RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER

+7
Elbruz
okan4037
AdnanSim
illegalgarage
barut
satmaca45
kalyoncumotor
11 posters
YazarMesaj
kalyoncumotor

Doğum tarihi : 17/05/82
Aracınızın Modeli : renault 9 broadway

KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty
MesajKonu: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-15, 15:51

Arkadaşlar 96 model broadwayım olduğunu garaj bölümünde bildirmiştim. Ben motorsiklet servis yedek parça ve çilingirlik işleri ile uğraşıyorum boş kaldıkça arabamla uğraşıyorum ben sizlere buradan araçta yaptığım değişiklikleri sunmak istedim.

göstergede bulunan park lambası ampüllerini normal sarı renk yerine 4 ledli beyaz dipsiz led taktım. aslında bu işlemi yaparken ben beyaz renk yanmasını bekliyordum fakat piooner teyiplerinin mavi renginden yandı benimde hoşuma gitti ve öylece bıraktım. mavi yanmasının sebebi ise kadranın altında bulunan yeşil jelatin

çift anahtar kullanırken anahtarı teke düşürdüm anahtarın bir tarafını kontağa göre yaptım diğer tarafını ise kapıya göre. normal çin malı bi kumanda kullanırken kangoo anahtar plastiğinin içine kullandığım kumandayı oturttum. ama epey uğraştım çünkü düğmeleri ters yerlerdeydi. aliminyum saç kullanarak düğmeler arasında köprü yaptırdım

internetten aldığım vantuzlu yan perdelerin vantuzlarını iptal ettim ve döşemeye vidaladım orjinal gibi oldu. Ön ve arka sisleri normal sis düğmesine bağladım ve kadrandaki çalışmayan ön arka sis ikaz ışıklarını hayata geçirdim. ön koltuk arasında bulunan kol dayama kolçağının içinden çıkan standart ince saç yerine dört adet kalın silme parçası kullanarak direk şaseye monteledim kaya gibi oldu. arka kapı direklerine ise yuvarlak aydınlatma taktım.

KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Dsci0043l

https://2img.net/r/ihimizer/img122/788/dsci0051.jpg" border="0" alt=""/>[/img]

KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Dsci0050

KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Dsci0046

KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Dsci0044h

KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Dsci0052w

DEVAMI GELECEK . . .
satmaca45

satmaca45

Doğum tarihi : 05/05/76
Aracınızın Modeli : 1994 spring

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-15, 17:04

eline sağlık arkadaşım hepsi güzel olmuş
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-15, 19:01

tebrikler güzel işçilik
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
illegalgarage

Doğum tarihi : 01/08/89
Aracınızın Modeli : renault 9

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-15, 22:15

çok gzl olmuş eline sağlık bi sorum olacak ön sis düğmesini yakmayı nasıl başardın biraz beni bilgilendirirsen çok sevinirim
kalyoncumotor

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-16, 07:38

ön sis lambalarının elektriğini arka sis düğmesinden aldım araya bir adet role bağladım. göstergedeki ışığı ise arka sis ikaz ışığı ile birleştirdim. farlar açık iken arka sis lambasını yaktığımda ön sis ikaz lambası da yanıyor. fan çalıştığında göstergede bulunan fan ikaz lambası yanıyor. bunlar kendi yaptığım çalışmalar.
AdnanSim

AdnanSim

Doğum tarihi : 22/09/94
Aracınızın Modeli : 1991 Renault 11 GTS C.P

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-16, 07:55

anahtar süper olmuş KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER 261607
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-16, 11:09

anahtarı nasıl yaptın acaba bilgi verirmisn çok hoşuma gitti
kalyoncumotor

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-16, 14:08

Anahtar kangoo master anahtarı. kullandığım kumandanın içini söktüm boş kangoo anatra kafasının içine eski kullandığım kumandayı yerleştirdim. yalnız düğmeler birbirine denk gelmedi. bende eski kumandanın üzerine aliminyum ince saç koyarak dış kaba basıldığında içindeki kumandaya basılmasını sağladım.
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-16, 14:30

Araca motor falan mı yapıldı,9300 km'de de. Smile
kalyoncumotor

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-16, 14:47

yok aracı aldığımda km si düzgün göstermiyordu. orjinalini bi ara bulamadım bende motosiklet kilometre saatinden uydurdum sonra orjinalini bulunca değiştirdim. 6 ay kadar oldu takalı 9300 km yapmışım Very Happy

bu arada motor yapıldı deyince aracım bi ara gazda 0,50 kuruş yakıyordu dedilerki aracın motoru bitmiş rektefe yapılacak. sonra ustanın birisi buldu arızayı sağolsun. karbüratör contası patladığından araç çok yakıyormuş başınıza gelirse bu contayı bi kontrol ettirin.
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-16, 17:05

herşey güzel olmuş....karbüratör contası için verdiğin bilgiyede ayrıca teşekürler..
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2009-07-16, 17:37

kalyoncumotor demiş ki:
yok aracı aldığımda km si düzgün göstermiyordu. orjinalini bi ara bulamadım bende motosiklet kilometre saatinden uydurdum sonra orjinalini bulunca değiştirdim. 6 ay kadar oldu takalı 9300 km yapmışım Very Happy

bu arada motor yapıldı deyince aracım bi ara gazda 0,50 kuruş yakıyordu dedilerki aracın motoru bitmiş rektefe yapılacak. sonra ustanın birisi buldu arızayı sağolsun. karbüratör contası patladığından araç çok yakıyormuş başınıza gelirse bu contayı bi kontrol ettirin.

Valla iki ay önceye kadar bende bitik motorun kralı vardı,öyle ki rolantide bile egzosdan yağ kokusu geliyordu,giderken cam açamıyordum,arkadan gelenlerin hayatı tehdit altındaydı falan.Ama bugünkü fiyatla 20 kuruşun üstüne pek çıkmıyordu.Zaten motoru yaptırdıktan sonra da yakıt çok az düştü çünkü daha çok basar oldum. Very Happy Ama uzun yolda bariz düştü.
erayarslantas

erayarslantas

Doğum tarihi : 07/03/93
Aracınızın Modeli : 99 mitsubishi carisma

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2010-10-28, 10:02

anahtar yapımını anladım da bagaj anahtarını nasıl yaptın onu cozemedım
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2010-10-28, 17:01

eline koluna sağlık
kalyoncumotor

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2010-10-28, 17:54

ah eski günler ah gözüm gibi bakmıştım r9 uma ama artık yok. Sad
irfan

irfan

Doğum tarihi : 21/12/82
Aracınızın Modeli : FAİRWAY

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2010-10-28, 21:07

anah tar çok hoş olmuş.banada bir ara çilingirci.transporterin anahtarı gibi yapabileceğini söylemişti ama hem alarm yok hemde bagaj anahtarına olmayacağı için vaz geçmiştim..
kalyoncumotor

MesajKonu: Geri: KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER   KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER Empty2010-10-29, 07:39

her çeşit anahtardan yapılır ben kangonun anahtarının içine kumanda mekanizmesını yerleştirdim.

KENDİ YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLİKLER
1 sayfadaki 1 sayfası