RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

(resimli) kalorifer ampülleri değişimi

+5
renault9spring
karadeniz
djruffles
KAANPAKAY
livan08
9 posters
YazarMesaj
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

(resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty
MesajKonu: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-10-31, 22:06

forumdaki arkadaşların yardımları ve uğraşım sonucu yanmayan kalorifer ampüllerini değiştirdim.benim gibi daha önceden bilgisi olmayanlara yardımcı olması için resimli paylaşım yaptım.(adminlerim konu kalabalığı olduysa silebilirsiniz başlığımı.)

1.kalorifer ayar paneli üzerindeki yukarı aşağı ve 1,2,3 kademe ayarı aparatlarını kendinize doğru çekerek çıkartınız.(biraz zorlayabilirsiniz.)

2.kalorifer ayar panelini kenarlarından tornavida yardımı ile kendinize ()resimlerdeki mesafe kadar)çekiniz .
(resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Pict0009ms

3.resimde lırmızı işaretli yerlerdeki soketleri yuvalarından geriye doğru çekerek çıkartınız.(biraz zorlanabilirsiniz.)çıkartma işlemini yaptıktan sonra elinizden bırakmayınız.iki parmağınızla sürekli tutunuz.aksi taktide aşağı doğru düşer ve almakta zorlanırsınız.konsolu tamamen sökmek zorunda kalabilirsiniz.diğer elinizle yanmış ampülü çıkarıp yenisini yuvasına takınız.
(resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Pict0004vz
yenisini takınca toplama işlemini yapmadan önce denemeyi unutmayınız.
(resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Pict0001w
not:yukarı aşağı ayar kısmının ampülünü çıkarığ takmakta kolaylık olması için ayar tablasını resimde gördüğünüz gibi sağ tarafa doğru 90derece çevirmenizi tavsiye ederim.
ve işin sonucunu görmek güzel
(resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Pict0007jl

ampüllerin resmi tam net değil kusura bakmayın.
(resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Ampl
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-10-31, 22:09

arkadaşlar o kalorifer lambasının duylarından arıyorum.bir türlü bulamadım.konu gelmişken yazayım dedim.
djruffles

djruffles

Doğum tarihi : 05/02/79
Aracınızın Modeli : flash txe

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-01, 11:24

guzel calısma kardes
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-01, 15:46

konu kalabalığı ne demek, gayet güzel abi, eline sağlık... (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi 261607
http://www.ladatr.com
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-01, 16:49

abi o tutulan yerleri nasıl çıkardın bay7a bir uraştım tırstım. bıraktım. biraz bilgi verebilirmisin. Wink Very Happy Very Happy Very Happy
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-01, 22:19

tutulan yerden kastın yukarı aşağı yapılan aparatlar ise asıl kendine doğru tırsmana gerek yok. biraz zor çıkar
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-01, 22:20

karadeniz demiş ki:
konu kalabalığı ne demek, gayet güzel abi, eline sağlık... (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi 261607

eyvallah
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-02, 12:36

tebrik ederim süper bir çalışma olmuş

paneli orta konsulu sökmeden çıkarmak işte gercek ustalık ...

arka cam motorlarına kablo tesisatı cekerken herhalde o
gün sıcak musluk teli cıkmış... teli tekrar yerine takmak tabiki için tablayı sökmek istedik ama orta konsulu sökmeden bir tür türlü çıkaramadık...

artık tam sökülmesede biraz geriye cekerek tablayı alt tarafa getirerek teli yerine taktık..

şimdisormak istediklerim..

kalelifer panalinin yan kısımılarında ki tırnakları tel ile ittirerek panel geriye dogru geliyor...

daha sonra panel boşa cıkıyor ama senin gibi dışarıya alamadık...
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-02, 12:55

kaloriferin düğmesinin fişlerini çekecen abicim arkadan Very Happy
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-02, 13:26

bu kaloriferde en gıcık olduğum kışın göğüslükten sıcak hava gelmemesi Smile arkadaş illa ayaklarıma yada cama mı vermem lazım sıcağı yüzüme yüzüme vursa ne olurki Very Happy Very Happy Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-02, 13:35

shawshang demiş ki:
bu kaloriferde en gıcık olduğum kışın göğüslükten sıcak hava gelmemesi Smile arkadaş illa ayaklarıma yada cama mı vermem lazım sıcağı yüzüme yüzüme vursa ne olurki Very Happy Very Happy Very Happy
ya aptal eder yada uyuturdu,ama kesin olarak ciğerleri kurutup,koma ederdi Wink
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-02, 13:40

dün akşam eşimle kayınvaldeden geliyom eşim aç şunuda ısınalım dedi unutmuşum bu özelliği tabi ortaya alıyom soğuk aşağı yukarı sıcak dellendim bozuldu diye sonradan aklıma geldi ortadan soğuk geldiği Very Happy Very Happy Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-02, 18:12

konvekta demiş ki:
tebrik ederim süper bir çalışma olmuş

paneli orta konsulu sökmeden çıkarmak işte gercek ustalık ...

arka cam motorlarına kablo tesisatı cekerken herhalde o
gün sıcak musluk teli cıkmış... teli tekrar yerine takmak tabiki için tablayı sökmek istedik ama orta konsulu sökmeden bir tür türlü çıkaramadık...

artık tam sökülmesede biraz geriye cekerek tablayı alt tarafa getirerek teli yerine taktık..

şimdisormak istediklerim..

kalelifer panalinin yan kısımılarında ki tırnakları tel ile ittirerek panel geriye dogru geliyor...

daha sonra panel boşa cıkıyor ama senin gibi dışarıya alamadık...

teşekkür ederim kaptan .soketleri sökmeden resimdeki kadar (fazla zorlamadan)çektim kendime.soketler aşağı düşmesin diye birinin ampülünü söküp taktım ,sonra diğerini.
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-02, 18:13

o duylardan arıyorum.lütfen yardım.
ertan.bilgi

ertan.bilgi

Doğum tarihi : 31/05/80
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTE --- 1992

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-02, 20:29

Smile
kimsenin duyla muyla işi yok galibam
hehehe
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: (resimli) kalorifer ampülleri değişimi   (resimli)  kalorifer ampülleri değişimi Empty2009-11-03, 16:18

bilgim yok kaan,köydeyim ben.ampülleride köyün servisine sipariş ettimde getirttim.

(resimli) kalorifer ampülleri değişimi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kalorifer peteklerini temizledim