RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

arka hoparlör sacı ???

+4
fairwayBATU
modi
safranliyim
By_Ne0
8 posters
YazarMesaj
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

arka hoparlör sacı ??? Empty
MesajKonu: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 06:50

arkadaslar arabalarımızda arkaya hoparlör takılan sac var ya hani (pandizot) diye geciyor benim o biras kötü durumda yani delikler berbat anlıcanız yamuk yumuk şekilde birasda paslanma var dün ikitellide bi broadwayınkini gördüm sağlamdı acaba ordan kestirip benim arabama monteletsem olurmu ordaki usta olur dedi zaten buralarda ek yerleri var dedi arbaya kaportacıya verceem toplatmaya oda cıksın aradan ne diosunuz alıyım mı
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 07:17

bence iyi olur zaten bakıma girmişken
bakım aşamasını resimli şekilde bekliyoruz
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 09:01

bi sorun olmas demi orjinali gibi montelenebiliyor
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 10:36

kaynak yada puntalamada boşluk yapmazlarsa bi sorun olmaz

montaj iyi olmazsa rölanti titremesinde bile ses yaparki sesi açtığında nolur tahmin bile edemeyiz Wink
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 16:54

anladım cıkmacıyla sıkı pazarlığa girmem lazım
fairwayBATU

fairwayBATU

Doğum tarihi : 16/03/91
Aracınızın Modeli : 94 FAİRWAY

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 17:00

bende hiç gerek yok çıkmacıya yeni saç almaya ben bile yarın sabah erkenden o saçı kestirmeye gidicem 2 kolonum vardı orada 2 daha aldım kestiricem tamamen elektrikçilerde MDF var hemen 20 milyona kesip takıyorlar..hem sağlam oluo hemde güzel ses alıyorsun..
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 17:05

ya benimde 4 tane delik var ama 2si berbat şekilde acılmış sac esnemiş ve paslanmaya baslamış bu yüzden cıkmacıdan alıp değiştirceem zaten cıkmacıdan alacağaımdada 2 tane delik var ama ondakiler cok güsel kesilmiş
fairwayBATU

fairwayBATU

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 17:06

bence saçla uğraşma derim MDF en güzeli üstüne halı flex kaplıyınca orjinal oluyor..
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 17:11

valla araba kaportcıya gideceği için onuda aradan cıkartıyım diyorum zaten satılcak adam bagajdan eğilip bi baksa almaktan vazgecer valla
fairwayBATU

fairwayBATU

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 17:16

senin biliceğin iş ben fikrimi söledim... DMF yi bilen bilir.. şimdiden hayırlı olsun
ffrascal

ffrascal

Doğum tarihi : 12/04/84
Aracınızın Modeli : renault 11 flash

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 17:33

orası nasıl çürümüş scratch
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 17:35

esnediğinden arka camın ordan su aldı bayağı durmuş orda bende yeni farkettim
ffrascal

ffrascal

Doğum tarihi : 12/04/84
Aracınızın Modeli : renault 11 flash

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-22, 17:43

By_Ne0_sMh demiş ki:
esnediğinden arka camın ordan su aldı bayağı durmuş orda bende yeni farkettim

anladım...fiberden de güzel bir kabin yapılabilir bnce oraya...
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-23, 03:19

Çürüyecek kadar ince sac değil orası,baya kalın sacı var,paslanmıştır sadece.Benimki de paslı durumda.

Aslında benim de önceki sahibi hoparlör yuvalarını düzgün kestirmemiş,oradan sıkıntı var,mdf gerekiyor ama mdf'yi sacın mı üzerine oturtsam,sacı aldırıp mı oturtsam diye düşüncedeyim.O bölüm arkadan çarpmalarda direnç gösteriyordur gene,dayanıklığı da azaltmış olmaz mı?Ayrıca montaj ne kadar sağlam oluyor,ses falan yapar mı?Aslında oval kolonlarla ses için en iyisi sacı alıp mdf koymak,benim hoparlörlerin bütün bas sesi bagajdan dışarı gidiyor,içeriye de hiç gelmiyor.Bu kaçışı mdf baya önler,sesi güzelleştirir ama yapmak ne kadar doğru?

Bir de Batu,bu iş ne kadara mal oluyor,malzemesi,işçiliği ne kadar tutar?
fairwayBATU

fairwayBATU

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-23, 15:23

şimdi engin abi ben bu sabah kalktım köyden gittim kaportacıya para durumundan MDF den vaz geçtim üzerindeki saç ii durumda dedim onları kestirip taktırıyım kolonları 2 kolon vardı 4 kolon taktım.. dedim deldirmek istiyorum dedi arka cam çıkıcak çalışma alanı açılıcak makas çalışmaz başka türlü dediler e hepsi ne kadar tutar dedim 30 tl dediler..yani üzerindeki saça işlem 30 tl..yaptırdım ileri doğru ses kalitesi için MDF koydurcam.. saçın üstünede MDF konur ama mdf yüksek olur görüntüsünü nasıl istersen öle yap Smile MDF de 30 tl tutsa tanıdık kaportacıyla iş 50 tl ye hallolurr Smile
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-23, 16:55

arkadaslar ben arka sacı deiştirceem zaten suan mdf var bende sesden gayet memnunm tok bi ses veriyor ama cok paslanmıs ve esnemiş bu yüzden deiştirceem
ama albruzun dediği gibi sacı kestirip direk mdfyide oturtabilirim ama ne kadar sağlam olur bilemem
fairwayBATU

fairwayBATU

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-23, 17:13

ben senin bu söldiğinden bişey anlamadım.. arka saçı kestiricem diosun...mdf var diosun çürüdü diosun.. sorada mdf ne kadar sağlam olur bilmem diosun.... Rolling Eyes yazdığını bi daha oku istersen Wink
niko092

niko092

Doğum tarihi : 06/03/84
Aracınızın Modeli : broadway gte

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-23, 19:17

komple kes gitsin ortasını ben öyle yaptım sıgdıramıyordum yoksa mit setlerini Smile)
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-24, 11:38

fairwayBATU demiş ki:
ben senin bu söldiğinden bişey anlamadım.. arka saçı kestiricem diosun...mdf var diosun çürüdü diosun.. sorada mdf ne kadar sağlam olur bilmem diosun.... Rolling Eyes yazdığını bi daha oku istersen Wink
şimdi kardeşim benim o arka sacda 4 taen delik var ve bu deliklerin ikisi cok berbat sekilde acılmış ve arka sacı esnetmiş ve bunyun sonuncunda paslanma hatta cürüme olmus esneyen sac fitilden içeri su vermiş suan sacın üstünde mdf varr ama ben o sacı deiştirip mdfyi sökceem yada o sacı komple kesip onun yerine mdf monteletceğim ama orada mdf ne kadar sağlam olur onu bilemiyorum kırlırmı catlarmı 4 tane kolonu kaldırır mı ???
fairwayBATU

fairwayBATU

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-24, 16:48

neden kaldırmasın neden çatlasın??? arkadaş 4 tane 85 ve bide üstüne üstlük bass var sapa sağlam taş gibi.. sağlamlığı işçiliğe bağlıdır Wink
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-24, 18:24

4 kolonu kaldırır kaldırmasına da,ben arkadan biri çarptığında ne tepki verir onu düşünüyorum.Gerçi orijinal haliyle de nasıl tepki verir bilmiyorum,acaba o sac katlanabiliyor mu kazada,yerinden çıkıp arkadaki yolcuları başından yaralar mı?Ya da mdf takınca bagajın eski mukavemeti kalır mı?
fairwayBATU

fairwayBATU

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-24, 18:26

engin bunları hiç düşünme bence.. koy mdf yi saçın üstüne olsun bitsin kafanda soru işaretide kalmasın Wink
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-03-24, 18:36

Ama işte sacı kaldırınca ses çok daha güzel çıkar,benim aklım orda.Wink
SPRİNG

SPRİNG

Doğum tarihi : 30/03/88
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 SPRİNG

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-04-02, 05:52

o sacı değiştirmek kolay değil çok uğraş gerektirmez mi?
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: arka hoparlör sacı ???   arka hoparlör sacı ??? Empty2009-04-02, 11:42

yok yaa belli yerlerden kaynaklı oksijenle kesip yenisi kaynaklanablir ama ben sacı komple kestirip mdf koycaam

arka hoparlör sacı ???
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» renault 11 GTS arka MDF
» arka camlara otomatik