RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

avans ayarı nedir?

+13
EnergyBlue
erdemerbilen
bymucit1
Elbruz
onuruyar
SPRİNG
VetApex!
93 spring
Renault12
by_mysterious
Renault9
sezer
karadeniz
17 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-06-21, 14:03

haa evet pardon avans ayarı nedir? - Sayfa 2 261607
erdemerbilen

erdemerbilen

Doğum tarihi : 14/08/83
Aracınızın Modeli : Renault 11 Flash 1990

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-06-21, 21:51

onuruyar demiş ki:
ne avansı broadwayde bunlar otomatik kendisini ayarlar(avans)...ayrıca distrübütör kapağının içindeki makarada içine pislik girmesin diyedir ben kırdım attım onu kapağın içinde sağa sola öne arkaya çevir hiçbirşey farketmiyor...

nee?? makarayı kırıp attınızmı??tevzi makarasını kırıp attıktan sonra bi marş yapmayı denedinizmi Very Happy
EnergyBlue

EnergyBlue

Doğum tarihi : 27/09/91
Aracınızın Modeli : Renault 12 TL 1977

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-06-21, 22:13

onuruyar demiş ki:
ne avansı broadwayde bunlar otomatik kendisini ayarlar(avans)...ayrıca distrübütör kapağının içindeki makarada içine pislik girmesin diyedir ben kırdım attım onu kapağın içinde sağa sola öne arkaya çevir hiçbirşey farketmiyor...

Bizde eski TS'lere kullanılan Duceiller vakum avansli disbistörü bulmakla sıkıntı çekiyoruz. Spring disbistöru takılabılır , o da pahali. Bizim aracın platin disbistör oldugu için elle avans ayari yapiyoruz ancak. Sizde vakum avans mekanizmasi kırıp çöpe attiniz vaybe...İlerde sıkıntı çekeceksin bence, avans tabancası olan ustalar bulmak imkansiz hale getirecek.
http://www.renault12.tr.gg
EkoTurk

Doğum tarihi : 07/12/88
Aracınızın Modeli : Honda Civic

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-07, 08:43

karadeniz demiş ki:
o şekilde anlaman zor anıl...tam olarak ne zaman ateşlemenin yapıldığını avans tabancası ile kontrol ederek görebilirsin... Wink araba 1-2-3 de çoks eri 4-5 de 140-150 gibi yığılıp kalıyorsa avans çok yüksektir... Wink

kardes bu anlattigin aynen benim arabada oluyor bana bi anlatin yaaa tamircilermi yapiyor sadece avans ayarini ben bujileri daha gecen yeni alip taktim lütfen yardim edin uzun yollarda sollanmaktan biktim Smile lol!
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-07, 19:37

honda civic kaç model, enjeksiyonlu mu... Question
http://www.ladatr.com
EkoTurk

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-08, 15:59

97model 90PS benzin

usta enjeksiyon nedemek ??
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-09, 07:12

senin araçtaki sistem demek, bence sen araçtan çok şey bekliyor olabilirsin...altındaki alet ayar bozmaz çünkü... Wink
http://www.ladatr.com
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-10, 05:30

EkoTurk demiş ki:
97model 90PS benzin

usta enjeksiyon nedemek ??
motorun resmini bi eklermisin buraya abi,bi bakalım nasıl motormuş,enjeksiyon varmı falan
EkoTurk

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-10, 14:58

avans ayarı nedir? - Sayfa 2 97-Honda-Engine

iste böyle bisey ayni benimkinden net de buldum resim cekmeme gerek kalmadi ama benim arac benzinli Very Happy bu aracda lpgmi var nedir Very Happy
EnergyBlue

EnergyBlue

Doğum tarihi : 27/09/91
Aracınızın Modeli : Renault 12 TL 1977

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-10, 16:14

Tek noktalı ejeksiyona benziyor.
http://www.renault12.tr.gg
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-11, 06:38

eğer aracınızda bu motor varsa,bi soru daha soracam arıza çıkacak,ne marka arabalara yol vermekten bıktınız abicim,bu basit bi motor değil,ama kendi aracınızın resmi olsaydı en azından çıkık katlanık dağılmış bi nokta varsa çözerdik
EkoTurk

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-11, 20:51

93 spring demiş ki:
eğer aracınızda bu motor varsa,bi soru daha soracam arıza çıkacak,ne marka arabalara yol vermekten bıktınız abicim,bu basit bi motor değil,ama kendi aracınızın resmi olsaydı en azından çıkık katlanık dağılmış bi nokta varsa çözerdik

valla abi sollayan araclari sayayim inanman belki Audi 80, honda civic ayni benimki ama 75PS :S:S
A4 110PS kalkista geciyom ama sonradan dedim gibi 4,5 vitesler bi ise yaramiyor :S:S

abi resmi ozaman ben yarin cekeyim aracida cekerim bakarsin araca ok saol yardimlarin icin Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-08-12, 05:27

2.ve 3. viteste yaptığın devirin düşük olması,o ,a4 lere bende kızıyorum benim aracıda geçiyolar sık sık.
sürate karşıyız biz,asla tavsiye etmiyoruz
Andy54

Doğum tarihi : 28/06/72
Aracınızın Modeli : Renault 9

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2009-10-28, 11:45

Merhabalar,
Yukarıdaki cihaz avans tabancsıdır, bunu satmak istersen satın almak isterim,
satmayı düşünürsen lütfen mail at.

Teşekkürler.

aoi_nisa@hotmail.com
phantom

Doğum tarihi : 13/01/86
Aracınızın Modeli : 1993

MesajKonu: Geri: avans ayarı nedir?   avans ayarı nedir? - Sayfa 2 Empty2011-02-24, 00:04

arkadaşlar aracımın calışmasında bir problem yoktu ustam avans ayarını değiştirdi arttırdım bıraz dedi. ama aracım o gun bugundur zor çalışıyor soğuk havalarda hiç çalışmıyor. bide yakıtı arttı. avansla ilgisi varmıdır? aradım ustamı yok alakası diyo :S

avans ayarı nedir?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» abs nedir?
» asr nedir
» esp nedir