RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim

+2
Evliya Çelebi
yvz_61
6 posters
YazarMesaj
yvz_61

Doğum tarihi : 10/02/95
Aracınızın Modeli : 1992

aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty
MesajKonu: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-08-31, 23:44

Arkadaşlar öncelikle sitenize yeni üye olduğumu belirtmek isterim çok güzel bir ortam yaratmışsınız sizden bayağı bilgi aldım konularınızı gözden geçirdim saolun

İlk olarak arabadan bahsedeyim araba 92 model reno brodway rengi beyaz hiç modifyesi yok arabayı zamanında babam sıfır almıştı

ilk olarak arabanın arkasındaki plaka lambası yanmıyor alındığında yanıyormuydu onuda hatırlamıyorum ama illaki yanıyodur bence sistemi söksem içinde gerekli kablolar çekilmiştir diye düşünüyorum ışığın mavi yanmasını istiyorum ve kuvetli olmasını istiyorum ampul olarak ne önerirsiniz

İkinci olarakta arabanın içini aydınlatmak istiyorum camın etrafından yine mavi renk led ışıklardan geçirmek istiyorum ama elektiriği nasıl alacağımı bilmiyorum ledlerin arabanın içini aydınlatmasına gerek yok akşamları dışardan bakınca belli olsun mavilik yeter birde ledleri arabanın sol üstteki ışığına bağlı olmasını istemiyorum o ışık çok ısındığı için kullanmıyorum ve kullanmayacağım farklı bir yerden anahtarlı bir şekilde nasıl elektirik alabilirim kabloları nereden geçirebilirim şimdiden verilecek cevaplar için çok teşekkürler
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-09-01, 04:36

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz,

plaka aydınlatması için de araç iç ayınlatması için de ledli ampulleri öneririm hem ısınma yok dneecek kadar az olur hem doğru dürüst bir güç çekmez hemde orijinal kalır rengi itibariyle de çok tatlı durur

lakin ben yazdığım gibi şerit led v.b. yapacağım dersenizde ona göre tarif ederiz.

ledli ampulleri nereden bulacağım derseniz piyasaya ve benim imzamda geçen linke tıklayarak bakabilirsiniz
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
AdnanSim

AdnanSim

Doğum tarihi : 22/09/94
Aracınızın Modeli : 1991 Renault 11 GTS C.P

MesajKonu: Geri: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-09-01, 07:01

abi evliya çelebi(yasin) abinin yaptığı ledler çok güzel ben bir bagaja 2 de plakaya beyaz led aldım süper duruyor ve sana tavsiyem plaka lambasını beyaz al içeriyede düşünebilrsin beyaz led Wink Smile
alles112

alles112

Doğum tarihi : 14/02/83
Aracınızın Modeli : 1999 rn

MesajKonu: Geri: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-09-01, 16:40

Sol üstteki ışığın içindeki lambayı çıkar. Sadece düğme görevi görsün. Elektriği de buradan al. Ben araç içi aydınlatması olarak buradan alınan elektrikle led şerit kullanıyorum. Kısa zamanda bir de foto eklerim.
yvz_61

MesajKonu: Geri: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-09-01, 16:49

öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler ampul için kargoyla uğraşmayı pek istemiyorum doğrusu ben led alsam https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/proje-merkezi-f11/kendi-ampulumuzu-uretelim-t2088.htm belirtilen linkteki gibi toplayıp ampul yapsam olmazmı yada bulunduğum ilde biryerden hazırını bulamazmıyım elektirikçilerden filan tekrar saolun
yvz_61

MesajKonu: Geri: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-09-01, 16:52

teşekkürler alles112 birşey daha soracaktım şimdi ben kabloyu ordan alıcam ama görünmesini istemiyorum dolayısıyla o soldaki ampulun bağlı olduğu plastiğin altından geçirmek istiyorum ama plastiği nasıl çıkartabileceğim konusunda bir bilgim yok ve çekince kırılır diye korkuyorum dişleri vs varmı acaba şimdiden teşekkürler
irfan

irfan

Doğum tarihi : 21/12/82
Aracınızın Modeli : FAİRWAY

MesajKonu: Geri: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-09-23, 21:30

selamlar.evet sol üstteki iç aydınlatma lambasında sağdan tutan bir diş van tonravida yardımıyla oradan açmalısınız.ama oradan kabloyu bağlıyabilirmisin.ayrıca şerit ledlerin kutup yönleri var kırmızı kablo olur genelde.eksı kutbu siyahtır.bu şerit ledi arka plakalık aydınlatmasındada kullanabilirsiniz kesecek olursanız her 3 ampul sonunda kesmek için yer vardır...
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-09-24, 07:09

hiç şerit ledlerle falan uğraşmayın arkadaşlar benim araçta 4 tane harita lambası var evliya çelebi kardeşin yaptığı sofit ledler acayip işe yarıyor pırıl pırıl Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
yvz_61

MesajKonu: Geri: aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim   aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim Empty2010-09-24, 16:08

bu projemi ufak süreliğine beklemeye aldım malesef ilk olarak tamponları boyayacağım sonrada sol arka kapımda astara kadar inmiş ve uzun bir çizik var onunla birlikte arabanın çürüklerini vs. boyattırıp kaportayı düzelteceğiz ardından ışıklandırmaya geçmeyi düşünüyorum ama yinede bilgi için saolun

aydınlatmayla ilgili yardım edersiniz sevinirim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Renault 9'a klima olur mu?
» klima ile ilgili
» renault 9 la ilgili bi video