RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

-> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu

+120
leventkati
tipoo26
fahrenayt93
mortar
yasin gökmen
ivo35
beaterx06
ahmetcan466
Deliikadir
emreinci
Mirac9
alplion
sezer01
gkn37
cantona009
selim
beyazıt
bUğrA_mUtlU
kartalturk
OnLyBaRoN
selim2b
metin sağın
mustaf67
selfpower
NAYGIN-Nİ
11GTS
flash
seyitserbest
XDiscovery
kasimbak
kaancan
ayyerus
izmlocal
gokhanyeyen
ferdenbal
haciahmetli
toprak
bora60
akhun2
umutizmir
berqay_06
mayadrom
impatient
crazykaan
bluewhitenight@gmail.com
phantom
tura30
canerland
kozluca21
kutluhan
mustafa teker
mustafaxx
alles112
uguri88
ayılan
VetApex!
ARMADA_FB
duymazay11
keskin
ozzz2110
staplis
ataman_74
okan sen
magday
koray386
rdmaksl
salla2000
muratdemir
onurfairway
cleyy
tugrulx
Renault9
west
serkes73
ces2050
olvne
..mehmet..
metin_mimoza
Jeju
samsunlu R-9
konvekta
fırtına79
haydarguducu
eskdarbe
hakacho
barut
Oxyd
malki
fthusl
Evliya Çelebi
mitmustafa
livan08
44tayfun
mahmut
93 spring
Cihangir KALKAN
vipahmet
satmaca45
r9 dostu
jdmaxeg
vatoz00
lıon
KaRomeo
film8
KAANPAKAY
mehmeterkan
cilginturk06
ziyacık
alperpp
turker81
micheal
Elbruz
modi
paşabahceli
maximillen
karadeniz
burcinhan
arda
okan4037
onuruyar
124 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 11 ... 18, 19, 20
YazarMesaj
cleyy

cleyy

Doğum tarihi : 07/03/80
Aracınızın Modeli : 1990 flash 11 txe

-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty
MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-23, 17:27

karadeniz demiş ki:
hava filtresine giren hortum var ya abi, onu kelepçesinden sök, hava girişini elinle yarısını kapat...bakalım rolanti yükselecek mi... Question Wink

Deniz söylediğini yaptım hep unuttuğum için kalmıştı bugün aşağı inip yaptım ama tamamende kapatsam da yarımda kapatsam çalışma aynı hiç değişiklik yok rölanti nasılsa öyle kalıyor ne yükseliyor ne düşüyor ama hava filtresinin ordan böyle tısss die hava sesi geliyor sanki ne yapcam ben şimdi varmı önerisi olan????
beaterx06

Doğum tarihi : 09/08/89
Aracınızın Modeli : 91 323 hb

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-23, 20:27

abi 2 gün öce fulledim shellden....
içinde az biraz vardı ama onun da çoğu shell
yarın uzun yola çıkıyorum gidip tekrar fulledim aynı istasyondan....
128 km yol yaptım ve 27,34 liraya 14,62 litre gaza tekrar fullendi....
0,213 lira
100 km de ise 11,42 litre yakmış görünüyor...
şu anda şok oldum Very Happy
eskiden milangaz alıyodum 1,59 1,64 den felan 0,185 lira civarı yakıyodu km de....
artık yoldan dönünce nasip olursa fulletip tekrar ölçecem....
olmassa milangaza akar yani :DDD
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-23, 21:06

cleyy demiş ki:
karadeniz demiş ki:
hava filtresine giren hortum var ya abi, onu kelepçesinden sök, hava girişini elinle yarısını kapat...bakalım rolanti yükselecek mi... Question Wink

Deniz söylediğini yaptım hep unuttuğum için kalmıştı bugün aşağı inip yaptım ama tamamende kapatsam da yarımda kapatsam çalışma aynı hiç değişiklik yok rölanti nasılsa öyle kalıyor ne yükseliyor ne düşüyor ama hava filtresinin ordan böyle tısss die hava sesi geliyor sanki ne yapcam ben şimdi varmı önerisi olan????

hava alan yerler var malesef, onları halletmek lazım... Rolling Eyes
http://www.ladatr.com
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-23, 21:06

bu arada 30 kuruş yakıyorum, var mı arttıran... Question Very Happy
yasin gökmen

Doğum tarihi : 06/01/75
Aracınızın Modeli : reno 9

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-24, 08:55

karadeniz demiş ki:

Benzin demi?
http://yasingokmen@windowslive.com
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-24, 08:58

yasin gökmen demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Benzin demi?

Aracını yeni değiştirdi tüp yok Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-24, 17:22

yasin gökmen demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Benzin demi?

benzin evelallaah... afro afro

yalnız bu saçların aynından çok değişik yerlerde de çıkacak sanırım yakında... lol! lol!
yasin gökmen

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-25, 07:35

cleyy demiş ki:
karadeniz demiş ki:

maalesef bant lazım sana???
yasin gökmen

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-25, 07:40

karadeniz demiş ki:
yasin gökmen demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Benzin demi?

benzin evelallaah... afro afro

yalnız bu saçların aynından çok değişik yerlerde de çıkacak sanırım yakında... lol! lol!

İyi bir rakam Ladar az yakıyor benimde daha önce samaram vardı yakıt cimrisi verimde cömerttir..
cleyy

cleyy

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-25, 09:41

[quote="yasin gökmen"]
cleyy demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Deniz söylediğini yaptım hep unuttuğum için kalmıştı bugün aşağı inip yaptım ama tamamende kapatsam da yarımda kapatsam çalışma aynı hiç değişiklik yok rölanti nasılsa öyle kalıyor ne yükseliyor ne düşüyor ama hava filtresinin ordan böyle tısss die hava sesi geliyor sanki ne yapcam ben şimdi varmı önerisi olan???? [/q

zaten sorun orda hava giriş yerini komple kapatsamda değişiklik olmuyor yani orayı bantlasamda aynı olacak. 3. defa karbüratör sorunu için gittim sanayiye her seferinde başka bir yeri bozdular. şimdi gidersem 4. olacak. arızayı biz bulup söylüyoruz en son gittik yine 4. gözde buji kablosunu çıkarınca motor aptallaşmıyor die düzensiz çalışma vardı kompresyonu ölçtürdük bujilere baktırdık yağlama falan yok düzensiz çalışma var gaz ayarı yaptırın düzelir dediler yapıldı eskisinden de kötü oldu. Karbüratöre bo. atıyorlar ondan die böyle idra et diyorlar. mal mal bakıyorlar soruna çözüm bulamdılar döndük eve geldik.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-25, 14:55

ne biçim işler bunlar ya... Rolling Eyes araç sübap yakmış olabilir abi ama önce 1 sübap ayrına girmeni tavsiye ederim... bujilerin yerlerini değiştirince de aynı sorun devam ediyor mu ona da bakabilirsin...

karburatör ya da hava filtre tası ya da emme manifoldu contası ya da vakuma bağlı hortumlardan biri ya da birkaçı ( bu kadar çok bağlacı 1 arada hiç kullanmamıştım Very Happy ) yerinden çıkmış, hava alıyor...hava alan yeri bulmadan bu iş çözülmez...

ladayı almadan önce 1 tane 82 r12 ye bakıyordum, araba 1 haftadır duruyodu olduğu yerde zaten sürekli görüyodum, adam geldi marşa dokunduğu gibi çalıştı alet...süper görünüyor demi, ama ayar o kadar bozuktu ki hava girişini avucumla biraz kapatınca aletin rolantisi 1500 e kadar çıktı, tamamen kapatınca tam stop edecekti ki boğulmasına izin vermedim... Wink

sözün özü, aracın sistematiği muntazam olduktan sonra her türlü ayar aslında çok basittir... Smile
cleyy

cleyy

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-25, 20:34

valla biz bu araç düzensiz çalışınca arkadaşla bujileri kontrol edelim dedik kontrol ettik 4. gözde sorun var gibiydi eğer motor sorunlu yapılacak falan deseler büyük ihtimal satılığa çıkaracaktım gittik sanayiye baktılar ettiler motor iyi ama karbüratör sorunlu yapacak bişey yok gaz ayarı yaptırıp böyle bineceksin senin karbüratörün parçası bulunmuyor ahaber saldık bir kaç yere ama bulunmaz dediler. Sübaplara 2-3 ay önce ayar yaptırmıştım. Adamlar karbüratörü söküp bakma zahmetinde bile bulunmadılar. şimdide aracı ilk çalıştırınca stop ediyor bu sıcaklarda jikleyi çekip çalıştırıyorum yoldada ışıklaarda falan stop edecek gibi oluyor.
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-26, 10:28

Geçenlerde benim arabada da egzost da por po diye ses vardı. Sendeki gibi 1 nolu bujiyi çekince motorda değişiklik yoktu. Bujiler, kabloları baktık yok. Sibop ayarına baktık yinede düzelmedi. Sibop yanık olabilir dedik açtık, az bir yanık vardı değiştirdik ve alıştırdık. Şimdi saat gibi çalışıyor.
cleyy

cleyy

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-26, 10:30

haydarguducu demiş ki:
Geçenlerde benim arabada da egzost da por po diye ses vardı. Sendeki gibi 1 nolu bujiyi çekince motorda değişiklik yoktu. Bujiler, kabloları baktık yok. Sibop ayarına baktık yinede düzelmedi. Sibop yanık olabilir dedik açtık, az bir yanık vardı değiştirdik ve alıştırdık. Şimdi saat gibi çalışıyor.

Peki kaça maloldu bu olay.
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-26, 10:37

100 tl gibi. Sana en fazla 150 tl olur sibop takımı bildiğim kadarıyla 60-70 tl. usta da ne alırsa artık.
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-26, 17:01

300 km yarısı şehir dışı kalanı yoğun trafik de dahil karışık kullanımda 18 litre aldı 19 litreye tamamlattım.

Beklediğimden çok az yaktı. Benzinde şehir dışı 6 litre, karışık kullanımda 7.5 lt 100 kmde. Kuruş hesabına vurursak şehir dışı 210-220 kr, karışıkta 270 kr. Böyle devam eder inşallah Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-27, 01:54

cleyy demiş ki:
valla biz bu araç düzensiz çalışınca arkadaşla bujileri kontrol edelim dedik kontrol ettik 4. gözde sorun var gibiydi eğer motor sorunlu yapılacak falan deseler büyük ihtimal satılığa çıkaracaktım gittik sanayiye baktılar ettiler motor iyi ama karbüratör sorunlu yapacak bişey yok gaz ayarı yaptırıp böyle bineceksin senin karbüratörün parçası bulunmuyor ahaber saldık bir kaç yere ama bulunmaz dediler. Sübaplara 2-3 ay önce ayar yaptırmıştım. Adamlar karbüratörü söküp bakma zahmetinde bile bulunmadılar. şimdide aracı ilk çalıştırınca stop ediyor bu sıcaklarda jikleyi çekip çalıştırıyorum yoldada ışıklaarda falan stop edecek gibi oluyor.
o tekleyen pistonun bujisinin tırnak aralığını 080 yaptırıp bi takın bakalım,yada o bujiyi söküp,tamirhaneden eyquyem marka bi buji takıp deneyin,bnce buji çatlak yada içi bozuk,deneyin bi bakalım,soğukken söküp takın
cleyy

cleyy

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-27, 18:19

selim abi bujileri kontrol ettik 0,80 mi bilmiyorum ama 1 ay önce falan 0,80'e ayarlamıştık buji sağlam çatlak kırık falan yok yağlanma yok bujilerinin markası renault 1 hafta öncesine kadar bu sorun yoktu ne zamanki fan motoru değişti ertesi gün bu peydah oldu. alakasız belki ama ondan sonra oldu. Bujileride zaten 4-5 ay önce yenilemiştim.
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 06:06

burcinhan demiş ki:
Sabah akşam sadece yoğun trafikte kullandım, 100 kilometrede 9,4 litre Very Happy

Aynı istasyondan, aynı pompadan ölçüm yapıldı.

Ayarı bozulana itina ile ayar yapılır.

Kendi yaptığım ayarla son rekorum 100 kilometrede 8,3 litre Yine aynı istasyon aynı pompadan Smile

Tamamı şehiriçi.
http://www.motur.org
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 06:14

burcinhan astın olayı valal helal olsun Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 07:09

burcinhan demiş ki:
burcinhan demiş ki:
Sabah akşam sadece yoğun trafikte kullandım, 100 kilometrede 9,4 litre Very Happy

Kendi yaptığım ayarla son rekorum 100 kilometrede 8,3 litre Yine aynı istasyon aynı pompadan Smile

Tamamı şehiriçi.

Nasıl ayar yaptığıızı bizimle paylaşırsanız. Engin tecrübenizden yararlanmak isteriz.
Tabi ayarın yanında sürüş teknikleri de tasarrufun anahtarlarındandır.
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 07:33

haydarguducu demiş ki:

Nasıl ayar yaptığıızı bizimle paylaşırsanız. Engin tecrübenizden yararlanmak isteriz.
Tabi ayarın yanında sürüş teknikleri de tasarrufun anahtarlarındandır.

Haydar abi ortada engin tecrübe falan yok, yukarıda itinayla ayar yapılır derken latife yapıyorum Smile

LPG ayarını bir ay önce tatilde bozmuştum. Karbüratöre giden ana gaz vanası ile birde burada okuduğum kadarıyla biraz pirinç vida ile oynadım. Sadece deneme yanılma yoluyla motorun vuruntusuz çalıştığı çekişten düşmediği ayarı bulmaya çalıştım, tabi bunu yaparken epey bir gaz harcadım. Şimdi sabahları tek marş değil ikinci marşta çalıştırıyorum eskiye göre tek fark bu oldu. Tabiki bu farkın nerdeyse bir depoda 6 litreye, Ankara'da ki gaz birim fiyatı ile bir depoda 10 liraya bir ayda bana 80 liraya varan tasarruf için önemsenmeyecek bir durum olduğunu düşünüyorum.
yasin gökmen

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 09:13

[quote="cleyy"]
yasin gökmen demiş ki:
cleyy demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Deniz söylediğini yaptım hep unuttuğum için kalmıştı bugün aşağı inip yaptım ama tamamende kapatsam da yarımda kapatsam çalışma aynı hiç değişiklik yok rölanti nasılsa öyle kalıyor ne yükseliyor ne düşüyor ama hava filtresinin ordan böyle tısss die hava sesi geliyor sanki ne yapcam ben şimdi varmı önerisi olan???? [/q

zaten sorun orda hava giriş yerini komple kapatsamda değişiklik olmuyor yani orayı bantlasamda aynı olacak. 3. defa karbüratör sorunu için gittim sanayiye her seferinde başka bir yeri bozdular. şimdi gidersem 4. olacak. arızayı biz bulup söylüyoruz en son gittik yine 4. gözde buji kablosunu çıkarınca motor aptallaşmıyor die düzensiz çalışma vardı kompresyonu ölçtürdük bujilere baktırdık yağlama falan yok düzensiz çalışma var gaz ayarı yaptırın düzelir dediler yapıldı eskisinden de kötü oldu. Karbüratöre bo. atıyorlar ondan die böyle idra et diyorlar. mal mal bakıyorlar soruna çözüm bulamdılar döndük eve geldik.

Karbüratör alt takozu yıpranmış olabilir oradan hava alma ihtimali yüksek yaptıracağın zaman söktür.Yanlız tamirci arkadaşlar biraz zahmetli bir iş olduğu için takozdan olmaz derler sen üstüne git bu tip problemlerde genelde takozda sorun çıkıyor..
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 09:14

inan benzer bi durum bendede var tek kısa marşda calışan araba ya son bi ayar yaptırdım ustama sanki araba daha bi güsel oldu seri ve daha az yakıyo ölçtüğüm kadarıyla ama marş gene tek ama özellikle sabahları uzadı biras demekki ii ayarda araba tık marş olmuyo Very Happy Very Happy Very Happy
yasin gökmen

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 09:18

burcinhan demiş ki:
burcinhan demiş ki:

Tamamı şehiriçi.

Burcinhan kardeşim marşa bastığında marş motoru dönmeye başladıktan sonra hafif gaza basarmısın 2 marş sorunun düzelebilir.
yasin gökmen

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 09:20

salla2000 demiş ki:
inan benzer bi durum bendede var tek kısa marşda calışan araba ya son bi ayar yaptırdım ustama sanki araba daha bi güsel oldu seri ve daha az yakıyo ölçtüğüm kadarıyla ama marş gene tek ama özellikle sabahları uzadı biras demekki ii ayarda araba tık marş olmuyo Very Happy Very Happy Very Happy

Gazın fazla açılmış olabilir(yeterinden fazla) veya regülatörün basınç ayarını çok az daha açabilirsin.Marş süren kısalacaktır..
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 09:39

cok önemli deil uzun marş yapması önemli olan daha tasarruflu ve seri olması aracın bence böyle daha iyi sonuçta gene ilk marşta calışıo teşekkürler yardım için bu halinden daha memnunum burçinhanın söylediğini paylaşmak amaçlı yazmıştım saol
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 09:58

yasin gökmen demiş ki:

Burcinhan kardeşim marşa bastığında marş motoru dönmeye başladıktan sonra hafif gaza basarmısın 2 marş sorunun düzelebilir.

Yasin hocam deneyeceğim -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 261607
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 11:26

Buradaki sarı vidayı hala çözebilmiş değiliz. Konağı açtığımızda beyindeki gaz sesi bu pirinç vidaya bağlı. Vidayı çok açarsak ses, basınç artıyor. Burasının hava ayarı olduğunu zannetmiyorum. Bu vida araç çalışmaz iken marşa basma esnasında verilecek gazı belirliyor herhalde. Ama araç çalıştıktan sonra tıpkı marş gibi kesiliyormu. Yani buradan sonra olayı beyindeki diğer plastik vidamı alıyor.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 13:12

haydarguducu demiş ki:
Buradaki sarı vidayı hala çözebilmiş değiliz. Konağı açtığımızda beyindeki gaz sesi bu pirinç vidaya bağlı. Vidayı çok açarsak ses, basınç artıyor. Burasının hava ayarı olduğunu zannetmiyorum. Bu vida araç çalışmaz iken marşa basma esnasında verilecek gazı belirliyor herhalde. Ama araç çalıştıktan sonra tıpkı marş gibi kesiliyormu. Yani buradan sonra olayı beyindeki diğer plastik vidamı alıyor.

Değil , brc için diyorum , o sarı saplama vida rölantiyi ayarlıyor ,tabi belirli bir yere kadar ,regülatör içinde (gaz veya hava ,orasını tam bilemiyorum) o vidanın ucunun daralttığı bir yer var ,vidanın ucu yaklaşık 4-5mm'den sıfıra sivri bir şekilde , ne kadar sıkarsak o kadar daralıyor içeride onun geçtiği kısım.

En iyisi ,bendeki yedek brc yi sizler için sökeyim ,resimlerini atayım birlikte fikir alış verişi yapalım.
yasin gökmen

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 14:45

haydarguducu demiş ki:

O bahsettiğin vida basınç ayar vidası.Kimse önemsemez ama çekişte çok önemlidir buharlaşıp regülatörden karbüratöre gelen gazın basıncı ne kadar ayarlı ve dengeli olursa aracın çekişi dolayısıyla yakışı iyi olur.Aracı ilk çalıştırmada marş süresinde etkili olur,çok kısık veya çok açıksa marş motorunuz baya döner..
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 18:01

Benim eski atikeride ben söküp resimleyim. Böylelikle 2 sistemide tanımış oluruz. Bugün olmadı yarın resimlerim.
MUSTAFA

MUSTAFA

Doğum tarihi : 26/02/81
Aracınızın Modeli : 1992 BRODWAY GTE

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-28, 20:58

paylaşımlarınızı baya bi okudumda 92 gte var bende 20 liralık aygaz euro lpg ile 110 ila 105 km arasında değişiyo ama bunlar uzun yol şehir içi karışık ortalama 180 ial 190 kuruş değişiyo
en kısa zamanda sibob ayarı yapcam bjiler ve kablolar değiştircem bide hava filtresi ozaman dahada düşüceğine inanıyorum
yasin gökmen

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-09-29, 05:30

MUSTAFA demiş ki:
paylaşımlarınızı baya bi okudumda 92 gte var bende 20 liralık aygaz euro lpg ile 110 ila 105 km arasında değişiyo ama bunlar uzun yol şehir içi karışık ortalama 180 ial 190 kuruş değişiyo
en kısa zamanda sibob ayarı yapcam bjiler ve kablolar değiştircem bide hava filtresi ozaman dahada düşüceğine inanıyorum

Yakıt değerlerin gayet iyi bakım yapmak faydalıdır ama yakıt değerini düşürmeye çalışırken artırabilirsin dikkat et..
ozzz2110

ozzz2110

Doğum tarihi : 21/10/85
Aracınızın Modeli : r9 gte 1992

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-10-01, 05:57

Bayadır ölçmemiştik tüketimini. Zaten hep karma kullanıyoruz. Ne hep şehir içi ne hep şehir dışı.
15 gün önce bizimkiler Balıkesire gittiler. Araç hıncahınç eşya dolu ve iki yetişkin. Hızları 90-110.

Dönüşte 4 kişi geldik ve Eşyalar vardı. Abartmıyorum aracın ağırlığına 500 kg daha yük binmiştir eşyalar ve biz dahil.

Ölçelim diye gazı bitirmiş yola çıkmadan fullemiştik. Tekrar İzmire geldik aynı yerden gazı aldık 90.02 de attı. Gazın litresi 1.99. 575 km yol yapmışız. Bir kısmı bigadiçte, bir kısmı sındırgıda olmak üzere düz rampa yüklü yüksüz bir kullanım olmuş.

Sonuç; 90.02/575=0,156 lira yani 15,6 krş yakmış. Yanlış hesaplamadıysam 7.86lt gaz tüketmiş.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-10-01, 08:16

Çok normal Özkan ,ayarı ellemeyin , hız 90'ı geçince ve yük varsa normal değer bu . Geçen hafta perşembe Çorum'a gittim ,araba boş giderken hız 100 ,gelirken 105-110 ,ve rampalarda biraz fazla sıkıştırdım, 15,3 kuruş yaktı km'ye.
Deliikadir

Deliikadir

Doğum tarihi : 18/04/91
Aracınızın Modeli : 2001 clio 1.4 16v rxt

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-10-01, 11:30

-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Grnt019l
-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Grnt020r
-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Grnt050n
-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Grnt059e1

tam 100 km de yaptıgım yakıt sarfıyatı yol bılgısayarına gore 4,7L /100km de
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-10-01, 16:50

tüketim süper, hangi şartlarda... Question
Deliikadir

Deliikadir

Doğum tarihi : 18/04/91
Aracınızın Modeli : 2001 clio 1.4 16v rxt

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-10-01, 22:15

karadeniz demiş ki:
tüketim süper, hangi şartlarda... Question

100 km nın yaklasık 75 -80 km si sabit 80 km hızla yaptım ve sabıt tutmaya ozen gosterdım gerıye kalan kısmı ıse sehır ıcı trafık dur kalk oldu Very Happy

gecenlerde de yanı bayram da ısık yanıyorken 100 lıralık aldımceyrek olurken bı 100 lıralık daha almısımdır yaklasık yaptıgım km 750 ydı tabıkı bunun 400 u uzun yol ama 100 den asagı dusmedım gerıye kalan kısmı ıse sehır ıcı gezmelerımde yaptım bastgım zamanlarda oldu tam 750 kmdeyken ıbre ceyregın altıntakı celtıkteydı 45 lıralık utsune koydum yarının bı altındakıne kaldı yaklasık 22 lt cıvarı benzın gosterıodu depodakı yakıta ve bu 750 kmde sehır ıcı ve sehır dısı ortalamam 6.7 lt yazıodu
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-10-02, 00:02

süper ötesi,arabamın bu kadar akacaanı bilsem,gazı şu anda sabah 03 te sökerim
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Empty2010-10-02, 08:27

Benmi kafamı taşlara vurayım yoksa test ortamlarımız mı farklı Very Happy

1.4 8V dimi senin aracının motoruda ?

Birde gittiğin noktalar arası rakım farkı varmı ?

Deliikadir demiş ki:
-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Grnt019l
-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Grnt020r
-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Grnt050n
-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 20 Grnt059e1

tam 100 km de yaptıgım yakıt sarfıyatı yol bılgısayarına gore 4,7L /100km de

-------

https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/viewtopic.forum?t=9680
http://www.renault9-11.com

-> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu
20 sayfadaki 20 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 11 ... 18, 19, 20
 Similar topics