RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar

+7
manager79
93 spring
burcinhan
45dr375
onurfairway
karadeniz
ucanturk
11 posters
YazarMesaj
ucanturk

ucanturk

Doğum tarihi : 10/07/78
Aracınızın Modeli : Tempra sxa 93 1.6 Karb.

9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty
MesajKonu: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-25, 16:11

Fotolar boyadığım ilk janta ait. Heyecan ve merak ile zımpara yapmayı unuttum. Diğerleri daha güzel oldu. İnce işçiliği seven arkadaşlarım çok daha başarılı olacaklardır.

Jant temizleyici diye satın aldığım sıvı bir işe yaramadı bilginize. Hanımları kullandığı yağ çözücüler daha etkili olur sanırım. Bu uygulamada macun falan kullanmadım. Kullanılırsa tabiki daha güzel olur. Temizleyici sıvı ile kabasını aldıktan sonra direk sprey ile boyadım.

9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar 25102009002g

9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar 25102009005x

foto boyutları düzenlendi, foruma en fazla 800x600 boyutlarında foto yükleyiniz

karadeniz - mod
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-25, 17:06

zımpara vs. olmadığı halde iyi duruyor, tabi daha uzaktan bakmak şartı ile... Smile

güle güle kullanın...
http://www.ladatr.com
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-25, 17:38

fazla uzun sürmeyeceği kesin Rolling Eyes aynı uygulamayı bende yapmıştım çünki en fazla bir ay sürmüştü Laughing Laughing
45dr375

45dr375

Doğum tarihi : 12/03/81
Aracınızın Modeli : flash

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-25, 21:07

eskisinden iyidirrr
ucanturk

ucanturk

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-26, 14:58

Özellikle Jant Boyası diye satılan üründen aldım. Çıkmaması lazım ama bakalım...

Kaportacılar tamponlarada tutmaz demişlerdi ama maşallah bir ay oldu, güneş yağmur yendi. Şimdilik sorun yok. Tamponlarıda beyaz sprey ile boyamıştım.

En son ucanturk tarafından 2009-10-26, 17:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-26, 15:10

Bu sportiva lastikten memnun musun ?
http://www.motur.org
ucanturk

ucanturk

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-26, 17:36

Bu lastikler 4 mevsim. Hiç sorun yaşamadım. Ne frenlerde ne de kalkışlarda sorun yok. Virajlarada diğer araçlarla aynı giriyorum çok şükür bir terlik olmadı. Lastik daha başka nasıl eğerlendirilir bilmiyorum doğrusu...
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-27, 06:16

eğimli otbanda aracın direksiyonunu gevşek tutar bakarsın eğime doğru çekme varsa lastik dandiktir,lastiğin amacı yoldaki eğimi yutmak ve amortisör görevi yapmaktır
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-27, 07:01

ucanturk demiş ki:
Bu lastikler 4 mevsim. Hiç sorun yaşamadım. Ne frenlerde ne de kalkışlarda sorun yok. Virajlarada diğer araçlarla aynı giriyorum çok şükür bir terlik olmadı. Lastik daha başka nasıl eğerlendirilir bilmiyorum doğrusu...

Bir düzeltme 4 mevsim lastik yoktur Very Happy
manager79

manager79

Doğum tarihi : 06/11/78
Aracınızın Modeli : Nissan QQ

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-27, 13:23

burcinhan demiş ki:
ucanturk demiş ki:

Bence vardır Smile

Özellikle İstanbul gibi ağır kış şartları gerçekleşmeyen illerimizde.. Kullanıbilecek 4 mevsim lastik.

http://www.lastix.com/pinfo.asp?pid=2615
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-27, 13:31

manager79 demiş ki:
burcinhan demiş ki:
ucanturk demiş ki:

Bence vardır Smile

Özellikle İstanbul gibi ağır kış şartları gerçekleşmeyen illerimizde.. Kullanıbilecek 4 mevsim lastik.

http://www.lastix.com/pinfo.asp?pid=2615

Bir satış strajesidir. Bence yoktur.
ucanturk

ucanturk

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-27, 14:53

Valla var mıdır yoğğmudur bilemeyecemde lastiklerden sıkıntı yok şimdilik.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-27, 17:12

4 mevsim lastik şöyle olur, lastiğin yüzeyinin yarısı ıslak zeminlerde gerekli su tahliyesi şekilnde desenlendirilirken diğeri kuru zeminde max. sürtünmeyi sağlayacak şekilde desenlendirilir... Wink ama bu her şartta mükemmel tutuş sağlamaz tabiki...
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-27, 17:56

jantı boyadıktan sonra birde vernik atsaydın daha güzel olurdu bence bu şekilde çabuk kirlenir ve kötü göözükür
ucanturk

ucanturk

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-27, 18:58

Bakalım vahim bir durum olursa komple boya soyulup sıfırdan boyanır. Umutlarım birşey olmayacağı yönünde ama...Vernik iyi fikir olabilir. Çeşitleri var mı bu verniklerin ?
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-28, 08:35

karadeniz demiş ki:
4 mevsim lastik şöyle olur, lastiğin yüzeyinin yarısı ıslak zeminlerde gerekli su tahliyesi şekilnde desenlendirilirken diğeri kuru zeminde max. sürtünmeyi sağlayacak şekilde desenlendirilir... Wink ama bu her şartta mükemmel tutuş sağlamaz tabiki...

Canım arkadaşlarım,

Lastik denen kauçuk malzemenin oranı ve deseni belli bir formüle göre hazırlanır. Bu karışım bir nevi hamurdur. Evde annenizin yaptığı hamurdan hem kek hemde börek olmayacağına göre, 4 mevsim lastik diye birşey yoktur.

Olsa bende isterim, ama yok Very Happy

Bu iş tamamiyle lastikçi esnafının, vatandaşa itelemesidir, o kadar 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar 261607
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-28, 14:36

iyi diyosun da abi, 4 mevsim olmayan lastikleri alsak, onlar daha ucuz değil ki... Smile
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-30, 08:17

şimdi evo 330 lar ,kışın süper yol tutuyor,karda yemin ederim en dik yokuşta gram patinaja düşmeden yol aldım,yazında zaten anlatmaya gerek yok,tüm tırmaklarıyla koltuğu tırmalayan kedi gibi yere tutunuyor,şimdi ;bu lastik bana göre,ama bana göre;4 mevsimlik değilmi Very Happy
izmlocal

izmlocal

Doğum tarihi : 03/12/86
Aracınızın Modeli : 1986 R9

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-30, 08:26

jantlar hoş olmuş tabi temizlik gibisi yok.arabamı ilk aldığımda evka 2 de lastiklerim öyle bir kayıyordu ki anlatamam.sağolsun dayım lastik değiştirmeye götürdü arabamı o zmanlar.4 lastiğim değişirken alüminyum olan jantlarımın halinin harap olduğu ortaya çıktı jantın tanesini doğrultmaya sokmak için 40 tl gerkeliydi 4*40 = 160 kağıt eder.bunu yapmak yerine 4 tane çelik jant takıldı renoma bi güzel oldu ki sormayın.birde 4 lastikte yenilenince istesemde kıç atmıyor araba.kim demiş r9 ların kıçı havada kıç atar diye Very Happy
Schakal

Schakal

Doğum tarihi : 19/01/76

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-30, 09:08

burcinhan demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Canım arkadaşlarım,

Lastik denen kauçuk malzemenin oranı ve deseni belli bir formüle göre hazırlanır. Bu karışım bir nevi hamurdur. Evde annenizin yaptığı hamurdan hem kek hemde börek olmayacağına göre, 4 mevsim lastik diye birşey yoktur.

Olsa bende isterim, ama yok Very Happy

Bu iş tamamiyle lastikçi esnafının, vatandaşa itelemesidir, o kadar 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar 261607

o dort mevsim lastik konusu biraz ilginc , oncelikle dort mevsim neredeki 4 mevsim ?
tamam yazin her lastik is gorur yanliz kisin ozellikle doguda karda kista hangi lastigi kullansan
tam randiman alamazsin zincir vs kullanmadan .
bir ikincisi iskandinav ulkelerinde kisin mecburi olarak civili lastik kullanilir , bu bile normalin
ustundeki surus sartlarinda is gormez . birinci elden test edilip onaylanmistir Very Happy

yanliz hamur konusunda yanlisin var , lastigin hamuru sadece kuru zeminde lastigin yol
tutusunu , yarattigi ses ve asinma oranini belirler .
buna en guzel ornek, toyo nun semi-slick tabir edilen R888 yolda kullanima uygun pist lastikleri 3
ayri tipte hamurda satilir . yumusak ,orta ,sert . bunlardan en sert olani daha fazla ses yapar
donuslerde asfalta daha az yapisir ,yumusak olan ise asfalta en saglam yapisan az ses yapan
lastiktir . fakat sert lastik ile misal, 10000km yapiyorsan , yumusakla lastik komple erimeden 6000km yol yaparsin .

islak zeminde ise yol tutusunu en cok etkileyen faktor lastigin desenidir . suyu lastigin tabanindan
disari firlatan lastik daha iyi yol tutar vs .
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-30, 12:57

konuyu lastikleyelimmi Question
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: 9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar   9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar Empty2009-10-30, 13:50

modi demiş ki:
konuyu lastikleyelimmi Question

Olur uyar Smile

9 Liralık Boya İle Pırılpırıl Jantlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kaporta boya
» Kaputta boya lekeleri ?