RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ışıklı patlayan fren stopları

+6
muhugur
By_Ne0
R9spring
93 spring
karadeniz
konvekta
10 posters
YazarMesaj
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

ışıklı patlayan  fren  stopları Empty
MesajKonu: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-16, 09:49

r9 dosları bir süredir aklımda olan bir projeyi gercekleştirdim.

arka sis lambaların oldugu bölüme almış oldugum patlayan flash lambaları bagladım. frene basıldıgı zaman flash lambalarım yanıyor.
lambaları kontrol eden bir beyin sayesinde lambaların yanış şekilleri ve süreleri ayarlıyorsunuz.
benim seçtiğim teker teker yanması. yani sağ patlarken sol sönüyor sol patlaken sağ sönüyor.
patlarkende sadece bir kere patlamıyor. 1 saniye içinde iki ve ya üç kez arka arkaya patlıyor.
kesinikle ve kesinlikle arkadan gelen aracın sürücüsünü rahatsız etmiyor ve gözünü almıyor...

bu akşam saat 8 ve ya 9 gibi resimler nasip olursa forumda.

fiyat 50 pazrlık sonrası 45 ytl.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-16, 09:55

valla merak ettim şimdi... o patlayanları farların içine takıyolardı ama benim gördüklerimde sadece patlama süresini kontrol edebiliyodun ayrı ayrı kontrol etme şansın yoktu... Wink 1 de onlara şapka da takıp renk de verebiliyolar sanırım... Smile

bu arada foto da olur da esas video isteriiiizzzz... bounce
http://www.ladatr.com
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-16, 14:03

selam,otobanda bursaya gidiyoruz önümde bi aracın stopları öyle yanıp sönüyordu bende adam freni ufak ufak yokluyor diye sadece pedalın üstüne ayağımı koydum takip halindeyiz ve birden ara kapandı,herif freni kazıklamış arkadaş bendeki araç kartal,herife 70 le giriyoduk,hiç tavsiye etmiyorum.benimgibi yaşlı ve yorgun biri aldana bilir o ışığa,bide fren müşürünü eritiyor,sadece fikir vermek istedim gönül kırdıysam özür dilerim
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-16, 14:24

konvektanın taktıı aksesuar benim ön farlarımda vardı halk arasında cakar die gecer de konvekta iice asmıs frenlere bağlamıs ben söktüm benim şimdi yapmak istediim frena bastıımda arka sis lambalarının yanıp sönmesi genelde kamyon ve otobüslerde oluor bunu nasıl yapabilirm yardımcı olabilen arkdas varmı acaba ???
R9spring

R9spring

Doğum tarihi : 27/05/90
Aracınızın Modeli : '94 spring

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-16, 15:05

by_reno_9 demiş ki:
konvektanın taktıı aksesuar benim ön farlarımda vardı halk arasında cakar die gecer de konvekta iice asmıs frenlere bağlamıs ben söktüm benim şimdi yapmak istediim frena bastıımda arka sis lambalarının yanıp sönmesi genelde kamyon ve otobüslerde oluor bunu nasıl yapabilirm yardımcı olabilen arkdas varmı acaba ???

valla ben senin dediğini buradaki çoğu doğan sahin (kus serisi) lerde goruyorum denizin dediği gibi bi sey senin deediğin aynı anda yanıp sonuyo 2 si bir ... Smile
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-16, 15:46

geri vitese kibar bi uyarı düdüğü bağlasanız daha faydalı gibi,veya arka camın üstüne3. stop,fikir sadece Very Happy
otobüslerin ön camına yapışan sinek gibi adamın arkasına yapışıyodum az kaldı o yanıp sönmeden dolayı
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-16, 16:38

93 spring demiş ki:
selam,otobanda bursaya gidiyoruz önümde bi aracın stopları öyle yanıp sönüyordu bende adam freni ufak ufak yokluyor diye sadece pedalın üstüne ayağımı koydum takip halindeyiz ve birden ara kapandı,herif freni kazıklamış arkadaş bendeki araç kartal,herife 70 le giriyoduk,hiç tavsiye etmiyorum.benimgibi yaşlı ve yorgun biri aldana bilir o ışığa,bide fren müşürünü eritiyor,sadece fikir vermek istedim gönül kırdıysam özür dilerim

eğer fren lambaları tamamen iptal edilip böyle 1 uygulama yapılırsa aynen dediğiniz gibi çok büyük sorun olur ama konvekta fren lambaları orjinal halinde kalırken sis lambalarına böyle 1 uygulama yapıcak herhalde... Smile gerçi onda da benim gibi değişik şekilde yanan lambalara hasta olanlar da 'aaaa lambaya bak ya ne güzelmiş' derken de arkadan giydirebilir... Very Happy study
http://www.ladatr.com
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-16, 19:03

arkadaşlar foto. hazırlamıştım ama teknik bir sorundan dan dolayı şu an foto. yükleyemiyorum. kusura bakmayın

şimdi benim yapmış oldugum sitemde karadenizin dediği gibi orjinal fren lambarı duruyor.
frene basıldığında flash lambalar yandıgı gibi orjinal fren lambalarıda yanıyor.
stopların iç kısımları orjinal aynalı olduğu için fren lambası flash lambanın ışıgını oldukça bastırıyor.
yani bir kıyaslama yaparsak fren lambası 21 w. yanıyorsa flash lamba onun üçte biri kuvvetinde ışık veriyordur. 7w.
ben şahsen test ettim. arkadan gelen aracın sürücüsüne bir teretüd yapması mümkün degil.
malüm herşeyin başı güvenlik.
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-17, 10:21

bu bahsettiğin şey çakar diye adlandırılan şeymi
muhugur

Doğum tarihi : 03/07/89
Aracınızın Modeli : toyota avensis 2000

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-17, 15:05

video çekerek bize de göstderebilirdin ama tabi tercih meselesi.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-17, 17:32

video yu bende bekliyorum.. sanki kamyon arkasındaki ışıklar gibi algıladım ? yani frene basınca yanıp sönmüyo da karşılıklı flash atıyo ?
http://www.nettekalite.com
__bodrumlu__

__bodrumlu__

Doğum tarihi : 17/09/81
Aracınızın Modeli : R19 RNE 1600 CC

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-17, 18:31

bende videosunu sabırsızlıkla bekliyorum... :senile:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-20, 18:17

konvektaaaaa nerdesin abi millet catlıycak yaaa tabi bende Very Happy:D
fairwayBATU

fairwayBATU

Doğum tarihi : 16/03/91
Aracınızın Modeli : 94 FAİRWAY

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-20, 18:57

ewt bende çok merak ettim ama kaç akşamdır nasip olmadı görmek sürekli bu pencereyi takip ediorum..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-21, 19:33

bu günde yokkk konvektaaa nerdesin abi catlıoruuz burda yaw
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-23, 08:05

şimdi ben video yu cektim. link almak için gönderdim ama malesef gereksiz mi bulundu ne bileyim bir türlü onay verilmedi.
bekliyoruz bakalım.
bilgilerinize .
muhugur

Doğum tarihi : 03/07/89
Aracınızın Modeli : toyota avensis 2000

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-23, 12:17

onaylanmamıştır belki daha.başka siteye atmayı deneyebilirsin Smile
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-25, 10:05

ewet aynı sey benimde basıma gelmişti benimde abarth eksoz taktıım zaman bi makas videom vardı onu attım siteye onaylamadılar baska bi siteye dene abi
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: ışıklı patlayan fren stopları   ışıklı patlayan  fren  stopları Empty2009-01-25, 10:12

http://yuklec.com/
buradan yükleyebilirsin abi

ışıklı patlayan fren stopları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-