RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)

+5
KAANPAKAY
Evliya Çelebi
barut
onurfairway
93 spring
9 posters
YazarMesaj
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty
MesajKonu: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 14:35

şimdi evvela selam,aracınızın eksantrik kapağının sol üst köşesine yakın motor bloğunda sarı 11 anahtar tutan bir civata var,o civatayı açıyorsunuz,radyatör kapağınıda açıyorsunuz,şişe kapalı,radyatörden çeşmeye bağlı su akan hortumu sokup ,bloktaki tapayı açınca radyatöre suyu veriyorsunuz,araç çalışır vaziyette olacak,30 saniye sonra,aracı stop edip,alt radyatör hortumunuda çıkarıp,su vermeye devam ediyorsunuz,bloktaki tapa hala açık,bloktan su akması bitince,sonra elle alt hortumu oturtup,radyatörden suyu dayayın,bloktan su çıkınca marşa basın 30 saniyede stop edin.sonra alt hortumu çıkarın,radyatörde ve blokta su akması bitince alt hortumu takın kelepçeyi sıkın,bloktaki tapayıda sıkın,şişeyide boşaltın,dışarda 5 lik eriklinin yarısını dökün içine 2 litre antifrez koyun,radyatörden boşaltın,şişeyide ,kaputa telle boğazından açın ,hortumlardaki hava musluğunuda açın,su çıkmaya başladımı,hava civatasını sıkın,aracı çalıştırın,şişedeki su motora çekildikçe,şişeye su ekleyin,arada bir hava alma işini tekrarlayın.işi bilmiyosanız yapmayın,tamirci 15-20 kaada yapar ama kalorifer radyatörü bile temizlenir Very Happy
komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Bsra0001
sarı kafalı olan

En son 93 spring tarafından 2009-10-22, 10:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 14:40

selim abi benim kaloifer ısıtmayi bi el atıversen yaw Laughing
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 14:42

teşekkürler selim abi

Bu tür bilgileri sağda solda bulamıyacağımız kesin.Sen bu bilgileri birde resimliyerek aktarsan mükemmel bir iş olacak sanki.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 14:45

onurfairway demiş ki:
abi,gel yapayım,söker takarım ayıp ettin,12 tıl kuş dağıttım topladım,al bi musluk gel(mita olsun)
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 14:49

shawshang demiş ki:
teşekkürler selim abi

Bu tür bilgileri sağda solda bulamıyacağımız kesin.Sen bu bilgileri birde resimliyerek aktarsan mükemmel bir iş olacak sanki.
yakında yapacam abi,resimlerim kısmetse, Wink
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 14:52

Selim abi kuşlara yakınlığınla tanınıyorsun zaten, taksiden çıkma bi şayin alalım bak sana şöööle enkaz olanından komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 163597 komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 120224

93 spring demiş ki:
shawshang demiş ki:
teşekkürler selim abi

yakında yapacam abi,resimlerim kısmetse, Wink

R12 ler için Hasan CAN ın tamir kitabı var, 9-11 serisi içinde Springcizade Selim Abi nin kitabı olabilebilür bence komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 910817

En son efecelebi tarafından 2009-10-21, 14:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 14:53

efecelebi demiş ki:
Selim abi kuşlara yakınlığınla tanınıyorsun zaten, taksiden çıkma bi şayin alalım bak sana şöööle enkaz olanından komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 163597 komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 120224
get,duymayayım bi daa Suspect
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 14:56

93 spring demiş ki:
efecelebi demiş ki:
get,duymayayım bi daa Suspect

Şaka yaptım emmi biliyosun komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 125627 komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 916329
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 15:07

93 spring demiş ki:
onurfairway demiş ki:
abi,gel yapayım,söker takarım ayıp ettin,12 tıl kuş dağıttım topladım,al bi musluk gel(mita olsun)

iyi abi geleyim benim tofaş kuşuyla ilgilen birazda Razz
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-21, 15:12

hava az bişey sıcaksa gel ,antifriz ve kalorifer musluğuda al
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-22, 08:38

selim abi benim devirdaim artık kaçırmıyor.antfriz koysakya şöyle tam boşaltıp .cumartesi sana uyar mı?uyarsa 3 litre alıp sana geleyim.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-22, 08:42

KAANPAKAY demiş ki:
selim abi benim devirdaim artık kaçırmıyor.antfriz koysakya şöyle tam boşaltıp .cumartesi sana uyar mı?uyarsa 3 litre alıp sana geleyim.
abi kısmetse yola çıkyorum cuma c.tesi,pazar
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-22, 10:16

resim ekledim
barut

barut

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-22, 10:17

nerde abi ?
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-22, 10:22

shawshang demiş ki:
nerde abi ?
şimdi ekleyebildim,burda bi anda karışıyo ortalık malum 7500 kişiye hizmet ediyoz Very Happy
barut

barut

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-22, 10:54

Very Happy eyvallah abi sende olmayınca forum sessiz oluyor zaten
alles112

alles112

Doğum tarihi : 14/02/83
Aracınızın Modeli : 1999 rn

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-25, 07:22

Abi çok teşekkürler. Valla bu kadar dökümandan sonra su değişimini kendim yapacam. Motor içini de temizlemiş olurum.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-25, 07:41

saolasın selim abi, azcık karışık geldi bana ama Rolling Eyes
http://www.nettekalite.com
barut

barut

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-25, 08:42

Dün ustamla bu konuyu konuştum bana da biraz karışık gelmişti sorun değil 3 lt antifiriz al gel bütün suyu ve antifirizi yenileyelim dedi. 2 yılda 1 değiştirmek sanırım iyi olur ben alalı 1 sene oldu aldığım adamın bunu yapmadığına eminim Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-26, 06:06

kesinlikle emin olabilirsin Very Happy
iGroN

iGroN

Doğum tarihi : 04/12/86
Aracınızın Modeli : R9 Fairway

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-27, 18:51

Beğen butonu eklenmeli burayada hocam = )
barut

barut

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-27, 20:56

sağ tarafdaki + - onlar için kardeş Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-27, 21:00

1 de bugün akşam şunu ekledik...

komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 575679
http://www.ladatr.com
barut

barut

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-27, 21:15

komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) 412783 bu daha güzelmiş Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)   komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim) Empty2009-10-28, 07:39

karadeniz demiş ki:
1 de bugün akşam şunu ekledik...

komple suyu almak(yazmayacaktım ama kafasına takılan varsa dedim)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 12 v almak