RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri

5 posters
YazarMesaj
92gte_ereğlili

Aracınızın Modeli : 92

kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri Empty
MesajKonu: kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri   kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri Empty2009-03-04, 11:52

arkadaşlar malüm arabalarımızın modelleri düşük sayılır.doğal olarakta çamurluk üstlerinde arka stoplarda ve başka yerlerde pas ve çürümeler oluyo.içimizde bu işlerden iyi anlayan hangi tip boyaları kullanmamız gerektiğini bilen arkadaşlar var detaylı bi şekilde zımpara işlemlerini su zımparası falan ne işe yarar nasıl yapılır daha sonra boya nasıl sürülür bunların uygulamalarını detaylı olarak paylaşabiliriz.en azından küçük paslar için kaportacılara muhtaç olmayız.diyorumki macunlama daha sonraki astar su zımparası işlemlerini detaylı olarak fotoraflı olarak paylaşsak.bence çoğumuz en gerek duyduğu sorun bunlar çünkü araçlarımızın en büyük sorunu bu pas bence.aynı şekilde tampon boyama konularıda olabilir.bu arada forumda bunlarla ilgili çalışmalar var ama detaylı deil sadece pas temizlenmiş macun çekilmiş ve boyanmış.nasıl boyanmış su zımparası falan deniliyo o nasıl yapılır sonra boyadan sonra bi kez daha zımpara yapılıyo heralde onlşar nasıl yapılır hangi tip malzemeleri kullanmalıyız.kaporta konusunda deneyimli arkadaşlardan yardımlarını bekliyoruz.
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri   kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri Empty2009-03-04, 16:19

92gte_ereğlili

Aracınızın Modeli : 92

MesajKonu: Geri: kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri   kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri Empty2009-03-04, 20:44

livan arkadaşım tamam güzel olmuşta bunları zaten daha önce görmüştüm ben tam olarak orjinal bi gürüntü açısından zımpara nasıl yapılır su zımparası falan var sonra ardından pasta son kata boya falan bunlarıu bilmek istiyorum.görünmeyen yerler macunlandıktan sonra sadece zımparalanıp boyansada olur.görünen yerlerin tamamen pürüzsüz olması lazım vede o bölgelere uyguladığımız boyanın sırıtmaması lazım bunu için su zımparası ve pasta uygulanıyo o konuda bilgi almak istiyorum yoksa sizin yaptığınız çalışmaları bende yapmıştım önceleri.görünen yerlerde paslar var onları pürüzssüz yapmak istiyorum.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri   kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri Empty2009-03-04, 21:35

bu işi profesyonelce yapanlar kadar başarılı 1 iş çıkarmak için çok uğraşmak lazım...boyama aşamasında bile kompresör ile boyayı basınçla atmadıktan sonra bütün macun işi düzgün olsa bile boya gölgeli olur...

tam detaylı olarak nasıl yapılır bu iş ben de bilmiyorum ama çok zor 1 iş... Smile
http://www.ladatr.com
badboy333

badboy333

Doğum tarihi : 22/07/82
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE

MesajKonu: Geri: kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri   kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri Empty2009-03-04, 22:24

binmek istiyosan komple boyatacan aslında tertemiz olur.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri   kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri Empty2009-03-05, 19:09

Kaporta konusunda deneyimli arkadaşlar genelde sanayi sitelerinde olduklarından ,forum ortamına girseler dahi yinede bilgi vereceklerini sanmıyorum, onlara çeşitli ****** resimlerinden oluşan bi albüm hediye etmek bu işi zahmetsizce halletmemize yarayacaktır. Wink

kaporta boya bakım ve zımpara işlemleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kaporta boya