RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları

+9
karadeniz
Deliikadir
livan08
vipsezgin
barut
renault9spring
Renault9
fairwayBATU
Oxyd
13 posters
YazarMesaj
Jeju

Jeju

Doğum tarihi : 01/05/76
Aracınızın Modeli : 1992 Spring

Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları   Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları - Sayfa 2 Empty2009-12-23, 16:52

Bu gün küllüğün lambasını değiştirmek istedim çakmaklığı sökmeye kalktım ama sökemekidm hatta biraz kırdım desem daha doğru olur forumda aradım ama nasıl söküldüğü konusunda bir şey bulamadım... Question
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları   Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları - Sayfa 2 Empty2009-12-23, 19:21

2 yöntem var,
1-sol taraftaki ısıtma panelini yerinden çıkartıp çakmağa ulaşabilirsiniz,
önce kumanda mandalları sökülecek,sonra çerçeve dikkatlice çıkarılacak,oradan çakmağın soketine bağlı lambaya ulaşırsınız,sökmüşkende kalaorifer kumanda bölümünün ampullerinide değiştirirsiniz,ama dikkatli bir işçilik ister,tırnaklara çok dikkat etmek lazım,
2-önce saati söküp,ardından flaşör-sis-rezistans grubunun düğmelerini arkadan ittirip dışarı alır ve yine çakmağın soketine ulaşabilirsiniz,ama çalışma alanı biraz daha dar olduğu için 1 .yöntem daha pratik,
dikkat etmen gereken en önemli olay,kalorifer kumandalarının bulunduğu bölgeyi çok dikkatli ve nazik sökmek
buradada orta konsol ve komple sökülme işlemiayrıntılı olarak mevcut,
http://renault9.wordpress.com/2007/02/21/orta-konsolun-sokulmesi/
Jeju

Jeju

MesajKonu: Geri: Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları   Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları - Sayfa 2 Empty2009-12-24, 12:27

Teşekkür ederim bak bu benim aklıma gelmedi biliyorum bir sefer sökmüştüm ısıtma panelini.. Tekrar sökebilirim oradan ulaşabilirim.. Bu fikir daha iyi teşekkür ederim hemen çıkıyorum ve değiştiriyorum.. Ben 2. yöntemi denedim dün ama dediğiniz gibi çok dar.. Gerçi ısıtma panelide tam geri gelmiyor ama sanırım oradaki boşluk benim için yeterli olacaktır deneyelim bakalım.. Sonucu bir kaç saate kadar yazarım..
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları   Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları - Sayfa 2 Empty2009-12-24, 12:54

bikaç saate kadar çakmağı çıkaramıcan,kolay gelsin Very Happy
Jeju

Jeju

MesajKonu: Geri: Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları   Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları - Sayfa 2 Empty2009-12-24, 14:57

Gittim yeni bir çakmak aldım 7,5 TL cam düğmelerini saati sisi reistans düğmelerini ve ısıtma panelini söktüm.. Çakmağın arkasında iki adet fiş var ikili olan çakmağın reistansı tekli olan ışık için.. Kültablanın üzerinde metal bir parca var tornavida ile onu ittim böylece çakmak tamamen ortaya çıktı arkadan fişin girdiği bayaz parcayı parmaklarınızla itiyorsunuz biraz serttir zorlanabilirsiniz.. böylece çakmaığın içi çıkıyor yeşil palistik orada kalıyor onuda kolayca çıkartıyorsunuz yani iki hamlede çakmak çıkıyor.. Yeni aldığınız çakmaktan aynı yöntemle yeşil parcayı ayırıyorsunuz.. Biraz sertir ama kırılmaz kuvetlice ittirmeniz gerekiyor.. Tekli fişi yeşil parcanın üzerindeki ışığa takın sonra diğer ikili olanıda delikten çıkartın ve takın dışarıda takmak daha kolay çakmağı monte ettikten sonra fişler takılmıyor monte etmeden takın. yeşil parcayı yerine oturduktan sonra kültablanın geriye doğru ittirdimiz demir levhasını geri yerine oturtun. sonrada cakmağın içini itin tırnaklıdır sonuna kadar itin ve oturtun..sonrada söktüğünüz saati vs. geri takın hayırlı olsun.. Hava karardığı ve ben demir levhayı çok geriye ittim için takamadım yarın gündüz beş dakikada onuda takıp çakmak işini bitirmiş olacağım..
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları   Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları - Sayfa 2 Empty2009-12-24, 15:49

eline sağlık, Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları - Sayfa 2 261607

Saat - Gösterge - Küllük - Plaka Işıkları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-