelidir abi...hatta shellin denetimleri de iyi, ben zamanında bütün gazları kullandıktan sonra shell de karar kılıp sürekli onu kullandım...şimdilerde Güven Al Gaz diye 1 lpg var, onu kullanıyorum... 1,53 ve gayet güzel... Wink
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-08-15, 12:42

yok yok lpg markalarının arasında fark var, aynı markanın istasyonlarındada fark var.

istanbuldan 1 depo gaz galdık, gaza basınca biraz geç alıyordu, araba yerinden kalkmıyordu Wink

memleketimden aygazdan 2 defa gaz aldım !! bukadar mı fark olurmuş !! Shocked araba kendine geldi, rolanti düzeldi, sarsıntı kalmadı, çekiş eskisi gibi oldu fln fln ..

tavsiyem 10 kuruş fark olsun, adam akıllı bi istasyon olsun. gerçekten hiç kar değil ucuza lpg almak.
http://www.nettekalite.com
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-08-15, 12:46

bende 1 şey var o zaman, ucuz lpg bana dokanmıyor... Very Happy 7,2 lt/100 km yakmışım 1,53 lük gazdan çünkü...
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-08-17, 05:53

karadeniz demiş ki:
shellgas aslında kalitelidir abi...hatta shellin denetimleri de iyi, ben zamanında bütün gazları kullandıktan sonra shell de karar kılıp sürekli onu kullandım...şimdilerde Güven Al Gaz diye 1 lpg var, onu kullanıyorum... 1,53 ve gayet güzel... Wink

Aygaz'dan önce hep shell kullanırdım. Aygaz'a geçince farklı olduğu bariz ortaya çıktı.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-08-17, 08:25

15 yaşında bi arabaya macera aratmak bence gereksiz , 3 kuruş fazla olsun temiz olsun , ucuz gaz buradada var ,alıyosun haydi yawrum tekleye zıplaya yürümeye çalış , motora'da şanzımana'da yazık. yağ filtresini bile clio kullanıyorum .Ne yapalım gücümüz bu kadarıyla sınırlı ,hal böyle oluncada onun için hep en iyiyi istiyorum.
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-08-18, 22:47

Shell ile alakalı yorumları okuyunca aklıma geldi. Shell'in süper benzinini kullanan oldu mu? Şahane bir benzindi.
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2009-08-20, 06:16

Son tespitim Aygaz'da hararet daha geç çıkıyor.
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-01-18, 14:09

Bende genelde totalgaz kullanıom ama shell gaz biras daha iyi sanki arabanın performasından anladıgım kadarıyla shel biras ters yerde kalıo bide total gaz alınca yıkama yaptıgı icin tercih ediom yok sa shell in gaz daha iyi bencede diğerlerinden daha kullanmak nasip olmasdı
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-01-18, 14:21

ben şimdi şeli deniyom,bakalım eski markaya göre yolda kalmam lazımdı tam 71 km deyim eve götürü yarın getirirse ,artıkın shele devam
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-01-18, 14:53

abi bende 3 seferdir deniyorum shelli...Bpye göre fazla km yapmaya başladım..bakcezz
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-01-18, 15:03

ben hep shell diyorum abi taşıma araçlarında shellgas yazıyo ama pompada ipragaz ?
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
Cihangir KALKAN

Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-01-18, 15:34

Depodaki gazla(uzun süre önce aldığım için o zamanki fiyata göre hesap yaptım-sonradan üzerine gaz ilave edildiği için sağlıklı sonuç vermeyebilir) 200km yapmam gerekiyordu. 250km civarına kadar geldim. Gazın ışığı kırmızıya geçmedi. Total' den yazın alığım gazı kullanmaya devam ediyorum.

Arabayı sürekli kullanmadığım için çalıştırdığım zaman fan açıncaya kadar sürüyorum. Frenler ve diğer hareketli parçalar zamanla işlevini yitirebilir düşüncesiyle yoklayarak kullanıyorum. Bu sebeple yakıt tasarrufu ikinci planda kaldı. Bu halde bile yakıttan aşırı memnunum.

Benzin için konuşmak gerekirse şunu söyleyebilirim. Bazı istasyonlar yoğun çalışırlar. Yoğun çalışan istasyonlarda depolanan yakıt sürekli devir-daim olur. Tenha istasyonlarda depolanan yakıt dinlenir. Dinlenen yakıtı düşük pompa devriyle doldurursanız menziliniz uzar. Gaz için durum aynı mıdır bilemiyorum.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-01-18, 16:14

kesinlikle ve kesinlikle shellgas ve ipragaz ile menziniliz uzuyor arkadaşlar...

bakın dikkat edin, 1 tek ipragazın reklamında "katkısız lpg" deniyor...hakikaten de katkı olayı tamamen traş... Smile

o katkıların hiç 1 i, regülatörden gaz fazına geçip de motora gidemiyorlar ki...katkılı yakıt kullanan arkadaşlar regülatörlerini bence düzenli kontrol etsinler, kostik birikimi anormal seviyelerde olacaktır... Wink en temiz gaz, içerisinde gazlaşamayan maddeleri en az barındıran gazdır, o da bu piyasa şartları altında bana sorarsanız shell/ipragaz ikilisidir...
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-06, 18:37

İki defa denk geldi Ostim Total'dan 1,75'den gaz aldım. Araba bugüne kadar görmediğim şekilde performanslı çalışmaya başladı. Şaşırmış şekilde takipteyim.
cleyy

cleyy

Doğum tarihi : 07/03/80
Aracınızın Modeli : 1990 flash 11 txe

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-06, 19:39

Bende hep bp gaz alıyordum son 2 aydır shell gaz almaya başladım çekişte falan bir fark göremedim ama sanki bp ye göre daha fazla yol yaptırıyor gibi...
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-06, 21:03

Bir süredir Po-gaz alıyorum ,geçen hafta depo tek lambaya düştüğünde 20 tl bp'gaz aldım psikolojik olabilir belki ama sanırım az bişe fark var. en son 40 tl yine po-gaz aldık ,sıfırladım ,km 148 de ,200 km ancak gider ,çünkü az yaksın diye kollamadım ,yine tek lambaya düşsün ,aynı şekilde 40 tl bp'den doldurup aynı performansta onuda deneyeceğim.
izmirden dönüşte afyona 150-160km kala ,güven (güvenal da olabilir) gaz diye bir istasyondan 50 tl fullediydim ,ankara'yı çıkışta shell'den doldurmuştum, o kadar gittiydi.
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-06, 21:19

cleyy demiş ki:
Bende hep bp gaz alıyordum son 2 aydır shell gaz almaya başladım çekişte falan bir fark göremedim ama sanki bp ye göre daha fazla yol yaptırıyor gibi...

bende bpden memnundum fakat 2-3 aydır deniyorum çok yakıyor gibi...shellden alınca daha fazla km yapıyor..
bpde katkının arpasını fazla kaçırdı galiba aygaz gibi...
barut

barut

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-06, 22:20

bende bir süredir shell benzin istasyonundan alıyordum ipragaz satıyorlar ama 100m ilerisinde de shellgaz satan sadece gaz bayisi var bir sürede onu deniyecem bakalım dediğiniz gibi iyimi shell Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-07, 09:19

shawshang demiş ki:
bende bir süredir shell benzin istasyonundan alıyordum ipragaz satıyorlar ama 100m ilerisinde de shellgaz satan sadece gaz bayisi var bir sürede onu deniyecem bakalım dediğiniz gibi iyimi shell Smile

olay şu abi,

yakıtın içerisindeki katkı maddeleri arttıkça, 1 litre yakıtın içindeki esas yanacak olan kısımın oranı azalır... Smile biz zaten enerjiyi o yanan kısımdan aldığımız için geri kalan katkının miktarı kadar araç fazla yakar, çünkü o katkı hiç 1 zaman güce dönüşmez... Wink

işte bu yüzden 1 yakıt ne kadar temiz ise, araç o kadar uzun yol gider...çünkü satın aldığımız yakıtın her birimi yanacak ve bizim arabayı yürütecek olan kısımdır... katkıya değil, yakıta para vermiş oluyoruz...

zaten araçların hiçbirşekilde katkıya ihtiyacı yok ki, oların hepsi markaların bu yolla aynı litre yakıtı satıp daha çok kar elde etmeleri için çevirdikleri entrikalar... Smile shell de en temiz yakıt olduğu için haliyle en uzun km yi shellgas ile yapıyoruz...

ben shellgas ile 6,8-7 lt arası tükettiğim koşullarda Aygazı 7,8 in altına indiremiyordum... Very Happy
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-11, 11:36

samsunlu R-9 demiş ki:
Bir süredir Po-gaz alıyorum ,geçen hafta depo tek lambaya düştüğünde 20 tl bp'gaz aldım psikolojik olabilir belki ama sanırım az bişe fark var. en son 40 tl yine po-gaz aldık ,sıfırladım ,km 148 de ,200 km ancak gider ,çünkü az yaksın diye kollamadım ,yine tek lambaya düşsün ,aynı şekilde 40 tl bp'den doldurup aynı performansta onuda deneyeceğim.
izmirden dönüşte afyona 150-160km kala ,güven (güvenal da olabilir) gaz diye bir istasyondan 50 tl fullediydim ,ankara'yı çıkışta shell'den doldurmuştum, o kadar gittiydi.

Evet arkadaşlar ,yukarıda bahsettiğim 40 tl (2.060) Po gaz ile ş.içi ,195km yolu zorla yapabildik ,40 tl (2.090) Bp gaz ile ş.içi şu an km sayacı 195km gösteriyor ve araç en az 10-15 km çok rahatlıkla gider + dün ve bugün baya bir sıkıştırmama rağmen ( genellikle 2800-3800 d/dk) Shocked ,
bu (kendi görüşüm olarak) demek oluyorki karetta 40 tl Bp gaz ile ortalama 10 km daha fazla yol yapıyor.
barut

barut

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-11, 11:45

Benim aldığım gaz ucuz etin yahnisi olayına döndü

sabah dayanamadım gaz ayarı yaptırmaya gittim değerlerde bir sorun olmadığını resmen kendimde gördüm

Co2 10-16 arasında olması isteniyor benimki 11,4 - 11,6 gibi değer arasında değişiyor ama araba gitmiyor Very Happy

bundan sonra shellgas denemesi yapacam sonrasında da mustafayı dinleyip bide BP yapalım Smile

Not : bu mesajı 5 dakkada yazdım neden mi DÜZEN butonu yok !!!
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-11, 14:27

barut demiş ki:

Not : bu mesajı 5 dakkada yazdım neden mi DÜZEN butonu yok !!!

anlayamadım düzenle işiniz nedir ?
http://www.nettekalite.com
barut

barut

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-11, 14:32

50 defa yanlış varmı yokmu diye kontrol ediyoruz yaw anıl böyle olmuyor açın arkadaş şunu
ozzz2110

ozzz2110

Doğum tarihi : 21/10/85
Aracınızın Modeli : r9 gte 1992

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-11, 15:21

Tayfun abi düzen butonunu ben kendimde görüyorum. Ancak bu mod olduğum için her mesajda aktif olabilir. Maalesef Adminlerimiz olmadan sitenin düzenlemesi olmuyor. Modlar sadece mesajlara ve başlıklara müdahale edebiliyor. Bence Deniz'in gelmesini bekle. Ya da başka bir browserda dene istersen. Bu durum herkeste mi böyle acaba, başka sorun yaşayan var mı ?
barut

barut

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-11, 15:23

herkeste ve her browserda aynı özkanım neyse açıklama yapılır sanırım...
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-12, 17:35

Bp ile 40tl (2.090) 205km ,sakin kullansaydım kesin 210km gidecekti Wink
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-12, 17:37

samsunlu R-9 demiş ki:
Bp ile 40tl (2.090) 205km ,sakin kullansaydım kesin 210km gidecekti Wink
sinir iyi bişey değil demekki Very Happy
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-13, 06:52

burcinhan demiş ki:
İki defa denk geldi Ostim Total'dan 1,75'den gaz aldım. Araba bugüne kadar görmediğim şekilde performanslı çalışmaya başladı. Şaşırmış şekilde takipteyim.

3. depom performans mükemmel afro
gokhanyeyen

Doğum tarihi : 25/03/82
Aracınızın Modeli : broadway-1993

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-14, 19:49

arkadaşlar katkılı otogaza dikkat özellikle sıralı sistemlerde regülatörü mahvediyor
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-14, 19:56

gokhanyeyen demiş ki:
arkadaşlar katkılı otogaza dikkat özellikle sıralı sistemlerde regülatörü mahvediyor

regülatörden ziyade enjektörleri haklıyor... Wink
gokhanyeyen

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-14, 19:58

evet birebir gördüm
arkadaşın astra var forumlardan katkılı gazların regülatörde yağlanmaya yol açtıklarını ve arızalara sebep verdiklerini okuduk inanmadık tabi ama merak gece 11 de çıktık baktık üste bişey yok ama alt tarafata durum vahim heryer yağ napacaz bilmiyorum aman dikkat
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-14, 20:05

temiz yakıt kullanın, onlar temizlenir... Wink

1 de size tavsiye, ben kendi aracımda denediğim için söylüyorum, lpg nin regülatör ile enejktörler arasındaki filtesini söküp, içine benzin doldurun...sonra hortumu takıp yerine gaz-benzin yapa yapa eklediğiniz benzini bitirin...bunu 1 kaç defa tekrar ederseniz enjektörlerin içindeki yağ çok büyük ölçüde temizlenir... Wink enjektörler hassas parçalar olduğu için söküp takmaya gelmiyolar pek...ama bu durum markadan markaya da değişebiliyor...
gokhanyeyen

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-14, 20:11

ha birde bende deneyimlerimi söyleyim
şu anda milangaz kullanıyorum ucuz diye k.maraş(1,69)
önce tereddütüm vardı ucuz etin yahnisi diye ama çok menunum 40 lt depom var pompa bi basıyor depo 38 lt alıyor ve tam 400 km görüyorum ş.içi-ş.dışı karışık
birde ben bu az gitme çok gitme olayının gazın kalitesinin yanında pompalardanda kaynaklandığını düşünüyorum
mesela şu an yakıt aldığım pompa depomu 38 lt doldurabilirken diğer bir çoğu(özellikle opetteki aygaz) en fazla 30 lt gaz doldurabiliyordu ve araba anca 300 km gidiyordu
bu olayda da basıncın etkisi var tabi
ne kadar basınç o kadar az yakıt
ayılan

ayılan

Doğum tarihi : 03/06/85
Aracınızın Modeli :

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-03-14, 20:51

karadeniz demiş ki:
temiz yakıt kullanın, onlar temizlenir... Wink

1 de size tavsiye, ben kendi aracımda denediğim için söylüyorum, lpg nin regülatör ile enejktörler arasındaki filtesini söküp, içine benzin doldurun...sonra hortumu takıp yerine gaz-benzin yapa yapa eklediğiniz benzini bitirin...bunu 1 kaç defa tekrar ederseniz enjektörlerin içindeki yağ çok büyük ölçüde temizlenir... Wink enjektörler hassas parçalar olduğu için söküp takmaya gelmiyolar pek...ama bu durum markadan markaya da değişebiliyor...

temiz yakıt derken katkısız mı
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-04-16, 11:10

Başka bir forumda okudum ilgimi çekti.

Buna benzer bir olay da LPG üzerinden dönen ve tam anlamayan bir uyduran adam geyiğidir, kulaktan kulağa yayılan bir efsanedir. Denir ki , LPG motor ömrünü kısaltıyor. LPG motor için hiç iyi birşey değil...

Evet, bazı motorlar lpg takıldıktan kısa süre sonra hoşafa döner ama bunun sebebi lpg li motorun yanma odasında biraz daha yüksek ısı oluşması ve piston, segman araları kurum bağlamış, bu kurum sayesinde "idare eder" kompresyonunu koruyan motorun , bir zaman lpg ile çalışıp kurumlar yakılıp atıldıktan ve motor temizlendikten sonra her taraftan fasır fasır kompresyon kaçırmasıdır. Bunda lpg nin en küçük kabahati yok. Kabahat adamın o motora onca kurumu bağlatmasında. Sürekli düşük devir olabilir, karbüratör-enj. sorunları olabilir, ateşleme ile ilgili sorunlar olabilir vs. vs. Adam gibi çalışmayan motor kurum biriktirir ve ileriki dönemlerde kurumu aradan alırsan bir anda hoşaf olur o motor. O motor esasen zaten sonu gelmiş motordur , o da ayrı konu.

Oysa ilk günden beri lpg yakan bir motor, ve adam gibi sağlıklı çalışarak lpg yakan motor benzine göre daha uzun ömre bile sahip olabilir. Teknik açıdan gayet mümkün çünkü bazı avantajları bile var. Ama bizim millete anlatamazsın. Onlara göre :

1- LPG bombadır.
2- LPG motor ömrünü kısaltır..
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-04-16, 11:30

dün lpg hortumu icin gittim sıra cokdu geri geldim o arada lpg ci ile başka bi araç sahibi muhabbet ediyorlardı opetten alma katkılı diyordu enjektöründe sorun cıkmış adamın mazda bi arabaydı bende 2-3 farklı yerden denedim en iyisi shell in gazı gibi geldi araba hemen farkediyor
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-04-16, 12:20

burcinhan demiş ki:
Başka bir forumda okudum ilgimi çekti.

Buna benzer bir olay da LPG üzerinden dönen ve tam anlamayan bir uyduran adam geyiğidir, kulaktan kulağa yayılan bir efsanedir. Denir ki , LPG motor ömrünü kısaltıyor. LPG motor için hiç iyi birşey değil...

Evet, bazı motorlar lpg takıldıktan kısa süre sonra hoşafa döner ama bunun sebebi lpg li motorun yanma odasında biraz daha yüksek ısı oluşması ve piston, segman araları kurum bağlamış, bu kurum sayesinde "idare eder" kompresyonunu koruyan motorun , bir zaman lpg ile çalışıp kurumlar yakılıp atıldıktan ve motor temizlendikten sonra her taraftan fasır fasır kompresyon kaçırmasıdır. Bunda lpg nin en küçük kabahati yok. Kabahat adamın o motora onca kurumu bağlatmasında. Sürekli düşük devir olabilir, karbüratör-enj. sorunları olabilir, ateşleme ile ilgili sorunlar olabilir vs. vs. Adam gibi çalışmayan motor kurum biriktirir ve ileriki dönemlerde kurumu aradan alırsan bir anda hoşaf olur o motor. O motor esasen zaten sonu gelmiş motordur , o da ayrı konu.

Oysa ilk günden beri lpg yakan bir motor, ve adam gibi sağlıklı çalışarak lpg yakan motor benzine göre daha uzun ömre bile sahip olabilir. Teknik açıdan gayet mümkün çünkü bazı avantajları bile var. Ama bizim millete anlatamazsın. Onlara göre :

1- LPG bombadır.
2- LPG motor ömrünü kısaltır..

Bu yoruma sonuna kadar katılıyorum ,paylaşım için teşekkürler Burcinhan. LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 261607
turker81

Doğum tarihi : 10/01/85
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 spring-1997 fiat tipo slx 1.6 ie mpi ac

MesajKonu: Geri: LPG'den LPG fark olur mu?   LPG'den LPG fark olur mu? - Sayfa 2 Empty2010-04-17, 12:04

hep shellgaz almaya özen gösteririrm..fakat bazen aygaz dan da aldığım oluyor..aygazdan aldığımda gaz çabuk bitiyor..

LPG'den LPG fark olur mu?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» kediyi bantlarsan ne olur :)
» Renault 9'a klima olur mu?