RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi

+60
ALİMETE
akvarymania
akhun2
dolap
ipekcan
economypower
OnLyBaRoN
ahmetcan466
ferguc
lıon
hochspannung
salla2000
renault9spring
rdmaksl
bUğrA_mUtlU
burcinhan
selim
turanefe
coolman59
mustaf67
barut
Evliya Çelebi
ozzz2110
xmen1979
Cihangir KALKAN
onurfairway
45dr375
yavuz10
delican
bosnalı
93 spring
mahmut
onuruyar
fairwayBATU
XDiscovery
VetApex!
livan08
samsunlu R-9
sahinmustafa
caytarla
ziyacık
amele
metin_mimoza
manga_
sezer
AYTEKAYDIN
r9 dostu
By_Ne0
renta
toprak
Elbruz
modi
okan4037
Fatih
Renault9
ask_mahkumu
murtaza
karadeniz
safranliyim
atifileri
64 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
ipekcan

ipekcan

Doğum tarihi : 04/01/84
Aracınızın Modeli : 1992 r9

Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-08-31, 08:58

lpg tank degişimi artık eskisi gibi dgil yönetmelik degişmiş bende deiştirecegimn bi kac yere gittim. kazan degiştigi zaman samandıra ve bi kaç sey daha söyledi onlarda degişmesi gerekiyormus. 220 lira fiyat cıkardı bana. bende dedim komple tesisatı kaca degiştiriyorsunuz. 300 tl dedi 10 taksit yaparız dedi. kazan degişecegine komple tesisatı yenilemek bence daha mantıklı.
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-08-31, 09:00

ipekcan demiş ki:
lpg tank degişimi artık eskisi gibi dgil yönetmelik degişmiş bende deiştirecegimn bi kac yere gittim. kazan degiştigi zaman samandıra ve bi kaç sey daha söyledi onlarda degişmesi gerekiyormus. 220 lira fiyat cıkardı bana. bende dedim komple tesisatı kaca degiştiriyorsunuz. 300 tl dedi 10 taksit yaparız dedi. kazan degişecegine komple tesisatı yenilemek bence daha mantıklı.

en güzeli Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 261607
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
hochspannung

Doğum tarihi : 01/01/80
Aracınızın Modeli : Broadway GTE AC 92 Model

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-08-31, 15:33

ipekcan demiş ki:

Kesinlikle doğru aynı şekilde bende yaptıracağım çünkü.Her ne kadar olursa olsun 10 yıl geçmiş tüm tesisatın elden geçmesi gerekiyor.300 10 taksit 30-30 çok iyi rakam.

economypower

Doğum tarihi : 28/03/83
Aracınızın Modeli : 93

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-08-31, 18:34

Ya arabanın yakıtı çok iyiydi,herkes şaşırıyordu bu kadar az yaktığına.Şimdi yeni takılan tüp kafası otomatik olursa yakıt da değişir,artar diyorlar.Buyur burdan yak.Nazar değdirttik. Smile
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Çıkma Tank   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-12, 10:45

Haziran' da tankım on yılını doldurdu. Ruhsata zaten işliydi. Esasında seneye muayeneden önce sıfır tank koyacaktım. Aracın satışı gündeme gelince tank işi öncelik kazanmaya başladı. İkinci el tank yerleştirmem, sızdırmazlık gibi resmi işlemlerde sıkıntı çıkarır mı?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-12, 11:40

çıkarmaz... Wink
http://www.ladatr.com
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-12, 12:53

yanlız çok dikkatli olmak lazım bende düşünmüştüm 2el tank işini katakulleye getirmeye çalıştılar zor kurtardı yakamı ve nezamandır o dükkana uğramam foruma yazmıştım ama bulamadım. Wink
dolap

dolap

Doğum tarihi : 20/06/81
Aracınızın Modeli : 1991 flas 1.7

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-12, 22:03

Ben muaneden önce tankın süresi dolduğu için ikinci el tank aldım hiç bir sorun çıkmadı.
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-13, 05:17

renault9spring demiş ki:
yanlız çok dikkatli olmak lazım bende düşünmüştüm 2el tank işini katakulleye getirmeye çalıştılar zor kurtardı yakamı ve nezamandır o dükkana uğramam foruma yazmıştım ama bulamadım. Wink
Özetleseniz de olur. Tarihi geçmiş tank mıydı? Araca uyumsuz muydu? Ben de dikkat çektiğiniz ayrıntılara göre tank bakabilirim.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-13, 10:11

Burada yaşanmışı var, yılını doldurmamış çıkma tankın eskisiyle değiştirilmesinde herhangi bir sorun yok, hatta eskisi silindirik yenisi simit bile olsa...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-13, 10:49

abi tarihini taşlayıp silmeye çalışmışlar yenisini yazmaya çalışmışlardı yanlış hatırlamıyorsam bende yakından bakınca farketmiştim. Wink
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-13, 15:30

renault9spring demiş ki:
abi tarihini taşlayıp silmeye çalışmışlar yenisini yazmaya çalışmışlardı yanlış hatırlamıyorsam bende yakından bakınca farketmiştim. Wink
Dikkat edeceğim noktayı öğrendim, teşekkür ederim.
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2010-09-13, 15:37

Cihangir KALKAN demiş ki:
renault9spring demiş ki:
Dikkat edeceğim noktayı öğrendim, teşekkür ederim.

bende teşekkür ederim abi. bu tank konusunda yapılabilecek en büyük dolandırıcılık taşla 10 yılı dldurmuş tankların üretim tarihini silip baskıyla yeni tarih yazıp boyayıp parlatıp satmak aman ha çok dikkatli olun. Wink
akhun2

akhun2

Doğum tarihi : 21/10/81
Aracınızın Modeli : 1994 Spring

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 07:14

arkadaşlar benim aracın bu haziran ayında muayene süresi doluyor. tüp 10 yılı çoktan geçti. tank değişimi yeterli mi yoksa tankla birlikte başka birşey de değişiyor mu? benim brc marka lpg beyni. tank değişiminde markanın önemi var mı? maliyet nedir? nelere dikkat etmek lazım? 10 yıllık tankını değiştiren arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
barut

barut

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 07:34

genelde tank fiyatı komple sistem fiyatına eşit olabiliyor. tank sorunu olan arkadaşlar komple sistem değişimine gittiler.
akhun2

akhun2

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 09:57

fiyat aynıysa tabiki komple değiştirmek daha mantıklı. eski parçaları da yedek parça olarak saklarız. yakında sanayiye gidip marka ve fiyat araştırması yapacam. şuanki tüp brc ve memnunum. kışın ilk çalıştırmalarda kronik sorun yaşatmadı. tek korkum kurulu düzen bozulduktan sonra eski tadı bulamamak. karbüratörlü araçlarda lpg sistemi sanki biraz şans işi gibi bazıları sorundan kurtulamıyor bazıları çok memnun. şahsen ben ufak tefek sorunlar haricinde genel olarak memnunum.
akvarymania

akvarymania

Doğum tarihi : 08/12/91
Aracınızın Modeli : 94-Renault 11 Flash S KIRMIZI (KARMEN) - (BORDO)

MesajKonu: LPG SİSTEMİ   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 15:56

Abilerim selamunaleyküm benim aracımın lpg sisteminde tank ve lpg beyninin değişmesi lazım lpg servisine gittiğimde bana tank sistemi değişirse 350 ama komple sistem değişirse 450 dedi ama bugün bir adet tank buldum bir abim arabasından çıkarmış 2004 tarihli acaba onu taktırabilirmiyim ? artı lpg beynide 80 civarı değiştiriyorlar ne yapabilirim cevaplarıızı bekliyorum...TEŞEKKÜRLER...
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 16:05

Benzer başlıklar birleştirildi

Burçinhan
http://www.motur.org
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 17:50

tank - tank ve anahtar arası kablo tesisatı ve seçici anahtar değişiyormuş , anlamadığım seçici anahtar ve kablosu neden değişiyor ? düpçü ''yeni tank eski kablo tesisatı soketine uyumlu olmadığı için'' diyor ,çok saçma !! , soketi değişir olur biter ,de , öyle delikanlı usta varmı bilinmez..
akvarymania

akvarymania

Doğum tarihi : 08/12/91
Aracınızın Modeli : 94-Renault 11 Flash S KIRMIZI (KARMEN) - (BORDO)

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 18:00

Abi işte sadece o saydıklarına 350 istiyorlar...
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 18:27

samsunlu R-9 demiş ki:
tank - tank ve anahtar arası kablo tesisatı ve seçici anahtar değişiyormuş , anlamadığım seçici anahtar ve kablosu neden değişiyor ? düpçü ''yeni tank eski kablo tesisatı soketine uyumlu olmadığı için'' diyor ,çok saçma !! , soketi değişir olur biter ,de , öyle delikanlı usta varmı bilinmez..

valla bendede durum aynı 6 ay kadar olduydu gaz anahtarı arızalanındıydı atiker anahtar taktım dı sonra muayenede dedim bağlayıver ılıklarda calışsın göstermiyodu seviye gazcı arkadaşım olduğu halde yan cizdi abi sokatleri tutmaz tantana iş diye salladı fırlattı attı beni Very Happy Very Happy
ALİMETE

Aracınızın Modeli : BROADWAY-1994

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 20:03

samsunlu R-9 demiş ki:
Burda şöyle bir durum olabilir.Eski yani 8-10 yılönceki lpg sistemlerinde tank üztünde sadece şamandıra mevcuttu ve seçici anahtara arkadan (tanktan) sadece seviye gösterge kablosu çekiliydi.Yakın tarih LPG sistemlerinde ise kural gereği tank üstünde şamandıranın emniyet valf li tip olması gerekiyor.Bunun için de yani emniyet valfi içinde ayrı kablo çekilmesi gerekiyor seçici anahtara.Veya sizin ustanın değişmesi gerekiyor demesinin sebebi çoklu kablo ve çoklu soketin eski sistemem uymadığındandır.Arkadaşlar LPG için masraftan kaçınmamaya özen gösterin.Yollarda yüzlerce saçma sapan,emniyetsiz,tarihi geçmiş tanklara tadilat yapılmış vs vs gibi LPG sistemi mevcut araba var.
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-04, 22:34

Arkadaşlar bende sızdırmazlığa girmeden önce değiştirdim tankı 2. el 2004 model silindir tank herhangi bir sorun yok benim arabada 2000 model 55 lt lik tank vardı..Onun içindeki LPG yi bilirdim onun şamandırasını 2004 model tanka taktım...Gittim sızdırmazlığa sorun çıkmadı 2012 kasım ayına kadar sorun yok ondan sonra zaten 10 sene 2004 model olduğu için 2014 e kadar müddeti var...
Bu arada üstünde emniyet valfi bulunan tankları eski sisteme takmak çok basit öle ustaların dediği gibi vay efendim seçici anahtarın değişmesi yeni hat çekilmesi falan gerekmiyor...Hatta şöyle söyliyeyim bütün şamandıralar bütün anahtarlara oluyor seviye göstergeleri dahil olmak üzere...
Nasıl derseniz eski şamadırada yeni şamandırada ayarlı direnç sistemine göre çalışıyor bazı şamandıraların göstergelerine 3 kablo bazılarına 2 kablo gidiyor 2 kablo gidenler şasesiz direkt bağlı yani 3 kablo giden de 2 kablolu hale dönüştürülüyor...

Basit bir deneme 2 kablolu fişe sahip olan şamandıra göstergesine giren kabloların ucunu birbirine değdirin 4 ışık yanar...
3 kablolu olanların ise şaseye giden siyah kabloya dokunmadan diğer 2 kabloyu birbirine değdirin yine 4 ışık yanar yani işin mantığı 2 kablolu olanda 3 kablolu olanda aynı şey ikiside birbirine uydurulur çok basit...İsterseniz şamandıra sağlamsa tüp göstergesini aracın benzin göstergesine bile uyarlayabilirsiniz...benzin deposunun şamandırasından çıkan kabloları tüpün seviye göstergesine bağlamanız yeterli...

Eski sistemde tankta emniyet valfi bulunmayan sisteme, emniyet valfli tank takılırsa önde bulunan gaz kesicisinden paralel kablo çekerek arkadaki valfe verirseniz kontağı açtığınızda hem öndeki hemde arkadaki valf açılır kontağı kapattığınızda hem ön hemde arkadaki valf kapanır.Seçici anahtarı değiştirmeye gerek kalmaz...Ayrıca tesisatı çok eski olan arkadaşlar için bu sistemi röle ile yapmalarını tavsiye ederim...Hoş benim tesisat eski olmamasına rağmen kesicilerim iyi çalışsın diye ben röle taktım...Keşke buralara yakın olsanızda yardımcı olabilsem..
ALİMETE

Aracınızın Modeli : BROADWAY-1994

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-06, 08:15

Sağolasın Ahmetcan466, bilgiler çok faydalı,bildiğimi sandığım ama çok bilmediğim şey varmış.2010 temmuz da vize hazırlıkları yaparken 2000 model olan tankımın yerine 2006 tank buldum.Sistem BRC idi ve eski tank ta emniyet valfi yoktu.Tüpçü kalleşi .-abi aldesa emniyet valfli şamandıra ve buna uyumlu düğmeler (tabiki aldesa olacak ) dedi hepsi 150 TL dedi.Zorla pazarlıkla bulduğum 2006 model tank montajı aldesa anahtar ve şamandıra için 130 lira verdim.10 yıldır bir kere bile sorun çıkarmayan BRC anatarım ve şamandıra söküldü atıldı.Şamandıra neyse ne yenisi şart,emniyet valfi için.Şimdi senin bu yazdıklarından sonra gidip adamı boğmak geldi içimden.Aynı dediğini yaptı arka emniyet valfine ön kesiciden paralel kablo çekti.Bunu çok iyi biliyorum hatta onun tesisatı gösterge tesisatından apayrı 2 li biraz kalın kablo.Böyle bir durum vardı madem,niye anahtarıda değiştirmek istiyor.Şamandırayı uydur brc düğmelere.Artık bu işi de öğrenmiş olduk.Tekrar çok sağol ahmetcan arkadaş.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-06, 12:05

Geçmiş olsun.
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-06, 12:20

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...Tamircilerin çoğunun bu konuda hiç bilgisi yok...Bu Yüzden tüm sistemi aşağı yukarı aynı marka yapmak istiyorlar...Ama bütün markalar sıralı sistemler hariç birbiri ile aynı sadece kabloları bilmek gerekiyor o kadar...
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-07, 08:06

Koluna sağlık Ahmet abi, döktürmüşsün Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-07, 08:12

Evliya Çelebi demiş ki:
Koluna sağlık Ahmet abi, döktürmüşsün Wink

Sağol Kardeşim...
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-07, 10:48

ALİMETE demiş ki:
Sağolasın Ahmetcan466, bilgiler çok faydalı,bildiğimi sandığım ama çok bilmediğim şey varmış.2010 temmuz da vize hazırlıkları yaparken 2000 model olan tankımın yerine 2006 tank buldum.Sistem BRC idi ve eski tank ta emniyet valfi yoktu.Tüpçü kalleşi .-abi aldesa emniyet valfli şamandıra ve buna uyumlu düğmeler (tabiki aldesa olacak ) dedi hepsi 150 TL dedi.Zorla pazarlıkla bulduğum 2006 model tank montajı aldesa anahtar ve şamandıra için 130 lira verdim.10 yıldır bir kere bile sorun çıkarmayan BRC anatarım ve şamandıra söküldü atıldı.Şamandıra neyse ne yenisi şart,emniyet valfi için.Şimdi senin bu yazdıklarından sonra gidip adamı boğmak geldi içimden.Aynı dediğini yaptı arka emniyet valfine ön kesiciden paralel kablo çekti.Bunu çok iyi biliyorum hatta onun tesisatı gösterge tesisatından apayrı 2 li biraz kalın kablo.Böyle bir durum vardı madem,niye anahtarıda değiştirmek istiyor.Şamandırayı uydur brc düğmelere.Artık bu işi de öğrenmiş olduk.Tekrar çok sağol ahmetcan arkadaş.

benim şamandırada aldesa idi gazcı tanıdık olunca abi uygun bi emniyet valfi takarım olmazsa 100 tl yi geçer masrafı demişti ona bi ariyim dedi 1-2 saat sonra geldim valfi takmış ama işte ön ışıklarda yan cizdi olsun ahmetin dediği gibi usta isterse uyduruyor emniyet valfini
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-07, 11:21

güüya muayene yapıyorlar , arabanın içinde seçici düğme var mı yok mu ,doğru çalışıyo mu haberi yok görevlinin ,tankda kesici varsa ,sistemde sızıntı yoksa ,deaaaameeet,,
dostlar alışverişte görsün.
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-07, 14:12

Aynen kardeşim.
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-07, 14:31

samsunlu R-9 demiş ki:
güüya muayene yapıyorlar , arabanın içinde seçici düğme var mı yok mu ,doğru çalışıyo mu haberi yok görevlinin ,tankda kesici varsa ,sistemde sızıntı yoksa ,deaaaameeet,,

aynen doğru dedin valla yarım saat -45 dakka incelemedikleri yer kalmadı arabada (kilit hariç bi halt bulamadılar)en son baktım kağıtta sis lambaları görevini yerine getirmiyor yazılı ula kocaman düğmeyi göremedim yazsana oraya artizzz
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-07, 16:04

salla2000 demiş ki:
samsunlu R-9 demiş ki:

aynen doğru dedin valla yarım saat -45 dakka incelemedikleri yer kalmadı arabada (kilit hariç bi halt bulamadılar)en son baktım kağıtta sis lambaları görevini yerine getirmiyor yazılı ula kocaman düğmeyi göremedim yazsana oraya artizzz

Modeldaş uzunlar yanarken bastıysa o düğmeye sisler yanmaz ki...Salaklar bilmiyorlar bizim arabalarda iptal etmediğin sirece sisler sadece kısalar yanarken yanıyor...
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-03-07, 16:29

yok yaa benimki kaput kolunun orda ekstra düğmeye bağlı sorma gereği bile duymadan yazmışlar benimki her şekilde yanıyo çek düğmeyi devamm gaz anahtarının yanlarında bi yerlerde
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-01, 22:55

Tankın üretim tarihini arıyordum, malum bu ayın 10nda muayenem var. Tanıdık bir ustanın yanına gittim, tankın üzerinde çok haneli rakamlar var; 0245454 gibi
oradaki 02 ifadesi tankın üretim tarihiymiş yani 1 sene ile yırttık tank değişimini Smile
Tankta tarih nasıl tespit edilir bilmeyenler için söyledim.
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-01, 22:58

benimde 1 sene vardı ve kabul etmemişlerdi,1 senede muaynesi geçik gezcen dediler değişmesse,,bende değiştim
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-01, 23:34

bi şansımı denicem abi, kıllık yaparlarsa da bedduamı alırlar paşa paşa da değiştiririz artık napalım.
Abi tankı kaça değiştirdin ? kaçlık tank taktırdın ?
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-02, 00:04

sahinmustafa demiş ki:
bi şansımı denicem abi, kıllık yaparlarsa da bedduamı alırlar paşa paşa da değiştiririz artık napalım.
Abi tankı kaça değiştirdin ? kaçlık tank taktırdın ?
arkadaş araba almıştı,tüpü kaçak,demişler fatura vercez,gitmiş kovalamışlar,bana dedi tüpü sök senin olsun,bende aracındaan tüpü söktüm,her parçayada çöktüm Very Happy ,o tüplede geçtik Very Happy
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-08, 12:36

Abi sen işini bilirsin Smile Bulmuşsun gene bir yolunu bu işin.
Sızdırmazlığa gittim, tahmin ettiğimiz üzere tankı değiştirmeniz lazım dediler, üretim tarihi 2002 olmasına rağmen..
Yeni tarihli çıkma bir tank bulayım dedim, hiçbir lpg ci bu işe yanaşmadı, sisteme tank seri nosu girince o tank başka bir araçta kullanılamıyormuş..
Neyse 200 lira bir masraf çıktı tank, kablo ve anahtar değiştirdik sızdırmazlığı aldık.
mustaf67

mustaf67

Doğum tarihi : 01/01/76
Aracınızın Modeli : 1988 R11 GTS

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-08, 13:10

İkinci el yeni tarihli tankı ucuza vermek işlerine gelmiyor, hatta şamandara düğme falan da çoğunlukla boşuna değişiliyor, hemen hemen tüm şamandralar tüm tanklara uyduğu halde regülatör ve kesiciler hariç tüm sistemi değişiyorlar. Sadece tankı değişse de olacak ama iki kat paranızı almak dururken neden yapsın.

Geçenlerde ayar için gittiğim lpg 'cide tertemiz 32 litrelik tank gördüm, benim 2009 tarihli büyük tankı al bunu ver bana dedim olur dedi, ama onun tarihi 2003 çıktığı için istemedim. Muayenede sorun olmadığını, bir sürü kişiye çıkma tank takıp muyaeneden geçtiğini söyledi.
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-08, 18:01

Abi bunları muayaneden geçmek için değil kendi güvenliğimiz için yapılıyor. Sevdiklerimizin canı, değil 200 lira, maddi hiçbirşeyle ölçülemez.
alex555

Doğum tarihi : 29/01/00

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-08, 18:16

burcinhan demiş ki:
Abi bunları muayaneden geçmek için değil kendi güvenliğimiz için yapılıyor. Sevdiklerimizin canı, değil 200 lira, maddi hiçbirşeyle ölçülemez.

Doğru söze ne hacet. Bir daha ki vizeye benim de süre doluyor.Bi aksilik çıkmazsa her şeyini değiştirmeyi düşünüyorum.Kaç zamandır biniyoruz, sistem deforme olmuştur haliyle...
mustaf67

mustaf67

Doğum tarihi : 01/01/76
Aracınızın Modeli : 1988 R11 GTS

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-08, 18:20

Güvenliğimiz için ömrünü tamamlayan tankın değişimine itirazım yok tabiki değişsin, ama tank değişimi için gidince adamlar kaz geldi düşüncesiyle tank+şamandra+seviye sensörü+düğme de değişecek diyor haliyle fiyat da ikiye katlanıyor. Bütün lpg 'ciler böyle yapıyor olsa tamam bir mantık vardır diyeceğim ama sadece tankı değiştirip şamandra+seviye sensörü+düğmeye (sorunsuz iseler) dokunmayanlar da var. Güvenliğimizin umurlarında olduğunu sanmıyorum çünkü tankların üzerindeki tarihi değiştirip boyayanlar da aynı tip çakallar. Tabi bunları yazarken işini adam gibi yapan azınlık ustalarımızı konunun dışında tutuyorum.
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-09, 12:17

Arkadaşlar 100-200 liranın tabiki hesabı yapılmaz, ama ustaların bu işten fena para kırdıklarının farkında değilmisiniz ? Neden tüpün tarihi uygunsa 2. el bir tüp takılmasın ?
Eskimiş tüpleri cilalayıp boyayıp yeni gibi satmadıkları ne malum ?
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-09, 18:03

Valla arkadaşlar tarihi geçen tankımı muayeneden önce değiştirmeye karar vermiştim..Gittim keşan a Hurdacılara kazalı arabalara baktım...orda çıkan tanklara baktım bi tane yakın tarihli 45 LT lik bi tank aldım 50TL ye gayet güzel küfü pası olmayan bi tanktı gittim kontrol ettirdim sorun yok dediler...Bi zımpara bi boya oldu cillop gibi...Aracın üzerindeki mevcut şamandırayı taktım sızdırmazlık kontrtollerini aletle yaptırdım gittim sızdırmazlığa geçtim...2007 model tank kazalı araçtan çıkma..
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-04-09, 21:29

ahmet sen işini biliyorsun kardeşim helal olsun sana Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 823127
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-06-12, 14:31

LPG'nin beynindeki saat gibi şey ne ?

Stepne yeri ne kadar ilginç

akhun2

akhun2

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-06-21, 10:41

brc: tank+şamandıra+düğme 350 tl komple sistem 600 tl
atiker :tank+şamadıra+düğme250 tl komple sistem 350 tl
aldesa: tank+şamandıra+düğme 230 tl

bulunduğum yerde sadece brc +aldesa ve atiker yetkili servisi olmak üzere 2 yer var tank değişimi yapan 4 temmuzda vizeye girmeden değiştirmem lazım. şuan araçta komple brc sistemi var ve çok memnunum. atiker taktırsam ucuz olacak ama sorun çıkar mı diye korkuyorum atiker kullananlar (karbüratörlü sistem) yorumlarınızı bekliyorum atikere geçeyim mi? beyin brc tank+şamandıra+ düğme atiker olsa sorun olurmu atiker takan yer olmaz diyor.
barut

barut

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-06-21, 10:43

sorun olmaz çalışır fakat BRC den şaşmadan devam derim
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi   Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi - Sayfa 4 Empty2011-06-21, 11:14

akhun2 demiş ki:
brc: tank+şamandıra+düğme 350 tl komple sistem 600 tl
atiker :tank+şamadıra+düğme250 tl komple sistem 350 tl
aldesa: tank+şamandıra+düğme 230 tl

bulunduğum yerde sadece brc +aldesa ve atiker yetkili servisi olmak üzere 2 yer var tank değişimi yapan 4 temmuzda vizeye girmeden değiştirmem lazım. şuan araçta komple brc sistemi var ve çok memnunum. atiker taktırsam ucuz olacak ama sorun çıkar mı diye korkuyorum atiker kullananlar (karbüratörlü sistem) yorumlarınızı bekliyorum atikere geçeyim mi? beyin brc tank+şamandıra+ düğme atiker olsa sorun olurmu atiker takan yer olmaz diyor.

benmim kardeşin rainbowunda var atiker bi sorun yaşamadı ama sanki hesaba göre biraz fazla yakıyor tek sorunu o

Lpg Tankı Bilgileri ve Değişimi
4 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-