RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG Taktırmalı mıyım?

+9
KAANPAKAY
haponbir
livan08
mitmustafa
karadeniz
burcinhan
Evliya Çelebi
samsunlu R-9
xmen1979
13 posters
YazarMesaj
xmen1979

xmen1979

Doğum tarihi : 01/01/79
Aracınızın Modeli : Honda Civic

LPG Taktırmalı mıyım? Empty
MesajKonu: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 09:02

8 Sene reno 9 kullandım, 7 senesi LPG li olmak üzere 60 bin km yol yaptım nerdeyse arabanın parasını çıkarmıştım yaptığım tasarrufla (BRC beyin taktırmıştım kışın -20 derecede bile tek marşta tık diye çalışırdı tam 45 bin km kullandım, son 1 senedir LPG'de yaşadığım sorunlar nedeniyle araçtan ve LPG den soğumuştum bu nedenle de arabayı değiştirdim zaten, hatta aracıma komple yeni atiker kit taktırmıştım.

Bu günlerde bende aracıma (Honda Civic 1.4is 98 model) lpg kit'i taktırmak istiyorum. Aracımdan çok memnunum şehir içi 7-8 litre benzin tüketimim var. Aslında tofaş kuş grubunun lpg de yaktığını benzinde yakıyorum, çok iyi bir değer benzinli araç için fakat daha az yakma imkanı varsa neden olmasın diye lpg düşünüyorum. Fakat LPG ye geçince de bu kadar sorunsuz keyifle aracımı kullanabilir miyim diye endişelerim var. Sıralı sistemler eski sistemler gibi değil diyorlar daha iyiymiş. Sıralı sistemleri tecrübe ettiniz mi hiç?

Hangi sistem benim aracımla uyumlu olur?, memnun kalır mıyım? taktırırsam aracı minumum 8-10 sene kullanmayı düşünüyorum (yaklaşık 60-70 bin km.) bu sistem bu kadar süre bana sorunsuz hizmet edebilir mi? Bu süre içerisinde yedek parça yazılım sorunu falan gibi sorunlar olur mu? (yani misal 8 sene sonra sizin sistem çok eski yazılımı yok veya parçası yok vb. gibi.)

Marka olarakta BRC:1500 Atiker 990, aradaki farkı vermeye değer mi?
Son olarak Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Saygılar.

samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 09:06

99 model 1.4 is honda'ya BRC sıralı sistem taktırdık ,sorun yok .
8 sene sonra elektrikli araba alırsınız kökten çözüm olur zaten Wink
servis hakkında 2A mühendislik brc sitesinden bilgi alabilirsiniz.
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 09:09

ne kadar süredir ve ne kadar km oldu?
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 09:14

Bir de şöyle bişey var arkadaşlar, size de oldu mu bilmiyorum, bazı ustalar herhangi bi markayı sorduğunuzda, yok konya malı, yok istanbul malı, yok BRC artık rize de üretiliyor, küçümser tavırlarla konuşmaları bana çok itici geliyor, kendileri uzaydan mı gelmişler, otomobil fabrikalarının birçoğunun artık ülkemizde fabrikası var, honda için gebze malı diyebiliyorlar mı? Reno için Bursa malı diyebiliyorlar mı? örneğin BRC'nin rize de fabrikası olup olmadığını bilmiyorum ama, olsa bile BRC güvencesiyle üretildikten sonra ne olur ki?

Bir de sıralı sistem tecrübelerini yazan arkadaşlar kullandıkları km ve yıl itibariyle memnuniyetlerini yazarlarsa çok sevinirim.

Saygılar.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 09:44

BRC orijinali italyan olup Türkiyede üretimi yoktur, onu söyleyen dangalak ustalar markayı küçümseyip aşağılamaya çalışan ve muhtemelen başka dandik bir markanın kakalamacılarıdır, çünkü o dandik bunlara 1 defalığına daha fazla kar ettirir...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 09:49

Aslında 2 adet honda'ya 2 hafta ara ile takıldı biri 2004 ,1.6 otomatik full civic ,diğeri 99 1.4 is (açık hava filtresi + 17'' jant ) civic , sanırım 3-4 ay kadar oldu , 2side çok memnun , 2004 olanı ,aylık ortalama 1000-1200km şehir içi yol yapar ayrıca bu yaz bi antalya yaptı geldi ,diğeri ise ayda hiç yapmasa en az 1200-1300 km şehiriçi yol yapıyor. sıkıntı yok , 155x10taksit 1550 tl. idi fiyatı.
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 09:59

Bizde 1.6 civic de BRC takılı 1 seneyi aşkındır kullanıyoruz, zerre problem yok daha ayar bile görmedi.

Sana tavsiyem.

http://muratustaotomotiv.com/

Murat usta tanıdığımdır, selamımı söyleyebilirsin.
http://www.motur.org
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 10:05

Evliya Çelebi demiş ki:
BRC orijinali italyan olup Türkiyede üretimi yoktur, onu söyleyen dangalak ustalar markayı küçümseyip aşağılamaya çalışan ve muhtemelen başka dandik bir markanın kakalamacılarıdır, çünkü o dandik bunlara 1 defalığına daha fazla kar ettirir...

Aynen öyle mimgas bayisiymiş onu öneriyor.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 10:17

Yerli üretim olsun dersek , http://www.aldesa.com.tr/tr/product.asp?PID={FCE1F28A-D031-461B-80C6-A5F817D48352} derim.
unutmayalım ki üreten ülke (bkz.çin) kazanır.
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 10:27

Aslında yerli olsun paramız burda kalsın bende öyle istiyorum fakat, hepimiz yabancı arabalara biniyoruz.
Ama bunun için öncelikle bu işin ustaları insanları teşvik edecek, yok konya malı, yok istanbul malı diyerek küçümservari konuşmalarla insanları huylandırıyorlar.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 10:39

xmen1979 demiş ki:
Aslında yerli olsun paramız burda kalsın bende öyle istiyorum fakat, hepimiz yabancı arabalara biniyoruz.
Ama bunun için öncelikle bu işin ustaları insanları teşvik edecek, yok konya malı, yok istanbul malı diyerek küçümservari konuşmalarla insanları huylandırıyorlar.

Ustaya bakarsak iyiyi kötü kötüyü en iyi gibi lanse ederler...
Yaşadığınız örnekteki gibi.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 10:39

Yerli üretime teredütlü yaklaşmak bizde bir huy halinde , bu kuşkulu yaklaşımı aşmak için ,üretici ihracat yapıyormu öğrenmek sanırım yeterli olacaktır Wink , benim bayiliğini yaptığım diş implantı'da Türk üretimi (tabi hammadde ve makine avrupalı) yüzünü ekşitene cevabım hazır ''almanya'da kullanıyor ,hemde tır işi'' diyorum , işte ne oluyorsa o an oluyor , nedendir bilmem Very Happy , ilgi o dkkdan sonra başlıyor Wink , ve izmir Exclamation , gerçekten sanayileşme anlamında ciddi bir şehir.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-16, 20:10

aldesa=brc dir neredeyse...yazılım çizilimleri aynı, aralarındaki fark aldesanın lpg enjektörlerinin içindeki kesici uçlar plastik, brc de metaldir...brc li 1 araç kendini ne olursa olsun belli eder, çıtır çıtır çalışır lpgde iken... Smile brci yi alkışlıyorum bu ses sınırını aşan enjektörleri için... ama sağlam vesselam...

ben 110.000 km/3.5 yıl lovato kullandım...1 defa basınç valfi değişti, 15 binde 1 bakıma giriyor zaten...şuanki sahibi de hala kullanmaya devam ediyor aracı lpg ile...arabanın tüplü olduğunu sadece istasyona girince anlıyodum ben...lovatoda matrix enjektör isimlerini verdikleri enjektör yapısı var...bu sistemde enjektörler birbirlerine çok çok yakın zamanlarda çalışabiliyorlar...filtresini 10 bin km de 1 değiştirirseniz enjektörleri kendini koruyabiliyor...yukarda anlattığım brc ye burda 1 geri dönüş yapmak istiyorum, çalışma sırasında enjektörleri arasındaki fark %10 a kadar çıkabiliyor, bu silindirlerin de ona göre çalışma düzenlerinin bozulması demek ki bu iyi 1 şey değil kesinlikle...

atiker konya malı...bundan 2-3 sene önce en ucuz sıralı atikerdi, yine 990 lira idi...o zaman "şimdi 1 arabam olsa atiker taktırırdım" diyordum problemsiz 1 lovatocu olarak...çünkü atiker de nispeten sıralısında problemsiz 1 sistem...yazılımı yine brcdir ancak doğuştan kanserlidir atiker, arabayı sıkıştırdığınızda benzin de yaktırıyor araca yetiştebilmek için... Smile

zavoli alternatifi vardı yine 1 süre ince...vardı diyorum çünkü şuan lovato zavoliden yalan olmasın ya daha ucuz ya da aynı para...her iki durumda da zavoli kalite olarak lovatonun yanına yaklaşamaz...enjektör problemi çıkartmaya çok yatkındır kendisi...

milano,tartarini,stefanelli gibi markalar var, bunlar da zavoli ayarında markalardır...tercih meselesi diyelim 1 yerde...

yerli markalar var, ekogaz, ramses gibi...bunlar ucuz alternatifler, taktırıp da memnun kalan tanıdıklarım var ama memnun olmayanlar da mevcut... Smile

ez cümle, bu işte ekmek ile köfte arasındaki ilişki bizzat bulunuyor... Smile ben bugün lpg taktıracak olsam kullanmış ve çok memnun kalmış 1 kullanıcı olarak lovato taktırırdım...
http://www.ladatr.com
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-17, 07:03

Deniz arkadaşım çok güzel açıklamıssın ellerine sağlık
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-17, 08:44

Arkadaşlar çok ikilemdeyim ama büyük ihtimalle vazgeçtim fakat hala tereddüt yaşıyorum. Çünkü LPG taktırdıktan sonra, ilave masraflarım olacak en ucuz kiti taktırsam bile 990 TL.ilave 200-250 TL. de başka masrafım olsa, 1250 TL. yapar. şimdi örnek vereyim. yıllık ortalama 6000 km yol yapıyorum. Aracım benzinde 0,27 TL. yakıyor ya da 100 km de 7.5 LT.
Şimdi LPG taktırmış olsam 9.5-10 LT. LPG kullanacağım. Benzin de kullanacağımı düşünürsek ortalama yakıt maliyeti tahminimce 0,19 TL. olacaktır. şimdi aradaki farkı hesaplayalım.

Kar= 0,27 - 0,19 = 0,08 x 6000 km = 480 TL.
Şimdi benim için sağlayacağım maksimum kar yıllık 480 TL. gibi
şimdi bu LPG taktırdığımda olacak ekstra masrafları hesaplayalım.
1 sefer yaza girerken 1 sefer kışa girerken gaz ayar yaptırmaya gittiğimizi var sayalım 10 TL.den 20 TL., 10 TL. de yol parası verdik diyelim. gitti 30 TL.
şimdi LPG taktırdığım için 10.000 Km'de bir subap ayarı yaptırmam gerekecek gitti 50 TL. (Honda servisi öyle söyledi, normalde 40.000 km'de bir yapılıyormuş)
LPG yağ ömrünü uzatır derler ama genelde araçta LPG olduğu için kimse daha uzun sürede yağ değiştirmeye cesaret edemez yağ ömrü daha kısalır mesala 8000 km de değiştirilmesi öneriliyor.(onun ne kadar maliyeti olur hesaplamadım uzun vadeye yaymak lazım)
Şu ana 80 TL gitti.
2 senede bir sızdırmazlık raporu almak için gitmemiz gerekecek 25 TL. seneye bölersek 12,5 TL. yol parasıyla birlikte gitti 25 TL.

Birde 10.000 km de bir LPG için filtre temizliği yaptırmamız gerekiyormuş. Gitgel 25 TL’de ona gider sanırım.

Toplam yıllık gider = 80 TL.+25 TL. + 25 TL = 130 TL.
Toplam kar = 480 - 105 =350 TL.

şimdilik aklıma gelen giderler bunlar.

Şimdi LPG kitinin maliyeti 1250 TL / 350 = 3,5 sene
yani 3-3,5 sene gibi bir zamandan sonra gerçek kara geçmiş olacağım. Yani toplamda
be bu araca 5 sene binsem toplam karım 5000 TL. 10 sene binsem 2200-2500 TL. olacak (10 sene sonra sistemin tekrar değişmesi gerektiğini varsayarsak 1500-1750 TL. gibi bir karım olacak, çünkü o vakitten sonra satmak istesem bile alan kişi mutlaka bunu fiyata yansıtmak isteyecektir, gerçi o vakitten sonra çok para etme ya, olsun hesap yapıyoruz.)
Yani attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmiyor gibi zaten yaşayacağım muhtemel problemlerde cabası. Zaten aracım şu anda piyasadaki LPG'li şahin doğanlarla aynı yakıyor. (Gerçi onlar aracım LPG'li az yakıyorum diyerek psikolojik açıdan benden daha rahatlardır sanırım.)

Ama burdan LPG istemiyorum, LPG düşmanıyım anlamı çıkmasın, ben az km yapıyorum ve değeceğine inandıramadım kendimi, yıllarca LPG kullanmış biri olarak benzinli araç kullanmak çok yakmasa bile psikolojik olarak tuhaf oluyor (sanki sürekli çok para harcıyormuşum hissine kapılıyorum ama hesap ortada, yanılıyor muyum?)

siz benim yerimde olsanız ne düşünürsünüz bu durumda, taktırmaya değer mi?
mitmustafa

mitmustafa

Doğum tarihi : 22/10/92
Aracınızın Modeli : Tofaş Murat 131 Doğan

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-17, 09:17

abi sende haklısın aracın az yakıyorsa çokda fazla arabayı kullanmıyorsan gerek yok zaten ne kadar kaliteli olursa olsun lpg bence tehlikeli bir şey
https://www.facebook.com/mitmustafa
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-17, 20:05

benzinde 0.27 yakan araba tüple 0.15-0.16 yakar ki buna benzin tüketimi de dahil...

yılda 6000 km hakikaten az ama şunu da belirteyim araç lpg li olunca o km 10 bini inan ki bulur... Smile diğer kısımların sadece sübap ayarı kısmında hesap hatası yok, diğerleri bence yanlıştır...onun da 50 lira servis fiyatı, dışarda 30 a biter o iş en fazla...

livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-19, 15:43

haziran sonunda teriosa atiker kit taktırdım ardeşende.taktırdıktan sonra 7bin km yaptım (nazar değmesin) bir sorun yaşamadım.benim taktırdığım yerde iki abim araçlarına atkier kit taktırdılar onların tavsiyesi üzerine bende atiker taktırdım.araçları 2000 veya 99 model 1.8 turbo passat,diğeri ise 2005 civic otomatik.passat yurd dışınada sık çıkıyor ,bir sorun yaşamadı.
haponbir

haponbir

Doğum tarihi : 20/10/86
Aracınızın Modeli : 96 broadway

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-19, 16:43

seninde belirttiğin gibi, yakıt tüketimin şahane. sıralı sistem takmak için para vereceksin,ruhsata işletmek için para vereceksin,proje çizimi için para vereceksin,muayeneye giderken sızdırmazlık için ekstra para vereceksin,(sıra,git gel vs saymıyorum),lpg ayarı gibi ekstra bakım maliyetlerini karşılarken para ve zaman harcayacaksın,arabanın orjinalliğini bozacaksın,performansın düşecek,kafanda sürekli acaba sorusu olacak? bunlar benim görüşlerim ne kadar mantıklı sen hesap et.
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-19, 17:01

lpg montaji için arabanın heryerini makkapla deliyorlar.çürüme şansı artıyor.ayrıca karbüratör gibi yenisi 600 ytl gibi çok pahalı parçaların ömrü azalıyor.bagajın daralıyor.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-19, 19:26

sıralı sistemde sadece tüp hortumunun ve kablolarının çıkışı için delik açılıyor o kadar, diğer bütün parçalar aracın kendi civata ve vidalarına tutturulur...

bakımlar dışında hiç 1 zaman ayara gitmeyeceksiniz, ayar meselesini kafanızdan çıkarın...buna yaz kış meselesi de dahil...

aracınız en kötü durumda bile benzinde sorunsuz çalışmasına devam edecektir, o kısım ile de ilgili 1 sorun yok...

BRC nin patenti kendine ait "pipo" ismini verdikleri bağlantı ile emme manifoldu hiç 1 şekilde delinmiyor lpg girişi için...bu parçaları dışardan temin etme şansınız da olabilir...

bu sadece ve sadece yapılan yol ile alakalı 1 tercih meselesidir bunu aklınızdan çıkarmayın...yılda 10 bin km yapan birisi için kesinlikle çok büyük avantaj sağlar...

benzinde zaten az yakar mantığına sakın kendinizi kaptırmayın, benzinde ne yakıyorsa lpg de %25-30 daha az yakacaktır aracınız...ben kırtasiyeciyim, %16 kar ile kitap satıyorum... Smile

KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-19, 20:08

KAPALI FERİBOT VE GARAJA SİZİ ALMAYACAKLAR.beni en çok sıkan bu.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-19, 20:11

KAANPAKAY demiş ki:

o uygulama türkiye rezaletidir, avrupada heryere giriyor lpg li araçlar...ayrıca ben izmirde hiç sıkıntı yaşamadım o konuda...
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-19, 20:19

karadeniz demiş ki:
KAANPAKAY demiş ki:

o uygulama türkiye rezaletidir, avrupada heryere giriyor lpg li araçlar...ayrıca ben izmirde hiç sıkıntı yaşamadım o konuda...

Ankara'da almıyorlar artık.

İzmir'de Kıbrıs Şehitlerinin oradaki katlı otoparka geldiğimde ''araç LPG'li alıyormusunuz'' dedim, kapıdakiler güldüler bana Smile
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-19, 20:35

Burda özellikle bazı büyük alışveriş merkezleri benzinli olduğu halde genelde eski araçlara karşı kıl bir tutum içerisindeler. Mecbur kalıp gittiğimde illa ki kavga etmek zorunda kalıyorum Evil or Very Mad
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-20, 05:23

olvne demiş ki:
Burda özellikle bazı büyük alışveriş merkezleri benzinli olduğu halde genelde eski araçlara karşı kıl bir tutum içerisindeler. Mecbur kalıp gittiğimde illa ki kavga etmek zorunda kalıyorum Evil or Very Mad

Kraldan çok kralcı üç beş serserinin işi bunlar Arda, kafana takma.
mcihan

mcihan

Doğum tarihi : 27/03/87
Aracınızın Modeli : 1978 renault 12 ts

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-20, 06:45

LPG çıkartmalarını yalnızca tüv e giderken yalandan yapıştırıyorum. Smile
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-20, 09:41

burcinhan demiş ki:
olvne demiş ki:

Kraldan çok kralcı üç beş serserinin işi bunlar Arda, kafana takma.

Böyle lüzumsuzların yorumlarının, hareketlerinin en ufak bir önemi yok abi olmuş olsaydı çoktan bu arabayı satmıştık.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-20, 10:03

aldesa taktır çok memnun kalırsın
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-27, 05:56

Arkadaşlar,
Atikerin sıralık sitemler için safefast diye yeni ürünü çıkmış, yetkili servisler eski sürümdeki hataların giderildiğini yeni üründen memnun olduklarını söylüyorlar,
safefast sistem ile ilgili bilginiz var mı?
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-27, 06:57

İtalyan Lavato'nun easyfast'i vardı, Konya'lı Atikerinde safefast'i olmuş demek Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-09-27, 08:38

xmen1979 demiş ki:
Arkadaşlar,
Atikerin sıralık sitemler için safefast diye yeni ürünü çıkmış, yetkili servisler eski sürümdeki hataların giderildiğini yeni üründen memnun olduklarını söylüyorlar,
safefast sistem ile ilgili bilginiz var mı?

bilgim yok...
dgnzcn

dgnzcn

Doğum tarihi : 06/05/70
Aracınızın Modeli : OPEL ASTRA LIFE GL 1.4I HB

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 00:41

arkadaşım aracından memnunmuşsun madem neden dertsiz başına dert almak istiyorsun.

1- aracının sağını solunu delecekler
2- aracın lpg de olduğu için güçten düşecek
3- sorunsuz olan aracın muhtemelen ara ara da olsa sorunlar baş gösterecek canını sıkacak.
4- lpg nin getirdiği tehlikeler var.

ayrıntılara girip daha sayabilirim ama gerek yok. aracını zaten fazla kullanmıyormuşsun yazık günah lpg işine hiç bulaşma.

fazlada kullansan git bir dizel al yine lpg ye bulaşma.

ortalık lpg li sorunlu araçlarla kaynıyor.
http://www.sanalrenk.com
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 06:48

dgnzcn demiş ki:
ortalık lpg li sorunlu araçlarla kaynıyor.
Nerede bu kaynayan araçlar sorabilirmiyim?
Birde dizelleri aklayacak birşeyler söyleyebilirmisiniz?
dgnzcn

dgnzcn

Doğum tarihi : 06/05/70
Aracınızın Modeli : OPEL ASTRA LIFE GL 1.4I HB

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 10:32

görmek için çok uzaklara gitmeye gerek yok. girin lpg forumlarına bakın lpg ile ilgili sorunları
http://www.sanalrenk.com
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 11:35

dgnzcn demiş ki:
görmek için çok uzaklara gitmeye gerek yok. girin lpg forumlarına bakın lpg ile ilgili sorunları

Bahsi geçen sorunları bende biliyorum da bu kadar gözünüzü korkutan nedir anlamadım, yani lpg yi kesinlikle kullanılmaması gereken ve dizeli tercih meselesi yapacak büyük fark nedir? bilmediğimiz varsa bizde öğrenelim.

uzun zamandır LPG li araç sahibiyiz ve kullanıyoruz (babamın aracı 9 senedir LPG li, onu alındığından beri kullanıyorum, 2,5 senedir de sahip olduğum araçlar hep LPG liydi)
gerekli kontrol ve bakımlar yapıldıktan sonra çok şükür ciddi bir sorunumuz, sıkıntımız olmadı, oluşan tek sıkıntı ise ömrünü olduran tankın değişimiydi oda sıkıntıdan sayılırsa tabii...
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 11:49

5 yaşında dizel araç alınırmı alınmazmı,20 yaşında gazlı araç alınırmı alınmazmı Very Happy
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 12:12

LPG'nin uyumusuz olduğu birçok araba var. Eski yeni farketmez mesela eskilerden Ford Taunus hayatta sevmez LPG'yi çelik sibop yaptırmassan eğer sürekli ayarını bozar Smile
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 12:19

Sibop ayarını bozar Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 12:31

burcinhan demiş ki:
Sibop ayarını bozar Smile

lada da öyledir... Smile ama ben sübap ayarını yaptırıp yaptırıp bindim, 1 kere de sübap yaktım... yaptığım ekonomi yanında lafı bile olmaz bunun bence... Smile
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 12:37

Zaten Vega'ya LPG olmaz diyorlar Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalı mıyım?   LPG Taktırmalı mıyım? Empty2010-11-22, 12:41

burcinhan demiş ki:
Zaten Vega'ya LPG olmaz diyorlar Smile

al işte... LPG Taktırmalı mıyım? 57527 LPG Taktırmalı mıyım? 57527 LPG Taktırmalı mıyım? 57527

LPG Taktırmalı mıyım?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-