RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ŞAMANDIRA hakkında konular

+22
Cihangir KALKAN
mustafaxx
alles112
93 spring
'93 fairway
turker81
metin_mimoza
yavuz10
lıon
toprak
Evliya Çelebi
satmaca45
hisarototest
burcinhan
PROMERT
onuruyar
livan08
samsunlu R-9
yaşar.55
blackheart
karadeniz
caytarla
26 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
mustafaxx

mustafaxx

Doğum tarihi : 06/03/70
Aracınızın Modeli : 94 spring

ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2009-12-21, 15:22

depoyu fulediğimde bendede tırrrrrr diye ses geliyor son dolmaya yakın ama hiç elimle değip ısınıp ısınmadığına bakmadım
alles112

alles112

Doğum tarihi : 14/02/83
Aracınızın Modeli : 1999 rn

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2009-12-21, 15:39

Bu tırıldama uzun sürerse ısınıyor..
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2009-12-21, 15:43

ben hiç ısınıp ısınmadığına bakmadım valla abi, perşembe günü bakarım bende... Wink
http://www.ladatr.com
alles112

alles112

Doğum tarihi : 14/02/83
Aracınızın Modeli : 1999 rn

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2009-12-21, 17:23

Ben bu tırıldama sonucu oluşan titreşim sonucu ısındığını düşünüyorum. Bence şamandıra gelen gazı kesemiyor ve tank güvenlik seviyesinin üstünde gaz ile doluyor.
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2010-05-30, 13:52

arkadaşlar benim şanadırada içinde gazı kesen bişi var.ikide bir pisik geliyo.küt diye stop ediyor araba.bu yüzden iki defa yolda kaldım.gazıda shell den alıyorum ama yine bi kaç sonra tıkanma oluyo.bende geçen ustaya gittim.bu gazı kesen şeyi söktü.bundan sonra olmaz dedi.bende söktün ama bunun görevi vardır dedim.gazı kesiyo dedi.ama zaten sorun olsa şamadıra gazı keser dedi.yanı bu demir olmadanda gazı keser dedi şanadıra bu gazı kesen şeyi söktü.çıkardı.sizce tekrarmı taktırmalıyım böylemi kaldın.takıncada tıkanma oluyo işte.trafiğin ortasında pat diye stop ediyo pislik gelince.
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2010-05-30, 16:18

Tartarini marka şamandıra kullanıyorum. Depo üzerindeki gösterge yanlış gösteriyor. Işıklı panelle uyumlu çalışıyor. Şamandıranın veya üzerindeki göstergenin kalibrasyonu yapılabilir mi?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2010-05-30, 17:09

metin_mimoza demiş ki:
arkadaşlar benim şanadırada içinde gazı kesen bişi var.ikide bir pisik geliyo.küt diye stop ediyor araba.bu yüzden iki defa yolda kaldım.gazıda shell den alıyorum ama yine bi kaç sonra tıkanma oluyo.bende geçen ustaya gittim.bu gazı kesen şeyi söktü.bundan sonra olmaz dedi.bende söktün ama bunun görevi vardır dedim.gazı kesiyo dedi.ama zaten sorun olsa şamadıra gazı keser dedi.yanı bu demir olmadanda gazı keser dedi şanadıra bu gazı kesen şeyi söktü.çıkardı.sizce tekrarmı taktırmalıyım böylemi kaldın.takıncada tıkanma oluyo işte.trafiğin ortasında pat diye stop ediyo pislik gelince.

arka kesici ise o takılması lazım, zaten o olmadan muayeneden geçmez araba... Exclamation tıkanma için de depoyu söküp 1 temizlik yapmak gerekiyor olabilir... shellden alınan yakıtta da ilk defa tıkanma duyuyorum, aldığın yakıt shell bayisinde satılan başka 1 marka olabilir mi... Question

Cihangir KALKAN demiş ki:
Tartarini marka şamandıra kullanıyorum. Depo üzerindeki gösterge yanlış gösteriyor. Işıklı panelle uyumlu çalışıyor. Şamandıranın veya üzerindeki göstergenin kalibrasyonu yapılabilir mi?

bazı anahtarlarda o özellik var, deponun üzerindeki ibre için de varmı bilemiyorum... Rolling Eyes sistem tartarini değil herhalde... Question
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2010-05-30, 20:00

tartarini değil.atiker sistem beyinde lovato.1 sene oldu takılalı sistem.gazıda shellden alıyom tıkanıyo.3-4 ayda bi tıkanıyo.bu dedğim demir.şamandıranın içine geçmeli rakılıyo.üstünde mavi renkli gaz kesici elektrikli bi parça var demir onun içinde şamandıraya doğru takılıyor. dediğim şey o demirin içinde hatta yayı vardı.yayıda kırılmıştı.adam onu aldı içinden.muayeneden geçmezmi yine
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2010-05-31, 05:54

karadeniz demiş ki:

bazı anahtarlarda o özellik var, deponun üzerindeki ibre için de varmı bilemiyorum... Rolling Eyes sistem tartarini değil herhalde... Question
Şamandıra kolu sanırım bazılarında ayarlı fakat hepsinde var mı bilmiyorum.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2010-06-01, 04:07

metin_mimoza demiş ki:
tartarini değil.atiker sistem beyinde lovato.1 sene oldu takılalı sistem.gazıda shellden alıyom tıkanıyo.3-4 ayda bi tıkanıyo.bu dedğim demir.şamandıranın içine geçmeli rakılıyo.üstünde mavi renkli gaz kesici elektrikli bi parça var demir onun içinde şamandıraya doğru takılıyor. dediğim şey o demirin içinde hatta yayı vardı.yayıda kırılmıştı.adam onu aldı içinden.muayeneden geçmezmi yine

kesici yerinde duruyorsa sanıyorum sorun olmaz

karadeniz demiş ki:

Şamandıra kolu sanırım bazılarında ayarlı fakat hepsinde var mı bilmiyorum.

o ayar dediğin şey şamandırayı söküp kolunu elinle eğmek sadece... Very Happy
mermer_baker

mermer_baker

Doğum tarihi : 01/01/87
Aracınızın Modeli : Broadway 97

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2010-11-13, 03:55

gya benim samandira en sonunda gaz alirken ariza verdi, yarin degistirtcem ama maliyet zaman ve gazi tamamen bosaltmam gerekir mi olaylrini merak ediyorum
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2010-11-13, 06:19

gazı tamamen boşaltman lazım, çok 1 para tutmaz şamandıra fiyatları ne kadardır bilmiyorum ama aman aman 1 şey değil...zaman olarak da pek uzun sürmez... Wink
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2011-01-31, 11:10

karadeniz demiş ki:
gazı tamamen boşaltman lazım, çok 1 para tutmaz şamandıra fiyatları ne kadardır bilmiyorum ama aman aman 1 şey değil...zaman olarak da pek uzun sürmez... Wink

Yeni aldık 35 lira Very Happy
http://www.motur.org
akhun2

akhun2

Doğum tarihi : 21/10/81
Aracınızın Modeli : 1994 Spring

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2011-02-25, 14:36

arkadaşlar konu başlığına uygun olur mu emin değilim ama benim bir sorum olacak:
bağajdaki lpg tankındaki gösterge eskiden tam gösterirdi şimdi ibre boş konumdan dahi çok daha geride aşağıda duruyor ama depoda daha fazla gaz var. bu bir problem midir gaz kaçağına falan sebep olabilir mi?
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2011-02-25, 14:58

içerdeki anahtar gaz durumunu doğru göstermez sadece
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2011-02-25, 21:40

akhun2

akhun2

Doğum tarihi : 21/10/81
Aracınızın Modeli : 1994 Spring

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular - Sayfa 2 Empty2011-02-27, 14:14

barut demiş ki:
içerdeki anahtar gaz durumunu doğru göstermez sadece

bilgi için teşekkür ederim. şu durumda önemli bir durum değil.

ŞAMANDIRA hakkında konular
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-