RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tek tuşla cam açma-kapama

+10
93 spring
bUğrA_mUtlU
konvekta
Renault9
karadeniz
burcinhan
okan sen
Evliya Çelebi
XDiscovery
olvne
14 posters
YazarMesaj
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

Tek tuşla cam açma-kapama Empty
MesajKonu: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-15, 12:40

Ne zamandır hep aklımda olan bir şeydi cam düğmesini r19'un 4 fonksiyonlu olanlarıyla değiştirmek ancak hem fiyatı hem de yan sanayinin içinde akım kesici olup olmadığından tam emin olmadığımdan erteliyordum. Geçen hafta Selim abinin yanındayken sağolsun sayesinde parçacıda deneme fırsatım oldu ve düşündüğüm gibi sorunsuz çalıştı.

Renault 19'un düğmesi bu: Tek tuşla cam açma-kapama 1302

Soket girişi bizim düğmeler gibi 5 tane ve elektriksel olarak hiç bir değişiklik yapmaya gerek yok soketler aynen uyuyor. Yalnız tek sorun cam butonlarının düğme yerine oturmamasıydı. Ters takılmasını önlemek için yandaki plastik çıkıntı bizim butonlara göre ters yönde ve yerine geçmesine engel oluyor.

Tek tuşla cam açma-kapama Dsc00833a

Tek tuşla cam açma-kapama Dsc00833yeni
Yukarıda işaretlediğim yere kadar olan kısmını maket bıçağı ile kestim.

Tek tuşla cam açma-kapama Dsc00839h

Artık rahatça yerine takılabilir.

Tek tuşla cam açma-kapama Grnt0357

Tek tuşla cam açma-kapama Dsc00845i

Tek tuşla cam açma-kapama Grnt0359

Düğmelerin fonksiyonelliği çok güzel belki dezavantajı biraz dışarda durması bu da benim konsoldan kaynaklandı. Normalde cam düğmelerinin 3'lü yuvası konsol kapağından çıkarılabiliyor fakat spring olduğunda mıdır fabrikasyon otomatik cam koyunca konsol kapağına entegre yapmışlar çıkarma gibi bir şansım yoktu.

İsteyen düğmenin yan kısmı yerine buton yuvasında da hafifçe yanlardan yer açabilir. Ayrıca üstlerden de biraz kazınırsa iyice geriye oturur ya da 3 lü yuvayı söküp ters çevirip takabilirseniz hiç bir işleme gerek kalmaz. Ben orjinalini bozmak istemedim her zamanki gibi istediğim zaman yine eski düğmeleri takabilirim. Bir de ufak bir ayrıntı düğmelerin aydınlatması r19 için olunca turuncu yanıyor en kısa zamanda yeşile çevirmeyi düşünüyorum. Bir şey var ki orjinallere göre ışığı çok daha iyi.

Son olarak bu düğmelerin orjinalinin tanesi 60 lira. Bu aldıklarım yan sanayi ve bir tanesi 30 lira. Ne kadar gerekli kişiden kişiye değişir Smile Bu kadar basit bir iş niye bu kadar uzattım yine bilmiyorum sanki devre kesiciyi ben tasarladım Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-15, 12:43

Şimdi bu cam kapandığı an kendisi elektriği kesiyor öylemi ?
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-15, 12:53

Evet tek tuşla aşağı ya da yukarıya geldiğinde tık diye otomatik akım kesiliyor yani cam motorunu sıkıştırma gibi bir şey yok.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-15, 12:56

Bu olay harika. Paylaşım için teşekkürler. En kısa zamanda bende yapmayı düşünüyorum. Çünkü alarma mevcut şekilde camları ekleyemiyordum. Ama bu düğme ile olur.

Bu arada düşünen varsa Hepsiburada var ;

http://www.hepsiburada.com/svs-manuel-ve-otomatik-cam-anahtari/ProductDetails.aspx?productId=otso35350187002&categoryId=26026
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-16, 14:36

Cam düğmesinin üzerinde bir termik var, üzerinden çok akım çekilince atıyor, güzel sistem
hayırlı olsun.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
okan sen

Doğum tarihi : 24/02/81
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-16, 19:17

eline sağlık güzel olmuş vede bence gerekli birşey düğmeye uzun uzun basmak gerekmiyor. bir dokunuşta kapanıyor.
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-17, 06:31

eline sağlık güzel olmuş
http://www.motur.org
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-17, 12:16

süper ya... hayırlı olsun abi..
http://www.ladatr.com
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-17, 13:09

Aynı işi gören bir röle hepsiburada.com da satılıyor. Ben henüz bağlayamadım aracıma ama mevcut cam açma-kapama tuşlarını kullanabiliyorsunuz.
http://www.renault9-11.com
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-17, 13:11

Renault9 demiş ki:
Aynı işi gören bir röle hepsiburada.com da satılıyor. Ben henüz bağlayamadım aracıma ama mevcut cam açma-kapama tuşlarını kullanabiliyorsunuz.

Linkini alabilirmiyim hocam ?
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-17, 17:36

Teşekkürler arkadaşlar...
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-17, 19:42

Renault9 demiş ki:

evet bende almıştım.. laser marka baglattım.. satarkende alarmla birlikte söktüm.. şu an evde alarmla beraber yatıyorlar..

baglantısı biraz ugraştırıyor o kadar.. hassasiyeti çok.. yani anlık dügmeye basmanız gerekiyor otomatik olarak kapanmasını istiyorsanız...

baglantıyı yaptıktan sonra başta çok hassas oldugunu bilmedigimiz için arızalı zannedip tekrar sökecektik.. son bir anda anlık el dokunuşu ile çalıştıgını ögrendik...

eger başka birisi modül oldugunu bilmese kesinlijkle çalıştıramaz.. yani dedikleri gibi 1 kere basmayla dügme kapanıyor degil.. hızlı bir el hareketi ile anlık dokunup bırakmak gerekiyor..

diger artısı alarma tetikleme vererek kitleme sonrası acık cam var ise camları sıra ile kapatması..
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-04-17, 20:01

konvekta demiş ki:
Renault9 demiş ki:

evet bende almıştım.. laser marka baglattım.. satarkende alarmla birlikte söktüm.. şu an evde alarmla beraber yatıyorlar..

baglantısı biraz ugraştırıyor o kadar.. hassasiyeti çok.. yani anlık dügmeye basmanız gerekiyor otomatik olarak kapanmasını istiyorsanız...

baglantıyı yaptıktan sonra başta çok hassas oldugunu bilmedigimiz için arızalı zannedip tekrar sökecektik.. son bir anda anlık el dokunuşu ile çalıştıgını ögrendik...

eger başka birisi modül oldugunu bilmese kesinlijkle çalıştıramaz.. yani dedikleri gibi 1 kere basmayla dügme kapanıyor degil.. hızlı bir el hareketi ile anlık dokunup bırakmak gerekiyor..

diger artısı alarma tetikleme vererek kitleme sonrası acık cam var ise camları sıra ile kapatması..

e yeter allah bereket versin... Rolling Eyes
http://www.ladatr.com
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

Doğum tarihi : 29/10/88
Aracınızın Modeli : Renault 9 GTE

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-03, 22:04

güzel bir özellk lakin çok dışarda duruyor bakmak kurcalamak lazım. belkide kapıları kilitleme düğmesi küçük kaldığı için öyledir oda olabilir. özellik bakımından güzel ama resimlere tekrar tekrar bakınca kaba geldi beğenemedim nedense. bunun yerine yeni nesil araçlardaki gibi bir kesicili devre bağlayıp 3-5 saniye basılı turunca komple kapatacak diğer durumda da istedğimiz gebi ayarlıyabileceğimiz şekilde olucak. nedense bu tuşların orda duruşunu beğenmedim.

yada şöyle bir durum var bu tuşlarıda kullanarak Clio lardaki gibi cam açma ve ayna ayarını kapı içine taşıyarak daha pratik bir çözü olabilir. her olurda arka camlarda elektrikli olursa onlarında butonlarının yerleşimi açısından ahat olur gibi.

Tek tuşla cam açma-kapama Big260578752hv

resimde pek belli değil ama aradım ve bunun bulabildim. elektrikli ayna projesini uygularsam bunuda uygulacayacam. cam düğmelerinide oraya alıp almama konusunda kararsızım.

scratch
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 05:55

vallaha ben alırsam aynasınıda alırım,takım olsun Wink
kapadokyalı

Doğum tarihi : 08/02/80
Aracınızın Modeli : broadway

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 06:37

SİMDİ R 19 cam butonunu alıp direkt soketi oturtunce bizim araclar da baska bi işlem yapmadan tek tus ac kapa mı olacak
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 07:39

kapadokyalı demiş ki:
SİMDİ R 19 cam butonunu alıp direkt soketi oturtunce bizim araclar da baska bi işlem yapmadan tek tus ac kapa mı olacak

Evet sadece düğmenin yan kısmı yukarıdaki gibi biraz kesilecek.

Düğmeler isterseniz daha da içeride durur ben buton çerçevesi üzerinde değişiklik yapmadım. Çerçevenin üst ve alt kısımlarını ufak bir kazımayla daha da içeri oturur. Zaten aslında görünümden ziyade benim için fonksiyonelliği önemli. Bir diğer avantajı da aydınlatması.

Cam düğmelerini kapı kolçağına taşımak en güzeli tabi ama orjinal bir görünüm elde etmek çok zor olur. Bizdeki kolçak tipleri pek uygun ama mesela yabancı r9-11lerin bazılarında tam istediğimiz tipte kolçak var düğmeler kolçak üzerinde.
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 08:54

olvne demiş ki:

Cam düğmelerini kapı kolçağına taşımak en güzeli tabi ama orjinal bir görünüm elde etmek çok zor olur. Bizdeki kolçak tipleri pek uygun ama mesela yabancı r9-11lerin bazılarında tam istediğimiz tipte kolçak var düğmeler kolçak üzerinde.

işte bende orj. lik kısmında takıldım. şimdiki yerinde mi dursa kapı cabine mi taşısam. dediğin gibi kapı kolcağında bulunan bi tane gördüm gerçi küçük bi resimdi. oda R11 di ve orj. kataloğunda vardı koymak isterdim ama pc serviste olduğu için şuan mümkün değil Smile onun dışında görmedim nasıl durur. varsa elinde böyle paylaşabilir misin kafamda canlandıramadım merak ettim nasıl bir botun kullanmşlar Smile ilk başta Clio larınki gibi mantıklı geldi kapı cebinde önünde ayna botunu ama düşündüm de aslında oaraya bagaj açma gibi şeylerde bağlanabilir.

fotoğraflarda şaşırtıyo olabilir bi gün sanayiye uğrarsam çıkmacılara bakim belki elime alırsam farklı olabilir takmışım bile Very Happy
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 08:55

93 spring demiş ki:
vallaha ben alırsam aynasınıda alırım,takım olsun Wink

yok abi yaa ben üzerindeki aynalardan memnunum. bazen görüyorum 97 sonsasının aynalarının takılı olanları onlar bile hoşuma gitmiyor. bu ondan da daha oval Very Happy
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 09:21

Yabancı modellerde cam düğmeleri bazılarında şu şekilde ama bu tip kolçak bizim ülkede üretilmediğinden bulma gibi şansımız yok ne yazık ki.

Tek tuşla cam açma-kapama Renaul14

Uploaded with ImageShack.us

Tek tuşla cam açma-kapama Spa0222

Uploaded with ImageShack.us

Bir de normalde bu tarz 4 fonksiyonlu düğmelerin orjinalinin tanesi 60-150 lira arasında. Bu r19 düğmesinin orjinali 80 lira bendekiler winwin marka yerli üretim.
beyazıt

beyazıt

Doğum tarihi : 16/11/89
Aracınızın Modeli : 1998 model megane 2.0

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 09:30

İlk defa görüyorum 9 daki kolçakta olan cam tuşlarını. Çok radikal bir tasarımmış Çok hoşuma gitti (:
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 09:52

olvne demiş ki:
Yabancı modellerde cam düğmeleri bazılarında şu şekilde ama bu tip kolçak bizim ülkede üretilmediğinden bulma gibi şansımız yok ne yazık ki.

Tek tuşla cam açma-kapama Spa0222

Bir de normalde bu tarz 4 fonksiyonlu düğmelerin orjinalinin tanesi 60-150 lira arasında. Bu r19 düğmesinin orjinali 80 lira bendekiler winwin marka yerli üretim.

yok zaten çıkmacıya bakarım varsa ve fiyatı uygunsa yoksa çok para. o paraya harici bir devre yaptırılabilir.

bu tip kolkaç zor ama derdini anlatabileceğin bir ustaya arka kapı kolcaçlarından kalıp aldırıp üzerinde gerekli değişiklikle fiberden yapılbilir aslında Smile
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 09:53

gerçekten çok hş duruyo yaaaw. içim gitti aklımı çelmeye başladı Very Happy
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 10:44

güzel ama pahalı bir proje.
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 11:03

Bana maliyeti 20 lira oldu 35 lira alacağım vardı kredi kartından dayanamadım aldım hepsiburadadan:)
Low-Rider

Low-Rider

Doğum tarihi : 22/11/85
Aracınızın Modeli : renault 9

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 11:12

Benim sol cam açma tuşum aşağı yukarı biraz sert basınca takılı kalıyordu tek tuşla açma olayı gerçekleşiyordu Very Happy Ciddiyim bu konuda

Ama en birgün kontak kapatıp eve çıktım 4-5saat sonra geldim tekrar çalıştırdığımda tuş bozulmuştu , heralde takılı kaldığı için
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Tek tuşla cam açma-kapama   Tek tuşla cam açma-kapama Empty2010-06-04, 11:49

Tuz buz olan ne ?

Cam mı, düğme mi ?
http://www.motur.org

Tek tuşla cam açma-kapama
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-