RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum

+4
93 spring
VetApex!
mahmut
otto1979
8 posters
YazarMesaj
otto1979

Doğum tarihi : 01/01/60
Aracınızın Modeli : reno sprng 91

lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty
MesajKonu: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2009-08-09, 19:44

arkadaslar slm lar..aracım reno sprıng 91 model aracıma 1 ay once lpg taktırdım atıker sıstem vede 60lık tank ıle beraber benım 2 sorunum var.
1.sorunum aracımı calıstırdıktan sonra nezaman kontagı kapatırsam tekrar calıstırmak ıstedıgımde calıstıramıyorum ve marsa 4-5 kere ugrasınca belkıde 10 kereden fazla olduguda oluyor zor calıstırıyorum acaba sorunum nedır?**
2.sorunum ıse 64 ytl ıle ancak ve ancak 330 km gidebilmem bunu anlamadım foruma bakıyorum mıllet 136 ytl ıle 900 km gidiyor bu nasıl oluyor lutfen bana yardımcı olun ne yapmam gerekıyor..
aracım ıst kullanıyorum gunde 50 civarı km yapıyorum....
mahmut

mahmut

Doğum tarihi : 01/01/71
Aracınızın Modeli : 1999 rl klima

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2009-08-09, 20:24

çalışmama konusu ayarla düzelebilir zaten sistem yeni ayar gerekebilir.
yakıt ise bence normal.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2009-08-09, 21:20

lpg taktırdığınız yere gidip şikayetinizi söyleyin, madem yeni takıldı başka ustaya para vermeye gerek yok.
lpg de zor çalışmasının birçok nedeni olur, ama bizim burada kesin budur dememiz için birton soru sormamız ve günlerce bu sayfaya yazı yazmamız gerek..

forumda yazan kişilere bakıp arabanın çok yaktığınıı düşünmeyin. 90 km sabit hız ile uzun yolda sizin arabanın daha az yakıp yakmıyacağını bilemeyiz
http://www.nettekalite.com
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2009-08-10, 05:39

istanbulun neresindesin,topçular,sanko,yıldırım mah bunlardan hangisi sana yakın,3 gazcı var işini yapacak bildiğim,sadece
otto1979

Doğum tarihi : 01/01/60
Aracınızın Modeli : reno sprng 91

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2009-08-10, 15:50

maslak tarafındayım egerki bir öneriniz olursa usta tavsiyesi olarak
Deliikadir

Deliikadir

Doğum tarihi : 18/04/91
Aracınızın Modeli : 2001 clio 1.4 16v rxt

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2009-08-11, 17:44

sıkayetınızı taktırdıgınız yere soyleın bence
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2009-08-12, 05:03

sadece bir şey yapmanızı tavsiye edecem düzelmezse ,aldığınız yere gidin,yada gidin kimse çözemeyecek sonra dediğimi yapın;aracın lpg beynine,kasadan şase kablosu bağlayın araç düzelecek,ama şase alacak yerden ,metalden alın eksiyi,beyne kibarca bağlayın
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2009-08-14, 13:44

Bence benzine alıştığınız için gaz pedalına marştan önce gereksizce basıp boğuyorsunuz.
Lpg de iken ben gaz pedalına hiç basmadan marşı çeviririm ateşleme olunca gaz pedalına bir kez basarım.
xmen1979

xmen1979

Doğum tarihi : 01/01/79
Aracınızın Modeli : Honda Civic

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2010-01-23, 08:12

93 spring demiş ki:
sadece bir şey yapmanızı tavsiye edecem düzelmezse ,aldığınız yere gidin,yada gidin kimse çözemeyecek sonra dediğimi yapın;aracın lpg beynine,kasadan şase kablosu bağlayın araç düzelecek,ama şase alacak yerden ,metalden alın eksiyi,beyne kibarca bağlayın

bu konuyu biraz açabilir misiniz?
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum   lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum Empty2010-01-26, 21:22

Rolanti ayarı veya Sarı saplama vida çok açıksa da araç boğuluyor olabilir. 2-3 marşta çalışmadı ise 4. marşa basmadan düğmeyi ortaya alıp deneyin. Eğer çalışırsa hemen gaza geçin. Gidip durumu anlatıp ayar yaptırın.

lpg taktırdıkdan sonra calıstırmada sorun yasıyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» istasyondan sonra..