RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

lamba takma

+12
olvne
dml860
ARMADA_FB
Renault9
92gte_ereğlili
safranliyim
kudal
thekaan
scaracco
karadeniz
Cihangir KALKAN
ask_mahkumu
16 posters
YazarMesaj
ask_mahkumu

ask_mahkumu

Doğum tarihi : 28/01/87
Aracınızın Modeli : renault 9

lamba takma Empty
MesajKonu: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-26, 10:21

arkadaşlar ben arabamın ıcıne lamba takmak ıstıyorum ama elektrıgı nerden alacagımıda bıllmıyorum bana yardım edebılırmısınız sımdıden tesekkurler
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-26, 14:10

Lambayı takacağınız yeri bilirsek daha kolay bir tarif yapılabilir aslında. Araç içinde diğer lambaların bağlı olduğu yerden almanız faydalı olacaktır. Mesela torpido lambası, tavan lambası gibi yerler uygun olacaktır.
ask_mahkumu

ask_mahkumu

lamba takma Empty
MesajKonu: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-27, 12:16

arkadaşlar arabanın içerısıne su aksesuarcılarda satılan tavan lambaları var 4 lu satılıyo ondan takacam her bırının ıcerısınde 15 led var ve 4x15=60 içerısınde 60 led var 12v yazıyo sıgorta felan takmama gerek varmı ben bıde anahtar koymak ıstıyorum buraya kendım yakıp sondurmem ıcın elektrıgı tabavan lambasından aldım ve yandı 4 ü de bı sorun olurmu ılerıkı bı zamanda sımdıden tesekkurler.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-27, 12:53

kendin yakmak istiyosan ayrıca 1 anahtar koyabilirsin tabi herhangi 1 yere... Wink tavan lambası gibi 1 yerden alırsan çıkışı sigorta koymana gerek yok zaten tavan lambasının sigortası var ama direk aküden alırsan o zaman 1 sigorta fena olmaz... Wink
http://www.ladatr.com
scaracco

scaracco

Doğum tarihi : 10/06/83
Aracınızın Modeli : 95 SPRING

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-28, 07:22

ask_mahkumu demiş ki:
arkadaşlar ben arabamın ıcıne lamba takmak ıstıyorum ama elektrıgı nerden alacagımıda bıllmıyorum bana yardım edebılırmısınız sımdıden tesekkurler
bi fotoğrafını çekip koyabilirmisin merak ettim lambayı
ask_mahkumu

ask_mahkumu

lamba takma Empty
MesajKonu: .   lamba takma Empty2008-01-28, 09:32

fotoğrafını cekerım mkakınayı arkadasa vermıstım gelınce ceker buraya eklerım yafff ole o kadr ıyı bısıy deıl ogrence yız ucuz bısıy ıste yınede eklerım buraya yardımı olan arkadaslarada tesekkurler lambaları taktım sadece anahtar koymam gerekıyo onuıda en kısa zamanda halledecem
scaracco

scaracco

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-28, 11:05

ask_mahkumu demiş ki:
fotoğrafını cekerım mkakınayı arkadasa vermıstım gelınce ceker buraya eklerım yafff ole o kadr ıyı bısıy deıl ogrence yız ucuz bısıy ıste yınede eklerım buraya yardımı olan arkadaslarada tesekkurler lambaları taktım sadece anahtar koymam gerekıyo onuıda en kısa zamanda halledecem
ANAHTAR koyacağına lambanın anahtarına bağla ordan aç kapat daha mantıklı deilmi genede sen bilin
ask_mahkumu

ask_mahkumu

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-28, 13:53

lambaları tavan lambasına bagladım ama bır lambada dısarıya on pajurun ıcıne koydum ve ona anahtar baglamak gerekıyo ıcerıyle bereber yanmasını ıstemıyodum sımdı bıtırdım ıcerıyı tamammen bıttı sadece anahtara geldı onuda sanaıye ındıgım bı gun alırım ısallah sızlere tesekkurler
Misafir
Misafir

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-28, 14:22

ya yanlız dikkat edin bir noktadan aldığınız enerji güç düşümüne uğruyor 4 lamba birden yandığında parlaklık azalır...dikkat bende yapmıştım bu işi... Smile
Cihangir KALKAN

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-28, 15:30

takara34 demiş ki:
ya yanlız dikkat edin bir noktadan aldığınız enerji güç düşümüne uğruyor 4 lamba birden yandığında parlaklık azalır...dikkat bende yapmıştım bu işi... Smile
Lambalar aşırı güç çekiyorsa parlaklığın azalması normaldir ancak seri bağlama yaparsanız az güç çekilmesine rağmen hem tavan lambasının hem de eklediğiniz lambanın parlaklığı azalır.
scaracco

scaracco

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-29, 07:59

nevada demiş ki:
takara34 demiş ki:
Lambalar aşırı güç çekiyorsa parlaklığın azalması normaldir ancak seri bağlama yaparsanız az güç çekilmesine rağmen hem tavan lambasının hem de eklediğiniz lambanın parlaklığı azalır.
evet bu konuda haklısın iki ayrı noktadan ayrı çıkış olmalı tavanlambası olmuş başka biyerden al elektiriği diğeri için derim ben
ask_mahkumu

ask_mahkumu

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-29, 11:08

valla tek yerden aldım tavandan baska yerlerı karıstırmak ıstemedım bı sorun felan olur dıye korktum acıkcası o kadar da cok fark etmıyo yıne aydınlatıyo hemde super sekılde yınede ılgınıze tesekkurker
Cihangir KALKAN

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-29, 14:57

Elektriği tavandan almanızda sorun yok. Paralel almaya dikkat ediniz. Hatta kablonun birini duya giren, diğerini de duydan çıkan yerden alırsanız kablo kesmeye de gerek kalmadan temiz bir çalışma olabilir.
ask_mahkumu

ask_mahkumu

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-01-29, 17:17

ıkı kablo kullandım bırı arkaya gıdıyo bırı one gıdıyo temız bı ıs oldu gıbı bısıy bı sorun cıkmazsa sımdılık benım ıcın yeter yıne lamba alınca bu sefer elektrıkcıye cektırırım duzgun bı sıstem olur ısallah tabe
thekaan

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-05-28, 03:20

ask_mahkumu demiş ki:
arkadaşlar arabanın içerısıne su aksesuarcılarda satılan tavan lambaları var 4 lu satılıyo ondan takacam her bırının ıcerısınde 15 led var ve 4x15=60 içerısınde 60 led var 12v yazıyo sıgorta felan takmama gerek varmı ben bıde anahtar koymak ıstıyorum buraya kendım yakıp sondurmem ıcın elektrıgı tabavan lambasından aldım ve yandı 4 ü de bı sorun olurmu ılerıkı bı zamanda sımdıden tesekkurler.

öncelikle herkeze günaydın dostum bende geçen sene bi led takmıştım mavi ön camın önüne bir tane ordan almıştım tavan lambasından ve ileride hep sorunlar çıkarmaya başladı sigortalarmı değiştirmedim hatta bi ara kapılar açılmadı çok sorun oluyor sen onu ordan alma direk aküden al
kudal

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-05-28, 15:40

bende şu doğan SLX lerin arka iç lambalarından takmayı düşünüyorum.
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-05-28, 17:11

kudal demiş ki:
bende şu doğan SLX lerin arka iç lambalarından takmayı düşünüyorum.
doğanların arka içlambası benmde aklımda aslında bizim arabalardada orada yuvarlak delikvar orayada uyarsa güzel olur bence
92gte_ereğlili

Aracınızın Modeli : 92

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-05-28, 21:35

ya bende arkalara bizim bazı reno 9 larda mesela flaşda arkalarda da orjinal lambası var hatta yerleride hazır bizim broadwaylerde aynı şekilde öndeki sol kapı üstündede yeri var bazı araçlarda orlarda da ışık var.orlara orjinal lambasından takmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-05-29, 07:28

Bende sağtarafa taktırmak istiyorumda üşeniyorum.
Arkalara kudalın dediği gibi SLX lambalarından takılabilir. Yada Flashlardaki gibi orjinalinden takılır. Birde geç kararan mekanizma yapılırsa,güzel bir aydınlatma sağlanmış olur otomobilde.
http://www.renault9-11.com
92gte_ereğlili

Aracınızın Modeli : 92

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-05-29, 09:29

doğan slx lerin yuvarlak küçük lambalarından bahsediyosunuz heralde.arkadaşlar biliyosunuzki renaultlarımız doğan slx lerin en büyük rakipleridir.bence onların lambasını takmak yanlış olur.üstelik kendi orjinal lambaları daha hoş bence.bugün bi arkadaşımın flaşında iyice iceledim bağlantıların hatta arka lambaları sökerek inceledim.elektiriği aynı yerden almış yani bizim broadwaylerin kapı üstündeki yerlerden.bende de öle yapcam sigortasınıda 5 amper yükseltirim tam olur.sonuçta tek lambayla 4 lamba aynı deil yani.
kudal

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-05-29, 18:14

92gte_ereğlili demiş ki:
doğan slx lerin yuvarlak küçük lambalarından bahsediyosunuz heralde.arkadaşlar biliyosunuzki renaultlarımız doğan slx lerin en büyük rakipleridir.bence onların lambasını takmak yanlış olur.üstelik kendi orjinal lambaları daha hoş bence.bugün bi arkadaşımın flaşında iyice iceledim bağlantıların hatta arka lambaları sökerek inceledim.elektiriği aynı yerden almış yani bizim broadwaylerin kapı üstündeki yerlerden.bende de öle yapcam sigortasınıda 5 amper yükseltirim tam olur.sonuçta tek lambayla 4 lamba aynı deil yani.

ya hocam kusura bakma ama rakiplik mi kaldı o kadar ithal arabaların içinde. eskidenmiş o dediğin hocam...
ARMADA_FB

ARMADA_FB

Aracınızın Modeli : 98 Broadway 1.4 RN

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-05-31, 23:19

ledlerden ayrı orjinal bir aydınlatma istersek eğer.. 99/2000 europa 19larda arkada sağ-sol olarak aynı bizim tek aydınlatma gbi kendinden anahtarlı şekilde bulunuyor... bu lambalardan yada bizim tek lambaların eşlerinden alırsak ve bunları sabitleyip bagaj tarafından elektrik alınabilinr diye düşünüyorum...
dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-06-01, 15:37

Bana saçma geliyor bu rakip muhabbetleri falan. Sonuçta o parçaları da tofaş bir firmaya yaptırtmıştır zamanında. Üstünde tofaş yazmıyor ya. Yazsa da farketmez. Uyuyorsa, kaliteden ödün vermemişse ve daha ucuzsa takılır. O zaman misal Tofaş grubu valeo yada lucas fren balatası kullanıyor diye bizde kullanmayalım onları. Valla benim kuş serisi ile hiç alıp veremediğim yok. Şu anda bu araca biniyorum. İlerde maddi durumum elvermezse bir kuş grubuna da binebilirim yada yine renaulta.

Bir arkadaşta bir ara yazıyordu: "Bir Tofaşın beni geçmesi koyar bana" diye. Aracını bir yerden bir yere ucuza ve rahat bir şekilde ulaşmak için kullananlar bu tip ayrıntılara takılmaz. Caddeler pist değil ki yarışayım kuşla, böcekle. Zaten benzin almış başını gidiyor.

Konuyla ilgili olarak bende sağ tarafa sol tarafın aynısından bir tane daha takılması taraftarıyım. Daha bir aydınlatma olacağı kesin iç mekanda.
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-06-03, 18:15

Arkadaşlar acaba bu Flash S'lerin arka lambaları bizim araçlarda arka taraftaki plastikte kapalı iki tane yer var yuvarlak oraya uyacak şekilde mi yoksa aynı bizim araçların orjinalinde olduğu gibi üst kısımda mı?
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-06-04, 05:51

Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-06-04, 16:14

Yapacaksanız Ledli yapın zaman tenerji tasarrufu devri silent
http://www.renault9-11.com
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-09-05, 12:37

ben nasip olursa yapacagım ön tarafta kullandıgımız aydınlatma sisteminin aynısını.arkadada yapılacak ugun ölçülerde kesilecek lambanıın iç kısıma orjinal gibi oturması için gerekirse iç kısımda biraz işlem yapılacak ön taraftan tesisat cekilerek lambaları yakacagız. bakalım
bugRa

bugRa

Doğum tarihi : 29/10/88
Aracınızın Modeli : 1996 Renault 9 GTE

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-09-05, 13:36

arkadaşlar şu Flash lardeki iç mekan lampasının veya bizim araçlardaki yerinin fotosunu biri koyabilir mi acaba... araç aynımda değil ve şu ana kadar dikkat etmemiştim ve acayip merak etmiş durumdayım... arşivimede baktım ama o bölgenin fotosunu bulamadım...
olvne

olvne

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-09-05, 16:07

Ben de bugün sağ tarafta orjinal yerine bir lamba daha taktırdım bir de arka kapılara da switch takıldı artık arka kapılar da açılınca ön lambalar yanıyor çok güzel oldu.İşçilikle biraz pahalı da olsa 40 ytl'ye patladı.Yaptırmak isteyen arkadaşlara sağ taraftaki plastik yerini kesip oraya yaptırmalarını tavsiye ederim.
olvne

olvne

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-10-17, 20:16

Mesajımın üstünden baya bir zaman geçmiş.Yaptırmayı düşünen arkadaşlara örnek olması için sağ taraftaki lambanın ve arka kapılardaki switchlerin resmini ekliyim dedim.
[img]lamba takma Dsc00331oo1[/img]
[img]lamba takma Dsc00333fi4[/img]
sinek13

sinek13

Doğum tarihi : 19/05/88
Aracınızın Modeli : Renault 11 Flash TXE 90 ModeL (çürüğüZ biraZ)

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-10-20, 21:23

benm arabamda ön sağ sol mevcut zaten ampulleri deiştirdim sadece ledli taktim ancak arka kapilar açilip kapanirken yanmior öndekiler ayri bi olay mi var yoksa kapida ki switchler mi oksitlenmiştir.? bişi daha soracam... ben ayni lambalardan arkaya da takmayi düşünüorum sağli sollu bi arkadaş yapmişti ama konuyu bulamiorum bi türlü???????
olvne

olvne

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-10-21, 07:44

sinek13 demiş ki:
benm arabamda ön sağ sol mevcut zaten ampulleri deiştirdim sadece ledli taktim ancak arka kapilar açilip kapanirken yanmior öndekiler ayri bi olay mi var yoksa kapida ki switchler mi oksitlenmiştir.? bişi daha soracam... ben ayni lambalardan arkaya da takmayi düşünüorum sağli sollu bi arkadaş yapmişti ama konuyu bulamiorum bi türlü???????

Arka kapılarda orjinalinde switch yok zaten ben taktırdım örnek resim olarak koydum.Pek belli olmamış gerçi.Eğer ön kapılar açıldığında da yanmıyorsa söküp bir temizlemekte fayda vardır.Bu da konvekta'nın taktırdığı arka lamba çalışmasının linki.

https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/proje-merkezi-f11/arka-tavan-lambasy-montaj-calymasy-ve-resimleri-t3043.htm
sinek13

sinek13

Doğum tarihi : 19/05/88
Aracınızın Modeli : Renault 11 Flash TXE 90 ModeL (çürüğüZ biraZ)

lamba takma Empty
MesajKonu: Geri: lamba takma   lamba takma Empty2008-10-21, 21:16

teşekkürler olvne

lamba takma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-