RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

R11 arka reflektör

5 posters
YazarMesaj
Lauréate

Aracınızın Modeli : ,

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 14:47

R11 arka reflektör Reflektor1

Arka reflektör camı üzerinde yıllar boyunca meydana gelmiş olan ince çizikleri ve matlaşmayı önleme amaçlı olarak herhangi bir çalışma yapan arkadaşım var mı?Yeni nesil otomobillerin polikarbon malzemeden imal edilmiş olan far camlarını parlatmada kullanılan kimyasal ürünler bulunuyor,acaba bu tür ürünler ne derece etkili olur?
EnergyBlue

EnergyBlue

Doğum tarihi : 27/09/91
Aracınızın Modeli : Renault 12 TL 1977

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 18:12

Kaputlara uygulanan renksiz saydam filmler ile koruyabilir mi?
http://www.renault12.tr.gg
Lauréate

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 18:48

Koruma amaçlı olarak uygulanabilir belki,fakat ana sorun yukarıda belirtttiğim gibi ince çizikler ve matlaşan bölgeler olması.
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 19:06

farlar için yapılan çalışmaları daha önce bir sitede takip etmiştim....sulu zımpara kullanıyorlardı...belli nolarda sırası ile zımparaları kullanıp sonra cila ile tamamlıyordu...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=80
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 19:07

polikarbon malzemeden imal edilmiş olan far camlarını parlatmada kullanılan kimyasal ürünlerin reflektörü yeni gibi yapacağını düşünüyorum ,meguiars'ı tavsiye ederim ,reflektörü söküp yada boyaya gelecek kısımlara kağıt bant çekip uygulanabilir ,ancak baya bi artacaktır ,kalanı ne kadar süre bozulmadan bekler bilemiyorum.
Lauréate

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 19:34

lıon,link için teşekkür ederim.Stop lambasına uygulama yapıp gayet güzel bir netice almışlar.Dolayısıyla,bu durum stop lambası türevi olan reflektöre de uygulanabileceğine işaret ediyor.

samsunlu r-9,Siz de uygulanabileceği yönünde görüşünüzü belirtmişsiniz.Bugün reflektörü söküp iç kısımlarını temizledim,ancak gerek kavisli oluşu ve gerekse arka kısmında reflektöre entegre 4-5 civatanın olması nedeniyle sökülüp uygulama yapılmasının zor olacağını düşünüyorum.Sökmeden uygulama yapmak galiba daha kolay olacak.

Bu tür ürünleri uygulandıktan sonra, her yıl yada belli periyotlarda tekrar uygulamak gerekiyor mu?
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 20:40

Laureate;

Lion'un verdiği linkteki uygulama çok idealdir. Meguairs'ın plastX isimli bir ürününü kullanıyorlar ancak bu işi herhangi bir pasta ile de yapabilirsiniz. 2000-2500 grit su zımparası da gerekiyor.

Bu işi sanayide yapan yerler mutlaka vardır, eğer yakın olsaydınız benim makinem ile bir haftasonu uygulardık.
http://www.renault9-11.com
EnergyBlue

EnergyBlue

Doğum tarihi : 27/09/91
Aracınızın Modeli : Renault 12 TL 1977

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 21:10

Lauréate demiş ki:
Bu tür ürünleri uygulandıktan sonra, her yıl yada belli periyotlarda tekrar uygulamak gerekiyor mu?

Bu ürünleri uyguladıktan sonra saydam film ile kaplayınca daha uzun ömür gidebileceğini düşünüyorum.
http://www.renault12.tr.gg
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 21:11

Filme gerek yok, iki ayda bir araba cilası ile üzerinden geçilirse yeterli olur. Güneş ışınlarına vs karşı cila koruyor plastikleride.
http://www.renault9-11.com
Lauréate

R11 arka reflektör Empty
MesajKonu: Geri: R11 arka reflektör   R11 arka reflektör Empty2009-08-25, 22:14

Renault9 demiş ki:
Laureate;

Lion'un verdiği linkteki uygulama çok idealdir. Meguairs'ın plastX isimli bir ürününü kullanıyorlar ancak bu işi herhangi bir pasta ile de yapabilirsiniz. 2000-2500 grit su zımparası da gerekiyor.

Bu işi sanayide yapan yerler mutlaka vardır, eğer yakın olsaydınız benim makinem ile bir haftasonu uygulardık.

Denemekte fayda var. scratch Sağ stop lambasındaki birkaç cm.'lik çatlak nedeniyle, 10-15 gün önce satın aldığım yeni stop lambasını ancak bugün fırsat bulup takabildim.Değiştirme esnasında reflektörü de söküp temizledim.Fakat, reflektör camında ince çizikler ve yer yer matlaşmalar olduğu iyice dikkatimi çekti. Shocked Evil or Very Mad Yenisini almadan önce, soruna bu şekilde bir çözüm arayacağım.

Düşünmeniz yeter sayın Admin.Yakın olsaydım profesyonel ekipmanlarınızdan ve oto koruma ürünlerinizden büyük bir keyifle istifade ederdim.

R11 arka reflektör
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» renault 11 GTS arka MDF
» reno11 gts arka cam fitili