RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Yeni Takılan Lpg Sistemi

5 posters
YazarMesaj
xmen1979

xmen1979

Doğum tarihi : 01/01/79
Aracınızın Modeli : Honda Civic

Yeni Takılan Lpg Sistemi Empty
MesajKonu: Yeni Takılan Lpg Sistemi   Yeni Takılan Lpg Sistemi Empty2010-01-26, 20:50

Arkadaşlar, bu günlerde aracımla başım dertte, 8 senedir bende bu araba,arabamı çok seviyorum ama bu sene olduğu kadar sorun yaşamamıştım ve soğumamıştım arabamdan.

Atiker marka lpg sistemi taktırdım arabaya komple herşey değişti. eski beyin BRC marka idi. çok memnundum ama 4 sene kullandım bu sene sorun yaşamamdan dolayı değiştirdim. neyse yeni takılan depo 40 LT. lik depo 32 litre gaz alıyormuş. Şimdi benim merak ettim konu şu,

arabaya ilk gazı montajı yapan ustayla aldık 20 TL.lik gaz aldık. sonra 25 TL. lik daha aldım. toplam 45 TL. (aşağı yukarı da 20-22 LT. falan.)

fakat daha 140 km yol yaptım. göstergede kırmızı ışık yandı.( depodaki şamandıradan da baktım. çeyreğin yarısı kadar gaz gösteriyor). Şmdi bu lpg sistemi depodaki gazı sonuna kadar kullanıyor mu? yoksa deponun dibinde kullanılmayan 7-8 litre gaz kalıyor mu? (montajı yapan usta böyle birşey demişti)

usta 1000 km sonra ayar yapcaz dedi ama yinede bu değerler çok anarmol geldi bana , bu kadar yakıt sarfiyatı olur mu? yoksa göstergeler mi yanlış gösteriyor diye düşündüm ama bunu anlamak için depoyu fullemem gerekiyor. henüz fulleyemedim.
yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
saygılar,
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: Yeni Takılan Lpg Sistemi   Yeni Takılan Lpg Sistemi Empty2010-01-26, 21:29

xmen1979 demiş ki:
bunu anlamak için depoyu fullemem gerekiyor.
kendin doğru yorumu yapmışsın .fulle, kullan ve ölç ;öyle yorum yapalım.
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Yeni Takılan Lpg Sistemi   Yeni Takılan Lpg Sistemi Empty2010-01-26, 21:59

ilk başlarda arabanın alışması sorun olduğu için fazla yakabilir ama son durum ayarı için 1000km çok fazla

ya depoyu tam bitir ama bitsin yani çalışmaz hale gelsin lpg de sonra benzine geç 10 liralık gaz al yine bitir o şekilde dene

yada full depo yap 100km sonra tekrar doldur

ne kadar lpg kullandığımızı kim ne yakıyor konusunda tartışıyoruz ordan devam ederiz
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Yeni Takılan Lpg Sistemi   Yeni Takılan Lpg Sistemi Empty2010-01-26, 22:06

regülatörün içindeki diyafram zaman içinde kendini salar, şuanda sıfır regükatörün diyaframı çok sert, o alıştıkça zaten ayar değişecek, 1000 km sonraki ayar da bu ve buna benzer ayarların hep değişmesi ile tekrar yapılacak...

siz depoyu fulleyerek ölçüm yapmaya devam edin...
http://www.ladatr.com
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Yeni Takılan Lpg Sistemi   Yeni Takılan Lpg Sistemi Empty2010-01-27, 06:16

ya brc beyin varken,böyle 1000 km falan beklememiştim. 4 sene kullandım 2-3 sefer ayara gitmişimdir. hiç sorunum olmamıştı.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Yeni Takılan Lpg Sistemi   Yeni Takılan Lpg Sistemi Empty2010-01-27, 08:45

Seçici anahtarın kalibrasyon ayarı ,tank göstergesi ile aynı değil Exclamation , depo göstergesine göre full depoyu gaz bitmeye yakın haale gelinceye kadar kullanıp km ölçümü yapılabilir ,ancak bir mıknatıs yardımıyla yapılabilir bu ayarı bilen bir ustaya yaptırıp ,riske girmeden kullanmak daha mantıklı. ,kısacası ,seçici anahtarın yanlarında bir yerinde küçük bir delik vardır ,oradan içeri gönderilen ince tornavidası ile depodaki göstergeye mıknatıs yardımıyla yapılan boş-çeyrek-yarım-yarım üzeri-dolu ,şeklindeki ayarlamayla ,( ki çok basittir ,mıknatısı yerinden oynatmakla yapılır ),gösterge lambalarıda içerisindeki vidayı çevirmek suretiyle düzenlenir.
motor ,yakıt olarak 3 depo sonrası iyice alışmış olur ,ilk zamanlar ayar sıkıntısı yaşatabilir.
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Yeni Takılan Lpg Sistemi   Yeni Takılan Lpg Sistemi Empty2010-01-27, 09:29

inşallah düzelir ya, bi diyorum satayım kurtulayım. sonra alacağım arabanın sorunu olmayacakmı sanki diyorum. buna masraf eder binerim diyorum. ne bileyim. çok sinir bozucu oluyor.

Yeni Takılan Lpg Sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ESP sistemi