RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

otomatik teyp kapatma

+2
ARMADA_FB
spring38
6 posters
YazarMesaj
spring38

otomatik teyp kapatma Empty
MesajKonu: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2008-08-21, 11:47

değerli dostlar kendi aracıma uyguladığım bir projeyi sizlerle paylaşıyım istedim, ancak şema olarak malesef şu an çizili bir proje veya fotoğrafı malesef yok,ama meraklı olanlar rahatlıkla uygulayabilirler.Birçok oto alarm sisteminde motor blokaj denilen çıkış vardır,bu çıkışı kullanarak bir role vasıtasıyla teybe gelen + ceryanı aracı kumandayla kilitlediğinizde kesebilirsiniz ,faydası teybi açık unutma şansınız ortadan kalkar, zararı ise çok cüzzide olsa roleyi kapalı tuttuğu için araç kilitli durduğu sürece azda olsa aküden enerji harcar,ancak bu günlük kullanılan araçlar için sorun oluşturmaz
ARMADA_FB

ARMADA_FB

Aracınızın Modeli : 98 Broadway 1.4 RN

MesajKonu: Geri: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2008-08-21, 13:58

bende merak ettim cidden müsait zamnında şemayı paylaşırsan sevinirim.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2008-08-21, 14:25

alarmı olmayan arkadaşlar da kontaktan teybe akım alarak yapabilirler...ayrıca hafıza için gerekli kabloyu da sürekli akım alan 1 yerden çekerseniz hafızaya alınan radyo istasyonları, teyp ayarları, saat vs. de teyp kapandığı halde kaybolmaz... Wink
http://www.ladatr.com
spring38

MesajKonu: Geri: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2008-08-21, 14:45

karadeniz demiş ki:
alarmı olmayan arkadaşlar da kontaktan teybe akım alarak yapabilirler...ayrıca hafıza için gerekli kabloyu da sürekli akım alan 1 yerden çekerseniz hafızaya alınan radyo istasyonları, teyp ayarları, saat vs. de teyp kapandığı halde kaybolmaz... Wink
Dostum senin dediğin gibi yapılır ancak kontak açmadan teyp dinlemen mümkün olmaz,ben bu uygulamayı kontak kapalıykende teyp dinleyebilmek için düşünerek yaptım, Wink
spring38

MesajKonu: Geri: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2008-08-21, 14:46

ARMADA_FB demiş ki:
bende merak ettim cidden müsait zamnında şemayı paylaşırsan sevinirim.
benim alarm şemasına göre çizer gönderirim Wink Ayrıca kumandadan otomatik bagaj açmada yapabilirsiniz ,benim araçta o da var,umarım şema işinize yarar ,Alarm markası MFK diye çin malı basit bir alarm
otomatik teyp kapatma Emapm8
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2008-08-21, 16:48

spring38 demiş ki:
karadeniz demiş ki:
Dostum senin dediğin gibi yapılır ancak kontak açmadan teyp dinlemen mümkün olmaz,ben bu uygulamayı kontak kapalıykende teyp dinleyebilmek için düşünerek yaptım, Wink

tamam ben de alarmı olmayan arkadaşlar için alternatif olarak yazdım zaten... Wink
http://www.ladatr.com
mahsusa3673

mahsusa3673

Doğum tarihi : 24/08/83
Aracınızın Modeli : 1997 Europa 1,4 RN

MesajKonu: Geri: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2008-10-05, 11:08

Arkadaşlar sigorta panelinde çakmak sigortası var. Teybin elektriğini ordan alırsanız (hafıza kablosunu devamlı aktif tutmanız lazım) teyp sadece kontak açıldığında çalışacaktır. Bendeki sistemi ona göre yaptım.
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2008-10-16, 23:28

Elektrik çakmaktan alınırsa teyp kontak aksesuar pozisyonundayken değil,tam açıkken ancak çalışır.Zaten R9 elektrik sisteminde aksesuar konumunda elektrik gelen teyp elektrik tesisatı mevcut.Teybin ana elektriğini teyp sigortasından,hafıza beslemesini de devamlı elektrik bulunan bir yerden almak gerekir.
koraytek2007

Doğum tarihi : 15/08/89
Aracınızın Modeli : Toros SW 1992

MesajKonu: Geri: otomatik teyp kapatma   otomatik teyp kapatma Empty2009-12-20, 16:12

arkadaşlar resimde verdiğim alarmın şeması bunla aynı mı yada şeması olan arkadaş paylaşabilir mi ?
otomatik teyp kapatma 576258001162018056948538_0_0
http://www.koraytek2007.tr.cx

otomatik teyp kapatma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» otomatik cam