RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ilave led stop lambası montajı

+7
damar4ever
koraytek2007
satmaca45
alles112
renault9spring
93 spring
vastug
11 posters
YazarMesaj
vastug

Doğum tarihi : 01/01/80

ilave led stop lambası montajı Empty
MesajKonu: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-16, 07:45

hepsiburada com dan ledi li flaşlı 3. fren ilave lambsı alacağım. aranızda bunun kablosunu nereye nasıl bağlyacağımı anlatan olursa sevinirim. 1993 model brodway aracım var ..bagaj da bir siyah bantın içinden kablolar geçiyor . ordan mı bağlanır. fren lambasına giden kablo hangisidir. nasıl bağlayacağımı bilen varsa detaylı anlatırsa yapabileceğimi düşünüyorum. merak edenler için bu ürün güzele benziyor
www.hepsiburada.com/Liste/space-32-ledli6-flas-led1-flasli-stop-lambasi-500001/ProductDetails.aspx?productId=otm500001&categoryId=26106

basit birşey için elektrikçiye 20 tl vermek istemem. ayrıca birşeyi kendim yapmanın zevki çok harika oluyor. yardımlarınızı bekliyorum

not. 3. ilave fren lambası avrupa birliğinde şart koşuldu o yüzden yeni arabalarda hep vardır.ve tam göz hizasına geldiği için fren yapıldığı arkadaki sürücü tam net görüyor. takmanızı tavsiye ederim. birde bu üründe 3 kablo varmış geri vites park ve fren 3 bağlantı yapabiliyorsunuz
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-16, 08:14

arka sol stobun fişini çek,sağdan sola 3. mor kablodan + elektriği alacan,siyahıda şasedir

Wink
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-16, 11:36

hangi kablo olduğu önemli değil değil aslında deneyerek bulurum o zaman. ama benim asıl merakım şu o gelen kabloyu soyup ordan yeni aldığım lede kablo uzatıp bağlarım. şase denilen şey ne eksi uç değilmi . led lambadan çıkan uçlardan biri eksi yani değilmi onu arabada bir yere takacağım değilmi eksi olarak. o zaman led lambada 3 giriş varmış geri vites park ve fren için yani led lambadan 4 kablo çıkması gerek değilmi.. o uçlardan biri eksi yani arabada bir demire bağlanacak. ötekilerden birinide deneyerek ya da mor uça ek kablo ile çekeceğim değil mi..
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-16, 11:43

bence sen bağlama abicim,elektrikçiye götür,tehlikeli iştir
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-16, 13:50

abi bencede 10 lira vermeyeyim derken tesisat yanar , arabaya birşey olur. neme lazım.yangın bile çıkabilir. Wink
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-16, 14:20

hayır ben anladım nasıl takılacağını . led lambadan gelen siyah uç eksi arabada bir yere bağlanacak .ama nereye bağlayacağım düşmeyecek şekilde onu düşünüyorum. tek yapacağım arkaya giden fren lambasını bulup ara kabloyla led lambadaki uca eklemek.doğru anlamamış mıyım? tek bilmediğim stop lambası kablosu hangisi. onu da öğrendim sizden..

en önemlisi hava sıcak bu havada onla uğraşamam zaten. sadece sizden bilgi aldım .

bu ürünü de almadım henüz.. amacım biraz da 3. fren lambasının önemini anlatmakdı.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-16, 14:56

sağol ince düşüncen için abi
alles112

alles112

Doğum tarihi : 14/02/83
Aracınızın Modeli : 1999 rn

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-17, 10:18

gelen akımı ölçerek hangisi olduğunu bulabilirsin. Bir tane voltmetre bul.
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-17, 13:46

voltmetrem falan yok. bu işlerden pek anlamıyorum. ama bilenler biliyor . sol arka kablo kitindeki sağdan 4. kablo mor demişler gerçekden sabah baktım doğru.. ordan ledin kırmızı kablosuna ek kablo ile bağlasam ve siyah ucu demire tutursam olur diye düşündüm.
ama dediğim gibi korkuttunuz beni. vazgeçtim. hava sıcak uğraşamıyacağım.

bu sıcakta 10 tl civarı plastik led ışık erir deforme olur . ondan da düşüncemi sonbahara aldım. alacaklar yazın taktırmasın yamru yumru olur karışmam . hepsi çin malı zaten
satmaca45

satmaca45

Doğum tarihi : 05/05/76
Aracınızın Modeli : 1994 spring

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-18, 11:05

bende aldım arka cam içine kendi bantları ile monte ettim.kendi kablosu arka stoplara kadar yetmediği için ek yaptım.sağ arka fren lambasına paralel bağladım ama bana gelen led lamba 2 uçluydu.yalnız sık sık düşüyor çift taraflı bant yaptım defalarca yine düştü .çift taraflı bant+japon yaptım yine düştü bende pes ettim şimdilik zemine koydum orada duruyor daha kaliteli zemine monteli bişey alıp ondan takacağım.ben elektrik teknikeriyim en sağlamı ölçü aletiyle tespit etmek.ama pratik olarak şöyle bulunabilir.hiç kabloları filan kesip soymayın.fren lambasını doğru tespit edin.ampulün girdiği yuvalara ledli lambadan gelen 2 kabloyu soyarak sıkıştırın.test edin işlem tamam.
koraytek2007

Doğum tarihi : 15/08/89
Aracınızın Modeli : Toros SW 1992

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-19, 11:40

Ben 4 yıl önce ilk aldığımızda yaptığım ilk projedir ledli stop ve ilk zamanlar çift taraflı bant yaptım düştü.
sonra babam sanayide çalışırken bir cam yapıştırıcı kullandık,geçen baktım hala sapa sağlam 3 yıldır taş gibi duruyor.
http://www.koraytek2007.tr.cx
damar4ever

damar4ever

Doğum tarihi : 04/11/83
Aracınızın Modeli : vectra b 2.0 136 HP

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-19, 12:52

şu ucuz yollu çin malı şeylerden bi kuzenim vermişti bana. elektrikçime 3-5 kuruşa taktırdım. çift taraflı bantla tutturup japonla sağlamlaştırıncaaaa kaç aydır çatır çatır çalışıyo. hiç bi sıkıntım yok. gayet mennunum.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-19, 13:02

ledi falan anlamam,doğan slx arka 3. stop 10 numara oturuyo arka camada sıfır basıyor,farba 15 tl ve mükemmel görünürlük sağlıyor
yakupkoc

yakupkoc

Doğum tarihi : 01/11/80
Aracınızın Modeli : 1996 RENAULT-9 BROADWAY

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-20, 22:19

Arkadaşlar bu ledli olduğu için yasak falan olmasın trafik yada muayenede sorun çıkartırlarmı acaba ?
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-21, 14:19

yakupkoc demiş ki:
Arkadaşlar bu ledli olduğu için yasak falan olmasın trafik yada muayenede sorun çıkartırlarmı acaba ?

yok yahu .bu lamba belli bir yıldan sonraki araçlarda takılması şart olan bir lamba zaten.. o yüzden takıyor adamlar fabrikada. yoksa onlar çok cimridir takmazlar.

muayenede o lamba şartı eski araç olduğu için aranmıyor zaten. varsa daha iyi olur..

bakın güvenliğiniz için takın . çünkü bu araçlarda fren ve park lambası aynı ampülde. ve fren yapıldığı pek anlaşılmıyor bence..
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-21, 14:37

şimdi araştırırken konuyu şunu gördüm.

bu lamba takılı olan belli bir yıldan sonraki araçlar da lamba yanmazsa ağır kusur sebebiymiş

bencede haklı..
bir de bu lambanın faydası şuymuş mesela arkanızda tır var sizin fren yaptığınızı bu araçlar bu şekilde net görürmüş. Shocked
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-21, 14:57

ama bu flashlı, ona laf edebilirler...

ayrıca 3. stop lambası takılı olan araçlarda yanmak zorunda...arka camın üstü de esas yeridir, dediğiniz gibi tır gibi yüksek araçların görmesi açısından önemli...
http://www.ladatr.com
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-21, 15:14

haklısın. flaşlı olanları almayın. ürünü hepsiburada dan araştırdım . flaşlı olanları arkadaki adamı rahatsız eder. düz 24 ledli yeter. aşırı büyükleri zaten bu araçda olmaz. onlar büyük araçlara yakışır.

muayenede sorun olmaz. olsada üste çıkacaksın . kardeşim ben bunu kendi güvenliğim için yaptırdım dersin. zaten bazı muayenler salla pati oluyor.. kafana takarsan muayeneye giderken kablolarını söküp saklayıver değil mi.. sonra yeniden bağlarsın..

benim kafama takılan şu ama bence alt cam arkadaki otomobiller için daha net gözüküyor. ben takarsam alt cama takacağım .yapıştırmadan o arka konsola koyacağım..planım bu..bana ne tırcılardan. en iyisi bi alta bi üste takmak suyunu çıkarmak .. Very Happy süslü kamikaze şahinlere benzemek var bir de
sezer01

sezer01

Doğum tarihi : 21/06/84
Aracınızın Modeli : fiat marea elx 1998 model

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-22, 13:39

aynısından benim araçta vardı 3lü kablo iki türlü yakıyor merdiven gibi dönen lamba ve düz yanan olarak
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-23, 08:12

Adam gibi cama yapışan (Cama yapışmayanlar ışığı cama veriyor ) ve orijinal gibi duracak eski kasa corsalarınki gibi bir 3. stop bulamadım, konusunu açtım fikrini aldım ürünü bulamadım ilave led stop lambası montajı 161223
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-23, 08:57

clio doğan normal ampüllü arka konsola konan lambaları düşündün mü
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-23, 10:02

dovan slçarpılarınki 10 numara basıyor,cama
yakupkoc

yakupkoc

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-08-31, 14:41

Arkadaşlar led lambayı taktım çok güzel tavsiye ederim.2 çeşit yanıyor birini frene bağladım diğerini geri vitese bağladım.
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-09-04, 10:48

yapmak isteyenler olur diye yazıyorum. benim yöntemim bu..

arka sol stopun plastik düzeneğini kırıp açtım. içinde bakır kağıt var. her lambaya giden artı ve eksiler bakır şerit halinde kağıda dökülmüş . bu bakır kağıttan lambalara bağlantıyı eksi ve artı demir parçalar ile bakır kağıda değerek elektrik geliyor. fren ve arka park lambası tek duylu. üstteki tırnak fren alttaki park artısı. tek yan tırnak ise eksi..

eksi tek ama 2 adet artı için bakır tel kağıda değiyor.anlayan anladı Very Happy

bu artı ve eksi demir parçalarına kablo çektim ve plastiğin ortasındaki delikden çıkardım..açtığım plastiği yapıştırıcyla yapıştırdım... bu lamba tablası biraz haşat oldu ama işini görüyor. önemli olan iyi bir japon yapıştırıcıyla yapıştırmak

sonra aldığım lede bu eksi artıları bağladım.. işlem tamam. araya uzatma kablosu gerek. bu çin malı led stoplar ışığı dandik kablosu da kısa geliyor. zor erişir arka konsola..

ama şunu anladım. 7 -8 tl alınan lambadaki ledler çok sönük kalıyor. zaten çin malı ne bekliyeceksin ..
Smile
yakupkoc

yakupkoc

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-09-05, 15:50

vastug demiş ki:
yapmak isteyenler olur diye yazıyorum. benim yöntemim bu..

arka sol stopun plastik düzeneğini kırıp açtım. içinde bakır kağıt var. her lambaya giden artı ve eksiler bakır şerit halinde kağıda dökülmüş . bu bakır kağıttan lambalara bağlantıyı eksi ve artı demir parçalar ile bakır kağıda değerek elektrik geliyor. fren ve arka park lambası tek duylu. üstteki tırnak fren alttaki park artısı. tek yan tırnak ise eksi..

eksi tek ama 2 adet artı için bakır tel kağıda değiyor.anlayan anladı Very Happy

bu artı ve eksi demir parçalarına kablo çektim ve plastiğin ortasındaki delikden çıkardım..açtığım plastiği yapıştırıcyla yapıştırdım... bu lamba tablası biraz haşat oldu ama işini görüyor. önemli olan iyi bir japon yapıştırıcıyla yapıştırmak

sonra aldığım lede bu eksi artıları bağladım.. işlem tamam. araya uzatma kablosu gerek. bu çin malı led stoplar ışığı dandik kablosu da kısa geliyor. zor erişir arka konsola..

ama şunu anladım. 7 -8 tl alınan lambadaki ledler çok sönük kalıyor. zaten çin malı ne bekliyeceksin ..
Smile

Kardeş hiçte sönük değil ben bağladım çok güzel ışık veriyor ledli olduğu için canlı yanıyor tavsiye ederim.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-09-06, 06:43

vastug demiş ki:

Daha orijinal durmalı abi, birde camın üstüne yapmayı düşünüyorum, aklıma gelsede hiç yeltenmedim tofaşlardakine
tşk Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
vastug

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-09-06, 07:32

sen işini bilen birisin. ama bence tavana yakın lamba kamyoncu otobüscüler için. arka konsola koyarsan otomobillerin tam göz hizasına geliyor. ben zaten uyduruk bişey yaptım ama konsola koydum. konsoldaki hopörlör deliğinden çıkardım kabloyu..

yaparsan tavana koyma göz hizasında değil. fren yapıldığı daha az belirgin oluyor. konsoldakine göre..
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilave led stop lambası montajı   ilave led stop lambası montajı Empty2010-09-06, 07:39

Evliya Çelebi demiş ki:
vastug demiş ki:

Daha orijinal durmalı abi, birde camın üstüne yapmayı düşünüyorum, aklıma gelsede hiç yeltenmedim tofaşlardakine
tşk Wink
ben arabama slx arka 3. stop taktım,amaç aksesuar değil,şu yeltenmek kelimesini bi anlatsana bakayım,neiş

ilave led stop lambası montajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-