RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

lpg beyin değişimi

+7
metin_mimoza
salla2000
Elbruz
Evliya Çelebi
haydarguducu
93 spring
damar4ever
11 posters
YazarMesaj
damar4ever

damar4ever

Doğum tarihi : 04/11/83
Aracınızın Modeli : vectra b 2.0 136 HP

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2010-12-19, 22:16

uzun bir aradan sonra yine sizlerle birlikteyim. okulların açılması ile birlikte bütün zamanımı öğrencilerim için harcadığımdan sizleri ihmal ettim. sizlerden özür dileyerek bi konuda fikrinizi almak istiyorum. Ustam uzun zamandır lpg beyninin değişmesi gerektiğini söylüyordu. aracım 98 rni. lpg sistemi sanırım 7-8 yıllık. artık rolanti tutmaz oldu. hararet 2. çizgiye gelmeden tüpe geçersem hemen stop ediyor. düz yolda lpg'de 130'u zor geçiyor. ateşlemede de sorun olabilir diye düşünüyorum. Ateşlemeyi komple değiştirip brc marka beyin almayı düşünüyorum. sonrada güzel bi subap, gaz vs ayarı sanırım işe yarar. Çok büyük performans beklemiyorum ancak düz yolda amcamın 93 model kuşuna (ş...) yetişemezsem ciddi ciddi satmayı düşünücem arabayı. herkese saygılar.Yeni resimleride en kısa zamanda yüklüycem. (kılıflar halen duruyo Yasin kardeşSmile)
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2010-12-19, 22:23

valla benimkinin bi ayarı kaçtı,birbirimize ağyar oluverdik
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2010-12-20, 16:20

7-8 yıllık beyin eğer lovato,brc gibi maraka ise tamir takımı ile olabilir ama sıkıntı da olabilebilir. BRC güzel seçim. Değiştirin, devam edin.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2010-12-20, 20:59

Hayırlısı örtmenim, örtmenler gününüzü de kutlamıştık siz yokkene Smile
kılıflarla siz mutluysanız bize bişe demek düşmez Smile

brc yada lovato öneririm. Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
damar4ever

damar4ever

Doğum tarihi : 04/11/83
Aracınızın Modeli : vectra b 2.0 136 HP

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2010-12-20, 21:25

teşekkür ederim Yasin kardeşim. inan bende mutlu değilim o kılıflardan ancak çıkarsamda ortaya muhteşem bi görüntü çıkmayacak malum... şöyle koltuklar, torpido, konsol ve kapı döşemeleri krem veya bej renkli olsa da ben de yayıla yayıla binip gezsem...bu arada sislerim nasıl olmuş? Biraz tuzlu olacak ama bende brc düşünüyorum. değerli yorumlarınız için teşekkür ederim...
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-01-07, 13:10

Ben 2007'de BRC sistem taktırmıştım,ve birkaç aydır rolanti problemi bende de baş göstermeye başladı,ilk çizgi olmasa bile en az 3-4 dakika çalışmazsa bende de rolanti 500'lere kadar düşüyor,hemen stop etmiyor ama zaten motor takozlarını sökecek kadar sallanıyor,o yüzden ilk çizgiye gelene kadar jikle çekik geziyorum.

Isındığı zaman da bu sefer rolanti 1000'in üstünde oluyor,zaten o şekilde ayarlamasak hiç çekilmez.Yakıt da arttı tabi bu arada.

Birine gösterdim,beyini değişicez dedi.Taktırdığım BRC bayisine memnun kalmadığım için gitmiyorum,zavoli-lovato-mimgas takan meşhur bir yere gidiyorum ayar için de,taksitli mimgas'a 130,zavoli ye 220 lira fiyat çekti.

Diyafram falan değişebiliyorsa aslında BRC'nin bir bayisi daha açıldı burda,randıman verecekse hiç değiştirip uğraşmamayım,ama hoş ustalar da onla uğraşmıyor direk kafa değişecek deyip atıyorlar.

Eğer değiştirecek olursam da zavoli düşünüyorum,BRC ilk zamanlar iyiydi ama düzgün rolanti ayarı tutmuyor,ilk zamanlar bile rolanti dalgalanıyordu,şimdi iyice çekilmez oldu.
Elbruz

Elbruz

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-01-07, 13:16

Ayrıca bu bahsettiğim bayi atiker bayisiydi,atiker'de regülatörlerde çok sıkıntı yaşadık onun için yeni bıraktık dedi.Bir tane atiker regülatör gösterdi,araca bir iki hafta önce montaj yaptık,regülatör arızalı çıktı,fabrikaya göndericez dedi.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-01-07, 21:06

regülatörü söküp içindeki kostik maddeyi flan temizledinmi hiç elbruz?
diyafram yırtılmdıkça bence çözüm vardır.

benim at90 brc regülatörün diyaframı yırtıldı, orjinal diyaframı bulamadığım ve yan sanayiilerin randımansız-kısa ömüüelü olduğunu söyledikleri için 110 TL ye lovato regülatörü 2009 eyll ekim aylarında alıp taktım.
1 seneyi geçti hiçbir srunum olmadı.
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-01-07, 21:55

benim regülatörde 2 yıldan fazla olmuştur (7-8 ay kadar eski rainbowda kullandık)sonra benimkine taktırdım Allahın feması hiç problem yaşamadım ha baştan cok yaşadım o ayrı Elektrik aksamı düzeldikten sonra 1 defa gaz anahtarı bozulma olayı sırasında yaşadım oda regülatörle alakalı deil 1 de 1 ara bujierimi 10000 km civarı kullanmıştım bi öncekileri o aralar hafif marş sorunu yaşadımdı bujilerin son demlerinde şunu fakettim bizim burlarda eskişehir de 5-6 binde bujiler değişcek onu farkettim hele bide bi kış geçirdiyse kesin mesela şu an 6 bini geçtim arabanın hafiften yakıtı arttı + olarak biraz daha sallantılı calışmaya başladı yavaştan farkediyom +havalarda soğudu onunda etkisi var tabii
Elbruz

Elbruz

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-01-11, 03:30

Evliya Çelebi demiş ki:
regülatörü söküp içindeki kostik maddeyi flan temizledinmi hiç elbruz?
diyafram yırtılmdıkça bence çözüm vardır.

benim at90 brc regülatörün diyaframı yırtıldı, orjinal diyaframı bulamadığım ve yan sanayiilerin randımansız-kısa ömüüelü olduğunu söyledikleri için 110 TL ye lovato regülatörü 2009 eyll ekim aylarında alıp taktım.
1 seneyi geçti hiçbir srunum olmadı.

Ben büyük ihtimalle diyafram ayarıyla fazla oynamaktan kendim bozdum,bana öyle geliyor.Ya rolanti yüksek kalıyordu,ya egzozdan gaz kokusu geliyordu,ya ilk çalışmada sorun oluyordu,bunların hepsine ayar vericem diye ara ara üzerindeki ayarlarla oynaya oynaya bozdum diye tahmin ediyorum.

Regülatördeki pislik zaten altta bir yerinde birikmiyor mu,dipte büyük bi tapa var,orayı açınca akıyor diye biliyorum,regülatörü komple mi dağıtmak lazım temizlemek için?Öyleyse onu yapmam,iyice bozar elime alırım hiç yürümez olur araba sonra. Very Happy
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-01-11, 06:42

Alttaki tıpayı sökünce akar ama çok birikmişse, en güzeli kapağı söküp diyaframı ve regülatörün içini benzinle temizlemek Smile
Elbruz

Elbruz

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-01-11, 11:39

Peki regülatörün hangi tarafında yüksek basınçlı sıvı gaz bulunuyor,bir sefer gaz kesicideki filtreyi değiştiricem diye "pfooff" diye gaz fışkırmıştı filtrenin kapağı contadan kurtulur kurtulmaz,zaten kesici de bozuldu öyle yapınca.

Bir de regülatörü sökmeden bu kapağı çıkarıp diyaframı ve içeriyi temizleyebilir miyim,diyafram olan tarafta sıvı gaz olmasa gerek.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-01-11, 15:44

Diyafram tarafında araba çalışmazken sıvı gaz olmaz, çalışırkende basıncı düşürülmüş şekilde olur zaten.
Aşağıdaki konuda temizlikle ilgili detaylar var kardeş Wink

https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t4841-regulator-temizlioi?highlight=reg%FClat%F6r+temizli%F0i
metin_mimoza

metin_mimoza

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-18, 17:15

arkdaşlar mimgas regülatör nasıldır? 50 tl ye istanbuldan aldım.(fabrikasından)birde montajla ilgili bilgi verirmisiniz.ne kadar antifirz gerekir.malum takarken boşalacak.
93 spring

93 spring

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-18, 18:20

5 lik erikli su al,üstten 3 litre boşalt,+2 litre po antifreez koy ,çalkala,radyatör alt hortumu aç,suyu boşalt,aracı çalıştır,az bişey termostat açsın biraz daha boşalacak,hatta devirdamdeki 2 inceyide sök üfle kaloriferdede su kalmasın,hortumlarıtak,şişeyi kaputa as,şişeden yavaşça erikli bidonunu boşalt,sonunda hava rekorlarını aç tektek,araç stop haldeyken havasını sağlamca al,şişenin kapaanı sıkmaaracı çalıştır,fan açsın kapasın stop et,soğusun ,soğukken yine havasını al,bi hortumla ağzınla buji diplerine kuvvetli üfle su kalmasın buji diplerinde,şişeyi yerine koy,devam et.
femaya gelince ,her ayarını yaptır,sonra git evin önüne aracı stop et,üstte tornavida başlı vidayı sık tam bir tur geri aç,marşa bas,şimşek gibi çakıp araç çalışacak,fema iyidir
93 spring

93 spring

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-18, 18:23

pardon,mimgas da kalitelidir,yerli gazlardan korkmayın,sorun sadece takılırken verilen emeğin kalitesindedir,gaz borusunun boyu çapı ,bilgi ister Wink
haydarguducu

haydarguducu

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-19, 17:33

Ben 1 yıldır kullanıyorum mimgası. Marş selim abinin dediği gibi. Yakıtım 1 lt. gaz 10 km yol şehiriçi.
93 spring

93 spring

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-19, 20:50

aynen 10 litreyi buldum,romano kafayla 9.42 litreydi yerliyle çook az arttı,ama süper gidiyoruz,kafayı ali 34 abi ısmarladı sağolsun
metin_mimoza

metin_mimoza

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-23, 13:33

arkadaşlar sıfır mimgaz beyni taktm çalışmadı.sinir etti beni.istanbuldan fabrikadan almıştım.uzak olduğu için geri de gönderemedim.sonra lpg ciye götürdüm.sıfır olan beyinin bobini arızalı çıktı(üzerindeki mavi parça).sonra ustaya eski söktüğüm lovato marka beynin bobinini takmasını söyledim.adam eski beynin bobinini taktı araç düzeldi.(Bu arada beyni değiştirmemin nedeni 11 yıllıkolması (lovato))
ama şimdide ayarında problem var sabahları geç çalışıyor.sanırım üstte sarıpirinç saplama vida bi tur açılacak.
haydarguducu

haydarguducu

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-24, 16:59

O vidayı tamamen sık 1 tur geri aç. Marşa geç. Kontağı aç, kesicilerin kapama sesini duy. Aynını bir daha yap. Eğer barut gibi çalışmazsa Ateşlemede bir problem olabilir. Yada gaza ayarını iyi yapamamışlardır.
metin_mimoza

metin_mimoza

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-26, 18:57

haydarguducu demiş ki:
O vidayı tamamen sık 1 tur geri aç. Marşa geç. Kontağı aç, kesicilerin kapama sesini duy. Aynını bir daha yap. Eğer barut gibi çalışmazsa Ateşlemede bir problem olabilir. Yada gaza ayarını iyi yapamamışlardır.

o vidayı dediğn gibi ayarladım açtım kııstım maalesef yine çalışmadı lpg cie gittim.adama anlattım.oda bi kablo aldı aküden gaz kesiciye direkt elektrik verdi.hemen çalıştı.sonra bana röle taktırmamı söyledi.bugün röle taktırdım.motor oğuyunca yine denedim geç çalışıyor.kafayı yiyecem.neden böyle anlamadım.eski 11 yıllık beyin canavar gibi çalışıyordu hem röle filanda yoktu.geç çalışmasına neden olan başka faktör varmıdır?
alex555

Doğum tarihi : 29/01/00

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-26, 19:35

geçmiş olsun arkadaş, bence birkaç ustaya daha göster.bazen birinin göremediğini diğeri bulabiliyor.
haydarguducu

haydarguducu

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-26, 21:30

Gaz kesici arızalı olmasın. Röle takılı ve hala çlışmıyorsa gazı beyine vermiyorda olabilir. Bujiler, kablloları, dist. kapağı ne durumda. Ne zaman değişti. Tabi birde sübap ayarı var. O da ilk çalışmayı etkiler.
metin_mimoza

metin_mimoza

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-27, 19:46

benzinde hemen çalışıyor.ayrıca 11 yıllım değişen beyinde hemen çalışıyordu üstelik üzerinde rölede yoktu.bu merete rölde takıldı hala geç çalışıyor
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-04-28, 05:53

Geçenlerde benim ustama, başka bir usta arkadaşı yıkık bir Alfa getirdi. Sorun seninkiyle aynı, araba geç çalışıyor diye getiren usta röle takılmasını istedi.

Ustamda hemen bağladı röleyi. Sonuç yine çalışmadı Very Happy

Gaz beyni arızalıymış, gittiler onu değiştirdiler.
http://www.motur.org
metin_mimoza

metin_mimoza

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-05-14, 11:26

burcinhan demiş ki:
Geçenlerde benim ustama, başka bir usta arkadaşı yıkık bir Alfa getirdi. Sorun seninkiyle aynı, araba geç çalışıyor diye getiren usta röle takılmasını istedi.

Ustamda hemen bağladı röleyi. Sonuç yine çalışmadı Very Happy

Gaz beyni arızalıymış, gittiler onu değiştirdiler.

burçihan benimki geç çalışıyor.7-8 saniye marşa basılı tutmam lazım çalışması için.
__bodrumlu__

__bodrumlu__

Doğum tarihi : 17/09/81
Aracınızın Modeli : R19 RNE 1600 CC

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-06-10, 23:29

ilk çalışmada sorun yok fakat yaz günü istop ediyo.Biraz çalışınca düzeliyo yakıtta artışta var devir 1000 üzerinde doktor bu ne ?? lpg beyin değişimi 916329
Babamın 93 bro tek marş araba saat Very Happy Çok kötü alay konusu oldum acaba gaz beynimi arızalı (ALDESA)2 yıllık ben napam şimdi ??
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-06-11, 06:11

gaz ayarı ve bakım zamanı gelmiş mesut Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
__bodrumlu__

__bodrumlu__

Doğum tarihi : 17/09/81
Aracınızın Modeli : R19 RNE 1600 CC

lpg beyin değişimi Empty
MesajKonu: Geri: lpg beyin değişimi   lpg beyin değişimi Empty2011-06-11, 09:16

Abi hertürlü ayar yaptık ama bizi ayar etti Very Happy Bakım yaptırayım bari inş. düzelir

lpg beyin değişimi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» mimgas beyin
» hedef lpg beyin