RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?

+10
renault9spring
flash_s_94
satmaca45
VetApex!
Evliya Çelebi
modi
barut
samsunlu R-9
93 spring
ziyacık
14 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty
MesajKonu: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 07:44

arkadaşlar nisan ayından beri ilk karbüratörlü aracım olan 94 model springi kullanıyorum. o günden beri kontağı açıp lpg göstergesindeki sarı ışığın sönmesini bekleyip (ışık sönerken tık diye ses geliyor) aracı öyle çalıştırıyordum. lpg ve benzini nerdeyse tamamen bitene kadar kullandım ve lpg'yi doldurdum. araç zor çalışmaya başladı aklıma depodaki pisliklerin bi yerleri tıkaması ihtimali geldi. bu sabah araç yarım saatte zor çalıştı bi ara böyle giderse marş motorundan da olacaz diye düşünmeye başladım ama sonunda çalıştı doğru bir ustaya gittim. ilk defa depoyu sonuna kadar (tamamen bitmedi) boş kalacak şekilde yakıtı harcadığımı ve sonrasında doldurduktan sonra aracın zor çalışmaya başladığını buraya gelmeden öncede en az 10-15 dakikada zor çalıştığını söyledim. aracı stop edip tekrar çalıştırmamı söyledi stop ettim ve kontağı çevirip ışığın sönmesini bekledim usta niye bekliyorsun dedi ışığın sönmesini dedim. sen böyle yaparsan acemi şöför gibi tabi çalışmaz dedi bu benzin değil lpg, lpg anında pistonlara gider hemen kontağı basmalısın yoksa araç boğulur dedi. sabah motor soğukken de mi böyle hemen basmalıyım dedim evet dedi.
orda ışık sönmeden kontağa her basışımda araç hemen çalıştı. siz lpg li araçlarınızı nasıl çalıştırıyorsunuz? ben bugüne kadar böyle çalıştırdım çalıştı ben hep hata mı yaptım? öyleyse bu ışık neden söner neden tık diye ses gelir?
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 07:52

o tık sesi otomatik gazı kesme sesidir. Kontağı açıp arabayı çalıştırmadığınız zaman güvenlik için gaz otomatik kesilir.
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 07:53

abi,aracın nası istiyosa öyle bas marşa,yoksa marşı yersin,o tık seside tüpün gaz otomatiği,ışık yağ yada şarj ışığı
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 07:57

akhun demiş ki:
usta niye bekliyorsun dedi ışığın sönmesini dedim. sen böyle yaparsan acemi şöför gibi tabi çalışmaz dedi bu benzin değil lpg, lpg anında pistonlara gider hemen kontağı basmalısın yoksa araç boğulur dedi. sabah motor soğukken de mi böyle hemen basmalıyım dedim evet dedi.

Doğru demiş. Wink
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 08:00

bende böyle bişey denemedim bastım marşa çalıştı Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 08:55

ben şöyle düşünmüştüm kontağı çevirince motora gaz gitmeye başlıyor tık sesi geldiğinde gaz motora ulaştı veya motora yeterli gaz geldi şimdi marşa basmak gerekiyor. acemi şöför değilim ama bu arabanın acemisi sayılırım. öğrenecez zamanla. bilgiler için teşekkür ederim.
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 08:58

peki ustanızın dediğini yapınca nasıl çalıştı aracınız Question
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 09:06

Babamın 92 doğan SL si bikaç gün bekleyince kontağı çevirince hemen çalışmıyor, kontağı açıp o tık sesini duyup kapatmak ve bunu 2-3 defa tekrar etmek gerekiyor,
Eski aracım olan R12 ise kontağ çevirmemle hemen alıyordu
Şimdiki aracımda hem otomatik jikle hemde kontağı çevirmemle alıyor (2,5 gün çalışmadı yine aynı)

Verdiğim örneklerin hiçbirisi spring değil ama arabanın huyuna ve prensibine göre çalıştırmak gerekiyor, bunu iyi analiz etmek lazım;)

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 09:51

her yiğdin yoğurt yiyişi farklıdır,kimi üfleyerek yer,kimi ısırarak
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 10:38

http://www.nettekalite.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 12:45

biraz önce bi daha denedim hemen marşa bastım ama araç sabah yaptığını yapıyor. bence bu deponun sonuna kadar bitmesi sonucu pisliklerin bi yerleri tıkaması ile alakalı ama bu durumda hep yapması lazım yani arada bir yapıyor bu zor çalışma olayını. zaten gaza boğulma olsaydı nisandan beri yapardı bunu.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 12:50

akhun demiş ki:
biraz önce bi daha denedim hemen marşa bastım ama araç sabah yaptığını yapıyor. bence bu deponun sonuna kadar bitmesi sonucu pisliklerin bi yerleri tıkaması ile alakalı ama bu durumda hep yapması lazım yani arada bir yapıyor bu zor çalışma olayını. zaten gaza boğulma olsaydı nisandan beri yapardı bunu.
hava filitresi veya sibop ayarı değiştimi,önce gaz filitresini değiştirtin
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 13:06

hava filtresini değiştireli çok oldu (yaklaşık 2 ay) yeni değiştirdiğim zamanlarda da eskisi gibi kolay çalışmıyordu ama bu kadar da değildi.(değiştirme nedenim egzos emisyon pulunu alırken değerlerin standardın üstünde çıkması sonucu görevlinin bunun hava filtresi tıkalı şuan zengin karşımla çalışıyor hava fitresini değiştirin demesi oldu)o zamanki biraz zor çalışma zamanla düzeldi. bu olay depoyu iyice bitirip doldurunca oldu (hem benzin hemde lpg ile kullandım çok çok az kalmış depolar ile)
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 13:16

dist. kapağını açıp içindeki bakır kısımları temizleyin ,bujileri champion veya eyquiem ile değişin ,buji kablolarınızın metal kısımlarını kontrol edin ,ve son olarak avans ayarına baktırın (sabah çalışmayla alakalıdır.)
satmaca45

satmaca45

Doğum tarihi : 05/05/76
Aracınızın Modeli : 1994 spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-24, 17:03

bendede 94 spring var LPG'li.şubat ayında aldım.tüm bakımlarını yaptırmama rağmen hiç benzinde çalıştırmadım.hep tüp ile ve sizin yaptığınız gibi kontağı çevirip tık sesi geldikten sonra marşa basıyorum maşallah her defasında tek seferde alıyor.bazen eşim kullandığında stop ettirdiğinde tık sesini beklemeden marşa bastığında çalışmayabiliyor.kayınpederimin şahinindede benimle aynı marka tüp (voltran) var.o da aynı şekilde çalıştırıyor.belkide çalıştırma şekilleri tüp markalarına göre değişebiliyordur...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 07:25

bu sabahta jikleyi sonuna kadar çekip anında (tık sesini beklemeden) marşa bastım araba çalıştı. az bekleyip jikleyi kapattım ve yola çıktım 20 metre sonra anayola çıkmak için durdum araba stop etti. 10 dakika uğraşıp çalıştırdım doğru sanayiye ustanın yanına durumu anlattım. gaz ayarı ile alakalı deyip anladığım kadarıyla rolanti ayarını düşürdü (o kadar dedim pislik tıkandı onunla alakalı diye ama o gaz ayarı fazla açık ondan olabilir dedi AYNI USTA DAHA ÖNCE AYNI DURUMDAKİ ARABAYA GAZ AYARI ÇOK İYİ SAKIN DOKUNDURMA DEMİŞTİ) usta olmasamda bu pislik tıkanması ile alakalı çünkü gaz ayarı aldığımdan beri bu şekilde ve ben aynı şekilde çalıştırıp aynı güzergahtan aynı sürüş şekliyle gitmeme rağmen depoyu bitirip tekrar doldurduktan sonra bunları yapmaya başladı. gaz ayarı ya da çalıştırma şeklinden olsa daha öncede yapardı. arkadaşlar size sorum yakıt sistemindeki pislik nedeniyle bu oldu teşhisi konduğunda yapılması gereken nedir? (bu arada araba egzosdan su atıyordu usta bak senin aracın motoru çok iyi durumda bu su bunun alameti dedi)
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 07:29

abi,yukarda yazmıştım gaz fiitresini değiş diye,su işide doğrudur motor iyi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 07:35

abi yardım için teşekkür ederim filtreyi değiştiricem. bunun maliyeti nedir?
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 07:39

akhun demiş ki:
abi yardım için teşekkür ederim filtreyi değiştiricem. bunun maliyeti nedir?
3 tl falan filitre
5 te işçilik alsalar düz hesap 10 tl verdim ben
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 09:00

Sadece filtre ile bitecekse harika olur ,lpg regülatörünün markası nedir ? kaç yıılık ? daha önce hiç bakım yapılmışmı ? içi kostik madde ile yeteri kadar dolmuşsa yine bu gibi sorunlar ortaya çıkar, regülatörün durumu önemli !
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 09:08

arabayı nisanda aldım daha önceki bakımları konusunda bilgim yok araçta brc marka tüp var. tank 9 yıllık dediler ama tüpün faturası 2003 tarihli. (bu haliyle muayeneden geçti)
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 09:12

Bahsettiğim kostik maddeyi bu linkte ,benim BRC sistemde görebilirsiniz , https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/lpg-forumu-f15/regulator-temizlioi-t4841-25.htm
ayrıca 2a brc forumunda sorununuzla ilgilenebilirler , 2a ,brc yi ithal eden firmadır.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 09:16

yeni aldığımda motor bakımdan geçmiş dendi yani bujiler, akü, buji kabloları (adını bilmiyorum ama kırmızı renkli buji kablolarının takıldığı motor yıkanırken ıslanmasın diye naylon kapatılan yer de yeni değişmişti) ben aldıktan sonra da baya bakım yaptım. motor yağı (10-40 castrol magnetec), antifriz(saf su katılarak), fren hidroliği, hava filtresi değişti. komple soyulup çürükler kaportacıda tamir edilip komple boyandı. yeni masraf olmasın artık 3850 ye aldığım arabaya yaklaşık 2000 lira masraf yaptım. yeter artık:(
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 09:17

faturada zaten istanbul 2a firması tarafından kesilmiş
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 09:21

yağı acilen değiş 20/50 koy,yoksa çok yağ terletecek ve vuruntulu çalışacak araban,o gaz filitresini hala değişmedinmi abi
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 09:25

Birde şöyle yapın ,motor ısınana kadar jikleyi 1000 d/dk dan az olmayacak şekilde çekili kullanın , hararet ibresi hareketlenip motor suyu sıcaklığı belirli bir seviyeye (40 derece gibi) geldiğinde regülatör lpg yi ısıtarak gönderecektir ki rölanti yükselmeye başlar ,ayarları tamamsa jikleyi kapatınca 900-1000 d/dkk da kalır zaten belirli bir ısıdaki motorda stop etme olayı yaşanmaz ,ayrıca 20/50 castrol öneririm , yinede ateşleme sisteminde bi problem olabilir diyorum.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-25, 09:34

10/40 yarı sentetikte yazın yağ eksiltir dendi usta koyarken yağ çubuğundaki üst çizginin azıcık üstünde yağ koymuş tam 2000 kilometre oldu aynı yerde duruyor üst çizginin azıcık üstünde. yağ değişiminden sonra motorsilk denen bir bor katkısı atmıştım içine. 2000 kilometrede sorun çıkmadı bugün ustada egzosdan çıkan su nedeniyle motorun çok iyi dediğine göre bence motor yağında sorun yok.

abi şuan okuldayım çalışıyorum o yüzden gaz filtresini değiştiremedim. bulunduğum ilçede brc nin yetkili serrvisi var özel renault servisi aynı zamanda olmazsa oraya götürüp hem gaz filtresini değiştiririm hemde regülatörün temizlenmesi gerekiyormu bir baktırırım.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-08-28, 08:46

arkadaşlar yiğidi öldür hakkını ver demişler usta haklı çıktı. aracı brc servisine götürüp sizlerin belirttiği bakımları yaptıracaktım ama sırf ustamı haksız çıkarmak için biraz bekleyip araç aynı arızayı verdiğinde gideyim dedim ama salı günün bugüne kadar araç tek marşta anında alıyor ve hiç stop etmedi. araba hava filtresini değiştirmeden önceki gibi tek marşta hemen alıyor tek farkı motor ısınana kadar motor devrini gösteren gösterge 0 ile 10 arasında gidip geliyor arada. ama araç stop etmiyor motor ısınınca sabit duruyor. daha önce hep 10 a çok yakın bir yerde sabit dururdu motor sıcak ve soğuk farketmezdi. işin açıkcası olay bana pek mantıklı gelmesede böyle oldu.
flash_s_94

flash_s_94

Doğum tarihi : 28/07/88
Aracınızın Modeli : flashs

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-02, 08:25

arkadaşlar benim de söle bi sorunum var sabah ilk marşa bastıgımda zor calısıyor ama gaz otomatiği sesinden sonra basıyorum bende marsa sonra motor bi defa ısınınca gün boyunca cok rahat calısıyor.sadece sabah ilk marsta zor calısıy calısıncada devir düşük oluyo ama yine tek mars ikinciyi istemiyo nedendir sizce
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-16, 10:42

o tık gaz anahtarının açılma sesi. tık ettiğinde gaz yola çıkıyor sen marşa basıncada motor havayı emerek ona yardım ediyor ve gaz karbiratörün deliğinden havayla giriyor sonra pistonların başına ve çalıştı. tık sesini duymadan marşa basarsan sadece 4-5 saniye fazla marşa basmış olursun.arabanın huyuna gitmek lazım. Wink
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-16, 11:51

Very Happy

eğer o tık sesi gazın açıldığı ses olsaydı , kontağı açık bıraktığımız zaman arabada gaz kokusundan nasıl dururduk ?

yada depoda gaz kalırmıydı ?

tık sesi = kesiciden gelen sestir , araba çalışmayınca gazın kapatıldığı ses yani Wink
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-16, 15:27

geçende kontak açıktı ve tıs sesi geliyorduda ordan biliyorum ama çok cılız bir ses. Wink
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-16, 15:59

kontağı açtığınız anda anahtar lpg konumunda ise anahtarın içindeki röle de tık, kesici çıt eder ve gaz akmaya başlar...eğer araç belirli 1 süre içinde (4-5 saniye gibi olabilir) ateşlemeye başlayıp sistem akımı görmezse 1 tık sesi daha gelir ve gazı keser... Wink aynı şey araç çalışırken stop ettiğinde de olur...
http://www.ladatr.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-16, 16:18

karadeniz demiş ki:
kontağı açtığınız anda anahtar lpg konumunda ise anahtarın içindeki röle de tık, kesici çıt eder ve gaz akmaya başlar...eğer araç belirli 1 süre içinde (4-5 saniye gibi olabilir) ateşlemeye başlayıp sistem akımı görmezse 1 tık sesi daha gelir ve gazı keser... Wink aynı şey araç çalışırken stop ettiğinde de olur...

evet sistem aynen böyle çalışıyor LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? 890823

harcanıyosuuun o okuldaa LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Icon_biggrin
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-16, 20:41

kestiğini bilmiyordum yada benim araba gazı bol buldu kesmiyor. Very Happy
turker81

Doğum tarihi : 10/01/85
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 spring-1997 fiat tipo slx 1.6 ie mpi ac

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-17, 00:32

gazı kesmese o kesici apollo 7 gibi havaya uçarsın sonra Very Happy
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-17, 07:53

turker81 demiş ki:
gazı kesmese o kesici apollo 7 gibi havaya uçarsın sonra Very Happy

LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? 3076
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-19, 18:22

olsun istikbal göklerdedir.
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2009-09-19, 18:23

Razz Razz
LnL49

LnL49

Doğum tarihi : 05/01/93
Aracınızın Modeli : 93 Broadway

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2010-01-23, 16:39

Bizim broadway da BRC takılı biz de tık demesini beklioz beklemeyince zor çalışıyor bizde yabancı birisi bindiğinde beklemeden marşa bastığından çalıştıramıyor Very Happy
aycetin

Doğum tarihi : 10/12/86
Aracınızın Modeli : broadway

MesajKonu: Geri: LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?   LPG li spring nasıl çalıştırılmalı? Empty2012-04-21, 20:12

arkadaslar ben lpgyi yeni taktırdım markası vent gas.. sizlere bi sorum olacak aracı lpg de stop ettikten sonra ertesi gün direk benzine alsam çalışır mı ?

LPG li spring nasıl çalıştırılmalı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» spring rate nedir?