RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.

+14
drahreis
modi
olvne
kudal
samsunlu R-9
ARNY
KAANPAKAY
gpega1
By_Ne0
cakiroglu131
adu040
VetApex!
karadeniz
konvekta
18 posters
YazarMesaj
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty
MesajKonu: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-16, 09:08

arkadaşlar bizim aracların cam suyu haznesi gerçekten küçük. bilmiyorum benim gibi düşünen varmı ama en azından ben öyle düşünüyorum.
bu su haznesini nasıl büyültebiliriz.
çünkü ben camın yıkanması gerektigi durumlarda camı cizmemek vb. nedenlerle bol su kullanıyorum. o yüzden çobuk bitiyor.
tamam bagajda karışımını kendim yaptıgım 5 lt. bidonumdan takviye ediyorum . bazen yolda bitiyor hadi çek kenara aç kaputu doldur filan
nereye kadar
keşke bizim 403 lerde gibi olsa su haznesi 100 lt olsa bir kere doldurursun tamam

şaka bir yana bu işi çözen r9 dostu varmı acaba

En son konvekta tarafından 2009-01-23, 18:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-16, 09:17

valla haklısın dostum bende sikayaetciyim sanki unutmuslarda sonradan koymuslar gibi bişi tofaslarınki bile bizimkilerden büyük tofas cam suyu haznesini acaba bizimkilere uyarlayabilirmiyiz ???
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-16, 09:20

tamam tofaşların biraz daha büyük ama bizi rahatlatmaz . yeni bir proje cıkarmak gerekir.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-16, 09:45

hmm ne gibi mesela senin bu konuda bi fikrin varmı ???
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-16, 15:28

ikinci depo olur orjinali durur ikinci depo daha yüksekte 1 yer konte edilir depo dibinden çıkan hortum da sürekli alçalarak gelir ve esas depoya herhangi 1 noktasından bağlanır ya da depo çıkışındaki motordan önce bağlanabilir...ama mesela bizim araçlarda motor kabın içinde kalıyor motordan önce ek yapma şansımız yok ama allahtan depo 5.5 litre... Very Happy
http://www.ladatr.com
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-17, 19:32

aynı seviyede olmalı ! yoksa kapaklı bile olsa akar.. kaputta boş yer çok , bence bir kola şişesi bile iş görür? olmaz mı?
http://www.nettekalite.com
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-17, 21:34

Daha önce hiç düşünmemiştim az olduğunu. Arabayı her yıkadığımda doldururum cam suyunu. Bir tavsiye akünün olduğu kısmın sol tarafı boş oraya konulabilir bir depo ki yaklaşık 4-5 litrelik bir depo olur.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-18, 07:18

VetApex! demiş ki:
aynı seviyede olmalı ! yoksa kapaklı bile olsa akar.. kaputta boş yer çok , bence bir kola şişesi bile iş görür? olmaz mı?

kapağın üzerindeki hava alma deliğini kapamak lazım doğru... Wink ama aynı seviyede olsa bile diğer deponun en yüksek noktası kapağın üstüne çıkarsa gene senin dediğin olay olur... Wink
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-18, 09:24

büyükçe bi depo yapılabilir yada varsa uydurulur. iki depo yapmak biraz anlamsız ve zor göründü bana Rolling Eyes
http://www.nettekalite.com
cakiroglu131

cakiroglu131

Doğum tarihi : 10/12/82
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-18, 20:59

ewet haklısız ama deponun dip kısmında su pompa motoru var.bence yedek bir depo monte edilip her iki depo arasına kalın bir hortum ile bağlantı yapılabir.hortum girişleri de silikon ile desteklenirse sanırım su sızdırmazlığı ortadan kalkar....müsait bi zamanda yapıp resimlerini paylamak isterim
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-19, 08:28

Anıl demiş ki:
büyükçe bi depo yapılabilir yada varsa uydurulur. iki depo yapmak biraz anlamsız ve zor göründü bana Rolling Eyes

cakiroglu131 demiş ki:
ewet haklısız ama deponun dip kısmında su pompa motoru var.bence yedek bir depo monte edilip her iki depo arasına kalın bir hortum ile bağlantı yapılabir.hortum girişleri de silikon ile desteklenirse sanırım su sızdırmazlığı ortadan kalkar....müsait bi zamanda yapıp resimlerini paylamak isterim

işte bunun için ben de yedek depo taraftarıyım anıl... Wink
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2008-09-19, 16:16

benim fikrim tofaş veya başka bir aracın motoru ve deposunu yerleştirip kablolardan o motoru elektik sağlamak
gpega1

Doğum tarihi : 24/09/79
Aracınızın Modeli : 1989 Broadway

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-21, 08:49

R19 Camsuyu deposu eskisinin yerine güzelce oturuyor ben yaptım harika oldu gören helal olsun diyor
gpega1

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-21, 09:00

hatta orjinalinden iyi olmuş diyor tavsiye ederim
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-21, 17:15

evet akılımda
en kısa zamanda takacagım.
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-21, 18:18

fotoğraf gönderir misiniz.
ARNY

Aracınızın Modeli : Renault 11 - 1990 mod.

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-21, 19:10

ben arabayı ilk aldığımda silecek suyu bidonunun yerini bulamamıştım :komik:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-21, 19:32

ARNY demiş ki:
ben arabayı ilk aldığımda silecek suyu bidonunun yerini bulamamıştım :komik:
Very Happy:D köre koymuslar benimkide cukura düsünce yerinden cıkmıstı bende değiştirceem su haznesini hemen bitio yaw
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-23, 08:10

arkadaşlar dün r19 cam suyu bidonunu aldım . taktım.
eskisinden tam 2 kat saglam oldu.
bu akşam imkan bulursam fotoları yollarım.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-23, 08:12

Hayırlı olsun, araban çok şanslı cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. 261607
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-23, 18:47

cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. R19jg4
işte arkadaşlar r 19 cam suyu bidonu.
nasıl olmuş.
gercekten eskisinden kat kat sağlam oldu.
ayrıca su koymasıda kolaylaştı.
kudal

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-23, 19:35

konvekta demiş ki:
cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. R19jg4
işte arkadaşlar r 19 cam suyu bidonu.
nasıl olmuş.
gercekten eskisinden kat kat sağlam oldu.
ayrıca su koymasıda kolaylaştı.

kaça aldın? bi de su motoru R19un su motoru mu yoksa eskisini mi taktın?
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-23, 19:45

bidon orjinal 15 ytl. yanlız kapakla beraber satılmıyor.
kapagı biraz aradım onu da buldum. 2 ytl de ona verdim.
eski bidondan söktüğün motor yenisine tıpa tıp oturuyor. çünkü yerleri ebatları aynı.
kudal

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-23, 19:48

teşekkür ederim...
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-23, 19:55

Su haznesinin geniş olması güzel ama nedense biraz görünüm olarak gözüme battı gerçi kaputun altını ne kadar görüyor insan orası da var Smile Bu arada farlar için sigorta takılı sanırım?
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-24, 09:21

ben resmi göremedim yavvvv :salak: :
gpega1

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-30, 08:14

arkadaşım seninkide çok iyi olmuş ama ben depoyu 25 tl ye aldım :dash: kazıklanmışım iyi günlerde kullan...
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-30, 08:27

hiç bir yere vida takılmıyornu?sanki yalnış mı gördüm farlara doğru siyah bir klips var
gpega1

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-01-30, 08:49

hayır hiç bağlantı yapmana gerek yok eskisinden daha sağlam oturuyor yerine... :bye:
drahreis

drahreis

Doğum tarihi : 14/05/85

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-02-06, 17:51

güzel olmuş
Salvator Dali

Doğum tarihi : 19/11/73
Aracınızın Modeli : renault 11 flash 1991

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-02-10, 21:55

Bu cam suyu haznesi flash tada sıkıntılı. Dediğiniz gibi su hemen bitiyor bu renault 19 cam suyu haznesini flasha uygulayan var mı acaba ? Daha yeni değiştirdim ben hazneyi delinmişti. Gerçekten sıkıntılı bir nokta bu cam suyu haznesi, bir keresinde suyu koyduktn sonra kapağı oturturken hazne direk aşağı indi, arakı bulasın, yerine kesinlikle sağlam oturmuyor, eğer 19 haznesi flashada olursa kesinlikle değiştiririm. Deneyeceğim bunu.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2009-02-11, 08:24

Salvator Dali demiş ki:
Bu cam suyu haznesi flash tada sıkıntılı. Dediğiniz gibi su hemen bitiyor bu renault 19 cam suyu haznesini flasha uygulayan var mı acaba ? Daha yeni değiştirdim ben hazneyi delinmişti. Gerçekten sıkıntılı bir nokta bu cam suyu haznesi, bir keresinde suyu koyduktn sonra kapağı oturturken hazne direk aşağı indi, arakı bulasın, yerine kesinlikle sağlam oturmuyor, eğer 19 haznesi flashada olursa kesinlikle değiştiririm. Deneyeceğim bunu.

ben olacağını düşünüyorum...
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2010-11-10, 12:54

Salvator Dali demiş ki:

Deneyen var mı ?
http://www.motur.org
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2010-11-10, 17:07

Flashlarda bildiğim kadarıyla su kabının üstünde genleşme kabı yok sadece. Takıldığı kısım r9'lar ile aynı değil mi?
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2010-11-10, 17:10

olvne demiş ki:
Flashlarda bildiğim kadarıyla su kabının üstünde genleşme kabı yok sadece. Takıldığı kısım r9'lar ile aynı değil mi?

Flash, Flash S, Rainbow, Fairway bu modellerde genleşme kabı sol tarafta sol farın arkasında sağ tarafta ise Cam Suyu HAznesini üzerinde KArbütratör Soğutma Fanı var
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2010-11-10, 17:18

Aynı o zaman. R19 kabının su koyma kısmı yukarı doğru fana engel olmaz o da uyar bence zaten çoğu flash olsun fairway olsun o fan iptal durumdadır benzinle kullanılmadığından Smile
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2010-11-10, 18:00

Karbüratör fanı bazı modellerde var, hepsinde yok.
http://www.motur.org
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.   cam suyu haznesine alternatif bir çözüm. Empty2010-11-10, 20:17

Karbiratöe fanı galiba burçinhanın dediği gibi Flash s fairway ve rainbowda var diye bilyom bende normal flash da yok galiba

cam suyu haznesine alternatif bir çözüm.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu lambalara alternatif?
» Ara mikser ( yaprak mikser ) alternatif