RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

anten ara kablosu sökümü(ivedidir)

5 posters
YazarMesaj
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty
MesajKonu: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 11:35

teypten tavana giden anten kablosunu sökp,yenisini takacam ,söküp takan varmı,bilen lütfen yazsın yoksa oraları fena dağıtıp o kablo bişekilde çıkacak ordan,yıllardır teyp alırım cızırdar,teypçiler çare bulamadı,akşam teybi söküp atacam,ilk evvela eksi kablo sökerim baba nasihatidir,eksiyi söktüm baktım teypçalışmaya devam,haydaa dedim,antenden başlıım dedim şase aramaya,anteni bi çektim ,çat çat etti,teyp kapandı,taktım çalıştı,anten biyerden kasaya değiyor,anten yerine deliğe kablo soktum radyo süper temiz çekti,yani o kabloyu söküp,uçlarını yeniteip yerine takacam ama nasıl?
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 11:39

Anteni sökmedim ama ortada olduğu için ön cam fitili ve tavan döşemesi aralanıp ortaya çıkarılıyor diye biliyorum. Kuş serisinde tavan lambası denk geldiği için fazla deşmiyoruz.
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 11:40

abi yapmadım ama söle bişey diyebilirim sana 2 taraftan uclarını sök bi ucuna kablo kılıfı koy yeni kabloyu büyük düğüm olmayacak şekilde bağla sonra bunları kablo kılıfı var söyle cakmagı tutugun zaman kablonun yüzeyini kaplayan türden onunla kapat ve cakmakla erit sonra cek eski kabloyu ucundan yeni kablo yerine otursun Wink
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 11:46

yok yok selim abinin yapmak istediği komple kabloyu çıkarıp yenisini takmak

aslında teyp tarafından söküp ucuna yeni kabloyu bağlayıp anten tarafından çekip eskiyi klavuz gibi kullanmak lazım ama cam fitili sıkıştırdığı için gelmeyebilir.

abi kablo nerden iniyor soldan mı sağdan mı ?
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 11:48

kablo soldan iniyor,karar değiştim eskiyi yapmalıyım,yeni almak şimdilik gereksiz Very Happy
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 11:50

tmm benim dediğim de o yeterki o arada 2 kablo gececek kadar boşuk olsun yeterli bu dediğim kılıf sadece hem kablonun şişmesini engelleyip hemde kablonun yüzeyini toplayacagı icin cekince hem kopmasına da destek verir o acıdan cok faydası olur biz cıplak kabloları orjinal miş gibi dışını kaplamak icin kullanıyoruz işte hep ebatı var genişlik olarak ısıttığın zaman en az %50 daralıyor
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 11:52

ooooo makaron Very Happy
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 12:04

aynennnn
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 12:21

hele bide cekmeden araya lehimde yapabillirsen hayatta kopmaz cekerken hep kullanırım adı bi türlü aklımda kalmaz şunun Very Happy Very Happy
aLPaCiNo

aLPaCiNo

Doğum tarihi : 21/07/82
Aracınızın Modeli : RainBow'S'

MesajKonu: Geri: anten ara kablosu sökümü(ivedidir)   anten ara kablosu sökümü(ivedidir) Empty2010-05-05, 17:59

abi orjinali sağdan iniyor zannedersem fakat ben hiç uğraşmadım. orjinalini salladım tavana duruyor öyle.

Soldan kabloyu saldım aşağı, pedalların üstünden hopp teybe Smile diğer kabloyuda bantladım yenisine kaybolomasın diye lol!
http://www.renaultturkey.com

anten ara kablosu sökümü(ivedidir)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-