RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında

5 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty
MesajKonu: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 06:30

regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası her iki tarafada çevirdiğinde görev yapmıyor yakın zamanda oldu bu sorun yardımlarınızı bekliyorum beyin aldesa ve 1 yıl olmadı alalı
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 07:31

Rolanti ayar vidası dediğin sarı saplama vidamı( düz tornavida ile çevrilen) , plastik mavi vidamı
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 08:11

plastik mavi vida her iki tarafada çeviriyorum ancak değişme olmuyor
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 08:27

şimdi abi,o plastik vidanın ucu yaya oturuyor,yay miskete basıyor,o vidayı çıkarın,yayıda çıkarın,vidanın içine caponla yapıştırın,yay eğikse elle nazikçe düzeltin,vidayı sıkmadan evvel,içerdeki miskete çok az wd 40 sıkın veya gaz,veya mazot damlatın,vidayı takın,düzelecektir, kolay gelsin
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 08:51

arabada takılı iken vidayı çıkardığımda gaz kaçırırmı
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 09:09

zalim5355 demiş ki:
arabada takılı iken vidayı çıkardığımda gaz kaçırırmı
stop haldeyse kaçırmaz gelen kokuya aldanma,aracı benzine geçir stop et ,içinde şüphe kalmasın,ama o vida yaya tam basmıyor ve yayda misketi ezemiyor,sorun burda
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 09:35

regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Grnt187p

buna ne yapacağım şimdi?
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 09:44

zalim5355 demiş ki:

buna ne yapacağım şimdi?
abi,o yayı o plastik vidanın içine yapıştır abi,sağlam yapışmasada olur,yapışma amacı taakarken yay yataktan kurtuluyo,abi,o yayın ucu beynin içinde metal bi miskete basarak rolentiyi ayarlıyo,o misketede fenerle bak paslıysa yağ,gaz veya mazot,wd40 bişey tıslat çok az abi,anlatabildimmi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 09:48

yayı biraz uzatayım mı? sanmıyorum içi paslı değildir beyin değişeli 1 yıl olmadı sanırım
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 11:08

zalim5355 demiş ki:
yayı biraz uzatayım mı? sanmıyorum içi paslı değildir beyin değişeli 1 yıl olmadı sanırım
az bişey uzasa olabilir,3-4 mm kadar,ama düzlüğü tam düz olması lazım,çalışma şeklini anlamışındır umarım
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-07, 20:00

yay pek sağlam ayakkabıya benzemiyor yalnız... Rolling Eyes
http://www.ladatr.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 09:25

93 spring dediğini yaptım ancak araba çok farklı sıkıntılar çıkardı sorun senin söylediğinde değil anlamadım gitti gaza geçiyorum stop ediyor benzinde tekliyor stop ediyor giderken tekliyor vs vs
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 09:33

şimdi gaz ayarına gireceksin abi,hava ayarını yaoacaklar beynin,yada tarif edeyim yap.benzindede yapıyorsa,bujilerine baktır evvela,fakat o yaptığın işlemden araban hasar görmez,bi gaz ayarına girdinmi,o vidanın ne kadar güzel çalıştığını göreceksin
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 09:38

beyin aldesa 1 yıl olmamış değişeli sorun ondan olabilirmi yarın işyerinden izin aldım alt tabla burçları alt kafalar ve viraj kol lastiklerini değiştirecem beyni takan ustanın adresini de aldım orayada uğrayacam cumartesi günü benzin otomatiğini rekordan gelen ara hortumu ve hava filtresini değiştirdim bujiler champıon N279YC olması gerekiyormuş üzerinde champıon N9YC var bu değişecek dedi usta bundan olabilirmi
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 09:43

zalim5355 demiş ki:
beyin aldesa 1 yıl olmamış değişeli sorun ondan olabilirmi yarın işyerinden izin aldım alt tabla burçları alt kafalar ve viraj kol lastiklerini değiştirecem beyni takan ustanın adresini de aldım orayada uğrayacam cumartesi günü benzin otomatiğini rekordan gelen ara hortumu ve hava filtresini değiştirdim bujiler champıon N279YC olması gerekiyormuş üzerinde champıon N9YC var bu değişecek dedi usta bundan olabilirmi
ah abi,benim aracada brodway bujisi takılmış,araç bi tekliyodu,60 sayfa yazı yazmmııştık,sallama yapıyor bulamıyoruz,3 milyar harcadık bulamadık o zaman,tekleme akslara yansıyodu araba yolda sallıyodu,sonradan dışardan spring bujisi geldide taktık düzeldi,farkeder tabi abi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 09:44

ama önceleri sorun yoktu kayınço bindi bayramda ondan sonra başladı vallahi okadar canım sıkılıyorki satmayı dahi düşünüyorum
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 09:46

abi,şu distribütör kapağını açıp içini hiç silmeden resmini bi eklermisin buraya
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 09:47

saat 1 de ekleyeyim
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 09:50

içine yağ kaçmışmı,veya çatlama varmı çok dikkatli bak,çatlak zor gözükür,hissedersen elinle kanırt çatlak açılır belli eder
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 11:53

regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında 52703766 regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında 97755300
regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında 40808525 regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında 11220448
regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında 42138050
regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında 72605430
regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında 27480816
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 12:12

abi,ateşlemen düzgün,karbüratör gevşemiş olmasın bi bak oynama varmı
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 12:17

buji kablolarının takıldığı yer oksitlemişti onu temizledim kapak somunlarının biri yoktu iki tanesi tutuyordu somun ayarladım. zımparalayıp taktım
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 12:21

ama ateşlemen düzgün,hava alma sorunun var gibi,ah yakında olsan daha güzel olurdu
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 12:23

yarın bujileride değiştirecem
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 12:27

selim abinin yöntemini dene kardeş karbüratör için, 5litrelik su bidonunu doldur hava filitre kabının üstüne koy lpg ayarlarını ve rölantiyi ayarlamaya çalış eğer olmuyorsa, hava filitre kabını çıkar komple, karbüratörü tutan civataları kontrol et eğer gevşemişse selim abinin dediği gibi hava alıyor olabilir.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 12:30

şu an öyle sinirliyimki anlatamam müşteri çıksın şimdi anahtarı hemen veririm o derece
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 12:39

zalim5355 demiş ki:
şu an öyle sinirliyimki anlatamam müşteri çıksın şimdi anahtarı hemen veririm o derece
bende öyle çok düşündüm ama sataamadım,arabamın yüzüne bile bakmıyolar,mecbur arızayı bulacaz yani Very Happy
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 13:19

93 spring demiş ki:
zalim5355 demiş ki:

buna ne yapacağım şimdi?
abi,o yayı o plastik vidanın içine yapıştır abi,sağlam yapışmasada olur,yapışma amacı taakarken yay yataktan kurtuluyo,abi,o yayın ucu beynin içinde metal bi miskete basarak rolentiyi ayarlıyo,o misketede fenerle bak paslıysa yağ,gaz veya mazot,wd40 bişey tıslat çok az abi,anlatabildimmi

selim abi bu vida rolanti ayar vidasımı.
rolantiyi sarı saplama belirlemiyor mu.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 13:22

benim gazcım bundan rolentiyi ayarlıyor
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 15:16

rolanti bu, sarı vida sadece motor çalışmazkenki çıkış basıncı yani ilk çalışma için ayarda kullanılıyor... Wink
http://www.ladatr.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-08, 17:31

karadeniz demiş ki:
rolanti bu, sarı vida sadece motor çalışmazkenki çıkış basıncı yani ilk çalışma için ayarda kullanılıyor... Wink

Brc de sarı ,rölanti ve ilk çalışmayı ayarlar Wink
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-09, 07:21

Ben bi yerlerde yanlışmı yapıyorum, anlamadım. Sitede gaz ayarı nasıl yapılır bölümünde bir tane pdf dosya vardı. Regülatör kurulum ve ayar hakkında diye. Sanırım Fema içindi. Bildiğim kadarıyla fema,atıker,aldesa yapılar aynı , en azından ayar vidaları aynı.
Orada montajdan sonra arabayı benzinde 80-90 dereceya kadar ısıtın
Aracı stop ederek, sarı saplamayı sonuna kadar sıkıp, 2-3 tur açın
Bu yukarıdaki plastik vidayıda sonuna kadar kısıp, kontaktan aç kapa yaparak regülatöre gaz geldiğini dinleyin yazıyor.
Gaz geliyorsa marşa basın çalışıyorsa, sarı saplamadan sıkıp gevşeterek, rolantiyi 900 devire ayarlayın.
Bundan sonra, tamamen kapadığımız plastik vidayı yaklaşık 8 tur veya rolanti sesi yükselene kadar açın, sesin yükseldiği yerde yarım tur geri kısın diyor.

Bende buna göre yaptım, acaba yanlışmı yaptım

Konu ile belki alakalı belki değil ama
çok yakma sorunum var. Hava girşini çok kısıp ayar yapıyorum 10 tl 35 km,
hava girşini açıp ayar yapıyorum yine 10 tl 35 km olursa nereye bakmam lazım.
Miksermi, regülatörmü, her ikiside mi.
Yarışma gibi oldu yafws
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-09, 07:26

gaz ayarcısına git abi Wink
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-22, 20:24

Havalar soğudu ,rölantiler hafiften düşebilir Exclamation böyle bir durumu olan arkadaşlar sadece rölanti yükseltirse yetecektir Wink
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-23, 09:16

doğrudur adilim,kışlık ayar gerekir
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında   regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında Empty2009-12-23, 10:35

samsunlu R-9 demiş ki:
Havalar soğudu ,rölantiler hafiften düşebilir Exclamation böyle bir durumu olan arkadaşlar sadece rölanti yükseltirse yetecektir Wink

aynen delirtti 3 gündür beni burda hava epey soğudu rölanti sallanıyor Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-

regülatör üzerindeki rolantı ayar vidası hakkında
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-