RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri

+6
mustaf67
salla2000
cihan841
barut
ahmetcan466
34FLASHS35
10 posters
YazarMesaj
34FLASHS35

34FLASHS35

Doğum tarihi : 01/07/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASH S initiale

Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty
MesajKonu: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 18:42

Klima parçalarını aldığımda aynı bu şekildi, hepsini en ince ayrıntısına kadar temizledim öyle taktım.1.resim temsilidir resimde motor ayaklarından sadece 1 tanesini çekmişim montajı kendim yaptım.
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Ad631eea
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 5c2b415a
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri D20467c2
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Ea0e1a19
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Fa533ea5
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 387b838b
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 72897c40
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri E1a91047
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri E13c5c7b
1.resim-) soldaki kalorufer motoru bağlı olan evaporatör
2.resim-)kalorifer motoru
3.resim-)klima kontrol paneli,klimalı kazan,üzerinde yeşil yazılar yazan küçük kutucuk ise klima beyni
4.resim-)klima sistemi için gerekli olan fan ve altında radyatör
5.resim-)komprasör, komprasör,alternatör bağlantı ayağı 2 ayak daha var ama resim çekmemişim
6.resim-)separatör,tüksek basınç hortumları ve freon şişesi
7.resim)komprasörün yakın çekimi
8.resim-) freon şişesi yakın çekim. Şişe aynalar boyanırken beyaza boyandı.
9.resim benim araca ait değil ama bu şekilde bağlı duruyor,yarın resmini çekip kendi aracımınkini ekliycem
MONTAJ.
1- göğüs tamamen sökülüyor çünkü kazan tamamen farklı
2- kalorifer motoru ve evapolaratör akünün tam karşısında sileceklerin altındaki boş yere takılıyor takmak için saç kesiliyor yoksa takmak mümkün değil.klimalılarda kalıplı saç sökülüp takılıyor onuda almayı unutmamıştım,sonra kalıplı montaj saçı taktım.
3-radyatörü söktüm önüne separatörü koydum., böylece bahaneyle motrun içindeki eski suyu tamamen değiştirdim.
4-karbüratörün altındaki kelbeği taktım.o kelebek klima devreye girerken rolantinin düşmesini önleyerek aracın stop etmesine engel olmaktır.
5-komprasör ayaklarını motor bloğuna taktım alternatör kayışını değiştirdim.

sadece elektirik işi kaldı,kalorifer motoru çalışıyor ama benden bu kadar gerisi elektirikçi işi,en son gaz basılacak.
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 18:48

Acaba ona basılacak gazı bulabilecek misin?FRAU 23 müydü neydi bende de var böle bi klima parçaları ama montajını yapacak usta bulamıyorum
34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 18:49

araç içi son hali
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 34aa8098
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 19:10

ahmetcan466 demiş ki:
Acaba ona basılacak gazı bulabilecek misin?FRAU 23 müydü neydi bende de var böle bi klima parçaları ama montajını yapacak usta bulamıyorum

Yolla Ahmet ben taktırayım Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
barut

barut

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 19:11

klimayı aktif hale getirebildiysen tebrikler kardeş iyi iş valla. Elektrikli ayna ve çakmaklıkda güzel olmuş. İzmirde nerdesin şu aynaları görsem iyi olcak Very Happy
cihan841

cihan841

Doğum tarihi : 10/12/81
Aracınızın Modeli : r9 broadway 93 model

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 19:19

2 ay önce ankarada nerdeyse 10-15 kadar çıkmacıyla görüştüm ama tam takım klima bulamadım.ayrıca o elektrikli aynalar çok hoşuma gitti nasıl yaptın ? ne kadar masraf ettin ?
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 20:40

bende talibim cancanım ben elektrik cinin kanına girer taktırtırım müşteri olsa bulaşmam öle bişe işe dediydi bana Very Happy
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 22:17

Tayfun Abi sana mı göndereyim? Yoksa Halil abi Sana mı? ÇÖp mü çekelim ne yapalım.... scratch
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 22:28

ben tayfunun yanında saten cöp gibiyim çekmeye gerek yok dermişim Very Happy

hazır çekilmişi varken nie uraşcan cnm Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 916329
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-01, 22:38

Zaten oda barutu satıyo onun ihtiyacı yok dimi ama?
mustaf67

mustaf67

Doğum tarihi : 01/01/76
Aracınızın Modeli : 1988 R11 GTS

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 05:38

3 günlük dünya arkadaşlar kavga etmeyin ben alırım klimayı Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 120224
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 06:11

ahmetcan466 demiş ki:

o gaz freon R12 gazıdır. parayı bastırdınmı istemedigin kadar bulunur. yok bizim buralarda bulamam diyorsan kompresör yagını degiştir r134 bastır
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 06:38

ahmetcan466 demiş ki:
Tayfun Abi sana mı göndereyim? Yoksa Halil abi Sana mı? ÇÖp mü çekelim ne yapalım.... scratch
bana gönderde klima sanat görsün Very Happy
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 09:22

ahmet sana ii bi pazar payı talipli 4 oldu tayfunu ben eledim hahaha selim amcaya gücüm yetmes ilerki maçlara bakcas mustafa kardeş sende pek şans görmüorum rekabet ortamı yaratıp fiyatı artırıon dimi sende Very Happy Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 916329 ahmet selim amcaya yollarsan onun arabada klimasıda takşak geçer Wink
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 10:19

çok güzel 1 çalışma... Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 261607
http://www.ladatr.com
__bodrumlu__

__bodrumlu__

Doğum tarihi : 17/09/81
Aracınızın Modeli : R19 RNE 1600 CC

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 10:54

eline sağlık çok güzel olmuş güle güle soğu Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 11:39

istemiyom klimanızı,A.C.S taktırdım onunla devam edecez
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 11:58

93 spring demiş ki:
istemiyom klimanızı,A.C.S taktırdım onunla devam edecez

Embarassed Sad Mad
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 12:24

verin la Very Happy
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 15:31

93 spring demiş ki:
ahmetcan466 demiş ki:
bana gönderde klima sanat görsün Very Happy

Abi ben sana mı göndereyim yani şimdi bak Halil abinin gücü yetmiomuş Sana lol! Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 916329
barut

barut

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 15:33

albeya çamura battı Ahmet klimayı yollarsan selim abiye 10 yıl daha kullanır alizeyi elinden çıkaramaz Very Happy böyle olmasını istiyorsan yolla Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 120224
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 15:44

ama şimdi bi rainbofta olması başka bi alizede onun arabayı kasar 1.4 yaa flash şanzımanlıda deil sen anladın ahmettt model daşşşşşşşşşşşşım benim Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 916329
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-02, 15:47

salla2000 demiş ki:
ama şimdi bi rainbofta olması başka bi alizede onun arabayı kasar 1.4 yaa flash şanzımanlıda deil sen anladın ahmettt model daşşşşşşşşşşşşım benim Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 916329

Anladım Ben Seni Abi Anladııımmmm..Çaktırma Sen Çekcez Bi Ayaaar
mahmut

mahmut

Doğum tarihi : 01/01/71
Aracınızın Modeli : 1999 rl klima

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-04, 09:14

netservis demiş ki:
araç içi son hali
Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri 34aa8098

bikaç şeyi merak ediyorum
fanı açtığında içeriye güçlü bir hava üflüyormu onu merak ediyorum,benimkinin üflemesini pek beğenmiyorum,birde benimkinin fanı evaparatörden önce.belki o fark edyordur.
rolantiyi ayarlayabilacekmisin?
bunların dışında klimadan şikayetim yok.
34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri   Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri Empty2010-11-04, 14:04

fanı açtığında içeriye güçlü bir hava üflüyormu onu merak ediyorum,benimkinin üflemesini pek beğenmiyorum,birde benimkinin fanı evaparatörden önce.belki o fark edyordur.

açıkçası inan şimdi üfleme motorunun elektiriğini çekmeye iniyordum aşşaya, elektirikçi 150 ye tüm tesisatı bağlıycakmışta... en azından önümüz kış kalorifer çalışsın yeter.
iş bitince yazarım.sendeki araç sanırım broadway klimalı . orjinalmi resmini çekip eklersen yorumlar olucaktır elbette. ilk resimdeki orjinal üfleme ve evapolaratör.

Flash için sonradan klima ve gerekli parçalar ve resimleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Renault 9'a klima olur mu?