RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sürekli yağ birikme ?

+9
metin sağın
Cihangir KALKAN
93 spring
barut
salla2000
karadeniz
kozluca21
samsunlu R-9
sahinmustafa
13 posters
YazarMesaj
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

Sürekli yağ birikme ? Empty
MesajKonu: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-11, 13:04

Daha önce hiç böyle olmuyordu, şu son birkaç ayda regülatörde sürekli yağ birikiyor, tıpayı açmamla beraber oluk oluk atık madde çıkıyor.
Bunun sebebi gazda mı yoksa başka bir sorunmu var sizce ? Opet'ten alıyorum gaz sürekli.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-11, 13:10

gazdan dolayı oluyor.
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-11, 13:14

DEmekki kaliteyi epey bozdular, geçen sene tıpayı açardım 1 damlanın yarısı kadar bile çıkmazdı. Şimdi haftada 1 açıyorum oluk oluk yağ çıkıyor.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-11, 13:18

regülatör ayırabildiği kadar ayırıyor ancak gazla birlikte giden ise ,lpg borularının içinde pislenme yapıyor ,borulara tutunamayanı ise gidip yanma odasında ya yanıyor yada kurum oluyor. Son 1 aydır Bp gaz kulllanıyorum motorun sesi bi harika ,3 ay dolsun bakacas kostik birikimine.
kozluca21

kozluca21

Doğum tarihi : 25/01/84
Aracınızın Modeli : 1992 broadway gte

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-12, 08:11

Arkadaşlar bendeki fema marka regülatörde de sanırım bayağı bir pislik var nereden ve nasıl temizleniyor tarif edebilirmisiniz?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-12, 08:27

yahu şu opetten gaz almaayııııııııııııııııııınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.... Exclamation

en temiz gaz shelgaz... Sürekli yağ birikme ? 261607
http://www.ladatr.com
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-12, 09:39

hangi vida bu yağ aldıgınız bizde bilem örenem yaaa Very Happy
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-12, 09:46

kozluca21 demiş ki:
Arkadaşlar bendeki fema marka regülatörde de sanırım bayağı bir pislik var nereden ve nasıl temizleniyor tarif edebilirmisiniz?

salla2000 demiş ki:
hangi vida bu yağ aldıgınız bizde bilem örenem yaaa Very Happy

yokmu derdimize derman olacak Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-12, 09:48

bakır girişi depodan ve reglatörden söküp,inceden verin havayı,içi temizlensin
sahinmustafa

sahinmustafa

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-12, 10:32

regülatörün altında plastikten bir vida olur, amacı sadece deliği kapamak. Vidayı sökünce regülatörün içindeki atık madde dökülür. Bu iş regülatör sıcakken yapılması önerilir.
Cihangir KALKAN

Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-12, 16:07

Babamın ve benim aracımda tapalar metal. Elimle çevirip açmayı başaramadım. Yalnız benim BRC AT90-E regülatörün tapasının dibinde, tam göremedim, somun var sanırım. O somunu gevşeterek tapayı açabilir miyiz?
metin sağın

metin sağın

Doğum tarihi : 02/09/77
Aracınızın Modeli : 90 model renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-25, 20:40

biriken yağın zararı varmı?
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-26, 04:23

metin sağın demiş ki:
O yağ, sisteme zarar vermemesi için atık olarak biriktirilir. Alınmaması zararlı olabilir. Ben de sonraki gidişimde temizleteceğim. Zaten gaz ayarını da iyice bozdum. Hortumun üzerindeki vana tamamen açık olduğu halde çekiş zayıfladı.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-26, 05:47

Detaylı temizlikten önce yani eylül gibi aldığım Lovatı regülatörle yaklaşık 5000 km yol yaptım, alttaki plastik tapayı açtım hatta serçe parmağımla yokladım ama herhangi birşey gelmedi Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-26, 08:43

Cihangir KALKAN demiş ki:
metin sağın demiş ki:
O yağ, sisteme zarar vermemesi için atık olarak biriktirilir. Alınmaması zararlı olabilir. Ben de sonraki gidişimde temizleteceğim. Zaten gaz ayarını da iyice bozdum. Hortumun üzerindeki vana tamamen açık olduğu halde çekiş zayıfladı.
Vana tamamen açık ise boğuluyor ve yakamıyordur. Eğer rolantide sorun yoksa. Koltuğa birisini oturt, 3000 devire sabitlesin. vanayı kısmaya başla. Eğer dediğim gibi boğuluyorsa, vanayı kısarken bir ara ses yükselecek kısmaya devam et, ne zamanki bir anda ses değişip azaldı, hafif geri aç. Yani motor sesinin azaldığı noktaya geri dön ve bırak.
Tabi bu dediklerim rolanti ayarında sıkıntı yoksa.
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-04-26, 12:11

haydarguducu demiş ki:
metin sağın demiş ki:
Vana tamamen açık ise boğuluyor ve yakamıyordur. Eğer rolantide sorun yoksa. Koltuğa birisini oturt, 3000 devire sabitlesin. vanayı kısmaya başla. Eğer dediğim gibi boğuluyorsa, vanayı kısarken bir ara ses yükselecek kısmaya devam et, ne zamanki bir anda ses değişip azaldı, hafif geri aç. Yani motor sesinin azaldığı noktaya geri dön ve bırak.
Tabi bu dediklerim rolanti ayarında sıkıntı yoksa.
Araçta devir saati yok ama gaz telini sabitleyip vanayı kıstım. Yukarıda yazan şekilde ses değişti. Aracın çekişi geçen yaz gibi değil.

Biraz önce mikserin oturmaması veya karbüratörün hava alması gibi ihtimalleri kontrol etmek için hava filtresinin kapağını söküp marşa bastım. Rölantideyken kapağı çıkarmama rağmen seste değişme olmadı. Sadece parmağımı mikserin üzerindeki deliğe götürdüğümde motor stop etti.
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-03, 18:18

Hava kararırken dreyn tapasını 19' luk anahtarla gevşetip marşa bastım. Motor ısındıktan sonra tapayı söküp atıkları gazete kağıdına akıttım. Bu arada ortalık yanık kağıt koktu. Sürekli yağ birikme ? 916329 Gzete sayfasını sonra fotoğraflarım. Tapayı sökünce rölanti sapıttı. Akıntı bitince balata spreyiyle deliğin ağzını temizleyip tapayı tekrar sıktım. Rölantisi çok güzel gibi geldi. Bir sonraki binişimde soğuk motorun rölantisini dinleyerek sonucu paylaşacağım.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-03, 18:36

Hava kararırken dreyn tapasını 19' luk anahtarla gevşetip marşa bastım. Motor ısındıktan sonra tapayı söküp atıkları gazete kağıdına akıttım. Bu arada ortalık yanık kağıt koktu. Sürekli yağ birikme ? 916329 Gzete sayfasını sonra fotoğraflarım. Tapayı sökünce rölanti sapıttı. Akıntı bitince balata spreyiyle deliğin ağzını temizleyip tapayı tekrar sıktım. Rölantisi çok güzel gibi geldi. Bir sonraki binişimde soğuk motorun rölantisini dinleyerek sonucu paylaşacağım.

gazete kağıdı niye onu çözemedim sadece... Smile
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-03, 18:42

karadeniz demiş ki:

gazete kağıdı niye onu çözemedim sadece... Smile
Atığı sızdıracak kap bulamadım. Donduğu için kağıdın üzerine aktı. Razz
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-05, 05:06

Bu da regülatörden çıkan atık. Sızarken donuyor, etrafa biraz bulaşabiliyor ama balata spreyiyle hiç zorlanmadan temizleyebiliyorsunuz.

Sürekli yağ birikme ? Lpgkostik
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-05, 09:05

ankarada var bişey scratch

yoksa opet kırsalda gayet pahalı ve kaliteli
http://www.nettekalite.com
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-05, 09:12

ışın karacada damardan sölicekmiş Very Happy
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-05, 09:43

93 spring demiş ki:
Elime o sayfa denk geldi.

Gazı Opet' ten hiç almadım. Sanayiye gittiğim gün orada bir istasyonda depoyu doldurmuştuk. Karbüratör tamirinden sonra ilk marşta motor gaz yemiyordu. Gaz ayarını açıp çözmüştüm. Bunu alınca kontağı çevirdiğimde regülatör anında tık etmeye başladı. Rölantisi biraz daha canlı. Önceden motor zangır zangır titriyordu. Şimdi babamın arabasındaki gibi hafif sarsılıyor.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-05, 10:38

93 spring demiş ki:

Gazı Opet' ten hiç almadım. Sanayiye gittiğim gün orada bir istasyonda depoyu doldurmuştuk. Karbüratör tamirinden sonra ilk marşta motor gaz yemiyordu. Gaz ayarını açıp çözmüştüm. Bunu alınca kontağı çevirdiğimde regülatör anında tık etmeye başladı. Rölantisi biraz daha canlı. Önceden motor zangır zangır titriyordu. Şimdi babamın arabasındaki gibi hafif sarsılıyor.
e abi,şantele ne dicen,çok beğenerek dinler ve tavsiye ederim,gazeteyi bitirdim yaw,keşke düz koysaydın resmi Very Happy
abi muhabbete bak,'aydemir akbaş,'behçet nacar,'ışın karaca Sürekli yağ birikme ? 916329
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-05, 11:37

93 spring demiş ki:
93 spring demiş ki:

e abi,şantele ne dicen,çok beğenerek dinler ve tavsiye ederim,gazeteyi bitirdim yaw,keşke düz koysaydın resmi Very Happy
abi muhabbete bak,'aydemir akbaş,'behçet nacar,'ışın karaca Sürekli yağ birikme ? 916329
Zerrin Egeliler sayfası lazım bize. Sürekli yağ birikme ? 656415

Bu arada mesaj zararlıysa silinebilir. Sürekli yağ birikme ? 120224
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-05-05, 19:08

ne var yaw, içimizde feri canselciler, arzu okaycılar da olabilir yani... Rolling Eyes çok normal 1 şey... Exclamation
kapadokyalı

Doğum tarihi : 08/02/80
Aracınızın Modeli : broadway

MesajKonu: Geri: Sürekli yağ birikme ?   Sürekli yağ birikme ? Empty2010-07-29, 10:52

bendede lovato var o tıpayı acıyorum ama 1 damla bile yağ cıkmıyor.sanırım o regulatorlerin özelliği bu imiş.taktırdıgım yer soyledi.yeni nesil regulatorlerde pek yaglanma olmuyormuş.

Sürekli yağ birikme ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-