RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri

+27
modi
onuruyar
Gökhan
SPRİNG
By_Ne0
cakiroglu131
blazeman
spring38
micheal
bugRa
ARMADA_FB
kudal
drift KİNG
arkeo
livan08
manager79
sisyphos
VetApex!
Gergy
92gte_ereğlili
Renault9
maximillen
karadeniz
adu040
olvne
Renault12
konvekta
31 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Gökhan

Gökhan

Doğum tarihi : 21/05/88
Aracınızın Modeli : Renault 9

arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-03-30, 19:15

Olvne kardeşim harika olmuş vallahi ilham kaynayı konvekta abimiz başta ona sonra sana teşekkür ediyorum bilgiler gayet güzel swich olayını şimdi daha iyi çözdüm.Elektrik işini elektronik lises çıkışlı arkadaşım var onunla beraber yapıcaz inşallah güzel şeyler çıkıcak ortaya '' adil cct 98 '' arkadaşımda belirtmiş ışıkları ön taraftakiler gibi yan tarafa koysak daha verim alırız die düşünüyorum arkada oturan kişi ışığı keser gibime geliyor siz kulandınız nasıl oturunca kitap okumak veya birşeye bakmak için yeterli ışık geliyormu Question
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-03-30, 20:14

Şöyle söyliyim eskiden kapıyı açınca aracın içinde hiç bir şey gözükmezken şimdi gündüz feneri gibi oldu. Arka kısımda yan taraflara yapmak biraz zor plastiklerin arkasında lambanın oturacağı yeterli yer yok gibi tabi iyice bakmak lazım. Ben konvekta sağolsun onun çalışmasından hem de Flash S'lerdeki orjinal lambalara göre yapmaya çalıştım.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
Gökhan

Gökhan

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-03-30, 20:15

Ellerine sağlık çok başarılı olmuş teşekkür ederim cevabın için Wink
badboy333

badboy333

Doğum tarihi : 22/07/82
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-12, 19:40

sağ ön kapının oraya ben de yaptım bugün, gayet güzel oldu, uğraşmaya erinmem diyen hemen yapsın.

https://2img.net/r/ihimizer/img228/3720/img3505d.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img228/8237/img3500.jpg
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-16, 20:24

arkadaki lambayı yapmak biraz uğraştırdı, plastik kısmı kesmek hele :=), arabanın ender sağlam yerlerinden biri galiba. bizle deldim, çivi ısıttım tek tek delikleri birleştirdim, anca kesebildim. fena olmadı, yoruldum ama değdi.
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-16, 20:52

karanlıkta şimdi içerisi çok daha iyi aydınlanmıştır.
Gökhan

Gökhan

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-16, 20:54

Eline sağlık güzel çalışma olmuş
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-17, 06:48

Bu formu ve sizleri seviyorum arkadaşlar, burda görmesem ne yalıtım yapmaya, ne bu lambayı takmaya ne de diğer teknik konularla ilgilenmeye karar verirdim. Burdan aldığım fikirler ve işi bitirmiş arkadaşların cesaretlendirmesi ile bazı şeyleri yapıyorum. Sağolun varolun.
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-17, 09:19

Hayırlı olsun. Arka plastikleri çizim yaptıktan sonra ekmek bıçağının ucunu ısıtıp ısıtıp öyle kesseydiniz daha rahat olurdu. Çok güzel olmuş. Bir de arka kapılara switch taktırın daha da güzel olur.
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-17, 10:02

eline sağlık Wink

güzel olmuş

sağ ön kapıya bende taktım ama hala arka tarafta yok.. karar veremedim arka tarafa takacaklarıma swich taksammı önleremi bağlasam :wacko:
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-17, 21:36

kesmeden önce ön sağ taraftan kestiğim parçaya göre çizdim, yerini ayarladım, baktım üstünde kesilmeyecek kadar kalın, söktüm evde güzelce kestim, kenarlarını iyeledim. lambanın geçeceği hale getirdim.

switch takmayı düşündüm de matkapla delince kaporta paslanabilir diye düşünüyorum, yoksa switch alarm için de iyi olur.
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-18, 03:02

benim arka kapılarda da swich var. hem alarm için hemde arkaya inen binen için büyük rahatlık sağlıyor.

tabiki büyükce bir ucla deliniyor. swich in girebeilecegi boyuttlarda.

ben delme işlemini bitirdikten sonra. yuvarlak eğe ile delinen bölgeyi temizledim. ufak sulu boya fırcası ile aracın rötüş boyasından o bölgeyi boyadım.
daha sonra swich yerine takılınca lastik bölüm zaten o bölgeyi kapattı için hiç birşey görünmemiş oluyor.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-18, 13:07

çürümez abi merak etme... Wink
http://www.ladatr.com
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-18, 18:31

heran taktırabilirim. :=)
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-18, 18:34

kendin tak abi... Very Happy sabaha kadar bekleyebilcen mi... Question Razz
Gökhan

Gökhan

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-18, 22:13

arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Dsci0128

Bende bu gün resimdeki lambayı aldım sol yolcu tarafına takmak için yerini açtım, ama lambanın üzerinde soketi yok yapan arkadaşlar nasıl halletti kablo ağlama işini bilgi verirlerse sevinirim Smile

arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Dsci0131
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-04-19, 15:40

harici dişi fişler var onlardan 3 tane alıp kabloların soyduğun ucuna bağlıyorsun... fişlerin arkasında oluk gibi 1 yer var kablonun ucunu o oluğa oturtup pense ile 1 güzel sıkarak balonun telini sabitliyorsun...yerlerinden çıkarsa birbirlerine değiş kısa devre yapmasınlar diye de açıkta metal kalmacak şekilde en ucuna kadar bantla sarıp öyle tak...

3 tane olmasının nedeni ise 1 i elektrik, diğeri sabit şase 3. de kapı butonunun şasesi...yani 1 elektrik, 2 şase girişi olacak...bu sistemi tam bilmiyorum ama büyük ihtimalle ortadaki elektik girişi yanlardakiler de şase bağlantılarıdır... Wink
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-07-12, 23:09

ben lamba değilde arka kapılara swich taktırmak istiyorum alarm için bunun maliyeti ne olur kablo çekmek zormu ve ne kadar sürer acaba?
reno9man

Doğum tarihi : 16/06/80
Aracınızın Modeli : 1986

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-09-04, 02:44

karedenizin bahsettigi fişi flat fişdiye isterseniz hemen verirler.
reno9man

Doğum tarihi : 16/06/80
Aracınızın Modeli : 1986

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-09-04, 02:53

arkadaşlar bende ilave bagaj lambası takttım bildiginiz üzere bagajlarımızın aydınlatması cok zayıf,cok basit bir işlem dikkat ederseniz orjinal lambanın 30cmyanında aynı ebatta kesilmiş yer var aynı lambadan alıp (5 lira)pararelel alıp taka bilirsniz,hatta sol camurlukta anahtar takabilecek orjinal bir delik bile var.
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-09-04, 07:19

aha valla ben o deliğin ne işe yaradığını 2 yıldır bulamadım,bendede çift hatta 3. yü takacam,gece avda bagajda olta takımlarını bağlıyorum 2 ışık yetmiyo
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-09-04, 09:35

Sağ ve sol çamurluktaki 2 tane ufak delik yeriyse abi onlar yan kaplamalar için klips yeri. Takmasan da duruyor gerçi.
black_storm

black_storm

Doğum tarihi : 01/01/88
Aracınızın Modeli : Broadway - '92

MesajKonu: Geri: arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri   arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri - Sayfa 2 Empty2009-09-07, 15:44

sofit lamba yerıne 6 lı led kullanırsanız daha hos durur arkadaslar.

arka tavan lambası montaj çalışması ve resimleri
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-