RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?

5 posters
YazarMesaj
hakacho

hakacho

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : Honda Civic 1.6i ES Karbeyaz

Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty
MesajKonu: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 09:25

Abiler gaz kelebeği nasıl temizlenir ? Ustaya gitmeden kendimiz yapabilir miyiz? Kompleks bişey midir?
http://hakacho.blogspot.com/
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 09:31

senin araba enjeksiyonlu muydu abi... Question
http://www.ladatr.com
hakacho

hakacho

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 09:42

Hayır karbüratörlü Deniz
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 11:07

o zaman gaz kelebeği temizliği diye 1 şey yok ki abi... Smile direk karbüratör temilziği yaptırman lazım...lazım ama, şikayetin nedir... Question
hakacho

hakacho

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 12:11

Very Happy süperim ben ya.... Arada bir, boş viteste, çok yüksek devire çıkana kadar ( 5000 devir gibi ) gaza basılırsa araba 4000 devirlerde takılı kalıyor, aşağı inmiyor. bir süre sonra kendi kendine düzeliyor. gaz telini falan kurcaladık bi arkadaşla, takılma falan yok dedi. paspasta da sorun. yok. Üleyn ne güldüm yine kendime Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  57527
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 12:58

yok yine yanlış sayılmazsın... Smile karburatörden teli ayır elinle gaz ver abi, eğer kelebek takılıyorsa senin dediğine gelir olay ama onun çözümü temizlik değil pek... Rolling Eyes malesef kelebeğin ortasından geçen milin karşılıklı oturduğu yerde aşınmalar oluyor, o yüzden takılıyor...yapacak babayiğit 1 tornacı bulman lazım... Rolling Eyes
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 15:46

ahanda geçen gün aynen bu oldu bende ayağımı gazdan çektim frene basacam 2500de kaldı gidiyor hooppp nereye zor kurtardım tapa gaz bas çek selim abiden telefonla online destek zorla düzeldi Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
mrt26

mrt26

Doğum tarihi : 30/08/92
Aracınızın Modeli : Fiat Brava SX

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 18:22

bizim arabanın arızasıda gaz kelebeginden cıktı temizlenmesi zor diyorlar motoru'mu ne varmıs preslemi basılmıs ne usta anlattı biseyler pazartesi değisecek inş. Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 20:12

mrt26 demiş ki:
bizim arabanın arızasıda gaz kelebeginden cıktı temizlenmesi zor diyorlar motoru'mu ne varmıs preslemi basılmıs ne usta anlattı biseyler pazartesi değisecek inş. Smile

fiat da 2 tip rolanti motoru var, biri kelebek gövdesinden bağımsız diğeri komple...ama hangisi hangi arabada bilemiyorum...demekki seninki komple, pek temizlemek kurtarmıyo onları... Rolling Eyes yanlız anlamadığım şey şu, benzinde saat gibi çalışan arabada o parça nasıl arızalı olur... Question Rolling Eyes demekki benzinde de saat gibi değilmiş araba... Smile
mrt26

mrt26

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 20:46

wll bende anlamadım abi bugun goturduk lpg taktırdıgımız yere adam bağladı bilgisayarı arabaya calıstırdım ordan biseyler yaptı -5 fln yazdı 3-5 kere bilg.dan gaz telini cekti deviri vurdutturdu sona benzine bile almadı baktım ben. sizin gaz kelebegi temizlenicek abi dedi.benzindede bak zor toparlıyo dedi.ben arabanın icindeydim hic oyle bsy gormedim wll zaten araba gazdaydı nasıl anladı bilmiom scratch
mrt26

mrt26

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-07-31, 20:47

birde araba kendi kendine hafif hafif gaz vermeye basladıgında benim peder bey sinirlendi attı benzine devir ibresi oturdu yerine hic bir sorun yoktu Neutral
hknhakan26

Doğum tarihi : 06/04/93
Aracınızın Modeli : Renault Kangoo

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-08-01, 08:54

murat hacım sana onceden dedığim gibi o enjeksiyonlu gaz takılı arcların genelinde hastalık o gaz beynindende yapıyo olabilir onu ama pazartesi nasılsa gelcek senın arab bızım dukkana kelebeği bi temizliyelim bkm düzelir belki
mrt26

mrt26

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-08-01, 09:05

tmm bakalım arada acık havayıda kaynatıcaz Smile
hknhakan26

Doğum tarihi : 06/04/93
Aracınızın Modeli : Renault Kangoo

MesajKonu: Geri: Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?    Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?  Empty2010-08-01, 09:10

Very Happy o iş kolay Very Happy

Gaz Kelebeği nasıl temizlenir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-