RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Saat Değiştirme Projesi :)

+32
onurfairway
samsunlu R-9
lıon
onuruyar
muratuner1
olvne
VetApex!
modi
drahreis
Dark_Angel_R9_770
rdmaksl
cakiroglu131
ask_mahkumu
bugRa
tlg_srg
stgarage
kudal
livan08
scaracco
KoRaY
djruffles
memedim_22
TRKR
adu040
sahinmustafa
sisyphos
GhostRider
Truva
karadeniz
Renault9
Mirac9
XDiscovery
36 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

Saat Değiştirme Projesi :) Empty
MesajKonu: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 10:58

Konu ; Aracımızın orta konsolunda bulunan dijital saat .

Sebep ; Saatin yarısının gözükmemesi Very Happy

Malzeme ; Yeni bir dijital saat (7.5ytl) ve el emeği .

Sonuç ; Kocaman ekranlı ve portakal renkli dijital tarih,gün lü saat Very Happy

Arka aydınlatmada eski saatin kablosuna bağlanınca kontak açıldığında aydınlatmada çalışıyor.

Saat Değiştirme Projesi :) Img6084mh2
Mirac9

Mirac9

Doğum tarihi : 21/12/86
Aracınızın Modeli : Rni

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 11:41

guzel olmus eline saglık :bom:
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 12:28

Mirac9 demiş ki:
guzel olmus eline saglık :bom:

Gerçekten güzel olmuşmu ? Yoksa kaba mı duruyor ? Biraz kafama takıldı benim ,şu anda kendi kendimi teselli ediyorum güzel güzel diye..... Very Happy

Birde sol tarafta bulunan merkezi kilit ve arka cam silecek düğmesinin çerçevesinden bulabilirsem cam kaldırma düğmelerine de takacağım. O zaman daha güzel olur. Saatide sağa kaydırırım ve düğmeleri gözükmez.
Mirac9

Mirac9

Doğum tarihi : 21/12/86
Aracınızın Modeli : Rni

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 12:40

ya saatın cercevesındekı plastikler biraz sırıtmıs olabilir. diger otomatık cam dugmesının cercevesinden olsaydı tam süper olurdu. :clapping:
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 17:27

Hocam bence çıkma temiz bir saat alın Very Happy

Orjinalden şaşmayın. Geçici bir çözüm olmuş gibi Wink
http://www.renault9-11.com
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 17:42

Renault9 demiş ki:

Yapma hocam yaw Sad Valla 2 saat uğraştım onu oraya takana kadar. Hiç geçici olurmu ?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 18:14

olmuş olmuş... Cool Razz Wink Very Happy
http://www.ladatr.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 18:15

eline sağlık güzel olmuş
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 18:26

O fotoyu çektikten sonra tekrar söktüm ve biraz yamuk duran cam kaldırma düğmelerini,saati ve saatin altında ve üstünde duran lastikleri düzeltim .Şimdi içim rahatladı.
Bu arada orjinal dijital saat 50 ytl olduğundan böyle birşey yaptığımı belirtmek isterim.
Cevab yazan arkadaşlara saygılar sunarım.
Truva

Truva

Doğum tarihi : 03/07/74
Aracınızın Modeli : RENAULT 11 TXE

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-30, 19:22

güzel olmuş kardeş
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2007-12-31, 18:34

XDiscovery demiş ki:
Renault9 demiş ki:

Yapma hocam yaw Sad Valla 2 saat uğraştım onu oraya takana kadar. Hiç geçici olurmu ?

hocam alınmadın değilmi.
bende senin gibi aynı yolu izlemiştim
3-4 adet saat almıştım
sonra hiçbirisi gözüme hoş durmadı.
20-30 arası saat satılıyor çıkmacılarda
ben çıkma alıp taktım,50 ytl yazık günah....
http://www.renault9-11.com
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-01, 07:37

Yok hocam,alınmadım. Dediğiniz de doğru zaten.Orjinal bir başka.
GhostRider

GhostRider

Doğum tarihi : 21/07/88
Aracınızın Modeli : '94 Fairway

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 12:19

bence çok güzel olmuş.. eski saat hem çok küçüktü hemde akşamları karanlıkta okunmuyordu.. kesinlikle süper.. aynı saatten nerden bulabilrim?
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 13:24

GhostRider demiş ki:
bence çok güzel olmuş.. eski saat hem çok küçüktü hemde akşamları karanlıkta okunmuyordu.. kesinlikle süper.. aynı saatten nerden bulabilrim?
Teşekkürler.Saati ben yeterkiiste alısveriş sitesinden aldım.Ama gittigidiyorda da var.
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 13:41

GhostRider ve XDiscovery bence saatleri takas edin Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
GhostRider

GhostRider

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 19:25

XDiscovery, hemen inceliyorum siteleri.. peki baglantısı çok zormu? direk eskisi baglantıda değişiklik yapmandan takılıyomu?
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 20:43

GhostRider demiş ki:
XDiscovery, hemen inceliyorum siteleri.. peki baglantısı çok zormu? direk eskisi baglantıda değişiklik yapmandan takılıyomu?
Elektrik bağlantısı kolay.Voltmetre ile kontağı açılınca elektrik gelen artı ucu bulacaksınız.Bu artı ucuda yeni saatin artı beslemesine takacaksınız.Eksi yi de eksiye tabiki.
Ancak yeni saati o benim taktığım yere takması biraz zor.El beceriniz iyi ise yapabilirsiniz.Yoksa oraları berbat edebilirsiniz.Eski saatin arka plastik kısmınıda oyup yuva yapmanız gerekiyor.Çok ince iş.
Benim turuncu renkli arka ışığı hoşuma gitmedi.Bu yüzden söktüm ve arka ekran ışığının ledini yeşil ile değiştirdim.Artık orjinal saat in ışığı gibi yeşil yanıyor.Bu led değiştirme işinide becerebilirseniz muhteşem olur.Ama bu da bayağı dikkat isteyen ve elektronik bilgisi isteyen bir iş.
Yapabileceğinize inanıyorsanız bence yapın.Gerçekten çok hoş oluyor.Ama yeterli bilgi,beceri yoksa hiç yapmayın. Çünkü başladımı geri dönüşü yok. Eski saatin yerinde epey tadilat yapacaksınız.
Karar sizin.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 20:48

sisyphos demiş ki:
GhostRider ve XDiscovery bence saatleri takas edin Wink
Valla ben saatimden memnunum ve takas gerektirecek bir sebepte yok.
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 21:13

peki eski saat kasasına uyabilecek ebatta olanlar var mı ki ? yani diyorum ki hiç olmazsa kasası orjinal oalrak kalsa ? Smile eski kasa yeni saate monte edilebilse fena olmazmış
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 21:27

sahinmustafa demiş ki:
peki eski saat kasasına uyabilecek ebatta olanlar var mı ki ? yani diyorum ki hiç olmazsa kasası orjinal oalrak kalsa ? Smile eski kasa yeni saate monte edilebilse fena olmazmış
Valla ben eski saatin kutusunun içine sığacak ve ekranı aynı büyüklükte ,arka aydınlatması olan dijital saat bulamadım.Bulsam belkide öyle yapardım. Ama son işlemlerden sonra artık bu taktığım saat daha hoşuma gidiyor.
GhostRider

GhostRider

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-02, 23:26

XDiscovery demiş ki:

.Artık orjinal saat in ışığı gibi yeşil yanıyor.

nasıl yani orjinal saatte ışık varmı ki? bugn bi arkdşta söylemişti.. bizim eskiden broadway vardı onun saatnde yeşil ışık vardı orjinalinde diye.. aklıma takıldı.. eger orjinali ışıklıysa farklı bir saatle değiştirmeme gerek yok heralde.. benmki yanmıyor.. karanlıkta problem oluyor..
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-03, 05:56

GhostRider demiş ki:
XDiscovery demiş ki:

.Artık orjinal saat in ışığı gibi yeşil yanıyor.

nasıl yani orjinal saatte ışık varmı ki? bugn bi arkdşta söylemişti.. bizim eskiden broadway vardı onun saatnde yeşil ışık vardı orjinalinde diye.. aklıma takıldı.. eger orjinali ışıklıysa farklı bir saatle değiştirmeme gerek yok heralde.. benmki yanmıyor.. karanlıkta problem oluyor..
Evet orjinal saate ışık var.Sizinki yanmıyorsa muhtemelen ampülü patlamıştır.Saati yerinden çıkar ve arkasındaki ufak siyah yuvarlak kapağı çevirerek çıkar. Içindeki ampülü değiştiriver.Işlem tamam.
GhostRider

GhostRider

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-03, 13:42

XDiscovery süpersin arkdşm yaa.. hemen işe koyuluyorum.. teşkkr.. Wink
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-03, 13:48

Saat niye gözükmez ki? Benimki de gözükmüyor da orjinal aküsü bittiğinde birkaç çizgisi silindi ogünden sonra da pek merak etmemiştim ta ki bu başlığı okuyana kadar.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-03, 14:57

adu040 demiş ki:
Saat niye gözükmez ki? Benimki de gözükmüyor da orjinal aküsü bittiğinde birkaç çizgisi silindi ogünden sonra da pek merak etmemiştim ta ki bu başlığı okuyana kadar.

İşte onun çaresi yok. Ben epey uğraştım ama malessef lcd ekran öldüğü zaman artık geri gelmiyor. Yapılabilecek tek şey saati değiştirmek.
GhostRider

GhostRider

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-03, 21:46

eskiden ışıgı yoktu artk saatin kendisi yok.. Crying or Very sad ampulu değiştirmek için çıkardım ama keşke çıkarmasaydım.. bi yerlerden kısa devre oldu ampulu değiştirirken ekran flnda gitti.. Sad bu arada orjinal saatin fiyatı nedir bilginiz varmı? Sad
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-03, 21:51

GhostRider demiş ki:
eskiden ışıgı yoktu artk saatin kendisi yok.. Crying or Very sad ampulu değiştirmek için çıkardım ama keşke çıkarmasaydım.. bi yerlerden kısa devre oldu ampulu değiştirirken ekran flnda gitti.. Sad bu arada orjinal saatin fiyatı nedir bilginiz varmı? Sad
50 Lira,
Bende değiştiricem ama hala orjinal Gtl saati bulamadım,
Benim de ışık var ekran yok Sad
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
GhostRider

GhostRider

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-04, 00:13

50 liramı? Shocked yuhh bune be altı üstü basit dijital saat..
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-04, 07:55

GhostRider demiş ki:
50 liramı? Shocked yuhh bune be altı üstü basit dijital saat..

Size sonuna kadar katılıyorum. Bir ara Türkiye'de bayağı bir yaygınlaşan milyoncu diye tabir ettiğimiz fason çin malı satıcılarında 2 liraya çok güzel bir dijital saat satılıyordu. Tamam kalite farkı var ama 2 ile 50 arasında da çok fark var. Arabada saat ihtiyacım yok ama orta konsola baktığınızda karşınızda yeşil arkaplanlı dijital bir saat görmek ayrı bir moral veriyordu.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-04, 08:12

evet sadece panel de zenginlik sağlıyor bu! saat yoksa gidipte elli lira verilmez yazık günah.
50 liraya neler yapılır neler.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-04, 08:34

Eeeeee bende keyfimden başka saati uydurmaya çalışmadım Very Happy

50 nireeee 7.5 nireeee
GhostRider

GhostRider

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-05, 04:47

haklısın XDiscovery.. Laughing sizi şimdi daha iyi anlıyorum.. lol!
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-05, 15:30

takara34 demiş ki:
evet sadece panel de zenginlik sağlıyor bu! saat yoksa gidipte elli lira verilmez yazık günah.
50 liraya neler yapılır neler.

aslında sadece zenginlik sağlamıyor, yolda ilerlerken kol saatinize bakmak biraz da tehlikeli bir durum. gözünüzün önünde saat olması iyi birşey. Bir de yanılmıyorsam akü zayıfladığında saat de resetleniyor akü problemini de tespit edebiliyorsunuz.
TRKR

TRKR

Doğum tarihi : 19/12/77
Aracınızın Modeli : Clio Symbol Alize 1.4 2006

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-08, 06:28

Saat konusunda ben de bir ara epey düşünmüştüm ama 50 lira çok geldi.Tamam arabamı seviyorum ama o saat 50 lira etmez.Onun yerine gidip güzel bir Casio kol saati alırım Cool
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-09, 23:33

Yaklaşık 3 sene önce balçova kipadan uygun bir fiyata aldığım catiga marka saat.Kronometre,alarm gibi fonksyonları var ama aydınlatması yok.Yine aynı yerden aldığım bir ürünle onuda çözdük.Çakmak soketini kullanarak çalışan bir led lamba. https://servimg.com/image_preview.php?u=11872924&i=1
memedim_22

memedim_22

Doğum tarihi : 02/01/84
Aracınızın Modeli : 1991 manager

MesajKonu: sonunda buldum   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-01-22, 00:57

benimde saatte aynı sorun vardı yani yarısı yoktu.aman bugün hurdacıdan aldım 10 ytl ye kurtuldum.ayrıca bayağı bi eksiğimi tamamladım.yeni bi hurda flash gelmişti ondanda bulamadığım bayağı bi eksiği tamamladım.
djruffles

djruffles

Doğum tarihi : 05/02/79
Aracınızın Modeli : flash txe

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-02-24, 13:25

kardes detaylı nasıl sokup taktın bi anlatsaydın
KoRaY

KoRaY

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-02-28, 16:41

R9 11 lerin saatleri iyi gözükmüo zaten normaldede. gündüzleri okumak oldukça güç. ben bunu düzeltmek için fransız bi R11 den saatini söktüm onlarınki europa lar gibi.ama europanınki tam otururmu bilemem. şu an saat günün her saatinde çok net okunabiliyo. bulabilirseniz böle bişey takın
scaracco

scaracco

Doğum tarihi : 10/06/83
Aracınızın Modeli : 95 SPRING

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-02-29, 13:34

Renault9 demiş ki:

orginal saatte aydınlatma varmı?? lamba yani
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-02-29, 17:20

scaracco demiş ki:
Renault9 demiş ki:

orginal saatte aydınlatma varmı?? lamba yani

var, arkasında lamba oluyor. (bendeki saat baya güzel ışık veriyor, fransız r11. Gündüz de okunması net)
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: saat   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-04-22, 18:38

arkadaşlar ben orjinali bozmak istemedim.1 milyoncudan 1 ytl ye aldım ve istediğim yere koyuyorum.şu resimde gördüğünüz gibi orta konsolda duruyor.bazen konsolun en solunda bulunan ikili bölmeye koyuyorum.(maliyet 1 ytl,görüntü fena değil)
Saat Değiştirme Projesi :) Saatwf7
kudal

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-04-22, 22:38

hımm. o zaman ben saatimin kıymetini bileyim...

gerçi benim oturduğum semt yani beylikdüzünün komşu semti esenyurt ta çıkma parça satan yerler var. oradan saat alınabilir. bu gün akşama kadar çıkmacılarda dolaştım. otomatik cam düğmeleri için çerçeve aradım. biraz pahalıydı ama hiç olmazsa buldum. 20 YTL. o kadar yedek parçacıları dolaştım. yok..
stgarage

stgarage

Aracınızın Modeli : Mercedes 3240 - Scania R 380

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-06-21, 19:49

Güzel Olmuş Eline Sağlık
http://www.stgarage.tr.cx
tlg_srg

tlg_srg

Doğum tarihi : 04/06/84
Aracınızın Modeli : 2000 peugeot 206 1.6 xt

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-06-22, 07:16

arkadaşlar benimde saatin cizgileri eksikti bide lambası yanmıyodu arabayı aldığımdan beri ende dün ankarada çıkmacılara gittim bi saat buldum 25 ytl dedi bende eski saati verim 10 ytl daha verdim iyi bi pazarlıkla saati aldım ama rengi hoşuma gitmedi turuncu yanıyo lambası bu orjinal midir ? yoksa yeşil olanları da varmı bu arada ışığını rengini de değiştiremiyorum bu orjinaliymiş....
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-06-22, 07:23

iyi (ucuz) fiyata almışsın tolga. r9 lardaki orjinal renk yeşil olması lazım.
tlg_srg

tlg_srg

Doğum tarihi : 04/06/84
Aracınızın Modeli : 2000 peugeot 206 1.6 xt

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-06-22, 07:26

livan08 demiş ki:
iyi (ucuz) fiyata almışsın tolga. r9 lardaki orjinal renk yeşil olması lazım.
saol livan ucuza aldım da tek sorun rengi aslında hoş oldu değişik oldu ama orjinal rengi olması varken nie turuncu bunlarda turuncu renk hangi modellerde vardı bide onu araştırmaya çalışacam merak ettim... bi ara fotolarını eklerim..
bugRa

bugRa

Doğum tarihi : 29/10/88
Aracınızın Modeli : 1996 Renault 9 GTE

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-08-09, 23:44

valla sizeri bilmem ama ben hiç kullanmıyorum hatta sökmeyi düşünüyorum... yerinede şimdilik otomatik cam kumandalarının solundaki gözden taktırmayı düşünüyorum... ama ilerde ne olur bilinmez... yapılacak yeni donanımların kumandası için boş alan... Smile
ask_mahkumu

ask_mahkumu

Doğum tarihi : 28/01/87
Aracınızın Modeli : renault 9

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2008-08-14, 18:42

ya bu saat benımde calısmıyo lambasıda yanmıyo soktum baktım bısıy anlamadım tekrar taktım ne gıbı bı sorunu vardır yardım edermısınız arkadaslar bıde bu saat cok hos olmus elıne saglık ghuzel olmus
cakiroglu131

cakiroglu131

Doğum tarihi : 10/12/82
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2009-02-11, 16:22

Very Happy benimde eskiden bir saatim vardı..ışığı yanmazdı ama benimdi...şimdi ne ışığı yanıyor nede kendisi...meftayı önümüzdeki günlerde defnedicem inşallah cheers
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Saat Değiştirme Projesi :)   Saat Değiştirme Projesi :) Empty2009-02-11, 20:08

arkadaşlar elektrik bağlantısını kesmeden saati yerinden çıkarın ekrana arkadan destekliyerek biraz baskı yapın eğer görüntü gelirse ekran sağlam demektir,ekranı sökmeyi göze alırsanız, devre iletkenliğini sağlayan dikdörtgen şeklindeki bu iki parçayı biraz sabitleyerek bu işi çözersiniz,(kağıt vs gibi bir şeyi devrenin arkasına,arka kapağa doğru sıkıştırarak kapağı kapatın)

Exclamation ekran tamamen bitmişse ve orj.saati bulamıyorsanız tofaş-doğanların dikiz aynasındaki saat ekranı ile bizimki iletken parçalarına kadar birebir aynı, ondan bulup değiştirebilirsiniz,
benim minibüste saat teypte idi ve saat sıkıntısı çekiyordum,önce çıkma doğan saati aldım 5 tl ye bir yere oturtamadım,gittim çıkma reno 9 saati aldım çok güzel oldu,ama bağlantı sırasında ekran gitti :dash: tam o sinirle fırlatıp atacaktım ki,ekranların çok benzediğini gördüm ve denedim oldu,şu an sorunsuzca kullanıyorum,

Saat Değiştirme Projesi :)
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» renault 11 projesi....