RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)

+2
93 spring
pegasos14
6 posters
YazarMesaj
pegasos14

pegasos14

Doğum tarihi : 11/05/76
Aracınızın Modeli : 1996 SPRİNG

Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty
MesajKonu: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-03-31, 10:00

ARKADAŞLAR İNTERNETDEN ALMIŞ OLDUĞUM MERKEZİ KİLİDİ, ÖNCE MOTORLARINI BAĞLADIM, SONRA KABLOLARINI ÇEKTİM. ÇALIŞTI FAKAT UZAKTAN KUMANDASINA BASTIĞIMIZDA DÖRTLÜLER YANAR YA.... BEN ONU BAĞLAYAMADIM...
SİGARTA PANELİNDE BULUNAN FLAŞÖR BACAKLARINA BAĞLADIM... MERKEZİ KİLİDİN SİGORTASINI ATTIRDI... NEREYE BAĞLAYACAĞIMI BİLMEDİĞİM İÇİN BOŞTA DURUYOR.
ŞEMA DA LAMBA RESMİ YAPMIŞ... ORAYA ÇEK ANLAMINDA FAKAT SİGORTA PANELİ ÇIKIŞLARINDA BİR TANE UÇ BULDUM AMA DİĞER UCU BULAMADIM...
BANA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞIMIZ VAR MI...?
RESİMLERİ DAHA SONRA YÜKLEYECEĞİM.
TEŞEKKÜRLER...
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-03-31, 10:14

hayır kesinlikle bağlamaya çalışmayın,geri dönüşümsüz diyot bağlanmadan olmaz,yeşil,ve mavi uçlar artıdır,uçlarına geri dönüşümsüz diyot bağlanır,açınca yeşil + mavi- oluyosa kapatınca tersi oluyor,ve elektriğe şase veriyorsunuz,olmaz kesinlikle unutun,olması için araya rolede gerekir,yeşil ve mavi uçlardan çıkan elektrik 8 volt bile değildir,o yüzden 4lüye gücü yetmiyor ve role istiyor,
diyeceksinki olanlar niye yakıyor
onların beyinleri farklı,içinde üçüncü bir role var,sizin beyinde 2 role var biri açar biri kapatır,4lüye göre değildir,yinede bağlatmak isterseniz alarmcıya gidin,diyotsuz asla olmaz arabayı yakar denemeyin
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-03-31, 10:43

Haklısın abi bende benim R12 de sinyal verirken yanan gösterge ışığının dörtlülerde de yanması için araya diyot bağlamıştım,

öyle bir yazmışsınki ben korktum valla Very Happy

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-03-31, 11:31

aynen öyle...ben alarmı bağlarken yanlış soketi yanlış yere takmıştım kapıları kilitleyince kontak açılıp kısa farlar yanıp sönüyordu aynı sinyal lambaları gibi... Rolling Eyes Rolling Eyes sonradan çözdük alarm beyinin içinde kendi flaşör rölesi varmış o çıkışı nereye bağlarsan onları çalıştırıyormuş ama merkezi kilit için sistem nasıl bilemiyorum...
http://www.ladatr.com
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-03-31, 12:18

işte o sistem senin merkezi kilitte,o flaşör rolesi yok,sonradan yapılır ama burda o sorumluluk alınmaz ,doğru alarmcıya
SPRİNG

SPRİNG

Doğum tarihi : 30/03/88
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 SPRİNG

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-04-02, 05:40

keşke bi elektrikçiye taktırsaydın.
pegasos14

pegasos14

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-04-15, 20:54

ARKADAŞLAR ŞEMAYA GÖRE BAĞLADIM, FAKAT ŞEMADA 2 TANE KAHVERENGİ UÇ VAR VE BUNLAR SİNYAL LAMBALARINA GİDECEĞİNE DAİR (LAMBA RESİMLERİ ) VAR.
SİGORTA PANOSUNA KADAR GETİRDİM.
SİGORTA PANOSUNUN ÇIKIŞ UÇLARINDAN BİRİNİ BULDUM, DİĞERİNİ BULAMADIM.
HAKLISINIZ UÇLARINA BİRER DİYOT TAKABİLİRİM O AKLIMA GELMEMİŞTİ.
BU KAHVERENGİ UÇLARIN UCUNA AÇIP KAPAMA DÜĞMESİNE BASTIĞIM ZAMAN KISA Bİ SÜRE VOLTAJ GELİYOR. YANİ YA FLAŞÖRÜ TETİKLEYECEK YADA LAMBA ÜÇLARINA GİDECEK.
*** ELEKTRİKÇİ 50 TL İSTEDİ DİYE KENDİM TAKTIM ZATEN.
SİNYAL LAMBALARI YANMASADA MERKEZİ KİLİT ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR.

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM.
pegasos14

pegasos14

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-04-15, 20:59

MERKEZİ KİLİDİN İÇİNDE FLAŞÖR DEVRESİ OLMASA KABLO UÇLARINA VOLTAJ GELMEZ.. DEMEKKİ İÇİNDE VAR...

93 SPRİNG ABİM, DİYOT KONUSUNDA ÇOK HAKLISIN FAKAT MAVİ VE YEŞİL UÇ YOK. SADECE 2 ADET KAHVERENGİ (PARDON PEMBE İDİ. UZATTIĞIM İÇİN KAHVERENGİ OLDU.)
UÇ VAR.

bunlarda lambaları işaret ediyor.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-04-15, 21:02

flaşör devresinden kasıt farklı...sinyal lambaları için merkezi kilit sistemi içinde ayrı 1 flaşör sistemi vardır, o sinyalleri yakıp söndürür... flaşör yoksa çıkış için röle vardır...röle varsa akım sürekli gelir...sinyaller yanıp sönmez...

bu arada forum içinde büyük harflerle mesaj atmak bağırmak anlamına geldiğinden yasaktır...küçük harfler ile mesaj atalım lütfen...
http://www.ladatr.com
pegasos14

pegasos14

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-04-15, 22:01

büyük harf için kusura bakmayın.... özür... Sad

ben bu uçları röleye bağlayacam o zaman .. peki 2 uç için ayrı ayrı röle kullanacam öyle mi?
uçlar röleyi tetikleyecek ve voltaj geçişine izin verecek...
anladım teşekkür ederim...
deneyip size yazacam...
pegasos14

pegasos14

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-04-15, 22:05

peki içeriye merkezi kilit butonu koymamıştım... şemada öyle birşey yoktu... buton alıp yerleştirsem onun bağlantısını nasıl yapacağım...
nereye bağlamam gerekiyor.?
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-04-16, 04:59

pegasos14 demiş ki:
ARKADAŞLAR İNTERNETDEN ALMIŞ OLDUĞUM MERKEZİ KİLİDİ, ÖNCE MOTORLARINI BAĞLADIM, SONRA KABLOLARINI ÇEKTİM. ÇALIŞTI FAKAT UZAKTAN KUMANDASINA BASTIĞIMIZDA DÖRTLÜLER YANAR YA.... BEN ONU BAĞLAYAMADIM...
SİGARTA PANELİNDE BULUNAN FLAŞÖR BACAKLARINA BAĞLADIM... MERKEZİ KİLİDİN SİGORTASINI ATTIRDI... NEREYE BAĞLAYACAĞIMI BİLMEDİĞİM İÇİN BOŞTA DURUYOR.
ŞEMA DA LAMBA RESMİ YAPMIŞ... ORAYA ÇEK ANLAMINDA FAKAT SİGORTA PANELİ ÇIKIŞLARINDA BİR TANE UÇ BULDUM AMA DİĞER UCU BULAMADIM...
BANA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞIMIZ VAR MI...?
RESİMLERİ DAHA SONRA YÜKLEYECEĞİM.
TEŞEKKÜRLER...

Merkezi kilit beyninden 4'lü için 2 adet aynı renkte kablo çıkar. Hangileri olduğunu şemadan anlaman lazım. Bunları orta konsolda bulunan 4'lü düğmesinin arkasında bulunan fişlere takacaksın. Yalnız takmadan önce dediğim düğmenin arkasından ölçü aleti ile düğmeye basıldığında hangi kablolara elektrik gittiğini bulman lazım. Sağ-ön ve Sağ-arka ayrı bir kablo , sol-ön ve sol arka ayrı bir kablodur.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-04-16, 07:42

pegasos14 demiş ki:
peki içeriye merkezi kilit butonu koymamıştım... şemada öyle birşey yoktu... buton alıp yerleştirsem onun bağlantısını nasıl yapacağım...
nereye bağlamam gerekiyor.?
abicim kahverengi ve beyaz kablo sonradan buton bağlamak içindir,ikiside sadece şasedir elektrik verilmez,arabanın şase alacak yerine sürtersen anlarsın biri açar,biri kapar(beyaz açardı galiba,unutma elektrik bağlama,sadece şaseye değerek çalışır Very Happy
pegasos14

pegasos14

MesajKonu: Geri: Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)   Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil) Empty2009-05-21, 04:30

93 spring abim,"Merkezi kilit beyninden 4'lü için 2 adet aynı renkte kablo çıkar. Hangileri olduğunu şemadan anlaman lazım. Bunları orta konsolda bulunan 4'lü düğmesinin arkasında bulunan fişlere takacaksın. Yalnız takmadan önce dediğim düğmenin arkasından ölçü aleti ile düğmeye basıldığında hangi kablolara elektrik gittiğini bulman lazım. Sağ-ön ve Sağ-arka ayrı bir kablo , sol-ön ve sol arka ayrı bir kablodur." DEMİŞSİN.
1. diyot veya röle takmam lazım mı?
2. boşta kalan beyaz ve kahverngi kablo yok

fakat jak olarak merkezi kilide giren var, onları mı kesip araya girmem gerekir.

Renault 9 spring merkezi kilit taktım (Elektrik bağlantısı dahil)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» merkezi kilit
» otomatik bagaj kilidi
» merkezi kilit beyni