RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

buda benden osmanlıca hastalık terimleri

5 posters
YazarMesaj
renta

renta

Doğum tarihi : 14/09/79
Aracınızın Modeli : 1998 rl

buda benden osmanlıca hastalık terimleri Empty
MesajKonu: buda benden osmanlıca hastalık terimleri   buda benden osmanlıca hastalık terimleri Empty2008-10-30, 19:49

Osmanlıca hastalık isimleri ;

ısrar-ı sabit: obsesive compulsive bozukluk

manyak-ı cinneti inhitatiye: manik depresif

vaka-ı kuşku: paranoya

bimar-ı bimar : hastalık hastası

sümük-ü daim - grip

kıprama-i daim: parkinson

sark cibani- ciban-il sark - çıban

volkan'ul buzuk-hemoroidbasur

sabit-i daim- felç

duhul-u naaş : nekrofili

duhul-u veled: pedofili

redd-i nimet: anoreksiya nevroza

efkar-ı mütemadi: depresyon

iktisab edilmiş muafiyet noksaniyeti alametleri: aids (acquired immune deficiency syndrome)

mefta-ül uckur: aids

kabz-ul meshane: prostat

benek-i firfiri- kızamık

tütün-ul fosur fosur - akciğer kanseri

sirayet-i vesvese: aile paranoyası

şirpençe:şarbon

Gaka-ül daimi : ishal

bimar-ı behcet : behcet hastalığı

duhul-u hayvanat : zoofili

tırsıye-i anakıb : orumcek korkusu

avdet-i devr-i veled: alzheimer

alıntıdır
EmirSaLtuk

EmirSaLtuk

Doğum tarihi : 26/06/81
Aracınızın Modeli : Broadway || '94

MesajKonu: Geri: buda benden osmanlıca hastalık terimleri   buda benden osmanlıca hastalık terimleri Empty2008-10-30, 19:50

ALLAH esirgesin yau:)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: buda benden osmanlıca hastalık terimleri   buda benden osmanlıca hastalık terimleri Empty2008-10-31, 06:31

EmirSaLtuk demiş ki:
ALLAH esirgesin yau:)
amin Very Happy
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: buda benden osmanlıca hastalık terimleri   buda benden osmanlıca hastalık terimleri Empty2008-10-31, 12:23

mefta-ül uckur: aids :laugh:

buna şimdiki dilde

ölü uçkur mu diycez Razz

teşekkürler paylaşım için buda benden osmanlıca hastalık terimleri 261607
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: buda benden osmanlıca hastalık terimleri   buda benden osmanlıca hastalık terimleri Empty2008-10-31, 15:36

Razz

çok güzel teşekkürler arkadaşlar buda benden osmanlıca hastalık terimleri 261607
http://www.nettekalite.com
mahmutvet

mahmutvet

Doğum tarihi : 07/08/79
Aracınızın Modeli : lada samara hb.

MesajKonu: Geri: buda benden osmanlıca hastalık terimleri   buda benden osmanlıca hastalık terimleri Empty2008-11-02, 21:11

yalnız bu alıntıyı ilk yazan herkimse artık o adam hakkında kafama şu takılmıyor değil. sanki bunu yazan kardeşimizin bir hekimliği falan varmışta latince yada diğer dillerdeki hastalık adlarının tamamını anlıyormuşta osmanlıcayı anlayamıyormuşcasına inceden inceye biryerlere dokundurma yapmaya çalışmış gibi. osmanlıcasını halkın anlamaması gayet doğal çünkü o anlayamadığımız osmanlıca kelimelerin Türkçe, Latince yada herhangibir dildeki karşılıklarını da zaten çoğu kimse bilmiyor, sadece o ismi ile ifade etmeye alışıp devam ediliyor. ben bu tür yazıları komik bulmadığım gibi fazlaca üstüne varmak istemeyerek te olsa yabancı hayranlığı yahut yabancılaşmaya özenti olarak görüyorum. elbetteki bu acizane kendi fikrimdir. bu mesajı tartışma başlatmak maksatlı olarak değil sadece konu hakkındaki fikrimi aktarmak için yazdığımı da peşinen ifade ediyorum.
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: buda benden osmanlıca hastalık terimleri   buda benden osmanlıca hastalık terimleri Empty2008-11-04, 09:49

mahmutvet demiş ki:
yalnız bu alıntıyı ilk yazan herkimse artık o adam hakkında kafama şu takılmıyor değil. sanki bunu yazan kardeşimizin bir hekimliği falan varmışta latince yada diğer dillerdeki hastalık adlarının tamamını anlıyormuşta osmanlıcayı anlayamıyormuşcasına inceden inceye biryerlere dokundurma yapmaya çalışmış gibi. osmanlıcasını halkın anlamaması gayet doğal çünkü o anlayamadığımız osmanlıca kelimelerin Türkçe, Latince yada herhangibir dildeki karşılıklarını da zaten çoğu kimse bilmiyor, sadece o ismi ile ifade etmeye alışıp devam ediliyor. ben bu tür yazıları komik bulmadığım gibi fazlaca üstüne varmak istemeyerek te olsa yabancı hayranlığı yahut yabancılaşmaya özenti olarak görüyorum. elbetteki bu acizane kendi fikrimdir. bu mesajı tartışma başlatmak maksatlı olarak değil sadece konu hakkındaki fikrimi aktarmak için yazdığımı da peşinen ifade ediyorum.

yazdıklarınızdan tam olarak bişey anlamadım ama saygı duyarım o szin düşünceniz..

arkadaşımız (bölümdende anlaşılacağı üzere ) eğlence amaçlı paylaştığını düşünüyorum.
burdaki yazılanların derin anlamda değil sadece söyleniminden dolayı ortaya çıkan komikliğinden (bize göre komiklik) yazıldığını düşünüyorum.. geek

burası eğlence bölümü polemiğe girmeye gerek yok. sonuçta buradaki herşey eğlence amaçlıdır biyerlere gönderme yapacak olsaydı genel sohbette vs. paylaşılırdı daha ciddi olarak.

saygılar

buda benden osmanlıca hastalık terimleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bilgisaray terimleri
» Bu da benden .
» buda otomobil futbolu