RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG Göstergesi Hakkında bilgi

+13
hisarototest
ziyacık
eren74
Elbruz
anatomist
Renault9
onuruyar
samsunlu R-9
fairwayBATU
93 spring
VetApex!
karadeniz
PROMERT
17 posters
YazarMesaj
PROMERT

PROMERT

Doğum tarihi : 12/01/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 11 FLASH TXE (1992)

LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty
MesajKonu: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-26, 14:06

Arkadaşlar aracımda lovata marka lpg sistemi var aracın ledli göstergesinin altında bi ayar vidası var o ne işe yarıyor ışıklarla alakalı bişey mi
yoksa farklı bi işlevimi var
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-26, 14:58

gösterge üzerinde ayar vidası olmaz ama... Question
http://www.ladatr.com
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-27, 07:40

karadeniz demiş ki:
gösterge üzerinde ayar vidası olmaz ama... Question

Var tam ortada yassı yerde göstergenin alt kısmına denek geliyor + - yön belirtilmiş forumlara felan baktım ama bulamadım
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-27, 10:16

şunun bi resmini bari görsek merak ettim .

arkadaşın sıralı brc sinde de vardı ama sadece gaz benzin geçişini ayarlıyodu.
http://www.nettekalite.com
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-27, 11:29

10 yıl brc kullandım,ama vdayı bende anlayamadım bi görsek resmini
fairwayBATU

fairwayBATU

Doğum tarihi : 16/03/91
Aracınızın Modeli : 94 FAİRWAY

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-27, 20:01

ewt bendede lovato var ve o civatadan bendede var ama ne işe yarıyor bilmiorum Smile italyan işii....
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-27, 20:24

Bir bilen olarak duruma el atıyorum Very Happy , brc de anahtar düğmenin yanında iç kısımda,(diğer sistemlerde yerini tam bilemediğim) bulunan o vida led ışıkların seviye ayarı için, tank göstergesine bilmeden kısa dewre yaptıran salak bir kalfa sayesinde başka bir lpg ustasının yardımıyla yenilediğim göstergenin sewiye ayarı ise yine başka bir uzman ustamızın bilgileri dahilinde yapılırken o deliğin içinde vida oluğunu ve bu vidanın ladlerin gaz miktarına göre yanması veya sönmesini ayarladığını öğrendim, bilmeden o vida ile oynamanızı tavsiye etmem, çünkü ayarı çok hassas ve tank kısmına mıknatıs konularak yapılıyor.
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-28, 22:40

enterasan biraz açsak konuyu bende brc kullanıyorum ve ilk defa 5ay önce taktım tüpü yeni sistem karbüratörlü tüp yani yine!merak ettim...
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-02-28, 22:57

Nasıl bir vidaymış bu Smile
Benim tahminimce kontağı çevirmeden önce kaç saniye gaz püskürtüp keseceğinin süresini ayarlayan bir aparat Smile
http://www.renault9-11.com
anatomist

Aracınızın Modeli : 1997 Beyaz Broadway RN

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-01, 18:25

Şamandıra göstergesinin kalibrasyonu yapılıyor oradan galiba. anladığım kadarıyla tankın oraya mıknatıs konması şamandıra kolunu en üst seviyeye getirir, sonra o vidadan en üst seviye ayarı yapılır. benimki tahmin tabii, doğrusunu ustalar bilir.
http://www.fotokritik.com/kullanici/anatomist
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-01, 18:32

Renault9 demiş ki:
Nasıl bir vidaymış bu Smile
Benim tahminimce kontağı çevirmeden önce kaç saniye gaz püskürtüp keseceğinin süresini ayarlayan bir aparat Smile

Dedemin arabasında o ayarı bir bulsam hemen ayarlardım.Araba soğukken bile 1-2 saniye gaz verip kesiyor,ve kontak açıp kapatmayla da bir daha vermiyor,anında kesiyor,bu yüzden araba gazda çalışmıyor.Regülatörden tazyik ve rolantiyi biraz artırıp denedim,gene olmuyor.Gerçi regülatör de miadını doldurmak üzere,diyaframı zaten değişmişti,artık randıman vermiyor.
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-02, 08:01

En kısa sürede resmini koyacam arkadaşlar banada ledlerin ayar vidası gibi geldi ama oynamak istemedim
çünkü 4. kademeli ışık ş.içi 60km götürüyor 3,ışık 8km 2.ışık 10.km 1.ışık 15km kırmızı ışık çok ilginç yaklaşık 60km ayar vidasından diye düşünüyorum ama
göstergeye alıştığım için oynamadım
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-02, 08:02

PROMERT demiş ki:
En kısa sürede resmini koyacam arkadaşlar banada ledlerin ayar vidası gibi geldi ama oynamak istemedim
çünkü 4. kademeli ışık ş.içi 60km götürüyor 3,ışık 8km 2.ışık 10.km 1.ışık 15km kırmızı ışık çok ilginç yaklaşık 60km ayar vidasından diye düşünüyorum ama
göstergeye alıştığım için oynamadım

Depo 32lt ama max 27-28lt alıyor
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-02, 08:07

bencede oynama ,unut gitsin orayı,vücuttaki sinir uçları gibi bi parça o ,bence elleme
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-02, 08:23

resimleri çektim ama ekleyemiyorum yardımcı olursanız ekleyim bi bakın nerden ekleyecem
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-02, 10:16

anatomist demiş ki:
Şamandıra göstergesinin kalibrasyonu yapılıyor oradan galiba. anladığım kadarıyla tankın oraya mıknatıs konması şamandıra kolunu en üst seviyeye getirir, sonra o vidadan en üst seviye ayarı yapılır. benimki tahmin tabii, doğrusunu ustalar bilir.

Evet şamandıra göstergesi ile ledlerdeki gaz seviyesinin eşitlenmesini sağlıyor, mıknatıs ile depo göstergesine en yüksek yada en düşük seviye ayarı yapılıp vida yardımıyla ledlerinde ayarlaması yapılıyor, hassas bi ayar olduğundan ustam ''gez bak olmuşsa gelme, olmamışsa sen müdahale etme,gel'' dedi, bende gitmedim çünkü harika bi ayar olmuştu. Wink
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-02, 10:21

olmuşsa gelme olmamışsa elleme,harika bi söz
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-02, 10:25

Dediğim gibi ışıkların değerleri ayarsız ama uynamayı göze alamıyorum zamanında bi kumandanın ayarlı kondansitörüyle oynadım
kumanda çöpe gitti bu ayar işlerinde merak fazla yaramıyor en iyisi bi bilene danışmak
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-03-02, 10:27

Very Happy
eren74

Doğum tarihi : 27/04/81
Aracınızın Modeli : broadway rni 1997

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-05-06, 22:58

benım lpg sıstemım voltran dedıgın ayar vıdası bendede var ama ledle alakalı degıl ilk calısmada benzınde calısıyor gaza bastıgımda 2000 devirde gaza gecıyor bahsettıgın ayar vıdası bende bu geçiştekı deviri ayarlıyor
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-05-07, 16:37

nasıl oluyor bu. sizin lpg sıralımı yoksa karbüratörlümü. Benim bildiğim kadarıyla sıralılarda benzinden gaza otomatik geçiyor. eğer bizimkilere oluras (Flashs) bizde yapalım
hisarototest

hisarototest

Doğum tarihi : 20/04/81
Aracınızın Modeli : 1996

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2009-05-08, 15:27

enjeksiyonlu araçlarda oyle o ayar vidası devir olarak kac devirde gaza geçmesi ayarı işine yarıyor... sıralının ki daha farklı regülatördeki su sıcaklığına gore otomatık gecer.
http://www.hisarototest.com
alles112

alles112

Doğum tarihi : 14/02/83
Aracınızın Modeli : 1999 rn

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-08-30, 20:22

Arkadaşlar bu tüpün üzerindeki gösterge ayarlı direnç görevi mi görüyor? Bende brc marka sistem var. 1,5 yıldır tüp gösterge sistemim sağlıklı çalışıyordu. Şimdi tüpün üzerindeki gösterge sağlıklı çalışıyor, ama içerideki ledlerin tümü sürekli yanıyor. Ayar potu ile oynadım, birşey değişmedi. Hep yanıyorlar. Bilgisi olan arkadaşlar ne tavsiye edersiniz?
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-08-30, 20:56

alles112 demiş ki:
Arkadaşlar bu tüpün üzerindeki gösterge ayarlı direnç görevi mi görüyor? Bende brc marka sistem var. 1,5 yıldır tüp gösterge sistemim sağlıklı çalışıyordu. Şimdi tüpün üzerindeki gösterge sağlıklı çalışıyor, ama içerideki ledlerin tümü sürekli yanıyor. Ayar potu ile oynadım, birşey değişmedi. Hep yanıyorlar. Bilgisi olan arkadaşlar ne tavsiye edersiniz?
eğer lpg aldığında lpg tankındaki ibre oynamıyorsa:
ŞAmandıranın üzerinde bulunan küçük bi ibre var üzerinde mıknatıs var o ibreyi al bi güzel sil mıkntısı temizle imkenın varsa bi hava tut lpg aldığında ibre oynuyorsa sorun kablolardadır büyük ihtimal o zaman kabloları bi kontrol et en son ihtimal aracın içinde duran anahtar arızalı olabilir yani o ışıkları yanan şey Smile
alles112

alles112

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-08-30, 21:31

ahmetcan466 demiş ki:
alles112 demiş ki:
eğer lpg aldığında lpg tankındaki ibre oynamıyorsa:
ŞAmandıranın üzerinde bulunan küçük bi ibre var üzerinde mıknatıs var o ibreyi al bi güzel sil mıkntısı temizle imkenın varsa bi hava tut lpg aldığında ibre oynuyorsa sorun kablolardadır büyük ihtimal o zaman kabloları bi kontrol et en son ihtimal aracın içinde duran anahtar arızalı olabilir yani o ışıkları yanan şey Smile

Yok ibre çalışıyor.
alles112

alles112

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-08-30, 21:36

LPG Göstergesi Hakkında bilgi Dsc02028j

Sistemin görüntüsü bu şekilde.
damar4ever

damar4ever

Doğum tarihi : 04/11/83
Aracınızın Modeli : vectra b 2.0 136 HP

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-08-30, 22:30

alles kardeşim benim göstergede de devamlı kırmızı yanıyor. usta sabah erkenden dükkan boşken getir dedi, bende bi türlü erken kalkamadım tatilde. çok da önemli değil zaten. içine koydurduğum gazı da biliyorum; o gazla ne kadar yol alabileceğimi de... bindiğin arabayı tanımak böyle bişey olsa gerek!!
alles112

alles112

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-08-30, 23:03

Tabi mutlaka bir şekilde idare edilir ama kurcalamadan da sorun çözülmüyor. Amacım önce mantığını anlamak sonra olası sorun noktalarını test edip göstergeyi eski haline getirmek. Bu yüzden anlayan arkadaşlardan ricam bu tüpün üzerindeki gösterge içerideki led lambalar için ayarlı direnç görevi mi görüyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-08-31, 18:38

alles112 demiş ki:
Tabi mutlaka bir şekilde idare edilir ama kurcalamadan da sorun çözülmüyor. Amacım önce mantığını anlamak sonra olası sorun noktalarını test edip göstergeyi eski haline getirmek. Bu yüzden anlayan arkadaşlardan ricam bu tüpün üzerindeki gösterge içerideki led lambalar için ayarlı direnç görevi mi görüyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
ayarlı direnç görevi görüyor evet yani bi potansiyometre senin ibre ufak bayağı sen en güzeli git sanayiye bi lpg servisi olmadı tanıdığın iyi bi elektrikçi varsa ona o işi halleder
alles112

alles112

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-09-01, 05:37

[quote="ahmetcan466"]
alles112 demiş ki:
quote]
ayarlı direnç görevi görüyor evet yani bi potansiyometre senin ibre ufak bayağı sen en güzeli git sanayiye bi lpg servisi olmadı tanıdığın iyi bi elektrikçi varsa ona o işi halleder

Teşekkür ederim. Smile
yasin gökmen

Doğum tarihi : 06/01/75
Aracınızın Modeli : reno 9

MesajKonu: Geri: LPG Göstergesi Hakkında bilgi   LPG Göstergesi Hakkında bilgi Empty2010-09-20, 10:04

PROMERT demiş ki:
Arkadaşlar aracımda lovata marka lpg sistemi var aracın ledli göstergesinin altında bi ayar vidası var o ne işe yarıyor ışıklarla alakalı bişey mi
yoksa farklı bi işlevimi var

Kalibrasyon ayarı içindir..Ayarını uzman birinin yapması gereklidir..
http://yasingokmen@windowslive.com

LPG Göstergesi Hakkında bilgi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-