RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

tofaş la dirifit

+4
Cihangir KALKAN
burcinhan
93 spring
VetApex!
8 posters
YazarMesaj
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-20, 20:29

takılırken fark ettim, gül gül öldüm Very Happy
videoda arabası ile drift yapmaya çalışan biri var. aslında uygun bir yer değil, kurallara da uygun değil ama en önemlisi uygun sağlamlıkda araba değil Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=X8b1TuTu-GM&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=Pp8i6aft1Ew&feature=related
http://www.nettekalite.com
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 05:47

defransiyelde batıya kaymıştır,bid yıllarca şayin hastaları olduk,bu arabaları sevdik
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 06:17

Kameranın önünüde parmağıyla kapatıyor hanzo. Sanırsın uzay mekiğini aya indirirken çakıldı. Bu büyük skandalı kimse görmesin istiyor herhalde Very Happy
http://www.motur.org
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 07:33

Elemanlar acemi olsa da iki kamera kullanmak mantıklı. İki kere asfaltta yaptım. İkisinde de yolda çukur var mı diye baktım. Sırf asfalta yama yapıldığı için vazgeçmiştim. Yama belli değildi ama bu görüntüden sonra yolda çakıl varsa onu da süpürürüm. Very Happy

Yalnız bundan sonra istesem de yapamam. Arka lastik 45psi basılmış. 33psi yaptım. Arabanın yol tutuşu bile belirgin şekilde arttı. Önceden stabilize yolda arkayı zaptedebilmek için uğraşırdım. Şimdi kuzu gibi oldu. Konfor da arttı.
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 08:03

Cihangir KALKAN demiş ki:
Elemanlar acemi olsa da iki kamera kullanmak mantıklı. İki kere asfaltta yaptım. İkisinde de yolda çukur var mı diye baktım. Sırf asfalta yama yapıldığı için vazgeçmiştim. Yama belli değildi ama bu görüntüden sonra yolda çakıl varsa onu da süpürürüm. Very Happy

Yalnız bundan sonra istesem de yapamam. Arka lastik 45psi basılmış. 33psi yaptım. Arabanın yol tutuşu bile belirgin şekilde arttı. Önceden stabilize yolda arkayı zaptedebilmek için uğraşırdım. Şimdi kuzu gibi oldu. Konfor da arttı.
abi,arka aksı 2mm kalınlığında bir saç tutuyor,4 adet 13 lük civatayla,o saç zaten şayinle bir çürüyor,bu hareketleden kopuyor
Cihangir KALKAN

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 08:34

93 spring demiş ki:

abi,arka aksı 2mm kalınlığında bir saç tutuyor,4 adet 13 lük civatayla,o saç zaten şayinle bir çürüyor,bu hareketleden kopuyor
Arabanın altına hiç bakmadık. Şanzuman-diferansiyel yağı kontrolü bahanesiyle bakarız. Alt taraf önemli. Bir de egzozun birleştiği bir kısım var. Orta susturucudan önceki susturucudan ufak bir parça var hatta. Oralardan patlak egzoz sesi gibi şeyler geliyor. Onu yaptırsak arabanın rölantideki sesi kesilecek o derece oldu.
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 08:37

bide hidrolik kriko al abi,sakın orijinal kirko kullanma koltuğun altından çıkıyo,ben sıfırdan hurdaya bir şahin kullandım,
Cihangir KALKAN

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 08:56

93 spring demiş ki:
bide hidrolik kriko al abi,sakın orijinal kirko kullanma koltuğun altından çıkıyo,ben sıfırdan hurdaya bir şahin kullandım,
Biri daha söyledi. Benim kriko takma yerleri sağda iki solda iki tane. Doğan SLX kullanan bir arkadaşın arabasında ortada tek delik var. Onun arabasını inceledim. Krikoyu takında araba esnemiş. Kapıları ayarlatmak zorunda kalmış. Üç tane kapısına ayar çekmişler.

Hidrolik kriko dingilin altına mı sürülüyor?
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 10:34

Babamın arabadada tam ortalarda iki tane var, ortadan kaldırınca kapı ayarlarının bozulması muhteşem, bizim başımıza gelmedi ama.

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 10:44

93 spring demiş ki:
Biri daha söyledi. Benim kriko takma yerleri sağda iki solda iki tane. Doğan SLX kullanan bir arkadaşın arabasında ortada tek delik var. Onun arabasını inceledim. Krikoyu takında araba esnemiş. Kapıları ayarlatmak zorunda kalmış. Üç tane kapısına ayar çekmişler.

Hidrolik kriko dingilin altına mı sürülüyor?
arkada amortisörün altında yeri görürsün dingilden vurma bu sefer dingil kayar,önde ise şase adı verilmiş bir bölüm var biraz içerde oradav vurzbilirsin,ama genelde gereksiz yere kaldırma ön cam çıkabiliyor,gülsemmi üzülsemmi ,nasıl hastası olmuştuk bu arabaların şaşıyorum
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Aracınızın Modeli : .

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 10:45

Hayatta hiç güvenemeyeceğim bi araba varsa o da kuş serisidir ,özellikle arka sağdan aks keser ! ,dünde manyaaan biri ışıklar kalkışında artizlik yapmaya çalıştı ,araba dökülüyor ,rölanti içler acısı eskaza biri bi tıklasa yığılıp kalacak ,birde benim karettayla kalkmaya çalışmazmı Very Happy ,5 e bile atmadım ,tam komedi tofaş la dirifit 120224 :
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 10:53

bizim ordada var 350 beygir demezmi bana,banaaaa,ulan dedim 1 beygir kaç kg ,kaç metre, kaç saniye ,benim araç modifiyeli diyo,aç dedim kaputu,açtı,manifolddan patlak bir ses,patates,patates,patates diyen bir motor,kopuk takozlar,yağ içinde motor,hidrolik boşalmış,bunun neresine 350 beygir soktun,ne yaptın dedim,aha böyle Shocked bakıyor,ulan bu patırtımı 350 beygir,biz içine işlem yaptuık diyor,kalkacam yola dağılacak,başladı kaputu kapamaya çalışıyor ben açıyorum göstersene kardaş nerde beygir,beygir ne ,tork ne,saldım gitti, tofaş la dirifit 366156 dedim bu gitti yarım saat sonra kalkıp tokatlıyayım yolda şunu tofaş la dirifit 366156
samsunlu R-9

samsunlu R-9

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 12:20

Yaw abi süper tarif diye buna derim ben Very Happy ,patates,patates,patates diyen bir motor tofaş la dirifit 366156 ,harbidende ses böyle tofaş la dirifit 366156
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 12:23

abi,dilinden anlıyoz dimi Cool
samsunlu R-9

samsunlu R-9

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 12:51

Tabiki anlıyosun abi ,ona ne şüphe Very Happy , okuyunca aklıma dünkü ışıklardaki artizin şaayini geldide ,bire bir aynıydı ses tofaş la dirifit 366156
Cihangir KALKAN

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 14:29

efecelebi demiş ki:
Babamın arabadada tam ortalarda iki tane var, ortadan kaldırınca kapı ayarlarının bozulması muhteşem, bizim başımıza gelmedi ama.

Selam ve dua ile
Saygılar...

Tofaşçıların da olduğu otomobil grubuyla bir buluşma yapmıştık. Arabamı o zaman hiç tanımadığım için arkadaşların tecrübelerinden faydalandım. Biraz fikir edindim ama birşeylerini bilmek için arabayla daha çok vakit geçirmek lazım.
mitmustafa

mitmustafa

Doğum tarihi : 22/10/92
Aracınızın Modeli : Tofaş Murat 131 Doğan

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-21, 15:28

https://www.facebook.com/mitmustafa
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 06:02

efecelebi demiş ki:

Selam ve dua ile
Saygılar...

Tofaşçıların da olduğu otomobil grubuyla bir buluşma yapmıştık. Arabamı o zaman hiç tanımadığım için arkadaşların tecrübelerinden faydalandım. Biraz fikir edindim ama birşeylerini bilmek için arabayla daha çok vakit geçirmek lazım.

Aynen öyle Cihangir, heves istek varken herşey öğreniliyor, basit montajlı araçlar olduğu için iç aksamda da istediğin yeri kolay söküp takabiliyorsun
sanırım 1 sene kadar önceydi babamın arabada sis lambası anahtarını açıyorum arka stoplar komple yanıyor, bende dedim elektrikle ilgili bir sorun var, ne bileyim sis lambasının arkada da stopları yaktığınıVery Happy, zamanla öğrendim ve haaa dedim, gerçi stopların tamamını da yakmaması lazım herhalde

Selam ve dua ile
Saygılar...
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 06:08

o komple stop yanmasına uyanamadın dimi,bende şayinime yaptırmıştım,otobanda arkaya yapışıp sıkıştıran araba oldumu sis lambasına bi basıyon arkadan şıkıştıran ahlaktan fakir kişi frene abandığını sanıp frene basıyor ve şayinin arka tamponu azda olsa hava alma fırsatı yakalıyor Wink
burcinhan

burcinhan

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 06:16

mitmustafa demiş ki:
şunada bir baksanıza Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=z1vkg-1Vebk&feature=related

BU AYILARIN yüzünden hergün onlarca masum insanın canına malına zarar geliyor. Virajda yandaki eleman, sürücüye bağırıyor; ''Taner koy koy koy'' koydun gördük !!!!!!
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 06:21

93 spring demiş ki:
o komple stop yanmasına uyanamadın dimi,bende şayinime yaptırmıştım,otobanda arkaya yapışıp sıkıştıran araba oldumu sis lambasına bi basıyon arkadan şıkıştıran ahlaktan fakir kişi frene abandığını sanıp frene basıyor ve şayinin arka tamponu azda olsa hava alma fırsatı yakalıyor Wink

Yok abi, bizim araba kazasız şükür, yani elektrik tesisatıda orijinal diye düşünmüştüm, bu bahsettiğin iş sonradan yapılıyor o zaman değilmi?, öndeki sis lambasıyla arkadaki sisleri beraber yanan araba gördüm ama tofaş hiç görmemiştim:D

Selam ve dua ile
Saygılar...
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 06:25

allah rastlatmasın kimseye,bunlardan dikkat ettiyseniz 2 yıl evvel ne kadar çoktu azalıyolar yavaş yavaş
mitmustafa

mitmustafa

Doğum tarihi : 22/10/92
Aracınızın Modeli : Tofaş Murat 131 Doğan

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 06:54

burcinhan demiş ki:
Virajda yandaki eleman, sürücüye bağırıyor; ''Taner koy koy koy'' koydun gördük !!!!!!

tofaş la dirifit 366156
https://www.facebook.com/mitmustafa
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 08:57

bi tane yorum dikkatimi çekti
dogan şahin vb kuş çeşitlerini kafese koymak lazım bırakın ya kuşla drift mi yapılır yapılırsa na işte eline alırsın tekerleği
Very Happy

yazık ediyolar bu şahinlere doğanlara bilinçsiz kullanıcıların eline geçe geçe adı çıktı... güzelim şahinlere yazık oldu.... inşallah reno lar böyle cahil kullanıcıların eline geçmez... ama korkuyorumki geçmeye başlıyor.... hakkımızda hayırlısı Smile
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 09:15

ben bi tanesine denk geldim sadece tek o da araba galiba emnaet ti dangozda
Cihangir KALKAN

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 09:17

okan4037 demiş ki:
bi tane yorum dikkatimi çekti
dogan şahin vb kuş çeşitlerini kafese koymak lazım bırakın ya kuşla drift mi yapılır yapılırsa na işte eline alırsın tekerleği
Very Happy

yazık ediyolar bu şahinlere doğanlara bilinçsiz kullanıcıların eline geçe geçe adı çıktı... güzelim şahinlere yazık oldu.... inşallah reno lar böyle cahil kullanıcıların eline geçmez... ama korkuyorumki geçmeye başlıyor.... hakkımızda hayırlısı Smile

Doğru söze ne denir. Çocukluğumda kuş serisini çok severdim. Çok sessiz, rahat araçlardı. Sonradan apaçi işi birşeye dönüştü. Mesela eniştemde orjinal 88 Kartal vardı. Koltuğun arkasındaki ceplere bile bayılırdım. Arabamın içi 88 ile aynı. Temiz olduğu için ilk günkü haline getirmeyi düşünüyorum. Arabanın içindeki tozlarla savaşmaya karar verdim. Stepneyi örten bagaj halısını parçalayıp yıkadım. Halının renginin mavi olduğunu o zaman anladım. Döşeme rengine de hayran oldum. Zaten subap ayarından sonra arabadaki cevheri farkettim.

Sözü kısa kesip sadete geliyorum. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir BMW' yi geçen gün gördüm. Öyle sevindim ki anlatamam. İçimiz dışımız borbete çalmıştı.

tofaş la dirifit 702
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 09:39

Cihangir bahsettiğin kasa BMW lerde apaçilerin esaretinde, benim özellikle fındıkkasa ya da çakalkasa olarak geçen BMW lerden vazgeçme sebebim budur, zibidi işi görünümlü olanlar çevirmelerde garanti çevrilirler, genelde 5 kişilik araca 10 kişi binip camdan sarkarlar, son ses müzikle tehlikeli araba kullanırlar bi b.k yaptık zanneder garibanlar... bunlar yüzünden bu kasaların da adı çıktı maalesef...
çalıştığım muhit elit tabakanın sakinlerinin kaldığı bir yer bu tarz ellenmemiş araçlar mevcut, görünce ben de şaşırıyorum,
aslında borbetin tek yakıştığı araç ve kasa bunlar, fakat piyasaya çin malları girince herkes borbet sahibi oldu ve birzamanlar imrenerek hayranla baktığımız janttan tiksinti duymaya başladık, kuş serisine cms40 ta buna eşdeğerdir
stop lambası yanmayan, sigortası biten adam gitti borbet aldı...

Herneyse...

Selam ve dua ile
Saygılar...
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 09:54

yılın sözü derim ben buna Very Happy
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 09:55

fabrikanın taktığından güzel bir parça olamaz,benimde zevkim ,gülü soldurmadan sevmektir
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 10:12

okan4037 demiş ki:
yılın sözü derim ben buna Very Happy

Haksızmıyım Okan, sokakların hali malum
maalesef öyle, adam fren ayarı yaptırmaz balata biter cıyk cıyk eder, gider camlara film çektirir...
Selim abinin dediği gibi motoru patates patates diye çalışır, kalkışta virajda apaçilik yapmaya kalkar motoru şanzumanı kucaklar...
Daha neler neler

Bazı arabalar baz donanımla aşırı sade duruyor abi, ama yakışmayacak abartı olacak şeylere bende karşıyım...

Selam ve dua ile
Saygılar...
burcinhan

burcinhan

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 10:16

93 spring demiş ki:
fabrikanın taktığından güzel bir parça olamaz,benimde zevkim ,gülü soldurmadan sevmektir

Budur Very Happy
Cihangir KALKAN

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 10:39

93 spring demiş ki:
Ben sana gülüm demem gülün ömrü az olur. Very Happy
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 10:42

herşey gülün hatırına değilmi,gül bile rengiyle kokusuyla,
gül yaşamaz aslında dikenin himayesinde ,dikene hürmet gülün sayesinde
biz ancak dikeniz Wink
Cihangir KALKAN

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 11:16

İnce mevzular bunlar. Ben devedikeniyim.

tofaş la dirifit 2592280081_cd498d2f7f_d
93 spring

93 spring

tofaş la dirifit Empty
MesajKonu: Geri: tofaş la dirifit   tofaş la dirifit Empty2009-07-22, 11:22

bişey olalımda

tofaş la dirifit
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-