RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif

+17
bUğrA_mUtlU
barut
duymazay11
haydarguducu
93 spring
samsunlu R-9
anatomist
kodorgu
bugRa
Elbruz
Mc_YaKuZa
mahmutvet
memedim_22
Renault9
VetApex!
karadeniz
halilferhan
21 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
halilferhan

halilferhan

Doğum tarihi : 17/07/87
Aracınızın Modeli : renault191,4rn

Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty
MesajKonu: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-13, 15:25

arkdaslar merhaba son günlerde yaprak mikser diye tabir edilen mikserleri arastıyorum bu kınu hakkında bilgisi olan varmı malum aracımın hala hava girisi bantlı performans benzine göre düşük ve yakıtı iyi diyebiliriz galiba izmirde çimen lpg diye bi firma üretiyomus karabağlarda bu firmayı mikseri bilen varmı bu miklseri kullanan şimdiden yardımcı olduğunuz için tesekkürler
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-13, 18:10

valla hocam ilk defa duyuroum böyle 1 olayı...girip biraz araştırdım ne olduğuna dair...

anladığım kadarı ile diğer mikserlerde olan lpg besleme noktası tepeden değil boğazın yanından veriliyor...lpg de mikser içinde biraz dolaşıp arka taraftan vakumun yüksek olduğu boğazın önünde yoğunlaşarak içeri veriliyor...

şimdi bunun bantsız kullanma ile alakasını ben tam çözemedim... Rolling Eyes ama bu tip alternatif sistemlerin bantlama olayına çare olduğunu biliyorum... Wink ama firmanın kendi sitesinde yaptığı açıklamayı sanki biraz abartmışlar gibi algıladım... Wink

yalnız tam olarak cihazı inceleyip denemeden yorum yapmak yanlış olur...
http://www.ladatr.com
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-13, 19:03

yaprak mikser belkide şimdiki mikserlerin biraz daha gaz akışını düzenlenmişidir?
http://www.nettekalite.com
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-13, 19:42

Karbüratörü iki parça olarak düşünün. aradaki conta kısmına bu yaprağı ekliyorsunuz. Bence faydalı bir uygulama olur. Tabi düzgün birişçilik ile yapıldıysa. Karbüratörü deldirmeye gerek olmadan uygulanması bir avantaj. Mutlaka farkettirecektir performans ve tüketimde. Özellikle koku vs gibi sorunlar biter.

Bu arada karbüratör bakımı ve conta değişikliklerinide yaptırırsanız on numara olur.
http://www.renault9-11.com
memedim_22

memedim_22

Doğum tarihi : 02/01/84
Aracınızın Modeli : 1991 manager

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-13, 22:11

bende bu parça takılı arkadaşlar.lpg taktırırken taktılar.öle ne bilim sormak istediğiniz bişey varsa buyrun
mahmutvet

mahmutvet

Doğum tarihi : 07/08/79
Aracınızın Modeli : lada samara hb.

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-14, 09:28

hocam biz sormadan sen şu yaprak mikser neyin nesi biraz bilgi ver öyleyse.
halilferhan

halilferhan

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-14, 11:48

memedim 22 biraz bilgi verirmisn nasıl birsey performansı nasıl sen ne kadar tüketiyosun litre olarak sehir içinde cvp larsan sewineceğim
memedim_22

memedim_22

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-15, 11:31

valla arkadaşlar tüketim olarak 1920 ytl den 70 milyonluk gaz alıyodum.uzun yolda yüklü şekilde 500 km civarı 10 km aşşağı yukarı oynuyodu ama ortalama 500 km yol gidiyodum.performans olarak iyi ama sizin karşılaştırmadan bişey diyemem.sorun söleyim aklıma bişey gelmiyo ama lpg den bu zaman kadar en ufak bi sorun ayar dahil yaşamadım
Mc_YaKuZa

Mc_YaKuZa

Doğum tarihi : 22/10/87
Aracınızın Modeli : FLaSHH 1.7

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-15, 12:40

arkadaşlar dün mail attım bu çimen lpg'ye...bugün cevap geldi..r11 için üretim yapmıyolarmış...bilginiz olsun...
halilferhan

halilferhan

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-15, 15:49

peki arkadasım sen bu mikserin resmini yollayabilirmisn bizim için bizde buralarda arasak nasıl birsey olduğunu görsek uygulaması nasıl bilsek sonucta sen vandasın biz izmirdeyiz onun için bize fotoraf ile yardımcı olursan sewinirim
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-15, 16:21

Mc_YaKuZa demiş ki:
arkadaşlar dün mail attım bu çimen lpg'ye...bugün cevap geldi..r11 için üretim yapmıyolarmış...bilginiz olsun...

e hengi arbalar için yapıyolarmış acaba... Question Very Happy piyasada bunlardan daha çok karburatörlü araba mı var... Question
memedim_22

memedim_22

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-15, 16:31

tamam fotosunu çeker yollarım arkadaşlar.çimen üretmiyor olabilir ama benim arabdaki uzaydan gelmdiğine göre alternatif vardır arkadaşlar
http://www.2a-lpg.com/forum/gaz-kelebegi-ve-mikser-t2615.html?s=bf31fc2a2d391ecc8b7fc8b019efcff8&
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-15, 20:32

2a mühendislikte bence de vardır böyle 1 şey...adamlar sürekli küçük ama önemli şeyler çıkarıyorlar...en son enjeksiyonlu araçlar için manifoldu delmeye gerek kalmadan montaj yapabilmek için 1 parça yaptırmışlar ve patenti bunlarda... Wink
Mc_YaKuZa

Mc_YaKuZa

Doğum tarihi : 22/10/87
Aracınızın Modeli : FLaSHH 1.7

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-15, 21:08

karadeniz demiş ki:
Mc_YaKuZa demiş ki:

e hengi arbalar için yapıyolarmış acaba... Question Very Happy piyasada bunlardan daha çok karburatörlü araba mı var... Question

valla bilmiyorum hangi araçlar için yaptığını ama r11 için üretmiyoruz die cevap geldi...belki başka firma vardır bizim araçlar için üretim yapan..araştırmak lazım...
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-15, 21:27

Ben web sitelerine bakmıştım,bizim araçlar için üretim olmadığı yazıyordu.
memedim_22

memedim_22

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-16, 15:45

http://www.oto-gaz.net/mikserler_grubu.html
buyrun varsa burda vardır bence
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-16, 18:25

O sayfada bizim arabalar için olanlar yaprak değil,standart mikserler.
halilferhan

halilferhan

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-18, 14:21

arkadaslar bugün bi lpg atölyesine gittim ustalardan biri biz karbüratörün bantına karsıyoz dedi öyle olanları düzeltiyoruz dedi o usta baska müsteri ile ilgilernirken diğer ustaya anllattım durumu o da biz bant gözükmesin diye oraya bulasık teli koyuyoruz dedi

nasıl bi durummm
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-18, 17:24

halilferhan demiş ki:
arkadaslar bugün bi lpg atölyesine gittim ustalardan biri biz karbüratörün bantına karsıyoz dedi öyle olanları düzeltiyoruz dedi o usta baska müsteri ile ilgilernirken diğer ustaya anllattım durumu o da biz bant gözükmesin diye oraya bulasık teli koyuyoruz dedi

nasıl bi durummm

aynı şeyin laciverdi desem... Very Happy
bugRa

bugRa

Doğum tarihi : 29/10/88
Aracınızın Modeli : 1996 Renault 9 GTE

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-28, 23:48

bu yaprak mikser olayını uzun süredir biliyorum... yazın taktırmaya karar vermiştim ve biraz araştırma yaptım... bu yaprak mikser anlatıldığı gibi karbüratörün üstüne değil altına takılıyo... daha verimli olduğu söyleniyor... ayrıca bunu şahininde kullanan bi arkadaş vardı (bende ondan duydum zaten) çok memnun kaldığını söylemişti... filtre değişikliklerinden falan etkilenmediğini ve nerdeyse benzindeki hali gibi gittiğini söylemişti... şimdi gelelim can alıcı noktaya bildiğim kadarı ile bu yaprak mikseri TR de çimen üretiyor ve kendilerine mail attım ve R9 için (bi arkadaşımızda R11 için sormuş) üretimleri olmadığını söyledirler... ve o anda planlarım sallandı... sonra başka bi çözüm bulabilir miyimki derken okul başlayınca projede rafa kalktı...

memedim_22 arkadaşım motorunun fotosunu çekersen yaprak mı yoksa benzeri bişey mi olduğunu görebiliriz...
kodorgu

kodorgu

Doğum tarihi : 24/03/78
Aracınızın Modeli : renoult broadway 1996

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-11-30, 21:07

kardeş aracına çift girişli mıkser taktır farkı görursun bantlamaya falan gerek kalmaz ozaman performansı aynı kalır
anatomist

Aracınızın Modeli : 1997 Beyaz Broadway RN

MesajKonu: Ara miksere (yaprak mikser) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-26, 20:07

arkadaşlar bizim forumda ve iki yerde daha yaprak mikser (veya ara mikser) ile ilgili bazı bilgiler okudum. karbüratörün altına takılıyor ve daha randımanlı çalıştığı ve hava girişlerini bantlama vs. gerektirmediği söyleniyor. düzcede bir ustaya sordum 40 ytl ye takarım dedi. daha mı randımanlı olur dedim. sanmam dedi. doğrusu 40 ytl vermeyi de pek akıllıca görmedim.

izmirde çimen lpg diye bir firma üretiyormuş. mesaj attım birkaç gün önce. 97 model broadway için üretim yokmuş.

diyorum ki bu parçanın benzeri bir parça var karbüratörün altında. bir sıcak su girişi ve çıkışı var. acep bu parçadan bi tane alıp birkaç değişiklikle ara miksere dönüştürmek mümkün olabilir mi. yani eskisi yerinde kalacak bundan bi tane alıp iç çeperine gazın manifolda geçişi için delikler açıp. dıştaki ilk su giriş yerini gaz girişi için kullansak ve ikinci su borusu girişini iptal etsek bir ara mikser icat etmiş olurmuyuz. ne dersiniz.
http://www.fotokritik.com/kullanici/anatomist
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-26, 20:23

acaba 40 tl den pahalı olmaz mı ? Rolling Eyes

mikserin özelliği bence havayı biraz hızlandırıp gazın akışını sağlamak ve homojen karışmasını temin etmek.. tek taraflı bi girişten ne kadar randıman alınır bilemiyorum..

ama olmaz diye bişey yok.. gazın borusunu manifolta tutsak yine çalışır araba ama ne koşulda ?
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-27, 20:00

Karbüratör delin Smile Daha ekonomik birçözüm. Ama ayar yapacak adam bulabilirseniz Smile
anatomist

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-27, 20:31

Renault9 demiş ki:
Karbüratör delin Smile Daha ekonomik birçözüm. Ama ayar yapacak adam bulabilirseniz Smile

öneri güzel ama çift boğaz karbüratörde nasıl olacak. malum 97 moden rn modeli.

birde delik işi geri dönüşü olmayan bir iş olduğu için iki kere düşünmek lazım. ama ara mikser randıman alınamazsa çıkarılıp eskiye dönülebilir. dediğim parça ile (karbüratörün altındaki, karbüratör takozu mu diyorlar bilmiyorum) nasıl olur. ne dersiniz?
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-27, 20:58

Randıman kesinlikle alınır. Miksere göre daha iyi sonuç verir. ama dediğim gibi ustası önemli.

En kötü ihtimalle yama gibi birşeylerle kapatırılır sorun olmaz.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-27, 21:05

yaprak mikser ayarın kolay tutturulması açısından ve bant kullanılmaması açısından gayet iyi...performansı olumlu etkiler ama bu ne kadar hissedilir.. Question Question

karburatörü de delerseniz 2 adet ayar vidası olur ve 2 boğaz için ayrı ayrı gaz giriş boruları kullanılır...her bopaza giden gaz ayrı ayrı ayarlanacağından karburatörü delmek performans adına daha iyi sonuç verir...
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-27, 21:09

Aslında gaz pedalının konumuna göre püskürtme sağlansa çok daha iyi olur. Dip gazda ekstra püskürtme Smile
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-27, 23:08

püskürtme mi? orada geçen olay bana daha çok pasif taşınma gibi geldi Very Happy
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2008-12-28, 09:11

yollama taşıma püskürtme neyse işte... Exclamation

ercan işte o sisteme halk arasında 'sıralı sistem' diyolar... Very Happy ne kadar gaz veriyosan o kadar yüksek basınçta daha fazla yakıt yollanıyor motora... Wink
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2009-08-19, 17:51

Bugün biraz inceledim ,takıldığı yerdeki ortam sıcaklığının miksere eğilme şeklinde zarar verdiğini söyledi kalfa.
Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif 4514DSC00221
anatomist

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2009-08-20, 06:56

samsunlu R-9 demiş ki:
Bugün biraz inceledim ,takıldığı yerdeki ortam sıcaklığının miksere eğilme şeklinde zarar verdiğini söyledi kalfa.

Bu karbüratörün altında içinde su dolaşan parça değilmi? karbüratör takozu deniyor galiba. yukarıdaki mesajımda "değiştirip yaprak mikser yapılırmı?" dediğim parça bu.
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2009-08-20, 07:23

isteyene bu mikserleri bulup yollarım Wink ,ara ,yaprak,çift giriş
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2009-08-21, 14:40

Selim abi,mikserler hakkında ne kadar bilgin var,şu çift girişlilerin tek girişliden farkı ne,ne avantajı dezavantajı var?Ustalar farklı farklı görüşte,kimisi farkı yok diyor,kimisi çift ayar vidası olduğu içni ayar tutturmak zor diyor ki bu aklıma yatıyor çünkü araba boşta çalışırken ikinci boğazı açtıramıyorsun,o zaman ikinci boğazın ayarı da kafadan yapılacak.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2009-08-21, 19:54

ikinci boğazın ayarınıda belirli bir devirde yaparsında ,rölantiye dönünce o boğaza kapalıda olsa gaz gidiyormu ,kelebek ve pimleri boşluk yapmışsa durum ne olacak ,
benim hesabını yaptığım bunlar.
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2009-08-22, 02:38

Onlarda boşluk olmasıyla gaz çekecekse tek girişlide de çeker,tek girişli mikser de ikinci boğaza gaz gönderiyor.Hem işte boştayken ikinci boğazı açtıramazsın çünkü gaza çeyrek basınca tek boğazdan gidenle zaten 6 bin devire çıkıyor.İkinci boğazın açılması için gaza belli bir noktadan fazla basmak gerek.O ancak yola çıkınca anlaşılır.Sıralı sistemdeki gibi bilgisayar bağlayıp ayarlama şansı olsa.
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-02-04, 18:23

samsunlu R-9 demiş ki:

Konuyu hortlattım ama bu konu çok dikkatimi çekti.
Bunun madeni nedir.
Görünen 3 çıkışı var. Sağdaki boğazın içinde bir delik var. Kolaylıkla miksere dönüşebilir gibi görünüyor.
Ortam sıcaklığından etkilenir demiş kalfa. Bu nasıl bir etkilenme olur.
Bu parçanın ölçülerinden alıp, aliminyumdan mikser şeklinde yaptırsak, Orijinal parçanın üzerine bağlasak olur mu.
Selim abi isteyeyene yollayım demişsin. Bu parçayımı kastettin, Yoksa bahsettiğim mikserin yapılmışımı var sende.

Biraz çok oldum ama, çözersek bir daha forumda gaz ayarı, bant, mikser gibi konuları bir daha duymayız gibime geliyor.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-02-04, 20:46

geçenlerde izmir dönüşü bi uğradıydım ustama ''bi bakalım yoldan geldik bişesi varmı'' dedim '' beni dellendirme arabanda bişe olsa sen anlamazmısın, yürü devam et'' şeklinde konuşurken aynı mikserden yerde 1 tane vardı ,bilsem alır atardım bagaja ,bi ara uğradığımda bakınırım yine ,eğerki varsa alıp isteyene gönderirim.
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-02-05, 07:19

İyi olur valla. Birkaç tane lazım. Ama bu miksermi takozmu. Yani miksere çevrilmiş halimi.
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-02-10, 06:38

Geçen gün çimen lpg ile görüştüm. Bizim karbüratörlerin yapısı yaprak miksere uygun değilmiş. Onun için üretilmemiş. Yoksa Memlekette kuştan çok broadway var.
duymazay11

duymazay11

Doğum tarihi : 18/07/66
Aracınızın Modeli : fairway

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-04-20, 18:19

Arkadaşlar ne oldu bu mikser işi.
uygulayan deneyen çift boğazlılar için uğraşan varmı.
kurtulamayacaz mı daha bu gaz ayarından...
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-05-14, 13:57

Broşürde başta weber resmi var ama sonradan broşür üstüne solex 1977 - 1982 yazısı yapıştırılmış

Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Tarama0001c
Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Tarama00g

Buda 1978 131de uygulanmış hali Smile

Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif 14052010004

taktıktan sonra yakıtda değişen bişeyin olmadığını sadece ayarın bozulmadığını vede hava filitre kabını istediği zaman sökse bile ayarların kaçmadığını belirtti
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-05-14, 18:48

Ben firmayı arayıp sormuştum. Bizim karbüratörler 2 parça olduğu için olmazmış. 3 parça olanlar içinde zaten var.
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

Aracınızın Modeli : Renault 9 GTE

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-06-03, 09:15

baya eki bi konu. yapak mikser işide sıkıntılı ben zamanında epey kafa yormuştum. hatta piyasadaki mikserleri bile araştırmıştım en azından benni bir kalınlıkt bile olsa uygulanır belki diye ama hepsi maşşallah kaslı ve yapılıdı.

gelelim başka bir noktaya. bu karbüratörün delinmesi olayından bir fikir yürüttüm ve düşününcede mantıklı gelmedi değil. imdi normalde motora giren lpg yi ya delerek yada mikserle vererk uyguluyoruz. peki bunun yerine bir Y boru sistemi kullanarak benzinle anı yerden versek. enjeksiyonlulardaki gibi. benzin pompasından sonr yakıt yoluna karbüratöre girmeden bir Y boru taksak ve o borunun bir ucu regölatöre gitse acaba nasıl olur. çift boğazlılarda da çift Y olur. bu konuda siz ne dersiniz. sonuçta benden daha bilgili arkadaşlar ve büyüklerim var. eminim benim kaçırdığım bir nokta vardır. Smile
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-06-03, 09:18

benzinle aynı yerden girse,karbüratör havuzunda donar kalır,memelerden geçemez boğazdan akması lazım gazın,iç hatlardan dolaşmadan
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-06-03, 09:48

buna nasıl bir yol bulmak lazım. sırf ustaların iş bilmezliği ve bun rağmen ben bilirimci tavırları yüzünden lpg den soğudum ki çevreci bir yakıt kendileri. hem ayarsızlık hem çekişte düşüş sıkıntı. üst kapak değişimini bile düşünmüştüm. şu anda Logan larda kullanılan 8v li 1.4 tanıdık bi arkadaş Very Happy
kemal

Doğum tarihi : 01/01/68
Aracınızın Modeli : Renault 9 BRAODWAY

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-06-03, 11:40

Ben çift giriş mikser taktım hava girişindede bantla telle uğraşmıyorum mikserin bir gözünün deliği çapında hava girişini küçülttüm şimdi çok rahatım bant yırtıldı bulaşık teli tıkandı kaygısı yok arada bir hava filtresini temizliyorum o kadar.....
barut

barut

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-06-03, 11:48

kemal demiş ki:
Ben çift giriş mikser taktım hava girişindede bantla telle uğraşmıyorum mikserin bir gözünün deliği çapında hava girişini küçülttüm şimdi çok rahatım bant yırtıldı bulaşık teli tıkandı kaygısı yok arada bir hava filtresini temizliyorum o kadar.....

Merhaba abi aramıza hoşgeldiniz

şu dediğin olay neyin nesidir resimle açıklıyabilirmisin ?
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-06-03, 18:46

kemal demiş ki:

bizimkinde de çift girişli mikser var.acaba nasıl ayptığınızı resimli olarak anlatabilir misiniz.
barut

barut

MesajKonu: Geri: Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif   Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif Empty2010-06-03, 19:03

mikserler çift boğazlı karbüratör için çiftli oluyorlar zaten fark ne onu anlamadım ben scratch

Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» mikser
» mikser sorunu