RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Kaput içi izolasyon

+22
Gökhan
vatoz00
By_Ne0
samsunlu R-9
livan08
badboy333
aboyur
rdmaksl
seyitserbest
TU5J4/L3
burcinhan
safranliyim
Schakal
r9_dynamique
By_KraL
modi
VetApex!
sinek13
Renault12
Renault9
RenaulToroSw
olvne
26 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

Kaput içi izolasyon Empty
MesajKonu: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-01, 13:51

Sonunda ne zamandır aklımda olan kaput içi izolasyonu da yaptım. Kaputu sökmeden yaptım çünkü yardım edecek kimse yoktu malum bayram vakti Smile
Kullandığım malzeme firex.Bir rulo kaputun yarısından çoğunu kaplıyor ancak boşluk kalmaması için 2 rulo lazım.Bunun dışında benim gibi yapıştırıcı kullanmadan tutturmak için çift taraflı bantla 10 ya da 14 kopça gerekiyor. Ben deliklerden kopçalarla tutturdum üst kısımlarda çift taraflı bant kullandım bu sabah baktığımda tek şerit bant yetmemişti bugün bir kaç sıra bant geçtim daha sağlam oldu.

Bu orjinal keçe
[img]Kaput içi izolasyon Img0164beu1gz1[/img]

Bu benim yapmaya çalıştığım
[img]Kaput içi izolasyon Dsc00322qv6[/img]
[img]Kaput içi izolasyon Dsc00323hv8[/img]

Şimdi benim yaptığıma bakıp ne simetrisi bozuk adamsın demeyin Laughing Tek başına bu kadar oldu. İşaretlediğim yerleri düzelticem bozuk duran yerlerin üstünden bir kat daha geçicem özellikle kaput telinin olduğu yer.Şimdilik fazla uğraşmadım kabaca bir halini gösteriyim dedim.

[img]Kaput içi izolasyon Yeniqx3[/img]

Gelelim etkisine tam verim elde etmek için motor bölmesine de 2 cm sünger kaplamak lazım ben de yeniledim daha önce resimleri koymuştum ses izolasyonu konusuna.Şu an için motor sesi kalmadı diyebilirim yeni nesil araçlar gibi özellikle üst devirlerde.Resimdeki orjinal keçesinin çok zor bulunabileceği ki ben bulmuştum bir yerde 300 ytl fiyat çektiler ve ince çok da özel bir malzeme olmadığından iki tane 10 mm firex ve çift taraflı bant kullanarak toplamda 20 ytl ye kaput içi izolasyon yapılabilir özellikle uzun yolda rahatsız olanlar için gayet etkili.Şimdi sırada ön konsolun altındaki orjinal izolasyonunun üstüne bir kat daha geçicem oradan hala ses gelmekte.Benim de modifye anlayışım bu işte Very Happy

En son olvne tarafından 2009-06-16, 09:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Aracınızın Modeli : 97 Toros Sw

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-01, 15:05

Eline sağlık,işlevsel bi çalışma olmuş dostum.Eski nesil renolar(yerli tipler) zaten ses izolasyonu konusunda boş araçlar.İzolasyon konusunda çalışmanın faydalı olduğuna eminim.
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-01, 19:05

Eline sağlık dostum iyi iş çıkartmışsın.
Önceden ölçü alıp parçaları ona göre kesseydin daha estetik durabilirdi ama önemli olan işlevsellik, bu haliylede işe yarar.

Bariz bir fark hissedebildin mi? Wink
http://www.renault9-11.com
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-01, 19:19

Renault9 demiş ki:
Eline sağlık dostum iyi iş çıkartmışsın.
Önceden ölçü alıp parçaları ona göre kesseydin daha estetik durabilirdi ama önemli olan işlevsellik, bu haliylede işe yarar.

Bariz bir fark hissedebildin mi? Wink

Mucize beklememek lazım ama daha önceden düşük viteslerde 3000 dd'yi geçince vites at diye bağıran motor daha bir sakinleşti en azından yolcular anlamıyor motor sesini bugün şehir içi kısa bir mesafe kullandım yarın şehir dışı kullanıcam o zaman asıl fark ortaya çıkar.3000 dd'de özellikle motor sesi yok diyebilirim.Anlamıyorsun bile arabanın gittiğini.Aslında ölçüsünü de almıştım büyük parçayı da ona göre kestim de kopçaları bi kere takınca çıkarırken kırılıyor ben de ilk başta baya bir yamuk koymuşum öle kaldıSmile Yama gibi duran yerlerin üstüne bir 5 mmle geçicem bayramdan sonra böyle gecekondu tarzı oldu kaputu açtıkça takarım kafayı yoksa Laughing
Renault12

Doğum tarihi : 20/09/93

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-03, 00:27

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-03, 07:13

güsel paylasım ama admininde dedii gibi daha önceden ölcüyü alıp yapsaydın daha simetrik olurdu ama hiç olmamasından iidir eline sağlık dostum
sinek13

sinek13

Doğum tarihi : 19/05/88
Aracınızın Modeli : Renault 11 Flash TXE 90 ModeL (çürüğüZ biraZ)

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-06, 08:48

peki ya bu FireXi nereden aLicaz ayni işLemi yapmai düşünüorum bende bagaja haLifLex yaptm kendm onun altinada firex döşesek ii oLur die düşünüoruM.!
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-06, 09:00

eline sağlık iyi düşünmüşsünde benim aklıma takılan birkeç şey var ?
bu mazeme yanmaz mı? yada ısındığında yumuşamaz mı?
bantlar bu sıcak yerde ne kadar dayanır?
http://www.nettekalite.com
sinek13

sinek13

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-06, 09:27

MaNTIKLI soruLar Smile iLgimi çekTi çünkü ben de yapmai düşünüorum bagaJ ve Kaput oLmak üzre
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-06, 10:29

eline sağlık neredeyse tüm reno 9 -11 lerde gerekli bir işlem..

benimde listemde olan bi çalışma ama başka sebeplerden dolayı liste liste olarak duruyor şimdilik Very Happy
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-06, 12:18

Sağolun arkadaşlar.Hafta sonu hava güzel olursa bu yamuklukları düzeltip bir resim daha koyucam

VetApex! demiş ki:
eline sağlık iyi düşünmüşsünde benim aklıma takılan birkeç şey var ?
bu mazeme yanmaz mı? yada ısındığında yumuşamaz mı?
bantlar bu sıcak yerde ne kadar dayanır?

Firexler yanmaz bir madde yanmaz dediğim ocağa tutunca tabi yanıyor ama alev almıyor hemen çekince sönüyor normal sünger gibi değil kaldı ki kaput içinde o derece bir sıcaklık yok.Bant konusuna gelince evet 1-2 gün sonra atma yaptı ama kaportaya yapışan kısımdan değil süngere yapışan kısımdan bunun da kolayı var süngere yapışan bantın yapışkanının üstüne kuvvetli bir yapıştırıcı sürmek önemli olan kaportaya yapıştırıcı sürülmemesi en fazla bant izi olur çıkarmak istediğinizde.Yumuşamaya gelince sarkma yapacak kadar olmuyor zaten kaputun tam şeklini veremeyiz ancak kalıbı çıkarılması lazım.Bir de sert bir sünger değil.Ben gayet memnum ki bu hali bile tam bitmiş değil derme çatma.
Renault12

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-06, 15:30

.

En son Renault12 tarafından 2009-06-23, 17:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
sinek13

sinek13

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-06, 20:39

firexi nerden alabiliriz dedim ama beni pek umursayan yok..tamam yeni olabilirim ama sizin bu yaptiklariniz çok ilgimi çekio hep uygulamaaa çalişiorum yardim etmezseniz olmazki Sad
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-07, 06:59

sinek13 demiş ki:
firexi nerden alabiliriz dedim ama beni pek umursayan yok..tamam yeni olabilirim ama sizin bu yaptiklariniz çok ilgimi çekio hep uygulamaaa çalişiorum yardim etmezseniz olmazki Sad

Olur mu öyle şey arada kaynamış.Firex'i tekzen yapı marketten aldım.
By_KraL

By_KraL

Doğum tarihi : 25/05/88
Aracınızın Modeli : spring 95

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-07, 10:23

Emegine saglık kardeş Bende düşünüyorum springime ama karar verememiştim görünce karar verdim sagolasın. aracıma motor yapılıyo şuan çıkınca yapıcam bende Smile
sinek13

sinek13

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-07, 21:53

teşeKKürLer Smile
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-12, 18:43

Sonunda fırsat bulup önceki derme çatma halini elimde kalan süngerle düzelttim.İlk haline göre daha iyi oldu gibi.Vakti olan ve motor sesinden rahatsız olan herkese tavsiye ederim.Kuzu gibi oldu bizim emektar:D Gidip gitmediğini anlamıyorum bile.

[img]Kaput içi izolasyon Dsc00348um8[/img]
[img]Kaput içi izolasyon Dsc00347ia5[/img]

Bu da motor bölmesindeki izolasyon daha önce tek kat vardı şimdi çift yaptım.Banana silgiler de orjinal boyunda böyle duruyor resimde çıkmışken belirtiyim Wink

[img]Kaput içi izolasyon Dsc00350nz4[/img]

En son olvne tarafından 2009-06-15, 12:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-12, 18:48

daha yakışıklı olmuş.. eminim performans da artmıştır ?
http://www.nettekalite.com
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-12, 19:29

İşte şimdi olmuş eline sağlık Smile

O tapalarda güzel orjinal durmuş.
r9_dynamique

r9_dynamique

Doğum tarihi : 30/10/89
Aracınızın Modeli : 86' L423GTL

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-12, 19:33

güzel olmuş çok yakışmış valla kendi arabama yapmış kadar sevindim şimdi ellerinize sağlık... cam silecekleri ayrı bi güzel görünüyo güle güle keyifle kullanın...
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-12, 19:36

Alıntı :
eminim performans da artmıştır ?
Evet bantın süngere yapışan kısmının yapışkanını da kuvvetlendirdim artık sarkma yapmıyor, boşluklar da kapanınca daha iyi ilk haline göre.

Alıntı :
İşte şimdi olmuş eline sağlık
O tapalarda güzel orjinal durmuş.

Teşekkürler.Aslında şu firex tam kaplıcak şekilde satılsa banta filan gerek kalmdan direkt deliklerden tutturularak yapılabilir.Bu arada tapalar da clio'nun keçesinin.

Alıntı :
güzel olmuş çok yakışmış valla kendi arabama yapmış kadar sevindim şimdi ellerinize sağlık... cam silecekleri ayrı bi güzel görünüyo güle güle keyifle kullanın...

Sağolasın.
Schakal

Schakal

Doğum tarihi : 19/01/76

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-12, 20:16

iyi guzelde kullandigin o hali parcalari yarin birgun
alev alip yangin cikarmasin ?? Shocked
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-12, 20:27

Schakal demiş ki:
iyi guzelde kullandigin o hali parcalari yarin birgun
alev alip yangin cikarmasin ?? Shocked
Öyle bir risk yok.Bu malzeme yanmaz bir tür ses izolasyon süngeri yüksek ısıya dayanıklı.
sinek13

sinek13

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-12, 20:29

çoooK güzeL oLmuş..Çok özeNdim yapicaktim izmirde firaX buLamadim varsa biLen yardimci olursa çoook sevinirim.. araba muhteşem olmuiş gereçekten.silgeçlerde ayri bi güzel Wink
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-13, 05:18

arkadaşlar bence kaput içi izolasyonu hiç de iyi birşey değil bir tanıdığımızın arabası yolda hareket halindeyken o izolasyon malzemesinin motorun sıcaklığıyla ısınmasıyla yandı arka bagajda ki 2,5lt lik şaşal bidonundaki su arabayı kurtardı
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-13, 06:44

İlk haline göre çok daha güzel olmuş
http://www.motur.org
TU5J4/L3

Aracınızın Modeli : Saxo VTS

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-13, 09:16

Orjinal izolasyonu söküp üzerinden 1-1 ölçüm alarak tatbik etseydin daha randımanlı olurdu..Yimede uğraşın için eline sağlık....
seyitserbest

seyitserbest

Doğum tarihi : 18/10/79
Aracınızın Modeli : 96 broadway

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-13, 09:36

çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık.
bu izolasyon standart bir halıflex ile olurmu .zira elimde kulllanmadığım 3-4 metre var.
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-13, 10:23

seyitserbest demiş ki:
çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık.
bu izolasyon standart bir halıflex ile olurmu .zira elimde kulllanmadığım 3-4 metre var.
sakın,ısıya dayanıklı mazeme şart Exclamation
aboyur

aboyur

Aracınızın Modeli : 1999

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-13, 10:52

Alıntı :
Bu da motor bölmesindeki izolasyon daha önce tek kat vardı şimdi çift yaptım.Banana silgiler de orjinal boyunda böyle duruyor resimde çıkmışken belirtiyim Wink

Kaput içi izolasyon Dsc00350nz4

kardeş ellerine sağlık.benimde kaç zamandır aklımdaydı bu o malzemenin yapışkanlı olanını buldum bende onla yapacam ...şu silecekler bizim orjinal kollara oluyormu.bi parçacı olmuyor kolları değişmen lazım demişti..
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-10-13, 11:09

TU5J4/L3 demiş ki:
Orjinal izolasyonu söküp üzerinden 1-1 ölçüm alarak tatbik etseydin daha randımanlı olurdu..Yimede uğraşın için eline sağlık....
Orjinalini bulmak imkansız gibi bir şey o forumda koyulmuş örnek resim aslında en sağlıklısı kaputu söküp yapmak.

Alıntı :
kardeş ellerine sağlık.benimde kaç zamandır aklımdaydı bu o malzemenin yapışkanlı olanını buldum bende onla yapacam ...şu silecekler bizim orjinal kollara oluyormu.bi parçacı olmuyor kolları değişmen lazım demişti..
Bana da öyle demişlerdi ama hiç gerek yok normal silgiler gibi takılabiliyor hatta daha pratik.Kapağı var onu açıp silecek koluna takıp kapağı kapatıyorsun hiç sorun olmuyor kutusunun üstünde daha farklı gösteriliyor.Silginin takıldığı yerde küçük siyah bir parça var onu çıkarıcan sadece.Silbak marka olanları gayet iyi.

Tüm yorumlar için teşekkür ederim.
badboy333

badboy333

Doğum tarihi : 22/07/82
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-17, 18:17

Arkadaşlar ben de yaptım bu uygulamayı. Ses azaldı eskisine göre. Ama bu firex pek de dayanıklı bir malzeme değil, biraz daha sağlam bişey olsa, mesela aluminyum folyo kaplı camyünü tarzı bişey olabilir. Kalınlığı 1cm'i geçmemeli. Ben 5mm lik firexi plastik clipslerle tutturdum, sadece orta kısma yaptım, kenardan da bantla yapıştırdım. Yaza kadar dayanmaz gibi geliyor bana. Resim çekiyim de ekleyim, daha iyi anlatır.
Renault12

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-17, 18:24

.

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-17, 18:33

eskisinden kat kat güsel olmus eline emeğine sağlık
su sileceklerden kıs iice bastırmadan bende alıyım yaw
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-18, 16:48

badboy333 demiş ki:
Arkadaşlar ben de yaptım bu uygulamayı. Ses azaldı eskisine göre. Ama bu firex pek de dayanıklı bir malzeme değil, biraz daha sağlam bişey olsa, mesela aluminyum folyo kaplı camyünü tarzı bişey olabilir. Kalınlığı 1cm'i geçmemeli. Ben 5mm lik firexi plastik clipslerle tutturdum, sadece orta kısma yaptım, kenardan da bantla yapıştırdım. Yaza kadar dayanmaz gibi geliyor bana. Resim çekiyim de ekleyim, daha iyi anlatır.
Firex aslında dayanıklı bir malzeme.Özellikle sıradan süngerlere göre.5 mm kullandıysanız o biraz ince gelmiş olabilir kaput için, sadece kapı içleri ve taban halısının altı için kullanılabilir.Bunun dışında yaptığım günden beri süngerde herhangi bir bozulma olmadı Allah'a şükür bundan sonra da olmaz inşallah.
@by_reno_9
Sağolasın. Yeni nesil silgiler eskilere göre çok daha güzel kullanınca farkı anlıyorsun.
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-18, 19:38

Evet süngere göre dayanıklı ancak üzerinde aluminyum folyo kaplı bir malzeme olsa uzun ömürlü olur. Sonuçta motordan yağ sıçrayacak, çamur olacak, ıslanacak, sıcak-soğuk gibi etkilere maruz kalacak. Umarım sandığım kadar erken yırtılmaz. Deneme yanılma yöntemi bazen en iyi öğrenme olabiliyor.
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-18, 20:38

eline sağlık güzel olmuş.silecekler tam silme yapıyormu.yani camda silinmeyen bölge bırakıyor mu?

badboy333 avatar süper Very Happy
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-18, 21:14

livan08 demiş ki:
eline sağlık güzel olmuş.silecekler tam silme yapıyormu.yani camda silinmeyen bölge bırakıyor mu?

Evet tam basıyor cama.Eğer takınca silmeme gibi bir durum varsa sorun silgi kollarındandır. Yan sanayi olanlar tam basmıyor orjinal silgeç marka takılıp yerine iyice geçirilirse sorun kalmaz.
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-18, 22:06

livan08 demiş ki:

Eyvallah kardeş. Müslüm Baba kral adam hakkaten. En son kola meselesinde bırlamasa daha iyi olacaktı ama neyse şu dizelerle kendisine kırgınlığımı dile getirmek istiyorum:

Ne güzeldi seninle bir sevdayı yaşamak
O sevdayı yürekte jiletle parçalamak
Küstürdün rakıları, küstürdün şarapları
Nerden çıktı be baba kola içip "bırrr"lamak
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-19, 19:14

badboy333 demiş ki:
livan08 demiş ki:

Eyvallah kardeş. Müslüm Baba kral adam hakkaten. En son kola meselesinde bırlamasa daha iyi olacaktı ama neyse şu dizelerle kendisine kırgınlığımı dile getirmek istiyorum:

Ne güzeldi seninle bir sevdayı yaşamak
O sevdayı yürekte jiletle parçalamak
Küstürdün rakıları, küstürdün şarapları
Nerden çıktı be baba kola içip "bırrr"lamak

Kaput içi izolasyon 261607 Very Happy
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-19, 19:18

olvne demiş ki:
TU5J4/L3 demiş ki:
Orjinalini bulmak imkansız gibi bir şey o forumda koyulmuş örnek resim aslında en sağlıklısı kaputu söküp yapmak.

Alıntı :
Bana da öyle demişlerdi ama hiç gerek yok normal silgiler gibi takılabiliyor hatta daha pratik.Kapağı var onu açıp silecek koluna takıp kapağı kapatıyorsun hiç sorun olmuyor kutusunun üstünde daha farklı gösteriliyor.Silginin takıldığı yerde küçük siyah bir parça var onu çıkarıcan sadece.Silbak marka olanları gayet iyi.

Tüm yorumlar için teşekkür ederim.
abi ben aldım hatta renault 9 yazıyordu arkasında takamadım kırldı takılan yerleri yav bana detaylı resim çekermisin çekersen çok makbule geçer çıkarıp ney nereye geçiyor deli olcam yavv
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-19, 19:30

Bu yeni nesil silgilerin kol değiştirilmeden takılması baya sorun oluyor sanırım.Yarın resimli olarak teknik bilgi paylaşımı kısmında silecekler konusuna ekliyim.
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-20, 15:58

[img]Kaput içi izolasyon Img3412cv5.th[/img]
Kaput içi izolasyon Img3413ep3.th

5 mm firex ile kaput içi yalıtım. Çok sağlıklı olmadı ama eskisine nazaran ses azaldı.
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-21, 10:35

Hayırlı olsun üzerinden her yeri kaplıcak şekilde bir kat daha geçerseniz çok daha etkili olur.
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-21, 10:47

badboy333 demiş ki:

5 mm firex ile kaput içi yalıtım. Çok sağlıklı olmadı ama eskisine nazaran ses azaldı.

elinize sağlık biraz daha geniş alanı kaplasaydınız daha iyi sonuç verirdi sanırım Wink

frexi nerden ve nekadara aldınız acaba ?
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2008-12-21, 19:27

sağolun arkadaşlar. her tarafa yapacaktım ama sarkar diye yapmadım. kenarlarda delik yok çünkü klips takmayınca ya silikon ya da bantla yapmak lazım o da pek sağlıklı olmaz diye düşündüm.

firexi tekzenden 4 liraya (1m2) aldım.
aboyur

aboyur

Aracınızın Modeli : 1999

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2009-06-14, 09:28

herkese merabalar arkadaşlar.bu malzeme kendinden yapışkanlı üzeri aliminyumfolyolu.ismini sormadım firexe benzer bişey.3 saatimi aldı bu şekli vermek. deneme turuna çıktım biraz fark var işe yarıyor galıba . motorun arka kısmı kaldı kaplancak . orasınıda yapayım tam sonucu o zaman alcam.bide bu malzeme 1 cm üzerine bi kat dahamı geçsenm diyorum ne dersiniz

Kaput içi izolasyon Pic0055a

Kaput içi izolasyon Pic0062

Kaput içi izolasyon Pic0058v
vatoz00

Doğum tarihi : 02/03/80
Aracınızın Modeli : fairway

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2009-06-14, 10:19

Arkadaşlar bu işlem ile ses düzeyi nekadar azalıyor onu bildirebilirmisiniz.Yani kaput altına ve motorun arkasına yapıldığında ses nekadar daha az duyulmaya başlandı.
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2009-06-14, 10:52

@aboyur eline sağlık güzel bir uygulama olmuş. Senin yaptığın malzeme ses yalıtımına fayda sağlar ancak daha çok ısı yalıtımı için kullanılan bir malzeme çeşididir. Ancak işçiliğine hayran kaldı taömamen orjinal gibi duruyor. Alüminyum folyolu olması motor ısısının kaput gelmesinide engelleyecektir .

Firex'i iç mekanlarda kullanabilirsin, motor kısmınada bundan geçebilirsiniz. Hava filtresi kabını söküp hatta elinizden geliyorsa bazı hortum borularıda söküp iyice o bölgeyi temizleyin( yağ çözücü + oto şampuanı + sıcak su + telli sünger ), üzerine bu malzemeden kaplarsanız motor sesini büyük ölçüde kesmiş olursunuz.
badboy333

badboy333

MesajKonu: Geri: Kaput içi izolasyon   Kaput içi izolasyon Empty2009-06-14, 12:43

eline sağlık kardeş, ama bu malzeme sıcakta nasıl davranır gözlemlemek lazım. arabayı aşırı sıcaklarda bunaltabilir diye düşünüyorum. benimki bunalmaya başladı, biraz daha ısınsın havalar deneyecem rampada.

Kaput içi izolasyon
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Ses izolasyonu