RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi

3 posters
YazarMesaj
aboyur

aboyur

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : 1999

Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty
MesajKonu: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 11:15

Herkese merabala arkadaşlar söför koltuğuna oturunca arabayı yan kullanıyormuşum gibi geliyordu bana koltuk kılıflarını söktüm koltuk süngerlerim yarılmış..süngerleri çıkarıp tamirini deneyeyim dedim. japon paıştırcı ve bally kullandın. yapıştırdığım kısımların üstünede daha sağlam olsun diye 4-5 cm genişliğinde bez parçaları yapıştırdım sonuç mükemmel sağlam halinden daha iyi oldu... ama orjinal kılıflarını söküp takmak bıraz zahmetli oluyor.. yapacak arkadaşlara tavsiyem japon yapıştırıcı süngeri şertleştiriyor kullanmayın ball kullanın..
resimleri akşama ekliycemmmm

Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Pic0039x

Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Pic0037

https://2img.net/r/ihimizer/img97/9585/pic0038c.jpg

En son aboyur tarafından 2009-09-30, 18:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 11:20

servis fiyatı 300 tl ve yok,ama 40 a falan var süngerin sıfırı,ayrıca yan kulakları içe bükersen harika oluyor
Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Yeniresimn
aboyur

aboyur

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 11:39

hocam sen benden önce resim yükledin..ben orduda aşıyorum burda süngerlerin sıfırını bulamadım mecbur tamir ettim.benim kılıflar desteklı kılıf ortopedik denen o mudur bilmem ama kulakları bükmeye gerek kalmıyor.. motor temizleyici sonuçları nasıll işe yarıyormu hakkaten
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 11:41

selim abi aracın sökmediğin hangi parçası kaldı Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 11:46

shawshang demiş ki:
selim abi aracın sökmediğin hangi parçası kaldı Very Happy
hiç bi yer kalmadı,şimdi hesap karıştı baştan alıyoruz,sırayla söküyorum Very Happy
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 11:49

aboyur demiş ki:
hocam sen benden önce resim yükledin..ben orduda aşıyorum burda süngerlerin sıfırını bulamadım mecbur tamir ettim.benim kılıflar desteklı kılıf ortopedik denen o mudur bilmem ama kulakları bükmeye gerek kalmıyor.. motor temizleyici sonuçları nasıll işe yarıyormu hakkaten
o kılıflar 20 kere arabadan aşağı in yırtılacak,marş otomatiği gibi sallanıyor ben hiç kılıf takmam,tavsiyede etmem,motor temizleyici derken abi,hangi başlıktaydı hatırlatırmısın
aboyur

aboyur

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 12:19

93 spring demiş ki:
aboyur demiş ki:
o kılıflar 20 kere arabadan aşağı in yırtılacak,marş otomatiği gibi sallanıyor ben hiç kılıf takmam,tavsiyede etmem,motor temizleyici derken abi,hangi başlıktaydı hatırlatırmısın

pardon hocam ya enjektör temizleyici
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 12:30

tamam orda tarifini yazmıştım,ben depo hortumunu söküp bidona koyup içine katkıyı koydum aracı benzin bitene kadar çalıştırdım,zaten çabuk bitecek çünkü geri dönüş borusu yine aynı yerinde kalacak,artanı depoya verecek,2 litre benzine atmıştım bi kutuyu,fakat gaz verme rolentide çalışacak,ayrıca çok dikkat isteyen bi iş,benim tavsiyem depoya az benzinle 1 kutu atıp bitene kadar dolaşmanız,resmen formula aracı gibi gidiyor,ve geçtiği her yeri kromaj gibi temizliyor
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 12:42

işyerimin arkasında kendi çapında gösterge tamir eden bir abimiz var kendisinde 131 var. benzin deposu çürüdüğü için söküp atmış Smile abi dediğin gibi hortumu sökmüş ve motor kısmına bidon ayarlıyarak benzin hortumunu oraya bağlamış pek ihtiyacım olmuyor ama olursada bunun içindekide benzinciye kadar götürüyor diyor Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 12:44

shawshang demiş ki:
işyerimin arkasında kendi çapında gösterge tamir eden bir abimiz var kendisinde 131 var. benzin deposu çürüdüğü için söküp atmış Smile abi dediğin gibi hortumu sökmüş ve motor kısmına bidon ayarlıyarak benzin hortumunu oraya bağlamış pek ihtiyacım olmuyor ama olursada bunun içindekide benzinciye kadar götürüyor diyor Very Happy
ben yıllarca chevroletleri öyle kullandım,95 litre depoya 3 litre atsan hortumlara bile yetmiyo,fullüyodum bidonu devam Very Happy
aboyur

aboyur

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 12:50

93 spring demiş ki:
shawshang demiş ki:
ben yıllarca chevroletleri öyle kullandım,95 litre depoya 3 litre atsan hortumlara bile yetmiyo,fullüyodum bidonu devam Very Happy

hocam bu işlemin motora bi zararı varmıdır acaba
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 12:52

ben denemeden evvel motoru gözümden çıkardım,kimseyede illa yap demiyorum,birine amortisör yağla dedim,arabasından gelen sesleri o yağdan sandı,bence deneme boş ver
aboyur

aboyur

MesajKonu: Geri: Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi   Koltuk süngerlerinin  tamiri resimler eklendi Empty2009-09-30, 13:16

93 spring demiş ki:
ben denemeden evvel motoru gözümden çıkardım,kimseyede illa yap demiyorum,birine amortisör yağla dedim,arabasından gelen sesleri o yağdan sandı,bence deneme boş ver

aklıma girdi bi sefer denemesem uyuyamam daha, aklıma takılan 3 depada koyun tavsiye si.malum bizimm epolarda en fazla 5-10 litre benzin olur oda arada sırada sabah çalıştırmak için.bende her benzin alışımda azar azar benzine katmayı düşünüyorum bi kutuyu bu şekilde gbitirmek baya zaman alır ama en garantisi bu gibi geliyor bana

Koltuk süngerlerinin tamiri resimler eklendi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Polyester ile plastik tamiri