RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  SSSSSS  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paylaş | 

Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
burak34

Doğum tarihi : 04/03/81

MesajKonu: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-20, 07:02

[b]sevgili renocular eve gaz alıp geliyorum sabah oluya gaz uçmuş her yere baktım kaçak yok ama regületörün içinden pısss diye tıslama sesi geliyo.şimdi akşamdan tüpün üstündeki vanayı kapatıp sabah açıyrum. heralde regületörün diyaframı gidik. [/b]
Kullanıcı profilini gör
VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-20, 08:33

diyaframdan önce gaz kesiciye bi baktırsan sorun hallolcak gibi Wink
Kullanıcı profilini gör http://www.nettekalite.com
samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-20, 14:58

kesici çalışmıyor veya kaçırıyor ! kontağı kapatınca yada araç kendiliğinden mesela soğukken stop edince 3-5 sn sonra kıt sesi gelimeli .
Kullanıcı profilini gör
93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-21, 14:16

araç çalışırken ,reglatördeki gaz kesicinin 1 fişini çek araba stop etmezse,o kesici otomatik değişçek,sabaha kadar gazı salan odur
Kullanıcı profilini gör
samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-21, 18:06

93 spring demiş ki:
araç çalışırken ,reglatördeki gaz kesicinin 1 fişini çek araba stop etmezse,o kesici otomatik değişçek,sabaha kadar gazı salan odur

işte test dediğin budur + olan kabloyu çekin
Kullanıcı profilini gör
mahmut

Doğum tarihi : 01/01/71
Aracınızın Modeli : 1999 rl klima

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-21, 19:51

samsunlu R-9 demiş ki:
93 spring demiş ki:

işte test dediğin budur + olan kabloyu çekin

yanıldın kardeşim

ondan önce 1 kesici daha var 1 de depoda.

bence olay başka. kesicilerin + ucu 1 yerden besleniyor olabilir. sabah çalıştırmadan kaputu açtığında gaz kokusu varsa tabi.
Kullanıcı profilini gör
samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-21, 21:00

o zaman şöyle diyelim , kontağı kapattığımızda gazı kesen selenoid regülatörün üstündeki değil bir öncekidir , depodaki selenoidi hiç bire bir görmedim ancak şunu diyebilirim ki depodan gelen gaz borusunu ilk bağlandığı bahsi geçen selenoidden sökerseniz ortamda kıvılcım olmamasına dikkat edin ! zaten büyük ihtimal arıza onda ,çünkü onun kesemediği gazı regülatör selenoidi kaçırabilir . En iyi tamir bakımdır.
Kullanıcı profilini gör
karadeniz
Çakma Admin

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-22, 08:41

biraz eski sistemlerde depo üstünde kesici yok, 3-4 seneden beri var o
Kullanıcı profilini gör http://www.ladatr.com
samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-22, 09:31

Şu depo göstergesi yanında ,normal selenoidden daha küçük olan, tmm şimdi hatırladım muhakkak o olmalı depodaki. Benim sistemde yok.
Kullanıcı profilini gör
93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   2009-09-22, 15:34

ben reglatörde dedim,seninki göğüstedir ,çek işte otomatiğin fişini,stop etmezse sabaha kadar gazı boşaltır,araban yanımda olsa ,demezdim reglatördekini çek diye Wink
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg   Bugün 10:13

Bilmece: eve geldim iki kademe işe gidicem 1 kademe bu nedir?cevap lpg
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Folyo Çalışmaları..
» Silindirler Üstünde Tornalama İşlemleri
» Televizyon nedir?nasıl çalışır?
» mekanik abs olayı???
» ilk draftımız draft nedir ne işe yarar?