RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

renkli park ampülü takılması

2 posters
YazarMesaj
yvz_61

Doğum tarihi : 10/02/95
Aracınızın Modeli : 1992

renkli park ampülü takılması Empty
MesajKonu: renkli park ampülü takılması   renkli park ampülü takılması Empty2010-11-15, 10:05

arkadaşlar uzun zamandır alıp takmak istiyordum en sonunda aldım ve taktım basit birşey ama genede nasıl yapılacağını anlatayım dedim Very Happy

renkli park ampülü takılması Dsc00049vl.th

şimdi arkadaşlar öncelikle gerekli malzemeler elektirik bandı kabloları kesmek ve uçlarını açmak için herhangibir alet pense olabilir ve en önemlisi ampüllerimiz.

bu aletleri temin ettikten sonra daha rahat bir çalışma alanı için farın arka kapağını çıkartıyoruz ardından zaten orada park ampülleri görünüyo hemen kapağın çaprazındadırlar ampullerin bağlı olduğu dipçikten tutarak çekiyoruz ve elimize geliyor ardındanda o ampülü çıkartıp yeni ledlerimizi takıyoruz. Ama bende öyle olmadı + ve- kutuplarını ayalmak gerekti büyük bir ihtimalle sizdede gerekebilir bunun için dipçiğe bağlı kabloları çıkartıyoruz.

renkli park ampülü takılması Dsc00050h.th

kabloların dipçiğe bağlı oldukları yerleri değiştirerek takmak gerekli ancak resimde aynı gibi görünsede o kablo uclarından biri daha büyük diğeri daha küçük dolayısıyla direk olarak dipe girmiyor bunun içinde uçları kesiyoruz yerlerini değiştirdikten sonra ise dipe takıyoruz ampülümüzü yerine yerleştirip kapağımızı da kapattıktan sonra işlem tamam oluyor Very Happy

Bu siteye üye olduğumdan beri sürekli birşeyler sordum artık basitte olsa birşey gösterme ihtiyacını hissettim kendimde umarım birilerinin işine yarar. Very Happy

AdnanSim

AdnanSim

Doğum tarihi : 22/09/94
Aracınızın Modeli : 1991 Renault 11 GTS C.P

MesajKonu: Geri: renkli park ampülü takılması   renkli park ampülü takılması Empty2010-11-15, 10:09

+ - uçlarını bulmak için ampülü çevirseydin ya Very Happy
yvz_61

MesajKonu: Geri: renkli park ampülü takılması   renkli park ampülü takılması Empty2010-11-15, 10:16

olmadı öyle ya bizim arabanın bu farlara önceden ne olmuş bilmiyorum ama bir ustayamı ne götürdüyse babam orjinal dipçiği bozmuş bir taraftaki dipçik farklı diğer taraftaki farklı ben sağ taraftaki dipçiğe göre aldım ampülleri sol taraftakine olmadı şimdi sol tarafada aynı dipçikten alacam ki olsun şuan arabada bir tarafta mavi diğer tarafta sarı park var orjinal dipler olsa dediğin gibi olurdu ancak benim o dipte olmadı yani mesela bu Very Happy
AdnanSim

AdnanSim

MesajKonu: Geri: renkli park ampülü takılması   renkli park ampülü takılması Empty2010-11-15, 10:25

yvz_61 demiş ki:
olmadı öyle ya bizim arabanın bu farlara önceden ne olmuş bilmiyorum ama bir ustayamı ne götürdüyse babam orjinal dipçiği bozmuş bir taraftaki dipçik farklı diğer taraftaki farklı ben sağ taraftaki dipçiğe göre aldım ampülleri sol taraftakine olmadı şimdi sol tarafada aynı dipçikten alacam ki olsun şuan arabada bir tarafta mavi diğer tarafta sarı park var orjinal dipler olsa dediğin gibi olurdu ancak benim o dipte olmadı yani mesela bu Very Happy
öyleyse sorun ondandır bende elektrik-elektronik okuyorum bu arada Very Happy
yvz_61

MesajKonu: Geri: renkli park ampülü takılması   renkli park ampülü takılması Empty2010-11-15, 10:32

anladım o zmn sen iyi biliyosundur bu işleri Smile ben dün bunları yaparken sigortaya işim düştü açtım sigortaytı sonra öyle unuttum bakıyorum arabanın sinyaller yanmıyo sonradan aklıma geldi sigorta açıkken yanmadığı Very Happy sen böyle bizim gibi çaylak hataları yapmıyosundur heralde Very Happy
AdnanSim

AdnanSim

MesajKonu: Geri: renkli park ampülü takılması   renkli park ampülü takılması Empty2010-11-15, 13:00

yvz_61 demiş ki:
anladım o zmn sen iyi biliyosundur bu işleri Smile ben dün bunları yaparken sigortaya işim düştü açtım sigortaytı sonra öyle unuttum bakıyorum arabanın sinyaller yanmıyo sonradan aklıma geldi sigorta açıkken yanmadığı Very Happy sen böyle bizim gibi çaylak hataları yapmıyosundur heralde Very Happy
yok ben o kadar kurcalamam Wink

renkli park ampülü takılması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Amerikan Tip Led Park + Led Sinyal "Bitti"
» sabit sinyaller